• Projekty edukacyjne

     • 2021/2022
      • Terapia ręki

       Terapia ręki

     • 2021/2022
      • Podniesienie jakości i efektywności pracy szkoły poprzez rozwijanie kompetencji cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli województwa podlaskiego

       Podniesienie jakości i efektywności pracy szkoły poprzez rozwijanie kompetencji cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli województwa podlaskiego

       W roku szkolnym 2020/2021 oraz 2021/2022 nasza szkola uczestniczy w projekcie organizowanym przez Podlaski Urząd Marszałkowski w Białymstoku, którego celem jest podniesienie umiejętności cyfrowych w zakresie TIK wśród uczniów i nauczycieli. 

      • Innowacja lekturowa na lekcjach języka polskiego w klasach IV i V

       Innowacja lekturowa na lekcjach języka polskiego w klasach IV i V

       Uczniowie klas IVA i IV C w ramach realizacji innowacji lekturowej wykonali makiety słynnej baśniowej Akademii profesora Ambrożego Kleksa, zaś pracę z lekturą podsumowali, uczestnicząc w stacjach zadaniowych związanych z treścią lektury. Do zadań uczniów należało: stworzenie Kleksa i opisanie go w formie wierszyka, zaproponowanie nowego menu w stołówce Pana Kleksa, wymyślenie nowej lekcji prowadzonej w szkole oraz zaplanowanie wycieczki dla 24 uczniow Akademii. Największym zainteresowaniem cieszyła się stacja nr 4, gdzie czwartoklasiści projektowali swoje kleksy. W taki sposób - w ramach lekcji powtórzeniowej - pożegnaliśmy lekturę Jana Brzechwy. Nie zabrakło wspólnego śpiewania filmowej piosenki o Akademii oraz powtórzeniowego quizu pt. Milionerzy z pytaniami dotyczącymi szkoły Pana Kleksa. 

        

       Wiosenny sezon lekturowy rozpoczynamy omówieniem książki "Opowieści z Narnii".  Wraz z czworgiem rodzeństwa Pavensie ukryjemy się w magicznej szafie profesora, aby przedostać się za jej pomocą do świata Narnii oraz pomóc gnębionym przez Białą Czarownicę Narnijczykom odzyskać upragnioną wolność i wiosnę.

      • Edukacja muzyczna

       Edukacja muzyczna

       Muzycy olsztyńskiej Filharmonii co miesiąc serwują nam niezapomniane wrażenia muzyczne w czasie prowadzonych przez siebie lekcji muzycznych. Połączenie edukacji z zabawą i koncertem profesjonalnych muzyków to strzał w dziesiątkę! 

      • Edukacja teatralna

       Edukacja teatralna

       Szkoła w zakresie edukacji filmowej i teatralnej regularnie organizuje uczniom wyjścia do kina oraz wyjazdowe spektakle teatralne. Współpracujemy z regionalnymi teatrami - Teatrem Dramatycznym w Białymstoku i Teatrem Lalki i Aktora w Łomży, a także korzystamy z bogatego repertuaru teatrów stołecznych. Specjalne okolicznościowe spektakle serwuje nam co roku w KOKiS Teatr Kufer z Gdańska. Sami także wystawiamy okolicznościowe przedstawienia oraz uczestniczymy w lekcjach teatralnych, poznając kuluary teatrów i specyfikę pracy aktorów. 

      • Booktalking czyli akcja Książka- to lubię!

       Booktalking czyli akcja Książka- to lubię!

       Nie dajemy się złapać w pułapkę szklanych ekranów i zamiast komputera czy smartfona wybieramy książkę!  Wzajemnie zarażamy się miłością do literatury i prezentujemy swoje ulubione książki tak, aby uczynić z czytania magiczny rytuał   📚📚📚

      • Orszak Bóstw Greckich - projekt międzyprzedmiotowy Mitologia do działania skłania!

       Nasz projekt to połączenie treści edukacyjnych z aż 4 przedmiotów: języka polskiego, historii, techniki i plastyki. Zadaniem uczniów było przygotowanie kostiumu oraz atrybutu dla wybranego przez siebie wcześniej boga greckiego, w którego mieli się wcielić uczniowie podczas finału akcji czyli Orszaku  Bóstw Greckich. Podczas tego przedsięwzięcia - realizowanego w czasie lekcji otwartej-  Orszak odwiedzał poszczególne sale lekcyjne, prezentując sylwetki bogów przy dźwiękach greckiej muzyki oraz serwując poczęstunek w stylu śródziemnomorskim. Goszczących nas uczniów obdarowaliśmy własnoręcznie wykonanymi gadżetami - miniaturami popularnych atrybutów bóstw oraz zaprezentowaną autoprezentacją w wykonaniu uczniów - bogów i boginek. 

      • Projekt profilaktyczny Odłącz się - Połącz się!

       Projekt profilaktyczny Odłącz się - Połącz się!

       W lutym 2022 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu Re@lnie Odpowiedzialni będącego częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej  "Odłącz się  - Połącz się!   

       Projekt wspierają ważne organizacje publiczne takie jak Instytut Matki i Dziecka czy NASK. Już wkrótce weźmiemy udział w konferencji edukacyjnej oraz otrzymamy jako szkoła materiały szkoleniowe, które wykorzystamy w czasie warsztatów profilaktycznych dla rodziców i uczniów. Weźmiemy także udział w konkursie pt. "Wspólne chwile bez ekranów", w którym główną nagrodą jest wyjazd na Farmę Iluzji.

        

      • VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

       VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

       Po raz kolejny SP2 w Kolnie  weźmie udział w VI Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady.  Wydarzenie odbędzie się w naszej szkole już w marcu 2022 roku. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z serią  wydawniczą Jeżycjada autorstwa znakomitej polskiej pisarki Małgorzaty Musierowicz. Wspólna inicjatywa nauczycieli jezyka polskiego i szkolnej Biblioteki to ukłon w stronę ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo.

      • Projekt Bezpieczni w sieci z OSE

       Projekt Bezpieczni w sieci z OSE

       Wraz z popularnymi postaciami ze znanych wszystkim baśni uczymy się wspólnie unikać cyberzagrożeń, aby stać się bezpiecznymi użytkownikami internetu. Realizujemy założenia projektu "Bądź z innej bajki", opracowane w ramach akcji "Bezpieczni w sieci z OSE", który powstał we współpracy Ministerstwa Cyfryzacji i Państwowego Instytutu Badawczego NASK. Śpiąca Królewna, Rybak i Złota Rybka, Gerda i Kaj oraz Czerwony Kapturek pokazują nam zagrożenia, niebezpieczeństwa i pułapki internetu. Baśniowi bohaterowie uczą nas, jak unikać trudnych sytuacji on-line i radzić sobie ze skutkami ryzykownych zachowań w internecie. Patronat nad akcją objęła Ogólnopolska Sieć Edukacyjna. 

      • Nauka programowania z robotem PHOTON

       Nauka programowania z robotem PHOTON

       O tym, że nauka programowania to jedna z kluczowych umiejętności w dobie XXI wieku  nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego nasi uczniowie już od początku swojej edukacji uczestniczą w projektach z robotyki lub programowania. Na zaproszenie Biblioteki Miejskiej w Kolnie grupa Pieciolatków z oddziału "A" poznawała specyfikę robota PHOTON, bawiąc się przy tym znakomicie 🤖🤪🙂🤩👱‍♀️🧒👨

       𝙒 𝙥𝙧𝙤𝙟𝙚𝙠𝙘𝙞𝙚 𝙪𝙘𝙯𝙚𝙨𝙩𝙣𝙞𝙘𝙯ą 𝙩𝙖𝙠ż𝙚 𝙠𝙡𝙖𝙨𝙮 0. 𝙁𝙤𝙩𝙤𝙧𝙚𝙡𝙖𝙘𝙟𝙖 𝙠𝙡𝙖𝙨𝙮 0 𝘾

      • W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH projekt: Jestem Małym Mistrzem Sportowym

       W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH projekt: Jestem Małym Mistrzem Sportowym

       Projekt profilaktyczno- sportowy realizowany jest przez klasę  II C. Uczniowie  w ciągu całego roku szkolnego uczestniczą w szeregu wyzwań sportowych z zakresu gimnastyki, lekkiej atletyki i pływania.