SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8, 18-500 KOLNO, tel: (86) 278 23 36

Wycieczka do Łomży

W dniu 3 czerwca 2014 r. o godzinie 10:00 – po sprawdzeniu przez Policję gotowości autokaru do drogi ruszyliśmy – grupa „O d ”  i „O c” na wycieczkę do Łomży.

Naszym celem było obejrzenie w Teatrze Lalki i Aktora spektaklu zatytułowanego „Karius i Baktus”. Przed spektaklem zdążyliśmy jeszcze wspiąć się na wieżę widokową i zobaczyć panoramę Łomży.

”Karius i Baktus”, to historia o dwóch tajemniczych osobnikach, którzy żyją w buzi chłopca o imieniu Marek. Tam wiodą szczęśliwe i dostatnie życie odżywiając się tylko słodkościami. Marek nie lubi myć zębów, więc ich szczęście jest niezachwiane. Jednak, jak to bywa w życiu, uszkodzone zęby zaczynają boleć. Ratunkiem jest wizyta u pana dentysty. Tam też udał się ze swoją mamą nasz bohater.
Po wyleczeniu zębów regularnie zaczął czyścić zęby … a biedne bakterie nie mogły już tam wieść radosnego życia …
Dzieci z uwagą śledziły fabułę, żywo reagowały na toczące się wydarzenia.

Po obejrzeniu widowiska pojechaliśmy do „Magicznego Świata” w Łomży. Tam wśród zjeżdżalni, wież, basenów z piłeczkami dzieci były w swoim żywiole. Po 1,5 godzinnym pobycie w świecie zabawek ruszyliśmy w drogę powrotną. W Kolnie byliśmy o godzinie 15:15.

Po wycieczce – pamiątką – pozostaną zdjęcia, które będą nam przypominały mile spędzony czas. Spektakl był skuteczną profilaktyką zapobiegającą próchnicy u dzieci. Naocznie przekonały się czym grozi jedzenie słodyczy i niemycie zębów.

Po powrocie – następnego dnia przypominaliśmy sobie na zajęciu historię dwóch bakterii – Kariusa i Baktusa. Dzieci wykonały ilustrację do tego spektaklu.

Danuta Nikonowicz

Close Menu