• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
        • Dzień Strażaka

4 maja - Dzień Strażaka

Klasa II C

z wizytą u naszych Superbohaterów

💥👩‍🚒💥👨‍🚒💥👩‍🚒💥👨‍🚒🦺🦺⛑️⛑️🚒🚒🚒

W dniu 10 maja 2022 roku uczniowie klasy II C wybrali się z wizytą do obchodzących niedawno swoje święto strażaków.

Jak zapewne wszyscy wiedzą, każdy mały chłopiec marzy o tym, by zostać strażakiem. Dlatego wiele emocji i radości sprawiła dzieciom ta wizyta. Przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy, przymierzając hełm oraz wsiadając do wozu strażackiego.

• Wycieczkowy challange

10 maja uczniowie klasy IVA, VB, VIIB, VIIC, VIII B i VIIIC uczestniczyli w wycieczce szkolnej po naszych pięknych Mazurach.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Zamku w Kętrzynie. Po historycznych atrakcjach udaliśmy się do Gierłoży, aby zwiedzić kwaterę Hitlera, zwaną Wilczym Szańcem. Jednak finalny punkt programu, jakim był pobyt w Parku Linowym Mrągowo okazał się dla naszych uczniów wisienką na torcie. Podziwialismy tu akrobatyczno-gimnastyczne umiejętności młodzieży, która doskonale poradziła sobie z opanowaniem stachu i lękiem wysokości. To był prawdziwy challenge i zastrzyk adrenaliny.

• Aktywnie i nowocześnie na języku polskim - odkrywamy talenty uczniów

Praca z lekturą "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnara obudziła w Uczniach zapędy architektoniczne 😉 kto wie, może za kilkanaście lat Nasi Piątotoklasiści zostaną protektantami wnętrz i architektami krajobrazu?

Tytułowy plac broni stał się natchnieniem do zaprojektowania przez uczniów wymarzonego placu zabaw. Uczniowie swój projekt mogli wykonać na 3 różne sposoby:
            - jako opis słowny
            - jako rysunek
            - jako projekt 3D
            Miłość do gry Mine Craft zwyciężyła, ale w tym przypadku udało się połączyć komputerowe zamiłowanie uczniów z wykorzystaniem nowoczesnej technologii podczas pracy z lekturą. I wilk syty, i owca cała 😆

• 231.  rocznica Konstytucji 3 Maja
          • 231. rocznica Konstytucji 3 Maja

JEST TAKIE MIEJSCE, TAKI KRAJ...
            🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
            Szkolne obchody
            Święta Konstytucji 3 Maja
            w kolneńskiej Dwójce
            🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Ostatni piątek kwietnia upłynął w naszej szkole pod znakiem celebrowania 231. rocznicy uchwalenia pierwszej europejskiej a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, porządkujacej krajowy system prawny, zwanej Konstytucją 3 Maja.

• Dwójkowi Mistrzowie Języka Polskiego

🏆📚🏆📚🏆📚

Serdecznie gratulujemy Naszemu Laureatowi Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego oraz Naszej Finalistce!

🏆🏆🏆

Mateusz Bągart został laureatem tegorocznego konkursu kuratoryjego, zaś Emilia Chaberek uzyskała tytuł finalistki.

Nasi zdolni ósmoklasiści rywalizowali z najlepszymi uczniami z całego województwa podlaskiego. Ich ciężka, kilkumiesięczna praca oraz szereg wyrzeczeń zostały nagrodzone!

• Dzień bez plecaka

Dwójkowy Dzień bez Plecaka 🧳🧳🧳💼🛷🛺🛵🛴🧰 🗑🪣🛒 🛒🎁📦📦

Prima Aprilis w SP nr 2 w Kolnie

Pierwszy piątek kwietnia - jak przystało na święto żartów i dzień robienia rozmaitych dowcipów - upłynął szkolnej społeczności pod znakiem dnia bez plecaka. Kreatywność naszych uczniów przerosła wszelkie oczekiwania! 😄😃🤣🥳😊🤩

• VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

Czytanie Jeżycjady
            w SP nr 2 w Kolnie
            📚📖📚📖📚📖📚📖
            Prima aprilisowe
            lekcje języka polskiego
            w klasach VA i VC

Uczniowie klasy VA i VC ten wyjątkowo zabawny i przewrotny pierwszy kwietniowy piątek świętowali nie tylko dniem bez plecaka, ale także specjalnym projektem czytelniczym, odbywającym się pod hasłem Wiosenny Piknik Czytelniczy.
            Co prawda aura nie zachęcała dziś do wyjścia na łono natury, ale jak udowodnili uczniowie - piknik można zorganizować wszędzie, a Kącik Sienkiewiczowski w naszej szkole plus miękkie kocyki czy wygodne pufy to idealne miejsce na Czytelniczy projekt! 📚📖📚📖📚
            Wspólne głośne czytanie Jeżycjady, czyli powieści młodzieżowych autorstwa Mistrzyni Gatunku - Małgorzaty Musierowicz, to cel naszego projektu, w którym uczestniczymy coroc

• Konkurs Mistrzów Recytacji i Piosenki PIKTOGRAMY

🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭

Nasze 5-latki z grupy "A" wzięły udział w konkursie recytatorskim „Piktogramy” w KOKiS.

Dzieciaczki reprezentowały naszą szkołę w kategorii Mistrz Recytacji.

👏👏👏 Gratulujemy naszym Młodym Recytatorom i życzymy kolejnych udanych występów!

Pozdrawiamy też serdecznie Nasze Absolwentki, które wygrały kolneńskie eliminacje i będą reprezentować nasze miasto w finale konkursu PIKTOGRAMY w stolicy województwa podlaskiego.

Wtorek 17.05.2022
    • Kalendarz