SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8, 18-500 KOLNO, tel: (86) 278 23 36

Wycieczka do Łomży

Dnia 18. 06. 2014 r.  dzieci z klasy 0 b wraz z nauczycielami pojechały na wycieczkę do Łomży. Program był bardzo interesujący.
Zwiedziły Muzeum Diecezjalne, gdzie obejrzały wspaniałe eksponaty rzeźb, malowideł, szat liturgicznych  itp. Przewodnikiem, który oprowadzał uczestników wycieczki po salach muzealnych był  ks. Tomasz Grabowski. Ciekawe opowieści wzbudziły zainteresowanie uczniów.
Następnie dzieci udały się do Teatru Lalki i Aktora na przedstawienie „Karius i Baktus”  opowiadające historię „o dwóch tajemniczych osobnikach , którzy żyją w buzi chłopca o imieniu Marek. Tam wiodą szczęśliwe i dostatnie życie odżywiając się słodkościami, a że (….) główny bohater nie lubi myć zębów, to ich szczęście jest niezachwiane.  Jednak jak to bywa, Marka zaczynają boleć zęby i mama zaprowadza go do dentysty..”. Sztuka bardzo się podobała.
Pełni wrażeń pojechały do Magicznego Świata – sali zabaw dla dzieci. Tam pozwoliły sobie na odrobinę szaleństwa, mogły aktywnie spędzić czas.
Wizyta w McDonald’s była ostatnią atrakcją wycieczki.
Zadowolone i szczęśliwe powróciły do Kolna, gdzie czekali na nich rodzice.

Marzena Jezusek

Close Menu