SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8, 18-500 KOLNO, tel: (86) 278 23 36

Kulig II B

Sprawozdanie z kuligu
„Pędzi, pędzi kulig……”. Udało się. Sprawdziło się stare przysłowie „Idzie luty –załóż ciepłe buty”.
W dn.10 lutego 2015 roku uczniowie klasy II B korzystając z zimowych uroków, z wielką ochotą wybrali się na kulig po białym szaleństwie. Wyprawa zaczęła się od wspólnego spotkania przy szkole o 9.00 godz., a potem wszyscy udali się do lasu „Wiszałki”. Tam rodzice doczepili kilkanaście sanek w dwa zaprzęgi do traktora i ruszyli. Zimowa sanna wiodła szlakiem, który prowadził przez piękne lasy i pola przepełnione zimowym krajobrazem, wprost do gospodarstwa rolnego jednej z koleżanek. Po przyjeździe przywitała nas mama gorącą herbatą. Atrakcją kuligu było zwiedzanie gospodarstwa i zapoznanie się z hodowlą zwierząt. Uczniowie zobaczyli chlewnie, w której znajdowały się świnki i zapoznali się z ich karmieniem. Wielką niespodziankę sprawiła Weronika, która pokazała wszystkim siedem malutkich kotków. Każdy mógł się z nimi pobawić. Jeden z nich chętnie pozował do zdjęć.
Wszystkim dopisywały humory, było dużo śmiechu i radości. Po tych wszystkich atrakcjach z wielką radością wszyscy zasiedli przy ognisku i z apetytem pałaszowali pieczone kiełbaski. Nie zabrakło przy tym zabawy śnieżkami
Zmęczeni, ale z dobrymi humorami wyruszyli wszyscy w powrotną drogę. To był udany dzień.
Anna Sarnacka

Close Menu