SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8, 18-500 KOLNO, tel: (86) 278 23 36
Program klas I „Mały Mistrz”

Program klas I „Mały Mistrz”

Uczniowie klas I w ciągu całego roku szkolnego realizowali Ogólnopolski Program „Mały Mistrz” przygotowany przez resort sportu i turystyki. Ideą projektu jest zachęcenie uczniów klas I-III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, a także kształtowania odpowiednich nawyków i postaw, w tym też dotyczących zdrowego stylu życia.

Uczniowie klasy I a z wielkim zaangażowaniem i radością włączyli się w realizację programu zdobywając różne sprawności sportowe. Na zakończenie całorocznej pracy zaproszona została przez Dyrekcję Szkoły, p. Marzenę Jezusek i p. Agnieszkę Serowik reprezentantka kraju drużyny juniorskiej i tegoroczna mistrzyni Polski w klubowej piłce ręcznej Dagmara Nocuń. Zachęcała całą społeczność uczniowską do uprawiania sportu. Rozegrała mecz z uczennicami klas V – VI. Następnie w ramach pokazu pokozłowała i oddała kilka rzutów na bramkę. Przede wszystkim jednak zaproponowała dzieciakom dużo zabawy z piłką. Kolejnym gościem był nauczyciel wychowania fizycznego p. Artur Sielawa, miłośnik piłki nożnej i lekkoatletyki. Zorganizował i przeprowadził zajęcia sportowe z uczniami klasy Ia i klasy Ib. Zajęcia obfitowały w różnorodne ćwiczenia z ciekawymi przyborami.

Zakończenie programu „Mały Mistrz” w danym roku szkolnym było prawdziwie mistrzowskie.
Marzena Jezusek

DSC02951 DSC02952 DSC02977 DSC02987 P1070322 P1070326 P1070327 P1070328

 

Close Menu