SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, ul. Szkolna 8, 18-500 KOLNO, tel: (86) 278 23 36
Wycieczka klas I do Białegostoku

Wycieczka klas I do Białegostoku

Nadszedł dzień 6 maja 2015 r. Uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Białegostoku.

Po dotarciu do pięknego miasta, pierwszym punktem była wizyta w Teatrze Lalek. Uczniowie zobaczyli przedstawienie pt. „Lenka”. Był to kameralny, uczący tolerancji oraz akceptacji spektakl dla widzów najmłodszych. Nie było w nim słów, za to dużo muzyki, przepiękna scenografia i morał, który rozumieją wszyscy. Po spektaklu zwiedziliśmy Piwnicę Lalek. Dzieci były podekscytowane. Spotkały tam tych wszystkich bohaterów, którzy wystąpili w repertuarze Białostockiego Teatru. Nie brakowało tam kostiumów i całych fragmentów dekoracji, które niejednego widza niosą w świat przeszłości. To istny labirynt, po którym dzieci  krążyły, rozkoszowały się istnymi dziełami sztuki.

Następnym punktem wycieczki była kraina zabaw Fikoland! Na miejscu czekało wiele atrakcji m.in. suche baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, tunele, dmuchane domki itp. Istne szaleństwo trwało 1,5 godziny. Tego dnia na twarzach dzieci gościł szczery uśmiech, i wyglądało na to, że z chęcią jeszcze tam powrócą. Obok rozrywki nie zabrakło lekcji związanej z ekologią, na której utrwaliły zdobytą wiedzę z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Przeprowadzono zawody sportowe: m.in. segregowanie butelek i puszek specjalnymi szczypcami , „wyścig” plastikowych łódeczek, mierznie długości lotu papierowych samolocików / oczywiście dzieci same składały z papieru/.

W dalszej części programu zaplanowany był spacer po Zwierzyńcu. Niestety ulewny deszcz uniemożliwił dzieciom zachwycać się walorami tego wspaniałego miejsca.

W McDonald’ s uczniowie zamawiali ulubione dania.

Pełni wrażeń, ogromnych przeżyć, radości wróciliśmy do Kolna. J

 

Wychowawca klasy I a

Marzena Jezusek

67 59 57 58 56 54 55 53 52 51 49 50 48 45 47 44 39 40 38 35 34 33 32 31 30 28 25 20

 

 

Close Menu