• Zakończenie roku szkolnego 👨‍🎓👩‍🎓
     • Zakończenie roku szkolnego 👨‍🎓👩‍🎓

     • UROCZYSTOŚĆ    

                    ZAKOŃCZENIA ROKU 

                  SZKOLNEGO W SP NR 2

                  👩‍🎓🧑‍🎓👨‍🎓🧑‍🎓👩‍🎓👨‍🎓🧑‍🎓👩‍🎓👨‍🎓

        Dla czterech milionów ośmiuset tysięcy uczniów dzisiejszy dzień był jednym z najważniejszych dni w roku. Wśród tej grupy szczęśliwców znajdują się także i nasi uczniowie, którzy z rąk dyrekcji i swoich wychowawców odebrali dziś świadectwa, nagrody i wyróżnienia za szczególne osiągnięcia. 

         Dwójkowi uczniowie - laureaci konkursów przedmiotowych oraz wojewódzkich zawodów sportowych zostali uhonorowani stypendiami Burmistrza Miasta Kolno oraz Nagrodami Dyrektora SP2.

         Przed nami ponad 70 dni wakacyjnego odpoczynku. Niech ten czas będzie szczególnie udany i bezpieczny! A więc - oficjalnie otwieramy WAKACJE!

    • Bezpieczne wakacje
     • Bezpieczne wakacje

     • BEZPIECZNE WAKACJE🌎🏖🏕🏜🎢🎠🎡🚑🚗🚒🚔🚓🦺🚍🚗

            Zbliżają się wakacje, dlatego klasy I a i I c odwiedziły Panie policjantki, aby przypomnieć naszym najmłodszym uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku.  Dzięki prelekcji dzieci utrwaliły sobie:➡️ zasady porusznia się po drodze ➡️ zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych➡️ zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym ➡️ zasady prawidłowej jazdy 🚵‍♂️ rowerem / hulajnogą / na rolkach i wrotkach ➡️ zasady zachowania bezpieczeństwa w domu podczas nieobecności rodziców.            Z kolei Ratownicy z Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy  przypomnieli dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy.        Uczniowie mogli przez chwilę stać się ratownikami i poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

    • Przedwakacyjny turniej sportowy 🏃‍♂️🤾👭👬
     • Przedwakacyjny turniej sportowy 🏃‍♂️🤾👭👬

     • DWÓJKOWY TURNIEJ                          SPORTOWY     🏃‍♂️🏃‍➡️🏃‍♀️🏃‍♂️‍➡️⛹️‍♀️⛹️‍♂️🤾🤾‍♀️👭👫👬

          Ostatni dzien zajęć edukacyjnych to w kolneńskiej Dwójce już tradycyjnie święto sportu. Tak było i dziś!     Młodsze klasy uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszkami Policji, które uczuliły najmłodszych uczniów na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i to nie tylko z powodu rozpoczynających się już jutro wakacji.      Ratownicy medyczni przypomnieli naszym uczniom o podstawowych zasadach pierwszej pomocy. Po tak cennym wykładzie wszyscy uczniowie w sportowym klimacie pożegnali rok szkolny.      Zaskakujące i oryginalne konkurencje sprawnościowe rozgrzały uczniów po chwilowym ochłodzeniu aury, zaś duch sportowej  rywalizacji udzielił się wszystkim - czego najlepszym dowodem była konkurencja z przeciąganiem liny. A że w zdrowym ciele, zdrowy duch - mamy nadzieję, że aktywności ruchowej nie zabraknie nikomu w ciągu kolejnych, pięknych  wakacyjnych dni!

    • III DWÓJKOWY POKAZ TALENTÓW - Mam talent!
     • III DWÓJKOWY POKAZ TALENTÓW - Mam talent!

     • III DWÓJKOWY

          POKAZ TALENTÓW 💎💎💎

               "SZKOLNY MAM TALENT"

      🤸‍♂️⛹️🤺💃🕺🪗🎷🎙🎸🏞🧵🪡🧶🎨🖼🎭🧩🎲🥋🎩🎤🎧🎹🥁

          "Pasja to potężna moc, która pozwoli przezwyciężyć wszystkie trudności. Jeśli kochasz to, co robisz, znajdziesz sens swojego życia — i nieważne, co nim będzie, ważne, abyś robił to, co kochasz."

                                                 Krzysztof Puwalski

          3.edycja popularnego i znanego ze szklanego ekranu talent show już za nami! Tegoroczny finał zaskoczył nas frekwencją i różnorodnością uczniowskich inicjatyw.

          Śpiew, taniec, pokazy akrobatyczne, układy choreograficzne, pokazy rękodzieła, malarskie próby uczniów, instrumentalne pokazy, układanie kostki Rubika na czas - to tylko niektóre propozycje naszych dwójkowych utalentowanych uczniów. 

          Bo o tym, że talent trzeba szlifować i rozwijać wiemy wszyscy! I to nic, że czasem pierwsze próby okazują się trudne - nie zrażajmy się niepowodzeniami, bo tylko ten, kto nic nie robi, błędów nie popełnia🥰 A nasi uczniowie 💎💎💎 mają talent i odwagę do jego prezentowania! 🧡💜❣️   

          Dziękujemy wszystkim dzisiejszym wykonawcom, dzięki którym ten dzień był dniem pełnym radości! Gratulujemy Wam owacji, wyróżnień i dyplomów! Rozwijajcie dalej swoje pasje!

      💎🧡💎💜💎❤️💎💚💎💛💎🧡💎🩷💎

          Każda rzeka bierze swój początek ze strumienia, a każda pasja zaczyna się od zainteresowania, od hobby właśnie.

      Pasja wnosi do naszego życia nowe barwy i czyni życie jeszcze piękniejszym!

    • Projekt edukacyjny Czyste powietrze wokół nas
     • Projekt edukacyjny Czyste powietrze wokół nas

     • Projekt edukacyjny- Czyste powietrze wokół nas 🌏🗺🏞🏕       W roku szkolnym 2023/2024 oddziały przedszkolne brały udział w projekcie edukacyjnym "Czyste powietrze wokół nas" w ramach przedszkolnej edukacji antynikotynowej. Program realizowany był przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Kolnie.  Składał się z 5 modułów, które zakładały realizację takich zagadnień jak:💥 ochrona dzieci przed szkodliwymi wpływem dymu tytoniowego, 💥 wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy,💥 zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. W czerwcu dzieci wraz z osobą realizującą projekt podsumowały zdobyte umiejętności i wiadomości, a także wykonały pracę przedstawiającą piękno świata bez dymu tytoniowego i zanieczyszczeń.

    • ECO konkurs 2024
     • ECO konkurs 2024

     • ECO KONKURS 2024

          W maju dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w IV edycji ogólnopolskiej charytatywnej zbiórki odzieży "Eco konkurs 2024". 

          Przekazane przez nas tekstylia trafiły do organizatorów zbiórki, czyli Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo z siedzibą w Lublinie. Koordynatorem zbiórki była grupa 5-latków "C" wraz z wychowawcą. Dzięki zbiórce i zaangażowaniu wszystkich grup przedszkolnych, za co serdecznie dziękujemy, udało się zebrać ok.120kg odzieży. Wszystkie rzeczy zostały spakowane i przekazane do organizatorów zbiórki. Dzieci za udział w akcji i zaangażowanie w cele charytatywne otrzymały pamiątkowe dyplomy

    • I B w areszcie 😀🚔🚓🏍‼️☎️1️⃣1️⃣2️⃣‼️9️⃣9️⃣7️⃣
     • I B w areszcie 😀🚔🚓🏍‼️☎️1️⃣1️⃣2️⃣‼️9️⃣9️⃣7️⃣

     • KLASA I B w ... areszcie 😄🚓🚔🏍

                         9️⃣9️⃣7️⃣‼️1️⃣1️⃣2️⃣‼️

        

         Wakacje za pasem zatem warto przypomnieć naszym najmłodszym uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa, dzięki którym letni wypoczynek stanie się przyjemnością. 

         Klasa IB wraz z Wychowawczynią odwiedziła dziś kolneński posterunek Policji. Wizyta przebiegła w cudownej atmosferze dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Pani Anny Masłowskiej, która oprowadziła nas po policyjnym gmachu. 

          Dzieci miały okazję przebywać w okratowanym pokoju zatrzymań. Poznały też zasady przeszukania zatrzymanego, dzięki którym policjanci mogą sprawdzić, czy podejrzany nie posiada przy sobie groźnych przedmiotów. Obejrzeliśmy też celę, w której tymczasowo przebywa zatrzymany. Dzieci miały także możliwość przymierzenia atrybutów policyjnego stroju oraz dmuchnięcia w alkomat, którego zasadę działania wyjaśniła nam Pani Ania. Największą atrakcją okazało się pobieranie odcisków palców oraz oglądanie wozów policyjnych i motocykli naszych funkcjonariuszy. 🚔🚓🏍

          Dzieci wróciły z tej wycieczki zachwycone i przeszczęśliwe.Z pewnością wielu najmłodszych odkryło już dziś swój wymarzony zawód!

    • Dwója rozwija talenty językowe 🇩🇪🇩🇪
     • Dwója rozwija talenty językowe 🇩🇪🇩🇪

     • 🇩🇪 JĘZYKOWY CHALLENGE 🇩🇪

          W dniu dzisiejszym dwie siódmoklasistki z naszej szkoły: Paulina Kłys i Lena Łada wzięły udział w międzyszkolnym i międzypowiatowym konkursie z języka niemieckiego pt. 

             🇩🇪 🇩🇪 "Deutsch- Diktat-Challange.     

                 Rechtsschreibmeister gesucht".   

         Dziewczęta, które znalazły się w gronie najlepszych znawców jezyka niemieckiego, rozwiązywały skomplikowane zadania ze słuchu, z którymi poradziły sobie bardzo dobrze. Konkurowały z uczniami aż z dziesięciu okolicznych szkół. Obie uczennice otrzymały medale oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy! Rozwijajcie i szlifujcie swój językowy talent, a za rok podium będzie Wasze!

    • Dwójkowa Mistrzyni Województwa Podlaskiego 🏆🥇 Nasza Złota Patrycja
     • Dwójkowa Mistrzyni Województwa Podlaskiego 🏆🥇 Nasza Złota Patrycja

     • Finał Wojewódzki Podlaskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce - Patrycja Szczech mistrzynią województwa. 

          05 czerwca 2024 r. na Stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku przeprowadzone zostały Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. W konkurencjach finałowych prawo startu miało 16 najlepszych zawodniczek i zawodników z województwa podlaskiego.    12 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie uzyskało awans do finału wojewódzkiego. Wszyscy godnie reprezentowali naszą szkołę i osiągnęli wysokie wyniki w klasyfikacji.      Szczególnym osiągnięciem może pochwalić się Patrycja Szczech , która została mistrzynią województwa w biegu na 100 m, Oliwia Zach, która zajęła III miejsce w pchnięciu kulą i Adrian Szwarc, który również zajął III miejsce w biegu na 100 m.   Oto szczegółowe osiągnięcia finalistów: Patrycja Szczech - 100 m miejsce I i VI miejsce w biegu na 300 m; Oliwa Zach - pchnięcie kulą III miejsce;Szwarc Adrian - 100 m III miejsce i VI miejsce w skoku w dal;Święszkowska Nadia - 80 mpł - VIII miejsce; Łada Lena - 600 m XI miejsce;Filipkowski Hubert - rzut oszczepem IX miejsce;sztafeta dziewcząt 4x100 m w składzie: Kowalczyk Weronika, Łada Lena, Kotlewska Martyna, Szczech Patrycja - V miejsce;sztafeta chłopców 4x100 m -  XIII miejsce.   Gratulacje dla wszystkich zawodników. Do zawodów przygotowali: dziewczęta Agnieszka Serowikchłopców Grzegorz Kleczyński

    • Dzień Dziecka w wojskowym klimacie 🚁🛬🪂🫕🪖
     • Dzień Dziecka w wojskowym klimacie 🚁🛬🪂🫕🪖

     • W wojskowym stylu 🪖🪖🪖               Dzień Dziecka w 🪖🚁🪂 KOLNEŃSKIEJ JEDNOSTCE WOJSKOWEJ         Dzień dziecka to jeden z kilku najważniejszych dni, na które czekają co roku dzieci. W tym roku dzieci SP2 uczestniczyły w festynie zorganizowanym przez jednostkę wojskową, podczas którego zobaczyły z bliska sprzęt wojskowy i specjalistyczne wyposażenie żołnierzy. Uczniowie wzięli też udział w ćwiczeniach SERE, mieli także niepowtarzalną okazję spróbowania swoich sił w pokonaniu toru przeszkód. Wielką frajdę  sprawiło  najmłodszym strzelanie z ASG i oczywiście smakowanie żołnierskiej grochówki! 🫕🥣🥘😋

    • Poczuj chemię do fizyki 🔗⚖️🌡🥽🥼
     • Poczuj chemię do fizyki 🔗⚖️🌡🥽🥼

     • ZAELEKTRYZOWANI W DWÓJCE 

               🔗⚖️🌡🥽🦺⛓️🧲🧲🧪🧪🧷

       

           To już stało się tradycją, że naszą szkołę odwiedza grupa ZAELEKTRYZOWANI. Po raz kolejny nasi uczniowie mieli możliwość w bardzo interesujący sposób poznać prawa fizyki oraz spektakularne przemiany chemiczne. Zaelektryzowani udowadniają, że można "poczuć chemię do fizyki" 😀

    • Dwójkowy Mistrz Słówek Angielskich 🇬🇧🇺🇲🇬🇧
     • Dwójkowy Mistrz Słówek Angielskich 🇬🇧🇺🇲🇬🇧

     • 🇺🇲 DWÓJKOWY MISTRZ 🇬🇧

                    SŁÓWEK ANGIELSKICH

           W dniu 27 maja odbył się w naszej szkole konkurs dla klas trzecich pod hasłem:

                „Mistrz Słówek Angielskich”

          Zakres słownictwa obejmował cały etap edukacji wczesnoszkolnej.

                     Zwycięzcami zostali:

      I miejsce - Adam Jagielski, klasa IIIC

      II miejsce – Victor Filipkowski, klasa IIIB

      III miejsce - Oscar Cudakiewicz, klasa IIIB

       

      Serdecznie gratulujemy!!!

     • Dni Rodziny i szkolna akcja pedagogizacyjna 👨‍👩‍👦👨‍👩‍👦‍👦

     • Dwójka wspiera Rodziny

             👨‍👩‍👦👨‍👩‍👧👨‍👩‍👧‍👦👨‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👧‍👧👬👫👭🧑‍🤝‍🧑

                    Szkolne akcje pedagogizacyjne

         W maju - w związku z Dniem Rodziny - panie pedagożki wraz ze Świetlicą Środowiskową w Kolnie zorganizowały wystawę broszur edukacyjnych dla rodziców. Działanie to miało na celu wsparcie działań wychowawczych podejmowanych przez rodziców w zakresie profilaktyki uzależnień, przeciwdziałania przemocy (rówieśniczej i w rodzinie) oraz komunikacji.

          Podsumowaniem działań profilaktycznych był konkurs plastyczny pt. "Rodzina wolna od nałogów" przeznaczony dla klas III-VIII w związku z Dniem Rodziny obchodzonym 15 maja. 

         Celem konkursu było rozpowszechnianie wiedzy na temat szkodliwego wpływu środków uzależniających na zdrowie dzieci i młodzieży oraz próba zmotywowania do podejmowania postawy asertywnej wobec nałogów.

      Uczniowie wykonywali plakaty tematyczne. Prace zostały nagrodzone.

    • UCZNIOWIE DWÓJKI NA TEATRALNEJ SCENIE KOKIS 🎭🎭🎭
     • UCZNIOWIE DWÓJKI NA TEATRALNEJ SCENIE KOKIS 🎭🎭🎭

     • „Słoń Artysta” to tytuł spektaklu przygotowany przez młodych artystów z Dziecięcego Teatru Muzycznego KOKiS. Spektakl wyreżyserowała instruktor KOKiS Anna Podeszwik. Scenariusz bazuje na tekście Wandy Chotomskiej słuchowiska muzycznego pt. ”Orkiestra w Zoo”, do której muzykę napisał Tadeusz Kierski. Ania wraz z Pawłem stworzyli nowe aranże do utworów, dodali dwie nowe kompozycje, do której napisali muzykę w stylu bluesowym, następnie wzbogacając warstwę muzyczną o stylistykę jazzową. W spektaklu występują najmłodsze grupy wokalne z KOKiS-u na co dzień pracujące z instruktorami -Anią i Pawłem Podeszwik. Obsada spektaklu liczy około 40 osób i są to dzieci od 6 do 12 roku życia. Dzieci poza wokalnymi zdolnościami prezentują swoje zdolności taneczne i aktorskie. Szymon Biedrzycki uczeń IV klasy SP 2 w Kolnie znakomicie wciela się w postać tytułowego Słonia Artysty. Szymon doskonale śpiewa ale ma także talent aktorski. Szymonowi towarzyszy Kornelia Kulczewska uczennica III klasy SP2 w Kolnie występująca w roli żywiołowej Ekspedientki oraz Paweł Kukiełko uczeń SP1 w Kolnie kreujący postać Dozorcy. Paweł już w pierwszej scenie prezentuje swój wokalny talent i okazuje się doskonałym kandydatem na głównego solistę w orkiestrze Słonia. Słoń ostatecznie rezygnuje z kariery wokalnej, gdyż jego postura uniemożliwia mu naukę gry na instrumencie. Zostaje dyrygentem orkiestry w której prym wiodą Małpki -uroczo zagrane przez dziewczynki z zespołu DTM JUNIOR. Spektakl w niezwykle obrazowy i ciekawy sposób wprowadza najmłodszych w świat muzyki i instrumentów. Na scenie, w utworach zbiorowych słyszymy także roztańczone i rozśpiewane Nutki w lśniących kostiumach, od których nie sposób oderwać wzroku. Dodatkowym atutem przedstawienia są widowiskowe światła, którymi operuje Paweł Podeszwik oraz młodzi aktorzy grający w mikroportach. Momentami czujemy się jak w Teatrze Muzycznym.

      Po spektaklu zaproszone dzieci miały możliwość przyjrzenia się z bliska scenografii i zgromadzonym na scenie instrumentom. Na żywo usłyszały dźwięki tuby, trąbki, fletu, gitar, waltorni, puzonu czy bębnów, zrobiły pamiątkowe zdjęcia i podziękowały swoim rówieśnikom grającym w przedstawieniu. Spektakl został znakomicie przyjęty przez kolneńską publiczność a także dzieci i nauczycieli z kolneńskich szkół. Cała obsada spektaklu liczy na możliwość ponownego zagrania przedstawienia dla szerszej publiczności, bo jak twierdzą najmłodsi artyści być na scenie, tańczyć i śpiewać to wielka frajda. Młodzi aktorzy zagrali spektakl trzykrotnie przełamując swoją tremę pierwszego dnia przed najbliższymi i kolneńską widownią a kolejnego dnia spektakl zobaczyły dzieci z kolneńskich szkół. To był niezwykle intensywny czas pracy twórczej. Młodzi artyści podziękowali instruktorom wręczając im bukiety czerwonych róż. Serdecznie dziękujemy pani Marii Sztachańskiej za pomoc w przygotowaniu kostiumów i uszycie cekinowych spódniczek, w których artyści czuli się wyjątkowo.

      Anna Podeszwik

      źródło: strona KOKIS 

    • Plener malarski w KOKiS-ie z udziałem naszych uczniów 🏞🖼🎨
     • Plener malarski w KOKiS-ie z udziałem naszych uczniów 🏞🖼🎨

     • SZLIFUJEMY TALENTY 🎨🖼 z KOKiS 

             Nasi uczniowie na plenerze malarskim w KOKiS-ie 🖼🎨🏞 z Panią Moniką Jarzyło 🎨

       

      15 i 16 maja w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się plener malarski z udziałem dzieci i młodzieży. Tematy tego wydarzenia "Cudowne wspomnienia" i "Polne kwiaty dla mamy" na pewno dostarczyły inspiracji do stworzenia pięknych obrazów. Z udziałem 35 młodych artystów malarstwa, plener tętnił kreatywnością i radością tworzenia. Malowanie to naprawdę fantastyczna forma wyrażania siebie, a także sposób na rozwijanie swoich umiejętności i osobowości. Niezwykle ważne jest, aby młodzi ludzie mieli możliwość eksperymentowania z różnymi formami sztuki i wyrażania swoich uczuć i pomysłów na płótnie. Pani Monika Jarzyło, prowadząca warsztaty, z pewnością była doskonałym przewodnikiem w tej podróży artystycznej. Takie inicjatywy są nie tylko wspaniałą zabawą, ale także ważnym elementem edukacji artystycznej i kulturalnej dla młodych ludzi. Mam nadzieję, że plener malarski w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu był inspirującym doświadczeniem dla wszystkich jego uczestników! Źródło:fb  KOKiS

       

    • WIOSNA W POEZJI I ZOSIA NA PODIUM 🏆🥇
     • WIOSNA W POEZJI I ZOSIA NA PODIUM 🏆🥇

     • WIOSNA Z POEZJĄ                    I PODIUM DLA ZOSI 🏆🥇

          Dnia 16 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs recytatorski pt. "Wiosna w poezji". Celem konkursu było :- rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji,- kształtowanie języka i wyobraźni,- promowanie talentów recytatorskich.

         Konkurs dedykowany był dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych z Kolna. Uczestnicy konkursu prezentowali wiersze polskich poetów o tematyce wiosennej. Wśród naszych przedszkolaków swoje możliwości recytatorskie zaprezentowały: 

      - Zofia Banach z grupy 5-latki "C"- Klara Duda z grupy 5-latki "C"- Lidia Jakubczyk z grupy 6-latki "A"

         Pierwsze miejsce w kategorii 5-latków zajęła Zofia Banach, której serdecznie gratulujemy! ❤️ Pozostałe dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominek w postaci książeczki.

    • Dwójkowe podróże 🚍🎡🐬🎬 Łódź - Orientarium- Mandoria
     • Dwójkowe podróże 🚍🎡🐬🎬 Łódź - Orientarium- Mandoria

     • DWÓJKOWE PODRÓŻE

             FILMOWYM SZLAKIEM 📽🎞🎬🎥

            ŁÓDŹ -ORIENTARIUM- MANDORIA 

       

           W dniach 9 - 10 maja 2024 r. odbyła się szkolna wycieczka do Łodzi i Rzgowa, w której wzięły udział klasy: 4a, 4b, 4c i 5a. 

       

        Łódzka "Filmówka" na wyciągnięcie ręki 

      🎞🎬🎥📽

          Łódź jest miastem wielokulturowym o bogatych tradycjach przemysłowych i do tego trzecim co do wielkości miastem Polski. W poznaniu jego historii i atrakcji pomogła nam pani przewodnik, która w ciekawy i humorystyczny sposób oprowadziła nas po Łodzi. Zobaczyliśmy m.in. Łódzką Szkołę Filmową, słynną Ulicę Piotrkowską, która ciągnie się przez ponad 4 km. Nietypowym miejscem był Pasaż Róży, wszystkie ściany w podwórzu kamienicy zostały pokryte kawałkami luster. Podążaliśmy Aleją Gwiazd Filmowych, zobaczyliśmy wiele słynnych pomników m.in. Ławeczkę Tuwima, Fortepian Rubinsteina i pomnik Misia Uszatka. Na ścianach zabytkowych budynków rosły jak grzyby po deszczu ogromne murale. Do dzisiaj w mieście podziwiać można ślady przemysłowej historii miasta. Dlatego zobaczyliśmy centrum handlowe i rozrywkowe Manufaktura, które powstało na obszarze dawnej, XIX-wiecznej fabryki włókienniczej Izraela Poznańskiego oraz oglądaliśmy jego pałac z zewnątrz. Byliśmy na Placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na którym stoi serce wysokie na 3,5 metra i można się w nim przejrzeć jak w lustrze. Zobaczyliśmy Księży Młyn, na którym rozsiadł się król bawełny Karol Scheibler. Działała tutaj przędzalnia, magazyny, gazownie, ale również szpital i szkoła. A do tego stały famuły, czyli robotnicze domy z cegły. 

       

      🐳🐋🐬🐟🐠🦈🦀🐚🦑🪼

       

          Po południu pojechaliśmy zobaczyć łódzkie ZOO i Orientarium, w którym znajdują się zwierzęta Azji południowo - wschodniej.  

       

      PARK ROZRYWKI - MANDORIA 🎢🎡🎠

       

         Kolejnym wspaniałym miejscem był park rozrywki dla dzieci - Mandoria. Drugiego dnia wycieczki bawiliśmy się tam fantastycznie. Na miejscu było wiele atrakcji i sporo gastronomii. Pod opieką pani E. Pardy, M. Rzodkiewicz, D. Góralczyk, A. Bazydło i znakomitej pani Edyty Szablanowskiej - pilotki naszej grupy- wróciliśmy w znakomitych nastrojach i wciąż pod wrażeniem wielokulturowej Łodzi do domu. 

      Organizatorem wyprawy było łomżyńskie biuro podróży #TomiTourist 🚌🚍🚌🚍

    • Żołnierze czytają 📚📖 Dzieciom
     • Żołnierze czytają 📚📖 Dzieciom

     • Żołnierze czytają Dzieciom 📚📖📚📖

          13.05.2024 r. klasa II A na zaproszenie Biblioteki Publicznej  wzięła udział w spotkaniu z żołnierzami w ramach  Dnia Bibliotek i akcji VIP-y czytają Dzieciom.    Po interesującej lekturze na młodych czytelników czekały prawdziwe żołnierskie suchary oraz pokaz osprzętu będącego stałym wyposażeniem każdego żołnierza. Dzieci wróciły z tego spotkania bardzo zadowolone.

    • Pięciolatki w Wiosce Indiańskiej
     • Pięciolatki w Wiosce Indiańskiej

     • DWÓJKOWE          WYCIECZKI KRAJOZNAWCZE🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍

          8 maja pięciolatki odbyły wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Przedszkolaki zwiedziły z przewodnikiem Muzeum Indian oraz Mini zoo. Zapoznały się z rękodziełem indiańskim, a następnie pokonały tor przeszkód.     Na nudę nie było czasu, bo na dzieci czekały kolejne konkurencje: 🎯 strzelanie z łuku, 🐳🐋🐬 łowienie rybek, 🐌 wyścigi żółwi, ⛷️indiańskie narty, 🫎rzucanie obręczy na rogi bizona,🤼‍♂️ walki na równoważni szejenskiej.

          Po pokonaniu tych wszystkich wyzwań byliśmy naprawdę głodni. Na ognisku upiekliśmy 🌭kiełbaski, aby mieć siły do dalszej zabawy. Gdy pokonaliśmy głód, mogliśmy śmiało siadać w siodło, aby spróbować🐴🐎 jazdy konnej. Na koniec czekała na nas ostatnia konkurencja - przeciąganie liny. Po tak intensywnym dniu wróciliśmy zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia.