Wycieczka klas I do Białegostoku

Nadszedł dzień 6 maja 2015 r. Uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Białegostoku.

Po dotarciu do pięknego miasta, pierwszym punktem była wizyta w Teatrze Lalek. Uczniowie zobaczyli przedstawienie pt. „Lenka”. Był to kameralny, uczący tolerancji oraz akceptacji spektakl dla widzów najmłodszych. Nie było w nim słów, za to dużo muzyki, przepiękna scenografia i morał, który rozumieją wszyscy. Po spektaklu zwiedziliśmy Piwnicę Lalek. Dzieci były podekscytowane. Spotkały tam tych wszystkich bohaterów, którzy wystąpili w repertuarze Białostockiego Teatru. Nie brakowało tam kostiumów i całych fragmentów dekoracji, które niejednego widza niosą w świat przeszłości. To istny labirynt, po którym dzieci  krążyły, rozkoszowały się istnymi dziełami sztuki.

Następnym punktem wycieczki była kraina zabaw Fikoland! Na miejscu czekało wiele atrakcji m.in. suche baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, tunele, dmuchane domki itp. Istne szaleństwo trwało 1,5 godziny. Tego dnia na twarzach dzieci gościł szczery uśmiech, i wyglądało na to, że z chęcią jeszcze tam powrócą. Obok rozrywki nie zabrakło lekcji związanej z ekologią, na której utrwaliły zdobytą wiedzę z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Przeprowadzono zawody sportowe: m.in. segregowanie butelek i puszek specjalnymi szczypcami , „wyścig” plastikowych łódeczek, mierznie długości lotu papierowych samolocików / oczywiście dzieci same składały z papieru/.

W dalszej części programu zaplanowany był spacer po Zwierzyńcu. Niestety ulewny deszcz uniemożliwił dzieciom zachwycać się walorami tego wspaniałego miejsca.

W McDonald’ s uczniowie zamawiali ulubione dania.

Pełni wrażeń, ogromnych przeżyć, radości wróciliśmy do Kolna. J

Wychowawca klasy I a

Marzena Jezusek

67 59 57 58 56 54 55 53 52 51 49 50 48 45 47 44 39 40 38 35 34 33 32 31 30 28 25 20