• Zakończenie roku szkolnego 👨‍🎓👩‍🎓

ZAKOŃCZENIA ROKU

SZKOLNEGO W SP NR 2

👩‍🎓🧑‍🎓👨‍🎓🧑‍🎓👩‍🎓👨‍🎓🧑‍🎓👩‍🎓👨‍🎓

Dla czterech milionów ośmiuset tysięcy uczniów dzisiejszy dzień był jednym z najważniejszych dni w roku. Wśród tej grupy szczęśliwców znajdują się także i nasi uczniowie, którzy z rąk dyrekcji i swoich wychowawców odebrali dziś świadectwa, nagrody i wyróżnienia za szczególne osiągnięcia.

• Bezpieczne wakacje

BEZPIECZNE WAKACJE🌎🏖🏕🏜🎢🎠🎡🚑🚗🚒🚔🚓🦺🚍🚗

Zbliżają się wakacje, dlatego klasy I a i I c odwiedziły Panie policjantki, aby przypomnieć naszym najmłodszym uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Dzięki prelekcji dzieci utrwaliły sobie:➡️ zasady porusznia się po drodze ➡️ zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych➡️ zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym ➡️ zasady prawidłowej jazdy 🚵‍♂️ rowerem / hulajnogą / na rolkach i wrotkach ➡️ zasady zachowania bezpieczeństwa w domu podczas nieobecności rodziców. Z kolei Ratownicy z Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy przypomnieli dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mogli przez chwilę stać się ratownikami i poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

• Przedwakacyjny turniej sportowy 🏃‍♂️🤾👭👬

DWÓJKOWY TURNIEJ SPORTOWY 🏃‍♂️🏃‍➡️🏃‍♀️🏃‍♂️‍➡️⛹️‍♀️⛹️‍♂️🤾🤾‍♀️👭👫👬

Ostatni dzien zajęć edukacyjnych to w kolneńskiej Dwójce już tradycyjnie święto sportu. Tak było i dziś! Młodsze klasy uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszkami Policji, które uczuliły najmłodszych uczniów na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i to nie tylko z powodu rozpoczynających się już jutro wakacji. Ratownicy medyczni przypomnieli naszym uczniom o podstawowych zasadach pierwszej pomocy. Po tak cennym wykładzie wszyscy uczniowie w sportowym klimacie pożegnali rok szkolny. Zaskakujące i oryginalne konkurencje sprawnościowe rozgrzały uczniów po chwilowym ochłodzeniu aury, zaś duch sportowej rywalizacji udzielił się wszystkim - czego najlepszym dowodem była konkurencja z przeciąganiem liny. A że w zdrowym ciele, zdrowy duch - mamy nadzie

• Projekt edukacyjny  Czyste powietrze wokół nas
          • Projekt edukacyjny Czyste powietrze wokół nas

Projekt edukacyjny- Czyste powietrze wokół nas 🌏🗺🏞🏕 W roku szkolnym 2023/2024 oddziały przedszkolne brały udział w projekcie edukacyjnym "Czyste powietrze wokół nas" w ramach przedszkolnej edukacji antynikotynowej. Program realizowany był przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Kolnie. Składał się z 5 modułów, które zakładały realizację takich zagadnień jak:💥 ochrona dzieci przed szkodliwymi wpływem dymu tytoniowego, 💥 wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy,💥 zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. W czerwcu dzieci wraz z osobą realizującą projekt podsumowały zdobyte umiejętności i wiadomości, a także wykonały pracę przedstawiającą piękno świata bez dymu tytoniowego i zanieczyszczeń.

• ECO konkurs 2024

ECO KONKURS 2024

W maju dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w IV edycji ogólnopolskiej charytatywnej zbiórki odzieży "Eco konkurs 2024".

Przekazane przez nas tekstylia trafiły do organizatorów zbiórki, czyli Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo z siedzibą w Lublinie. Koordynatorem zbiórki była grupa 5-latków "C" wraz z wychowawcą. Dzięki zbiórce i zaangażowaniu wszystkich grup przedszkolnych, za co serdecznie dziękujemy, udało się zebrać ok.120kg odzieży. Wszystkie rzeczy zostały spakowane i przekazane do organizatorów zbiórki. Dzieci za udział w akcji i zaangażowanie w cele charytatywne otrzymały pamiątkowe dyplomy

Sobota 27.07.2024

• Mapa