Święto  Konstytucji 3- go Maja

Święto Konstytucji 3- go Maja

27.04.2017 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii w postaci apelu z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy III a w strojach z tamtej epoki wiernie odtworzyli moment w dziejach naszego kraju. Nie zabrakło też elementów współczesnych. Apel miał podniosły charakter. Swoją obecnością zaszczycili nas goście m.in. Burmistrz Miasta Kolno, Przewodniczący Miasta Kolno. Apel przygotowały panie Marzena Jezusek i Magdalena Sekścińska. W przygotowaniu dekoracji pomagały także panie Agnieszka Florczykowska, Dorota Stanisławska i Beata Patalan. W realizację przedstawienia aktywnie włączyli się również Rodzice. Wykonali transparenty i zadbali o stroje historyczne ukazujące dane postacie. Apel zakończył się pieśnią „Nadzieja” w wykonaniu uczniów klasy III a i uczennicy klasy II d. Młodym aktorom za piękną grę i zaangażowanie podziękował Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda Występ był udany, czego dowodem były gromkie brawa.
Marzena Jezusek
Magdalena Sekścińska