SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8, 18-500 KOLNO, tel: (86) 278 23 36

I Dzień Wiosny w naszej szkole

Po raz kolejny, wraz z nadejściem  wiosny, w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolnie zorganizowano obchody „Pierwszego Dnia Wiosny” w tym roku szkolnym pod hasłem „Wiosna Gwiazd”.

Imprez miała charakter profilaktyczny. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie szkoły. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom, jak atrakcyjnie i ciekawie można spędzić czas wolny, bawić się zdrowo i wesoło, biorąc udział w przygotowanych na ten dzień konkursach klasowych. Emocje były ogromne, a  na program imprezy złożyły się  3 konkursy.

Pierwszy Dzień Wiosny” rozpoczął się od „Konkursu piosenki z playbecku”. Uczniowie, wytypowani z każdej klasy, wykonywali wybrane przez siebie utwory. Występ klas urozmaicały przygotowane przez uczniów oryginalne układy choreograficzne.

Kolejny pokaz zatytułowany „Konkurs na przebranie za gwiazdę TV” również wzbudził aplauz publiczności. Klasowi gwiazdorzy wychodzili na salę, by przy dźwiękach muzyki zaprezentować publiczności przygotowany przez siebie strój,  makijaż, fryzurę  wybranego gwiazdora.

Do oceny prezentacji klas powołane zostały komisje konkursowe, które nie miały łatwego zadania. Po burzliwej naradzie wyłoniono zwycięzców  i wręczono dyplomy.

W konkursie „Na piosenkę z playbecku” wyniki przestawiały się następująco:

W kategorii klas I – III                                W kategorii klas IV- VI
I miejsce klasa  IIB                                     I miejsce klasa VIB
II miejsce klasa   IIIA                                 II miejsce klasa IVB
III miejsce klasa IA i IB                              III miejsce klasa IVA i VB

W konkursie „Na przebranie za gwiazdę TV” wyniki przestawiały się następująco:

W kategorii klas I – III                               W kategorii klas IV- VI
I miejsce klasa   IIB                                   I miejsce klasa VB
II miejsce klasa IA                                     II miejsce klasa IVB
III miejsce klasa  IB                                   III miejsce klasa VA

Ostatnia konkurencja przygotowana na ten dzień, to konkurs plastyczny pod hasłem „Mój ulubiony gwiazdor”. Każda klasa wykonała jedną pracę plastyczną. Zostały one zaprezentowane na sali, aby komisja konkursowa oraz  wszyscy uczestnicy imprezy mogli obejrzeć oraz ocenić wykonane przez uczniów prace.

Wyniki konkursu plastycznego przestawiały się następująco:

W kategorii klas I – III                                   W kategorii klas IV- VI
I miejsce klasa  IIA                                        I miejsce klasa IVB
II miejsce klasa  IIIA                                     II miejsce klasa VB
III miejsce klasa IIIB                                     III miejsce klasa VIB

Przywitanie Pierwszego Dnia Wiosny w Szkole Podstawowej nr2 w Kolnie był udanym  i wyjątkowym dniem. Dzieci doświadczyły, że sukces może osiągnąć każdy, jeśli właściwie ukierunkuje swoje działania. Zdrowa zabawa może uczyć i rozwijać. To zawsze lepszy wybór niż nikotyna, alkohol, narkotyki. Oby więcej takich imprez odbywało się w naszej szkole.

Małgorzata Szczepkowska
pedagog szkolny

Close Menu