Konkurs ortograficzny klas II – III

Celem konkursu było wyłonienie spośród najmłodszych uczniów naszej szkoły „Asa ortografii” oraz pokazanie wartości uczenia się i nabywania umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym.
Dnia 12 maja 2014 r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny pod hasłem „As ortografii”. Do konkursu stanęli najlepsi uczniowie klas II i III.
Szesnastu  reprezentantów zmagało się z dyktandem, w którym zawitała wiosna. Dyktando okazało się trudne, bo nikt nie potrafił napisać bezbłędnie dyktanda. Wszyscy uczniowie popełnili błędy. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.
Po dokładnym sprawdzeniu jury postanowiło nie przyznać nikomu tytułu  „Asa ortografii”, jedynie za małą ilość błędów przyznało :

Wyniki konkursu:

Klasa III

Kacper Wasiulewski   III a
Martyna Charubin      III a
Maciej Owczarczyk    III b

Klasa II

Igor Dąbkowski         II a
Oliwier Skopnik         II b
Mateusz Choma         II a

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Barbara Kordas
Anna Sarnacka