SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8, 18-500 KOLNO, tel: (86) 278 23 36

Wycieczka do Warszawy klas II

Dnia 29.04.2015r odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Na wycieczkę pojechali uczniowie klasy II a i II b naszej szkoły, oraz czterech opiekunów. Pojechaliśmy autokarem PTTKu z Łomży. Wyruszyliśmy o godz. 7:30, a o godz. 10.30 byliśmy w Warszawie.
Pierwszym miejscem jakie zwiedzaliśmy był wielofunkcyjny Stadion Narodowy, wybudowany w latach 2008-2011. Na dwukondygnacyjnych trybunach znajduje się 58 500 miejsc (wszystkie dla osób siedzących) w tym 4 600 miejsc o podwyższonym standardzie i 69 lóż (dla 800 osób). Podczas zwiedzania stadionu z przewodnikiem zapoznaliśmy się z trasą kibica z wystawą. Odwiedziliśmy wszystkie miejsca stadionu, z których korzystają piłkarze podczas rozgrywek tj. boisko, trybuny, sale do udzielania wywiadów po zakończonych meczach, sale do masaży i kąpieli, szatnie, itp. Każdy uczestnik mógł zrobić sobie zdjęcia oraz zadać nurtujące pytania przewodnikowi, na które pan chętnie udzielał odpowiedzi.
Następnym punktem wycieczki była Manufaktura Cukierków pokaz ręcznego robienia lizaków i cukierków. Pokaz rozpoczynał się od wylania gorącej masy na granitowy stół. Potem dodawany był aromat, który najczęściej nawiązuje do wzoru, który umieszczony jest w cukierku. Później poszczególne części masy są zabarwiane tak, aby mógł powstać określony wzór. Bardzo interesujące, było tzw. rozciąganie cukru, czyli napowietrzanie, które sprawiło, że zmienił on kolor. Po czym z przygotowanych poszczególnych elementów można było zacząć składać wzór, który w ostateczności ukazał się w cukierku. Metoda ta pochodzi z XVII wieku, dlatego też nie używane są do produkcji żadne specjalistyczne maszyny. Cały spektakl trwał ok. 40 minut.W całej manufakturze unosił się słodziutki zapach. Najsmaczniejsze okazało się zakończenie, czyli degustacja wyrobu. Nikt również nie mógł wyjść z budynku z pustymi rękoma. Każdy uczeń dostał więc na torebki wypełnione cukierkami i lizakami
O 15:30 ruszyliśmy autokarem w stronę ZOO. Tam całą grupą zwiedzaliśmy rezerwat, w którym niektórzy z uczestników byli po raz pierwszy. Zwierzęta żyjące w ZOO wywarły na dzieciach ogromne wrażenia. Było ich tam mnóstwo. Najpierw przeszliśmy na sekcje z ssakami. Uważnie słuchaliśmy, co mówi przewodnik. Kolejnym krokiem były gady oraz płazy. Największe wrażenia na wszystkich uczniach wywołał ogromny pyton, do którego większość osób wolała się nie zbliżać. Na koniec udaliśmy się do ogromnego pomieszczenia z wieloma klatkami, gdzie znajdowało się mnóstwo różnorodnych gatunków ptaków. Uczestnikom również podobały się małpy, rekin, lamy, foki i oczywiście lwy i tygrysy. W ZOO chętni uczestnicy mogli zakupić pamiątki oraz coś na deser.
Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na posiłek do MC Donalds aby o godz.21.00 wrócić szczęśliwi i zadowoleni do domu.


Organizatorzy:
Aneta Bazydło, Joanna Gleba, Anna Sarnacka, Ewa Zadroga

Close Menu