SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8, 18-500 KOLNO, tel: (86) 278 23 36
Spotkanie z autorką p. Iwoną Cała

Spotkanie z autorką p. Iwoną Cała

Dnia 19 września klasa II a i III d wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Biblioteki Publicznej w Kolnie. Panie Bibliotekarki zaprosiły do Kolna autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci Panią Iwonę Cała.
Spotkanie autorskie odbyło się  w sali kawiarni KOK i S-u, gdzie były już zgromadzone dzieci wraz z wychowawczyniami.  Na wstępie Pani Iwona udzieliła krótkiego wywiadu, opowiadając uczniom o swojej pracy. Dzieci zastanawiały się wspólnie, ile osób pracuje nad wydaniem jednej książki. Było też oczywiście wiele pytań. Dzieci chciały przede wszystkim wiedzieć, skąd pisarka czerpie pomysły na książki i ilustracje do nich,  która z ilustrowanych książek jest jej ulubioną.
Pani Iwona opowiadała o swoich książkach oraz prezentowała swój warsztat pracy ilustratora. Odpowiadała również na zadawane w trakcie spotkania pytania.
Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach poprowadzonych przez Panią Iwonę. Zadanie, które dzieci wykonały, polegało na odrysowaniu ręki i przekształceniu jej w to, co dzieciom podpowiada wyobraźnia. Prace były ciekawe i różnorodne. Następnie trzeba było nadać tytuły pracom. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia.
Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli  zakupić książki ilustrowane przez Panią Iwonę Cała, na których autorka  złożyła  autografy. Zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcia, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci.
Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze raz spotkać, tak wspaniałą i ciepłą osobę,jaką jest Pani Iwona Cała.
Wychowawczynie klas II a i III d
Tyszka Małgorzata , Sarnacka Anna

Close Menu