SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8, 18-500 KOLNO, tel: (86) 278 23 36
Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

 

 

30 października 2017 roku to jeden z  najważniejszych momentów w życiu pierwszoklasistów Szkoły  Podstawowej nr 2 w Kolnie. To właśnie w tym dniu pierwszaki zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Starsi koledzy , w barwnych strojach wróżki i Pinokia ,wprowadzili dzieci w „Krainę     Szkoły”. Zanim to się stało, uczniowie klas pierwszych jako „żółtodzioby” , musieli przejść próby: uśmiechu, sprawności , mądrości i patriotyzmu. Wszystkie dzieci spisały się znakomicie. Zostały  odczarowane przez wróżkę i symbolicznie odrzuciły „żółte dzioby”. Następnie przystąpiły do uroczystego   ślubowania . W obecności sztandaru zobowiązały się „ być pilnymi w nauce i wzorowymi w zachowaniu”. Na dowód tego pani dyrektor Barbara Tobojka pasowała pierwszaków na uczniów naszej szkoły ,dotykając każdego symbolicznym ołówkiem . Pan dyrektor Dariusz Łosiewski  natomiast  wręczył wszystkim dyplomy i upominki w postaci kuferków. Na koniec pierwszoklasiści w barwnych strojach pięknie zatańczyli krakowiaka .Później na wszystkich uczniów klas pierwszych   czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim pierwszakom życzymy cierpliwości i systematyczności w zdobywaniu wiedzy.

 

 

Close Menu