Wernisaż

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klas VI i VII SP2  w czerwcu brali udział w  otwarciu wernisażu zorganizowanym przez KOKiS w Kolnie.

Jej bohaterem jest Florian Czarnyszewicz.

Zaproszeni gości, Burmistrz Miasta  oraz  młodzież  i opiekunowie wysłuchali wykładu naukowca Pawła Murawskiego z białostockiego oddziału IPN – u o życiu Czarnyszewicza – żołnierza, robotnika i pisarza. Obejrzeli także  bardzo interesującą wystawę przedstawiającą życie polskiego patrioty na uchodźctwie.

Naukowiec  Paweł Murawski  opisał sylwetkę bohatera wystawy Florian Czarnyszewicza,  jako przykład patriotyzmu i walki Polaków o odzyskanie niepodległości.