Święto Niepodległości

13 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolnie odbył się uroczysty apel z okazji 99. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Część artystyczna została przygotowana przez uczniów z klas: IV, VI i VII  pod kierunkiem nauczycieli: Lucyny Olszewskiej, Beaty Skrodzkiej, Jacka Rainko. Spektakl słowno-

-muzyczny miał na celu zachowanie właściwej postawy, szacunku wobec symboli narodowych; wykazanie szacunku dla dziedzictwa narodowego; zaznajomienie z najważniejszymi wydarzeniami z przeszłości narodu polskiego.

Oprawę muzyczną stanowiły następujące utwory: „Mazurek Dąbrowskiego”,  „Marsz Pierwszej Brygady”,  „Rota”, „Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej”, „Tango”, „Powrócisz tu”, „Ojczyzna”, „Biały krzyż”, „Szara piechota”, „Ułani”. Wykonał je chór pod kierunkiem p. Beaty Skrodzkiej. Występujący uczniowie przedstawili w obrazowy sposób historię rozbiorów ziem polskich. Recytowali także wiersze, np. „Był taki rok”, „Ta, co nie zginęła”, „Dzień Niepodległości”, „Bywaj, dziewczę, zdrowe”. Dekoracja przedstawienia przypominała studio TV PANORAMY .  Występ odbył się na tle patriotycznej scenografii przygotowanej przez p. Jacka Rainko. Wzrok przyciągały stół z bukietem białych i czerwonych róż, mapa Polski i patriotyczny napis.

Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie © 2014-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na tej stronie - zabronione. Frontier Theme