Bibliotekarz:  Barbara Kordas

Bibliotekarz: Jacek Rainko

Bibliotekarz: Iwona Bazydło

Biblioteka zaprasza!

Zapraszamy codziennie do szkolnej biblioteki w godzinach 8-14! Nasz księgozbiór, liczący ponad 20 tysięcy książek, jest na bieżąco aktualizowany zgodnie z potrzebami Uczniów i Nauczycieli oraz z obowiązującym kanonem lektur szkolnych. Wkrótce w zasobach biblioteki pojawią się nowe pozycje książkowe!

Ogłoszenia i biblioteczne aktualności

Konkurs Pięknego Czytania odbędzie się w poniedziałek 29 listopada  2021 roku.

"Mistrz pięknego czytania"

Cele konkursu: popularyzacja książek i czytelnictwa; propagowanie kultury czytelniczej; popularyzacja znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej książek dla dzieci; wdrażanie do staranności przekazu językowego; wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

Konkurs adresowany jest do uczniów wyłonionych w poszczególnych klasach 2-3

Zasady:

1. I etap konkursu przeprowadzony zostanie w każdej klasie. N-l podczas czytania wybranych tekstów przez dzieci ocenia: płynność, poprawność, wyrazistość, tempo. Wybiera trzy najlepiej czytające osoby ze swojej klasy,

2. II etap. Zadaniem ucznia jest wybranie dowolnej książki, niebędącej lekturą, najlepiej wypożyczoną w biblioteki szkolnej. Następnie każdy uczestnik wybiera ciekawy fragment z tej książki i przygotowuje się do pięknego i głośnego czytania.

3.Mistrz może zostać wyłoniony w klasie II i klasie III przez jury.

4. Nauczyciel pomaga wyłonić szkolnego "Mistrza pięknego czytania" klas II-III

5. Zadaniem konkursowym będzie przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu z ulubionej książki i oczarowanie słuchaczy.

Czas czytania - do 2 minut. Po przekroczeniu tego czasu sygnał dźwiękowy przerwie prezentację.

Wystąpienia uczestników będę ocenione przez jury, wg poszczególnych kryteriów.

Kryteria oceny: poprawność warsztatowa oraz emocjonalna strona przekazu. W przypadku braku jednomyślności członków jury przewiduje się możliwość wylosowania i prezentacji tekstu przygotowanego przez komisję konkursową (teksty autorstwa Juliana Tuwima) - do 2 minut.

DYKCJA (0-5 pkt.), INTERPRETACJA (0-5 pkt.), WŁAŚCIWY DOBÓR TEKSTU DO OSOBY (0-5 pkt.), OGÓLNE WRAŻENIE ARYTYSTYCZNE (0-5 pkt.)

Nagrody: komisja konkursowa przyzna tytuły "Mistrza i Wicemistrza pięknego czytania" możliwe jest przyznanie wyróżnień. Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Planowane jest przeprowadzenie wśród uczestników plebiscytu i wręczenie "Nagrody publiczności".

Termin: konkurs odbędzie się 29 listopada 2021 (poniedziałek) o godzinie 10:50 w świetlicy szkolnej

Na konkurs zapraszają : B. Kordas, D. Stanisławska

Nasza galeria pt. Witajcie w naszej bajce - uczniowskie makiety Akademii Pana Kleksa

VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich chętnych uczniów do udziału w VI Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady.  Już w marcu wszyscy fani prozy pani Małgorzaty Musierowicz spotkają się przy Kąciku Patrona z obowiązkowym rekwizytem w dłoni- wybraną powieścią z cyklu Jeżycjada.

Zapraszamy do Biblioteki po własny egzemplarz serii  📚📖📚📖📚