Wycieczka do Warszawy

Nadszedł wreszcie upragniony dzień – 26 kwietnia 2018 roku. To wtedy klasy Ic i IIa wybrały się na wycieczkę do Warszawy. O godzinie 6.45 wszyscy uczniowie wraz z rodzicami zebrali się przed szkołą. Jeszcze tylko sprawdzenie autokaru przez policję , ostatnie buziaki dla rodziców i już jedziemy. Uwielbiamy jazdę autokarem – rozmawiamy, śpiewamy i spożywamy posiłki . Jednym słowem integrujemy się.

Podróż trwała około trzech godzin. Pełni entuzjazmu dojechaliśmy wreszcie do celu. Pierwszy punkt naszego wycieczkowego programu to zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego Z zachwytem oglądaliśmy stroje wojskowe, uzbrojenie, sprzęt wojskowy i pojazdy z różnych okresów naszej historii. Potem tylko pamiątkowe zdjęcie i jedziemy do gmachu Telewizji Polskiej. To co oglądamy na szklanym ekranie, teraz mogliśmy obejrzeć „ od kuchni ”. Zobaczyliśmy prawdziwą  „ reżyserkę”, gdzie nagrywane  i montowane są programy  telewizyjne. Udało nam się zobaczyć na żywo etapy pracy nad montowaniem programu dla dzieci „Domisie”. Odwiedziliśmy również studio „Pytania na śniadanie” i zwiedzaliśmy Muzeum Telewizji Polskiej. Później pełni wrażeń, ale już głodni, udaliśmy się do Mc Donald’ s na wyczekiwany posiłek i uwielbiane przez nas smakołyki. Ostatni punkt programu wycieczki to zwiedzanie Stadionu Narodowego. Byliśmy na tarasie widokowym i w szatniach piłkarzy. Co to były za emocje! Przebierał się tu Lewandowski, Błaszczykowski, oraz inni piłkarze. Później był czas na zakup pamiątek i niezmiernie szczęśliwi wróciliśmy do autokaru , by udać się w drogę powrotną do domu.

Podróż mijała szybko i we wspaniałej atmosferze. Rodziców powitaliśmy w Kolnie około godziny 21.20 . Co to był za wspaniały dzień . Będziemy go  pamiętać długo i miło wspominać.

Joanna Gleba

Anna Sarnacka