Mistrz Ortografii klas II-III

W  dniu 16 maja 2017 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla klas II i III. Konkurs przebiegał w dwóch etapach.

Etap I ( klasowy) – został przeprowadzony w dniu 12.05.2017 roku we wszystkich klasach drugich i trzecich. W konkursie każdy miał szansę wykazać się swoją wiedzą.

Etap II ( szkolny) – do konkursu przystąpili najlepsi uczniowie z poszczególnych klas.

Celem konkursu było:

• podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych,
  • wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych,
  • motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii,
  • wyrabianie nawyku poprawnego pisania,
  • dbałość o czystość i piękno języka polskiego,
  • wyłonienie MISTRZA ORTOGRAFII klas II i III.

W konkursie szkolnym uczestniczyło 32 uczniów (17 uczniów z klas drugich, 15 uczniów z klas trzecich). Tym razem uczestnicy pisali dyktanda, pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.

Wyniki konkursu

Klasy drugie:

I   miejsce :   Święczkowska  Agata – kl. II D

II  miejsce:    Sielawa Julia – kl.II D

III  miejsce:     Samul Jan –  kl.II A

Kulczewski Karol – kl.II A

Klasy trzecie:

I miejsce :    Sielawa Oliwia   – kl.III A

II miejsce:    Jakubczyk Nikola-  kl.III C

Bągart Mateusz  – kl.III A

III miejsce:    Kulikowska Maria  – kl.III A

Zwycięzcy  konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które ufundował  dyrektor szkoły. Gratulujemy!

Organizatorzy:

Anna Sarnacka

Anna Przestrzelska

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na tej stronie - zabronione. Frontier Theme