Szlachetna Paczka 2014 w naszej szkole

Szlachetna Paczka 2014 w naszej szkole

  • Post author:
  • Post category:WYDARZENIA

Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Tym razem zbieraliśmy dla samotnej matki i jej czteroletniej córeczki. Ze względu na trudną sytuację materialną, potrzeby rodziny były duże i zróżnicowane. Bardzo szybko skontaktował się z nami wolontariusz Marcin Kozicki, który bezpośrednio opiekował się wybraną przez nas rodziną i przez cały czas wspierał nas cennymi radami.

Aby pozyskać pieniądze na zakup produktów do paczek, wśród nauczycieli zorganizowano składkę pieniężną. Zebrano 151zł,  które przeznaczono na zakup wskazanych przez rodzinę rzeczy, czyli poduszki antyalergicznej, lalki i  kapci dziewczęcych. Do akcji bardzo aktywnie  włączyli wszyscy się uczniowie, wychowawcy  oraz rodzice.

Uczniowe w bardzo dużych ilościach przynieśli  ubrania,  obuwie, żywność, słodycze, środki czystości,  kosmetyki pielęgnacyjne, zabawki, przybory szkolne, książki, kołdrę oraz dwie poduszki.

Wszystkie prezenty zostały spakowane w 35 paczek, opisane i przekazane do punktu wolontaryjnego w  Kolnie, skąd dotarły  do adresata.

Cieszy fakt, że społeczność szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie potrafi  się zorganizować i pomóc  tak szlachetnym celu, a odzew społeczności szkolnej tej akcji przerósł najśmielsze oczekiwania.

M. Szczepkowska