• Mitologiczna Lekcja Otwarta
     • Mitologiczna Lekcja Otwarta

     • Tylko u nas w Dwójce  - Orszak Greckich Bóstw 

       

      🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🏛🏛⏳⏳🎭🎭🎭

       

      Niecodzienne wydarzenie mialo  dziś miejsce w naszej szkole. Wprost ze słonecznej Grecji przybyli do nas greccy bogowie  olimpijscy!!!

      A wszystko za sprawą lekcji otwartej z języka polskiego pani Katarzyny Bikowskiej, w czasie której połączone siły klas VA I VC uczestniczyły w międzyprzedmiotowym projekcie edukacyjnym pt. MITOLOGIA SKŁANIA DO DZIAŁANIA.   Na lekcjach historii  i języka polskiego uczniowie poznawali treści edukacyjne dotyczace mitologii, zaś na zajęciach plastyczno-technicznych tworzyli atrybuty charakterystyczne dla wybranej przez siebie postaci oraz projektowali swoje kostiumy. Dopełnieniem naszej prezentacji było wykonanie w grupach poczęstunku w stylu śródziemnomorskim  oraz oprawy muzycznej towarzyszacej uczniowskim autoprezentacjom.

      I tak nasz kolorowy i wesoły Orszak na wzór grupy Dionizosa przemierzał szkolne korytarze, odwiedzając poszczególne pracownie, nauczycieli i uczniów.  Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez goszczących nas gospodarzy klas, którzy bardzo często żegnali nasz barwny pochód brawami, zaś my mogliśmy się odwdzięczyć drobnymi upominkami dla uczniów oraz smakołykami - nektarem i ambrozją wprost z Olimpu 🥑🍊🍇🧁🧁🏹⛏🗡🔨⚖🇬🇷🇬🇷🇬🇷

      Nasz Orszak rusza do pracy:) 

    • DWÓJKOWE ANDRZEJKI I KONKURS SZKOLNYCH TALENTÓW
     • DWÓJKOWE ANDRZEJKI I KONKURS SZKOLNYCH TALENTÓW

     • Moc atrakcji andrzejkowych w Dwójce - festiwal wróżb i pokaz talentów😃🎭⚽️🎙🎶🎤🎸🎻🎹🏃🏃‍♀️🏌🏋🤼‍♂️🤹

      Nasza szkoła wraz z dniem 25 listopada- świętem wszystkich Kaś, Kasiek i Katarzyn oraz Dniem Pluszowego Misia rozpoczęła także huczne świętowanie Andrzejek, w czasie których wróżby i magiczne zabawy zostały uatrakcyjnione pokazem szkolnych talentów. Tego dnia wosk lał się w naszej szkole hektolitrami - była też pyszna wata cukrowa, więc ten listopadowy czwartek upłynął w miłej atmosferze. Zapraszamy na fotorelację!

    • Projekt- Relaks bez szklanych ekranów
     • Projekt- Relaks bez szklanych ekranów

     • Zdrowe nawyki na języku polskim- projekt edukacyjny 

      🏕🚲🛴🛼🪂☃️⚽️🎾🎳🏓🥅🥋🎿🎯🎨🎭🧩📚

       

        Dzisiejsza lekcja w klasie IVA i IVC była podsumowaniem cyklu zajęć na temat szkodliwości wpływu szklanych ekranów na rozwój i zdrowie dzieci.  Wraz z uczniami szukaliśmy  zdrowszej alternatywy dla tak popularnych w obecnych czasach smartfonow czy komputerów,  które nie dość,  że są zjadaczem czasu,   to emitują rownież tak niezdrowe dla naszych oczu i komórek nerwowych niebieskie światło. Po obejrzeniu filmów edukacyjnych na ten temat, przystąpiliśmy do działania! 

      Pomysłów na zdrowy relaks i odpoczynek znaleźliśmy z Czwartoklasistami mnóstwo - niektóre z nich uczyniliśmy celem dzisiejszej lekcji języka polskiego, w czasie  której urządziliśmy klasowy  Booktalking, czyli czytanie wybranego fragmentu ulubionej książki oraz bawiliśmy się świetnie,  grając w rozmaite planszówki, które przezywają obecnie swój renesans.  

      Tekstami literackimi, skłaniającymi nas do tego eksperymentu, było opowiadanie z Bolkiem i Lolkiem w roli głównej pt. "Kto ma pilota,  ten ma władzę " oraz wiersz S.Grochowiaka pt. "Telewizor".

      Zachęcamy wszystkich do zdrowego relaksu bez niebieskiego światełka!  Polecamy odkrycie w sobie nowej pasji, realizację hobby, aktywność na świeżym powietrzu lub relaks w domowym zaciszu przy ulubionej książce czy grze planszowej.

    • Podróż w czasie klasy I A 🚀🚀🕜🕞⏳
     • Podróż w czasie klasy I A 🚀🚀🕜🕞⏳

     •  

          W czasie zajęć z edukacj przyrodniczej klasa I A cofnęła się w czasie. Wiadomości teoretyczne uczniowie wykorzystali w trakcie wykonywanej pracy plastyczno-technicznej. Oto jakie modele dinozaurów wyszły z rąk naszych Pierwszaczków 👏👏👏👩🧑👩‍🦰
      🪅🧸🧩🐾🐊🐲

    • Szkolna Biblioteka zaprasza na Konkurs Pięknego Czytania
     • Szkolna Biblioteka zaprasza na Konkurs Pięknego Czytania

     • Już 29 listopada w naszej szkole odbędzie się konkurs,    który wyłoni wśród uczniów klas II i III Mistrza Pięknego Czytania.  Zapraszamy serdecznie!

      Wszelkich informacji  udzielą szkolni Bibliotekarze, zaś regulamin konkursu znajduje się w zakladce Profil szkoły/ Biblioteka. 

    • Nasz udział w akcji Szkoła do Hymnu!
     • Nasz udział w akcji Szkoła do Hymnu!

     • Prawie 20 tysięcy szkół przystąpiło do akcji Szkoła do Hymnu!  Hymn dla Niepodległej.  W tym gronie była również Szkoła Podstawowa nr 2 w  Kolnie. Właśnie otrzymaliśmy podziękowanie. 

    • KLASOWY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY
     • KLASOWY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY

     • 15 listopada w klasie III C odbył się KLASOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY.

      Walka była zacięta i wyrównana,  dlatego dopiero dodatkowa runda pozwoliła na wyłonienie 3 zwycięzców. 🏅🥇🥈🥉  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy długopis oraz zakładkę do książki. Zwycięzcy stali się szczęśliwymi posiadaczami statuetek lub książek ze specjalną dedykacją oraz pieczęcią z Wydawnictwa Literatura.  

      Wyniki konkursu:

      1 miejsce: Filip Górski 

      2 miejsce: Kornelia Orłowska 3 miejsce: Kacper Lubecki

      4 miejsce: Katarzyna Nicewicz & Wojciech Borkowski.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
     • KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

     •  

              🎼🎤🎶🎙🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇱🇷🇱🇷

       

      https://youtu.be/IjsNf11vbgQ

       

             9 listopada 2021 roku w grupach przedszkolnych 5-latków, odbył się KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ. 

                 Jury w składzie: 

        M. Kulczewska-Perzan

        J.Sielawa

        I. Bazydło

        M. Trzonkowska 

      po długich naradach wyłoniło po 3 lauretów z każdej grupy. Oto wyniki:

      👩 5-latki A:

       1 miejsce - Ines Leila Bandaogo

       2 miejsce - Michał Popiielarz

       3 miejsce - Anna Podsiad

      👩 5-latki B:

      1 miejsce - Izabela Domian 

      2 miejsce - Maciej Kulągowski 

      3 miejsce - Maciej Forfa 

      🧑 5-latki C:

       1 miejsce - Brygida Pikulińska 

       2 miejsce - Zofia Werengerowska

       3 miejsce - Franciszek Trepanowski 

       

             Gratulacje 👏👏👏 dla wszystkich małych wykonawców! Byliście wspaniali! 🤩💕💖 Każdy uczestnik muzycznych zmagań otrzymał pamiątkowy dyplom oraz ołówek. Nagrody dla zwycięzców (notesy, kredki, długopisy, grę karcianą i smycze do kluczy) ufundowało Wydawnictwo Macmillan.

    • DWÓJKOWY PROJEKT EDUKACYJNY - TERAPIA RĘKI DLA KAŻDEGO
     • DWÓJKOWY PROJEKT EDUKACYJNY - TERAPIA RĘKI DLA KAŻDEGO     •          👋🤚🖐✋🖖🤌🤏👈👉✍✍✍

              W roku szkolnym 2021/2022 
      5 - latki grupa „b” i „c” biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym          „Terapia ręki dla każdego”. 
            Terapia ręki to usprawnienie motoryki dużej i małej w zakresie sprawności całego ciała i kończyny górnej. To dostarczanie zadań ruchowych i wrażeń dotykowych, umożliwiających poznawanie różnych kształtów, struktur materiałów oraz nabywanie umiejętności ich rozróżniania.
             Terapia ręki jest wspieraniem całego rozwoju dziecka, a nie wyłącznie kończyny górnej.
             W ramach projektu dzieciaki realizują szereg zadań, mających na celu usprawnienie motoryki i poprawę koordynacji ruchowej, ale jak widać w trakcie działań terapeutycznych humory dopisują naszym najmłodszym uczniom a uśmiechy sprzyjają terapii. 🧒👦🧑👱👩‍🦰🙆🙆‍♀️🙆‍♂️🙋‍♂️🙋‍♀️

    • 103.rocznica odzyskania niepodległości w naszej szkole
     • 103.rocznica odzyskania niepodległości w naszej szkole

     • Obchody 103.rocznicy odzyskania niepodległości w SP nr 2

      ❤🇵🇱❤🇵🇱❤🇵🇱❤🇵🇱❤🇵🇱❤🇵🇱❤🇵🇱❤

          O miłości do Ojczyzny można wiele mówić i jeszcze więcej na jej temat pisać. Można też wyśpiewać swój patriotyzm pieśniami płynącymi wprost ze szczerego serca...

      🎙🎶🎼🎤❤🇵🇱📆

           Taki zamysł towarzyszył tegorocznym obchodom 103.rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolnie. Po uroczystym odśpiewaniu  najważniejszej patriotycznej  pieśni - "Mazurka Dąbrowskiego" - w ramach akcji szkoła do Hymnu! Hymn dla Niepodległej

      #szkoladohymnu  

      uczniowie pod artystyczną opieką  reżyserską pań Agnieszki Bednarczyk, Beaty Skrodzkiej i pana Jacka Rainko wraz ze szkolnym chórem pod batutą pani Beaty Skrodzkiej, przenieśli nas w inną rzeczywistość, fundując zgromadzonej na sali publiczności, muzyczną podróż w czasie do najważniejszych wydarzeń z historii Polski - okresu wojen, zaborów, powstań narodowowyzwoleńczych czy czasów tzw. "żelaznej kurtyny" reżimu komunistycznego.
            Dwójkowy Koncert dla Niepodległej 🇵🇱🎤🎼❤ obfitował w wiele wzruszeń, za które organizatorom i młodym artystom podziękował Pan Dyrektor Dariusz Łosiewski. O oprawę plastyczną zadbała pani Agnieszka Florczykowska, zaś akcję #szkoła do Hymnu przygotowała pani Katarzyna Bikowska.
            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz odsłuchania przepięknych wykonań piosenek z naszego koncertu, a także zachęcamy do udziału w jutrzejszych miejskich obchodach Święta Niepodległości.🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

      Ogólnopolska akcja #szkoladohymnu #hymndlaniepodleglej

      Przemówienie Pana Dyrektora Dariusza Łosiewskiego 

      Aleksandra Skrodzka w utworze "Miasto" z filmu J. Komasy "Miasto 44"

      Okolicznościowe wiersze 

      Aleksandra Skrodzka i Jakub Liszewski w utworze z filmu "Ogniem i mieczem" pt. "Dumka na dwa serca" 

      Utwór "Tango na orkiestrę, głos i jeszcze jeden głos"  w interpretacji Oli Skrodzkiej 

    • Akcja #niepodlegladohymnu
     • Akcja #niepodlegladohymnu

     • 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
      Akcja 
      #niepodlegladohymnu

      #szkoladohymnu
      🇵🇱🇵🇱🇵🇱

      Punktualnie o 11:11 w przeddzień 103.rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w murach Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie zabrzmiał narodowy hymn 
      "MAZUREK DĄBROWSKIEGO" - odśpiewany uroczyście w asyście biało-czerwonej flagi przez społeczność szkolną kolneńskiej Dwójki. W ten symboliczny sposób nasza szkoła uczciła 103.rocznicę odzyskania niepodległości i przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Niepodległa do Hymnu!
      🇵🇱🇵🇱🇵🇱

    • Międzynarodowy Dzień Bajkowych Postaci
     • Międzynarodowy Dzień Bajkowych Postaci


     • 🤠😈🤡🧜‍♀️🧜‍♂️🧝‍♂️🧝‍♀️🧞‍♂️🤺🏇

      Z okazj "Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek" uczniowie z grupy 5- latki "a" zmienili się w bohaterów swoich ulubionych bajek.
      Na koniec dnia, za strój i wspaniałą zabawę, każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.😀

    • Baśniowi Architekci z klas IV
     • Baśniowi Architekci z klas IV


     • 🤩👌✍🏡🏠🏢🏨🕌

      W ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, przypadającego właśnie dziś, uczniowie klas IV A i IV C zaprezentowali swoje piękne makiety baśniowej Akademii Pana Kleksa. 

      Ulica Czekoladowa 🍫🍫🍫 była dziś najczęściej odwiedzanym miejscem, do którego wszystkich uczniów zaprosił niezwykły nauczyciel - profesor Ambroży Kleks, wsparty w realistycznym świecie przez inicjatorkę akcji,  nauczycielkę języka polskiego- panią Katarzynę Bikowską.👩‍🏫👩‍🏫👩‍🏫

      Makiety słynnej baśniowej akademii uczniowie wykonywali w ramach innowacji lekturowej realizowanej na lekcjach języka polskiego. 
      Nasi "Młodzi Architekci" zaskoczyli wszystkich kreatywnością i oryginalnością wykonania makiet, a także niezwykłą pomysłowością w wykorzystaniu do projektu materiałów z recyklingu.
      Pań Kleks byłby dumny z takich uczniów ‼️‼️‼️

      Obowiązkowym punktem lekcji było również wspólne śpiewanie piosenki "Witajcie w naszej  bajce". Zapraszamy do wspólnego wykonania  piosenki znanej z filmu Akademia Pana Kleksa .

    • Proekologiczna edukacja teatralna w kolneńskiej Dwójce
     • Proekologiczna edukacja teatralna w kolneńskiej Dwójce

     • Nasze rady na odpady
      🎭🎭🎭
      w wydaniu teatralnym

      Dnia 2 listopada uczniowie klas I-IV w KOKiS uczestniczyli w niezwykle zabawnym, ale i pouczającym przedstawieniu pt. "ŚMIECIOWISKO".
      Spektakl gdańskiego Teatru Kufer zaprezentował dwójkowej publiczności Pan Kufer- Grzegorz Gajewski, wcielający się w trakcie przedstawienia w kilka bajkowych ról. W trakcie spektaklu także uczniowie i nauczyciele mieli okazję pokazania się na teatralnej scenie. 🙂🤩🤠🤺👑🎩🎭
      Dzięki udziałowi w spektaklu, w ramach prowadzonej przez szkołę edukacji teatralnej, nawet najmłodsi widzowie z pewnością zyskali cenną ekologiczną wiedzę na temat recyklingu i sortowania śmieci, połączoną ze znakomitą zabawą.

    • Zwycięski ul klasy IIIC nagrodzony przez Podlaską Izbę Rolniczą
     • Zwycięski ul klasy IIIC nagrodzony przez Podlaską Izbę Rolniczą

     • KLASA III C NAGRODZONA 
                                   PRZEZ 
                    PODLASKĄ IZBĘ ROLNICZĄ 

                  🏆🏆🏆🎖🏅🥇🏆🏆🏆🎁🎁🎁

           Ostatni piątek października upłynął dwójkowej społeczności na świętowaniu zwycięstwa w konkursie na Najpiękniejszy Pszczeli Ul  🏆🏆🏆, zaś pierwszy piątek listopada przyniósł nam upragnione nagrody w postaci 📷📸 aparatów fotograficznych i pamiątkowego dyplomu. 

      Jeden z aparatów zwycięska drużyna pod wodzą wychowawczyni pani Magdaleny Kulczewskiej-Perzan przekazała na ręce dyrekcji SP2, zaś drugi cyfrowy aparat fotograficzny, dzięki uprzejmości jednego z rodziców - Pana Kolińskiego, wkrótce posłuży jako główne narzędzie w trakcie prowadzonych dla uczniów warsztatów fotograficznych, dzięki którym młodzi adepci fotografiki będą mogli twórczo i kreatywnie wykorzystać wygrany sprzęt:)
      🖼📸🎬