Prosimy nie wyrywać foteli!

  • Post author:
  • Post category:WYDARZENIA

08. 10. 2014r. odbyła się szkolna wycieczka do Opery i Filharmonii Podlaskiej, która obecnie jest największą instytucją artystyczną na terenie północno – wschodniej Polski, na niecodzienne widowisko muzyczne pt. „Prosimy nie wyrywać foteli!” – utrzymane w konwencji zabawnej i żywiołowej lekcji na temat historii muzyki rozrywkowej. Na dużej scenie pojawiły się gwiazdy Teatru Muzycznego ROMA oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej. Ta wyjątkowa propozycja teatralna spodobała się zarówno uczniom jak i nauczycielom. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat muzyki rozrywkowej. Poznali utwory największych światowych wykonawców, np. Elvisa Presleya.
W wycieczce wzięło udział 45 osób z klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza.
Wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród młodych widzów. To niecodzienne widowisko, uczące śpiewać i słuchać muzyki pozwoliło uczniom zapoznać się z różnymi gatunkami muzyki i ich twórcami. Piękne i kolorowe stroje aktorów i wystrój sceny na pewno podziałały pozytywnie na wyobraźnię odbiorców.
Po obejrzeniu spektaklu pojechaliśmy do MC Donalda, gdzie dzieci zjadły ulubione przysmaki.
To był naprawdę efektywnie spędzony czas.

Lucyna Olszewska