• Niezwykłe kalendarze adwentowe - zaproszenie na świąteczną wystawę 📆📅🎅🌲❄
     • Niezwykłe kalendarze adwentowe - zaproszenie na świąteczną wystawę 📆📅🎅🌲❄

     • Konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy "Świąteczne odliczanie - Der Adventskalender" zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego PSNJN Oddział Łomża właśnie został  rozstrzygnięty !!!

       

      W czasie grudniowych lekcji na wielu przedmiotach poznawaliśmy bożonarodzeniowe zwyczaje z całego świata.  Jednym z nich był właśnie kalendarz   adwentowy,  który podobnie jak choinka czy najsłynniejsza kolęda Stille Nacht, wywodzi się z tradycji naszego zachodniego sąsiada-Niemiec. 
      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie na kalendarz adwentowy po niemiecku. Dwie uczennice klas siódmych przygotowały kalendarze. Jeden z nich zakwalifikował się do etapu międzyszkolnego. To praca wykonana przez Dominikę Kurpiewską z klasy VII C. Informacje o zwycięzcach znaleźć można na stronie internetowej PSNJN Łomża, natomiast wystawa wszystkich kalendarzy odbędzie się  w Bibliotece Pedagogicznej w Łomży przy ul. Marii C. Skłodowskiej. Zapraszamy do odwiedzenia!!! Dominice gratulujemy kreatywności. 😊

      Nagrodzone prace.      Kalendarz adwentowy Dominiki