SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8, 18-500 KOLNO, tel: (86) 278 23 36
Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc

Już po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego pt. „Śniadanie daje moc”. Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

W przygotowaniach śniadania wzięli udział uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu na szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki twarogowo – warzywne, szaszłyki owocowe, zupki mleczne i wiele innych smakołyków. Specjalnymi gośćmi akcji były panie Alicja Rainko oraz Lidia Kozłowska – przedstawicielki kolneńskiego Sanepidu i ekspertki ds. higieny i żywności, które w swoim wystąpieniu zwróciły uwagę na znaczenie śniadania w codziennym funkcjonowaniu dzieci i młodzieży.

Był to dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Najważniejszy cel akcji został osiągnięty – uczniowie zwiększyli świadomość na temat zdrowego odżywiania się i roli śniadania w swej diecie – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia

Organizatorzy

ŚNIADANIE-art szkoła

Close Menu