Osiągnięcia w sporcie

UKS Rekord
rok szkolny 2014/2015
Osiągnięcia sportowe według kalendarza Igrzysk Powiatowych i Wojewódzkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie.

Wrzesień to miesiąc rozgrywania biegów przełajowych. Reprezentacja chłopców i dziewcząt brała udział w indywidualnych biegach przełajowych, które odbyły się w Koźle.
Wśród chłopców do Finału Grupy Zachodniej zakwalifikowali się następujący uczniowie:
– Bągard Konrad (IV miejsce)
– Śliwecki Michał (I miejsce)
– Pieloch Dawid ( V miejsce)
– Truskolaski Łukasz (IV miejsce)
– Kowalewski Dawid (X miejsce)
– Olszak Kamil (III miejsce)
– Cudnik Kamil (IV miejsce)
Do finałów awansowała 10 najlepszych wśród 40 uczestników biegu w każdej kategorii. Uczniowie reprezentowali nasz powiat i szkołę w Finale Grupy Zachodniej, który odbył się w miesiącu październik w miejscowości Rybaki ( koło Miastkowa). Tam w klasyfikacji około 60 szkół zajęli drużynowo V miejsce.
Do Finału Wojewódzkiego w Białymstoku ( Pietrasze) awansował Śliwecki Michał, który zajął VIII miejsce a w Finale Wojewódzkim XIV miejsce wśród 60 uczniów z całego województwa podlaskiego.
Chłopcy kl. V – VI wygrali powiatowy turniej w piłce nożnej i brali udział w Finale Grupy Zachodniej w Wysokim Mazowiecku gdzie zajęli IV miejsce. W miesiącu listopadzie odbył się Turniej Powiatowy Badmintona w składzie: Pieloch Dawid, Truskolaski Łukasz, Slatina Jakub, Cwalina Bartosz zajęli I miejsce w Mistrzostwach Powiatu i będą reprezentować nasz powiat 23 listopada 2014 r.
Dziewczęta w Mistrzostwach Powiatu zajęły II miejsce a w piłce nożnej III miejsce wśród 6 drużyn biorących udział w zawodach.

A. Waszkiewicz

Updated: 17 listopada 2014 — 16:09