SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8, 18-500 KOLNO, tel: (86) 278 23 36
VIPy czytają dzieciom

VIPy czytają dzieciom

DSC_0147 DSC_0150 DSC_0152 DSC_0153 DSC_0154 DSC_0155 DSC_0156 DSC_0158 DSC_0157

W Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Kolnie odbywała się, ósma edycja akcji „Kolneńskie VIP-y czytają dzieciom”. Miała na celu promowanie czytelnictwa już od najmłodszych lat. Czytanie jest magią, dzięki której wzbogacana jest osobowość dziecka. To przez głośne czytanie kształtują się umiejętności językowe, rozwija się wyobraźnia, pamięć, kształtują się wartości.  Uczniom klasy Ia w dniu 22. 04. 2015 r. książeczki czytali proboszcz parafii Chrystusa Króla Wszechświata ks. Wojciech Stefaniak oraz Prezes Banku Spółdzielczego w Kolnie Krzysztof Kajko. Dzieci były zachwycone. Z uwagą i zainteresowaniem  śledziły losy bohaterów opowiadań. Na zakończenie spotkania od Pana Prezesa dzieci otrzymały upominki.

Uczniowie z wychowawczynią złożyli także wizytę w Banku Spółdzielczym. Pan Prezes Przyjął gości serdecznie. Dzieci zwiedziły pomieszczenia banku, a w ogromnej sali odbyła się prawdziwa konferencja. Pan Prezes opowiadał m.in. o działalności banku, demonstrował nowoczesne urządzenie jakim jest bankomat biometryczny oraz odpowiadał na pytania uczniów. Wizyta w banku była niezwykłym wydarzeniem.

Wychowawca klasy I a

      Marzena Jezusek

Close Menu