SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8, 18-500 KOLNO, tel: (86) 278 23 36

Prosimy nie wyrywać foteli!

08. 10. 2014r. odbyła się szkolna wycieczka do Opery i Filharmonii Podlaskiej, która obecnie jest największą instytucją artystyczną na terenie północno – wschodniej Polski, na niecodzienne widowisko muzyczne pt. „Prosimy nie wyrywać foteli!” – utrzymane w konwencji zabawnej i żywiołowej lekcji na temat historii muzyki rozrywkowej. Na dużej scenie pojawiły się gwiazdy Teatru Muzycznego ROMA oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej. Ta wyjątkowa propozycja teatralna spodobała się zarówno uczniom jak i nauczycielom. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat muzyki rozrywkowej. Poznali utwory największych światowych wykonawców, np. Elvisa Presleya.
W wycieczce wzięło udział 45 osób z klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza.
Wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród młodych widzów. To niecodzienne widowisko, uczące śpiewać i słuchać muzyki pozwoliło uczniom zapoznać się z różnymi gatunkami muzyki i ich twórcami. Piękne i kolorowe stroje aktorów i wystrój sceny na pewno podziałały pozytywnie na wyobraźnię odbiorców.
Po obejrzeniu spektaklu pojechaliśmy do MC Donalda, gdzie dzieci zjadły ulubione przysmaki.
To był naprawdę efektywnie spędzony czas.

Lucyna Olszewska

Close Menu