SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8, 18-500 KOLNO, tel: (86) 278 23 36

Rok szkolny 2018/2019
1. Paulina Ramotowska kl. 7a
Finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego w Białymstoku.

2. Anna Filipkowska  kl. 7b
Laureatka bibliotecznego konkursu recytatorskiego „Małe Ojczyzny w poezji” – wygrana w etapie powiatowym w Kolnie; wygrana w etapie rejonowym w Łomży.

3. Mateusz Bagart   kl. 4 a
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Białymstoku

4. Jakub Sikorski kl. 8b
III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego.

Konkurs Matematyczny KANGUR

Udział brało 41 uczniów w kategoriach:

  • Żaczek (kl. II)             11 osób
  • Maluch (kl. III-IV)             13 osób
  • Benjamin (kl. V-VI)             14 osób
  • Kadet (kl. VII-VIII)             3 osoby

Wyniki:

  • laureat
  • bardzo dobry wynik
  • wyróżnienie

Osiągnięcia naszych uczniów:

 Kategoria ŻACZEK

Pardo Mateusz – kl. IIC – wynik bardzo dobry (opiekun Joanna Gleba). Uczeń był zaproszony na galę laureatów do Suwałk, gdzie otrzymał nagrodę za swoje osiągnięcie.

Duda Laura – kl. IIC – wyróżnienie (opiekun Joanna Gleba)

Długozima Piotr – kl. IIC – wyróżnienie (opiekun Joanna Gleba)

Kategoria MALUCH

Chutkowski Cezary – kl. IVC – wyróżnienie (opiekun Anna Kłys)

Kulczewski Karol – kl. IVA – wyróżnienie (opiekun Katarzyna Nocuń)

Kategoria KADET

Ramotowska Paulina – kl. VIIA –  wyróżnienie (opiekun Elżbieta Parda)

Sikorski Jakub – kl. VIIIB – wyróżnienie (opiekun Katarzyna Nocuń)

Mistrz Rachunku Pamięciowego

 W konkursie tym organizowanym corocznie przez Towarzystwo Jana z Kolna biorą udział trzyosobowe drużyny. Naszą szkołę reprezentowali:

  • Mateusz Bągart – kl. VA
  • Jakub Korzep – kl. VIA
  • Jakub Wądołowski – kl. VIA

Uczeń Jakub Korzep zajął III miejsce.

Klasy I-III w roku szkolnym 2018/2019
KLASA I c
– Konkurs Plastyczny „Moja ulubiona zabawka”, które zorganizowało Przedszkole „Kredka” pod patronatem Burmistrza Miasta Kolno

Aleksandra Sekścińska –  III miejsce
KLASA II b
– zawody w pływaniu – Weronika Kowalczyk– I miejsce
– zawody taekwando – Alan Górski – I miejsce,
Adam Bogumił – III miejsce
– XII Festiwal Piosenki Polskiej – Lena Łada – II miejsce
– Konkurs Plastyczny „Moja ulubiona zabawka”, które zorganizowało Przedszkole „Kredka” pod patronatem Burmistrza Miasta Kolno

Weronika Kowalczyk – II miejsce,

wyróżnienie: N. Fituła, K. Filipkowska, M. Filipkowska, D. Gugnacki, K. Sielawa

Rok szkolny 2017/2018

Zuzanna Kłys – kl. 6 b

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego w  Białymstoku.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

FINALIŚCI – 2019 r.

Zadroga Wiktor –  finalista XIX Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko 200 m pł, wynik – 36,40  Białystok 18.06.2019 r.

Kowalewski Tobiasz – finalista XIX Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – 200 m pł, wynik – 36,40  Białystok 18.06.2019 r.

Kowalewski Tobiasz – finalista XIX Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko 600 m, wynik – 1;52,33 Białystok 18.06.2019 r.

Imiela Andżelika –  finalistka XIX Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko chód 3000 m   Białystok 18.06.2019 r.

Kowalewski Tobiasz – finalista Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w Pływaniu

styl grzbietowy, wynik – 00;36,49  Augustów 27.03.2019 r.

Kowalewski Dawid – finalista Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Podlaskiego w Pływaniu – styl motylkowy, wynik – 34,04   Augustów 28.03.2019 r.

 

Chodnicka Urszula, Zach Sandra, Kuliś Adrianna, Chutkowska Wiktoria, Krzymowska Julia, Wilczewska Hanna, Milczarska Julia, Piankowska Dominika, Piechowska Natalia, Polkowska Olga, Klama Lena, Małgorzata Skrodzka – finalistki Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, Augustów 19.10.2019 r.

Zadroga Oliwier, Filipkowski Tomasz, Faltyn Dorian, Banach Sebastian, – finaliści Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, Augustów 19.10.2019 r.

Kowalewski Tobiasz, Kowalewski Dawid, Zadroga Wiktor, Banach Mateusz, – finaliści Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Augustów 19.10.2019 r.

FINALIŚCI – 2018 r.

Kowalewski Dawid – finalista XVIII Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – 200 m pł, wynik – 33,54 Białystok 05.06.2018 r.

Kowalewski Dawid – finalista XVIII Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – skok w dal, wynik – 4,76m Białystok 05.06.2018 r.

Jaromin Pedzian, Tobiasz Kowalewski, Patryk Chrzanowski, Dawid Kowalewski – finaliści XVIII Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – sztafeta 4×60 m, wynik – 33,96 Białystok 05.06.2018 r.

Chrzanowski Patryk – finalista XVIII Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko –  rzut oszczepem, wynik – 26,23 m Białystok 05.06.2018 r.

Kowalewski Tobiasz – finalista igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w pływaniu – styl grzbietowy, wynik – 00:39,26 Augustów

Kowalewski Dawid – finalista igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w pływaniu – styl motylkowy, wynik –  00:34,10  Augustów

Drużyna chłopców SP 2 Kolno  – finaliści Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych – miejsce VII ( 34,29 min)  Augustów 24.10.2018 r.

FINALIŚCI – 2017 r.

Grużewska Wiktoria finalistka XVII Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko –  pchnięcie kulą 2 kg, wynik – 9,63m Białystok 13.06.2017 r.

Owczarczyk Maciej – finalista XI Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko –  60 m, wynik – 8,66 Białystok 13.06.2017 r.

Maciej Owczarczyk – finalista XI Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – 200 m, wynik – 28,15 Białystok 16.06.2017 r.

Olszak Piotr – finalista XI Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko

– 200 m, wynik – 27,56 Białystok 13.06.2017 r.

Grala Piotr – finalista XI Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko

– 600m, wynik – 1;52,03 Białystok 13.06.2017 r.

FINALIŚCI – 2016 r.

Gębarska Małgorzata – finalistka XVI Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – rzut dyskiem 600g, wynik – 22,72 m III miejsce Białystok 15.06.2016 r.

Gębarska Małgorzata – finalistka XVI Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – pchnięcie kulą 2 kg, wynik – 9,34 m Białystok 15.06.2015 r.

Malski Marcin – finalista XVI Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – 200 m pł, wynik – 32,94 Białystok 15.06.2015 r.

Olszak Kamil – finalista XVI Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa  Orzeszko – rzut dyskiem  0,75g, wynik – 33,90 m. Białystok 15.06.2015 r.

FINALIŚCI – 2015 r.

Duda Dominika – finalistka XV Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – rzut oszczepem 400 g, wynik – 26,10 m Białystok 10.06.2015 r.

Góralczyk Maciej – finalista XV Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – 600 m, wynik – 1;55,08 Białystok 10.06.2015 r.

Śliwecki Michał – finalista XV Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – 200 m pł, wynik – 45,16 Białystok 10.06.2015 r.

Cwalina Bartosz – finalista XV Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko –  chód 3000 m, wynik – 21;02,50 Białystok 10.06.2015 r.

Święczkowski Karol, Śliwecki Michał, Pieloch Dawid, Truskolaski Łukasz – finaliści XV Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – sztafeta 4×60 m, wynik –  33,61 Białystok 10.06.2015 r.

Pieloch Dawid – finalista XI Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko

– rzut oszczepem 400g, wynik – 36,61 I miejsce Białystok 10.06.2015 r.

Jermakow Julia – finalistka Igrzysk Województwa Podlaskiego w indywidualnych biegach przełajowych  im. Piotra Chmielewskiego. Białystok 26.10.2015 r.

FINALIŚCI – 2014 r.

Podeszwik Mateusz – finalista XIV Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko;  60 m , wynik – 8,74 Białystok 12.06.2014 r.

Samul Radosław – finalista XIV Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko-  oszczep 400 g, wynik – 32,94 Białystok 12.06.2014 r.

Pieloch Dawid – finalista XIV Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa – oszczep 400 g, wynik – 26,74 Białystok 12.06.2014 r.

Śliwecki Michał – finalista Igrzysk Województwa Podlaskiego w indywidualnych biegach przełajowych im. Piotra Chmielewskiego. Białystok 24.10 2014 r.

FINALIŚCI – 2013 r.

Pędzich Dobrawa – finalistka XIII Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – 200 m, wynik – 30,05 Białystok 11.06.2013 r.

Nadolna Wiktoria, Ciszewska Karolina, Pędzich Dobrawa, Powichrowska Patrycja – finalistki XIII Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – sztafeta 4×60 m   miejsce III, wynik – 34,62 Białystok 11.06.2013 r.

Szymanowska Zuzanna – finalistka XIII Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – rzut oszczepem 400 g, wynik – 21,53 m Białystok 11.06.2013 r.

Skopnik Dawid– finalista XIII Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – rzut oszczepem 400 g, wynik –  31,52 m Białystok 11.06.2013 r.

Pędzich Dobrawa –  finalistka Igrzysk Województwa Podlaskiego w indywidualnych biegach przełajowych im. Piotra Chmielewskiego. Białystok 30.04.2013 r.

Pieloch Dawid – finalista Igrzysk Województwa Podlaskiego w indywidualnych biegach przełajowych im. Piotra Chmielewskiego.  Białystok 30.04.2013 r

Wszeborowska Patrycja, Szymanowska Zuzanna, Nadolna Wiktoria, Pędzich Dobrawa, Ciszewska Karolina, Witkowska Daria – finalistki Igrzysk Województwa Podlaskiego w czwórboju lekkoatletycznym z wynikiem 1178 pkt,  Białystok 28.05 2013 r.

FINALIŚCI – 2012 r.

Fidura Cezary – finalista XII  Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko 200 m, wynik – 27,37 Białystok 01.06.2012 r.

Fidura Cezary – finalista XII Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko rzut oszczepem 400 g 37,02  I miejsce Białystok 01.06.2012 r.

Ziółkowski Łuksz – finalista XII Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – pchnięcie kulą, wynik – 10,75 m Białystok 01.06.2012 r.

Pieloch Paulina, Szymanowska Zuzanna, Zabielska Klaudia –  finalistki Igrzysk Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym  – miejsce III, Suchowola 11.12.2012 r.

FINALIŚCI – 2011 r.

Chutkowska Justyna – finalistka XI Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – rzut oszczepem 400 g, wynik 18,53m BIAŁYSTOK 01.06.2011 r.

Banach Tomasz – finalista XI Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko 200 mpł, czas 33,31  BIAŁYSTOK 01.06.2011 r.

Adam Niebrzydowski, Tomasz Banach, Michał Stępniewski, Damian Szymańczyk – finaliści XI Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – sztafeta 4×60 m, wynik – 34,12  BIAŁYSTOK 01.06.2011 r.

Stępniewski Michał – finalista XI Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – pchnięcie kulą; wynik – 12,36 m  BIAŁYSTOK 01.06.2011r.

Szymańczyk Damian – finalista XI Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko – rzut oszczepem 400 g; wynik – 29,28 m BIAŁYSTOK 01.06.2011 r.

Close Menu