Warsztaty karmelarskie dla klas młodszych

Warsztaty karmelarskie dla klas młodszych

16 lutego, na zaproszenie organizatorów, zwitali do naszej szkoły przedstawiciele Małej Fabryczki Cukierków z Ełku, gdzie łakocie produkuje się ręcznie. Tego dnia klasy młodsze uczestniczyły w warsztatach karmelarskich. Sala lekcyjna zamieniła się w „fabrykę lizaków”. Dzieci obserwowały cały proces wykonania słodkich produktów, czyli od momentu wylania karmelu na blat, poprzez nadawaniu mu smaków i kolorów aż do momentu pakowania gotowych produktów. Zaskakującym momentem dla uczniów było to, jak karmel żółty zamienił się w kolor biały, takie czary mary. Do produkcji lizaków wykorzystano wyłącznie naturalne składniki bez sztucznych barwników i ulepszaczy. Każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać swojego lizaka i zabrać go do domu. Pokazy te były nie tylko ciekawą i widowiskową atrakcją dla dzieci ale także lekcją historii na temat tradycyjnego wytwarzania słodkich produktów.

Organizatorzy: B. Pikulińska, M. Jezusek, A. Przestrzelska, D. Stanisławska