SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8, 18-500 KOLNO, tel: (86) 278 23 36

Wycieczka do Białegostoku

12. 06. 2014r. odbyła się szkolna wycieczka do Opery i Filharmonii Podlaskiej, która obecnie jest największą instytucją artystyczną na terenie północno – wschodniej Polski, na bajkę muzyczną pt. „Brzydki Kaczorek” Mariusza Urbanka w reżyserii Jakuba Szydłowskiego przy współpracy artystycznej Roberta Skolmowskiego.
Wycieczka została zorganizowana przez p. Katarzynę Nocuń – nauczycielkę matematyki. Osoby towarzyszące p. Nocuń to Barbara Tobojka i Lucyna  Olszewska.
Wyjazd, poprzedzony wcześniejszym sprawdzeniem sprawności pojazdu, nastąpił o godz. 7.30. W wycieczce wzięło udział 41 osób z klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza.
Spektakl rozpoczął się o godz. 10.00. Wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród młodych widzów. Była to piękna opowieść o prawach i normach rządzących życiem społecznym. To interaktywne widowisko, uczące śpiewać i słuchać muzyki podkreśliło piękno takich słów jak: tolerancja, altruizm, przyjaźń i miłość.
Następną atrakcją był spacer po ogrodach Pałacu Branickich i po białostockich Plantach.
Na zakończenie zajechaliśmy do KFC i MC Donaldsa. Dzieci zjadły ulubione przekąski i desery.
Powrót do Kolna nastąpił o godz. 17.00
To był naprawdę efektywnie spędzony czas.

Lucyna Olszewska

Close Menu