SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8, 18-500 KOLNO, tel: (86) 278 23 36

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16

Rok szkolny 2015/2016 przyszedł wielkimi krokami. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie przywitali początek roku szkolnego ze słonecznym uśmiechem na twarzy.
Tradycyjnie 1 września o godzinie 9.30 nastąpiła uroczysta inauguracja szkoły.
Na początku głos zabrał Pan Dyrektor, Dariusz Łosiewski. Serdecznie powitał przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Życzył wszystkim dzieciom zapału do nauki i uśmiechu aż do wakacji, nauczycielom- radości z wykonywanej pracy, a rodzicom- zadowolenia z sukcesów dzieci. Szczególne słowa skierował do najmłodszych uczniów z klas zerowych i pierwszych.
Po tym wystąpieniu słowa do uczniów, nauczycieli i rodziców skierował ksiądz proboszcz Stanisław Uradziński ,życząc owocnej nauki i rozwijania swoich pasji. Udzielił błogosławieństwa na nowy rok szkolny.
Następnie zabrała głos pani aspirant z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie. Poinformowała uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas drogi do szkoły i także życzyła wielu sukcesów w nauce.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez dzieci z klas trzecich, piątych i szóstych pod opieką p. Joanny Gleby i p. Lucyny Olszewskiej. Uczniowie pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odtworzyli scenkę pt. „Pani na opak”. Otrzymali duże brawa od zebranej publiczności.
Na koniec uczniowie prowadzący akademię podziękowali wszystkim zebranym za uwagę, poprosili o przejście do klas na spotkanie z wychowawcami.
Rozpoczął się kolejny rok ciężkiej, ale jakże satysfakcjonującej pracy. Będzie to czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębienie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji.

L. Olszewska

Close Menu