Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc

  • Post author:
  • Post category:WYDARZENIA

Już po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego pt. „Śniadanie daje moc”. Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

W przygotowaniach śniadania wzięli udział uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu na szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki twarogowo – warzywne, szaszłyki owocowe, zupki mleczne i wiele innych smakołyków. Specjalnymi gośćmi akcji były panie Alicja Rainko oraz Lidia Kozłowska – przedstawicielki kolneńskiego Sanepidu i ekspertki ds. higieny i żywności, które w swoim wystąpieniu zwróciły uwagę na znaczenie śniadania w codziennym funkcjonowaniu dzieci i młodzieży.

Był to dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Najważniejszy cel akcji został osiągnięty – uczniowie zwiększyli świadomość na temat zdrowego odżywiania się i roli śniadania w swej diecie – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia

Organizatorzy

ŚNIADANIE-art szkoła