MISTRZ ORTOGRAFII 2017

MISTRZ ORTOGRAFII 2017

  • Post author:
  • Post category:WYDARZENIA

10 października 2017 roku 20 pasjonatów ortografii z klas 4-7 wzięło udział w zmaganiach o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Uczniowie wytypowani w drodze eliminacji wewnątrzklasowych napisali dyktando konkursowe zatytułowane „Góra”. Pozornie wydawało się ono uczestnikom dość łatwe, ale im dalej w las … tym więcej błędów pojawiało się w pracach uczniów. Rekordzistą wśród wyrazów, które uczniowie zapisywali błędnie, był Hrubieszów. Dla wszystkich niewtajemniczonych – Hrubieszów to miasto położone nieopodal Zamościa w południowo-wschodniej części Polski.

Najlepszą znajomością ortografii wykazały się dwie siódmoklasistki – Julita Chaberek i Wiktoria Siwik (klasa VIIA) oraz ich młodsza koleżanka z klasy VA – Aleksandra Długozima. Cała trójka szkolnych mistrzyń ortografii już 19 października spróbuje swych sił uczestnicząc w XV powiatowym konkursie ortograficznym w SP w Lemanie. Za nasze laureatki trzymamy mocno kciuki i życzymy im połamania piór i długopisów J