Powitanie wiosny

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole przebiegał pod hasłem „Gdzie jesteś Wiosno?”.

Klasy I – III pod kierunkiem wychowawców wykonywały Marzannę – symbol pożegnania zimy, natomiast klasy IV – VI pracowały nad zwiastunami wiosny: bocianami, skowronkami, jaskółkami, motylami, koszami z wiosennymi kwiatami.

Po zakończeniu prac wszyscy  uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej. Wykonane przez nich prace oceniała komisja. Oto efekty jej pracy:

• w kategorii klas I – III na najpiękniejszą Marzannę:

I miejsce  zdobyła – kl. IIIA

II miejsce – kl. II D

III miejsce – kl. III C

• w kategorii klas IV – VI na najpiękniejszego zwiastuna wiosny:

I miejsce zdobyła – kl. VB (bocian)

II miejsce – klasa VA ( jaskółka)

III miejsce – kl. IVB ( motyl)

Później dzieci obejrzały niezwykle kolorowe i ciekawe przedstawienie „Gdzie jesteś wiosno?” w wykonaniu uczniów klasy IIIB i VB pod kierunkiem p. J. Gleby, p. I. Florczyk i p. M. Szczepkowskiej.

Na zakończenie imprezy w sposób symboliczny pożegnano zimę. Spalono  wcześniej wykonane przez uczniów Marzanny.

M. Szczepkowska

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na tej stronie - zabronione. Frontier Theme