SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8, 18-500 KOLNO, tel: (86) 278 23 36

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 6 marca 2015 roku o godzinie 14.30 w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolnie odbył się szkolny finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. W krasomówczych zmaganiach wzięło udział 27 uczniów naszej szkoły z klas I – VI.

Komisja konkursowa w składzie:

p. Katarzyna Bikowska
p. Marzena Jezusek
p. Lucyna Olszewska
p. Magdalena Sekścińska

wyłoniła dwójkę laureatów, która będzie reprezentowała naszą szkołę w dalszym etapie konkursu w KDK (Powiatowy Konkurs Recytatorski).

Szczęśliwymi laureatkami finału szkolnego zostały:

• W kategorii klas I-III Amelia Szymańska z klasy III A recytująca wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Dajcie dzieciom słońce”
• W kategorii klas IV-VI – Klaudia Dardzińska z klasy VI A, która zaprezentowała utwór Wandy Chotomskiej pt. „Dzień dobry, Królu Zygmuncie”
Wyniki pozostałych finalistów konkursu ułożyły się następująco:

Klasy I-III

Miejsce II – Julia Durka (kl. III B) – J. Tuwim „Spóźniony słowik”
Miejsce III – Anna Filipkowska (kl. III B) – D. Wawiłow „A jak będę dorosła”
Wyróżnienie: Marta Bikowska (kl. III B) – J. Brzechwa „Jajko”

Klasy IV – VI

Miejsce II – Wiktoria Wojsław (kl. V B) – E. Rozdroba „Hipopotamica Hania”
Miejsce III – Gabriela Sielawa (VI A) – K.I. Gałczyński „W leśniczówce”
Wyróżnienie: Lilianna Pędzich (kl. IV A) – J. Brzechwa „Kwoka”
Uczestnicy konkursu zaprezentowali po raz kolejny wysoki poziom krasomówczych umiejętności dostarczając wielu wzruszeń i powodów do dumy. Zwłaszcza młodsi miłośnicy poezji zaskoczyli pozytywnie komisję konkursową oryginalnym doborem repertuaru, dykcyjnymi możliwościami, czy niebanalnym kostiumem: jedna z uczestniczek konkursu – Wiktoria Czerwińska wcieliła się w postać ze swojego wiersza i tak oto wśród recytatorów pojawił się prawdziwy…dzik! Najlepszą pamięcią wykazała się uczennica klasy III B – Aleksandra Wojsław recytująca w czasie konkursu najdłuższy wiersz pt. „Rzepka” J. Tuwima.
Z niecierpliwością oczekujemy na finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego trzymając kciuki za nasze reprezentantki: Amelię i Klaudię! Dziewczynkom życzymy powodzenia w dalszym etapie recytatorskich zmagań a wszystkich miłośników poezji i prozy zapraszamy już za rok dziękując im za tegoroczny występ.
Organizatorzy

Close Menu