• Konkurs Mistrzów Recytacji i Piosenki PIKTOGRAMY
     • Konkurs Mistrzów Recytacji i Piosenki PIKTOGRAMY

     •     🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭

           Nasze 5-latki z grupy "A" wzięły udział w konkursie recytatorskim „Piktogramy” w KOKiS. 

       Dzieciaczki reprezentowały naszą szkołę w kategorii Mistrz Recytacji. 

       

      👏👏👏 Gratulujemy naszym Młodym Recytatorom i życzymy kolejnych udanych występów! 

      Pozdrawiamy też serdecznie Nasze Absolwentki, które wygrały kolneńskie eliminacje i będą reprezentować nasze miasto w finale konkursu PIKTOGRAMY w stolicy województwa podlaskiego. 

       

      PIKtoGRAmy – to cykl działań teatralnych adresowanych do dzieci i młodzieży z województwa podlaskiego. Sama nazwa projektu łączy w sobie skrót nazwy instytucji „PIK” ze słowem „GRA” którego synonimem jest zabawa jak i odtwarzanie przez aktora roli. „MY” daje poczucie wspólnotowości i sprawczości uczestnikom działań. Piktogram zastępuje słowo pisane elementem graficznym i zwiększa czytelność przekazu. Działania teatralne to swoistego rodzaju „piktogram” emocji, zakodowanych znaków, których najlepiej uczyć się w praktyce aktorskiej.

    • Dwójkowe Wysokie Loty w białostockim parku trampolin
     • Dwójkowe Wysokie Loty w białostockim parku trampolin

     • Sezon         wiosennych wycieczek                    rozpoczęty!                   🍀🦋🌏🚍🚍

      Klasy IV A, IV B i V B wiosenny nadmiar energii miały okazję rozładować w białostockim parku trampolin "Wysokie Loty". Po sportowym szaleństwie uczniowie wybrali się do kina w Galerii Jurowieckiej, gdzie obejrzeli film pt. "Potworna rodzinka". 

      🎞🎥📽🍟🍦🍕

       

      Sportowych atrakcji nie brakowało nikomu, a radosna atmosfera sprzyjała klasowej integracji. Naładowani pozytywną, wiosenną energią możemy teraz zgłębiać tajemnice nauki 📚📈📉📊🌡🧪🔭⚔️🧲⚖️⌛💻⌨️🖱

    • Światowy Dzień Zespołu Downa
     • Światowy Dzień Zespołu Downa

     • 🗺🧦🧦🧦🌎🌍🌏

      21 marca wszyscy zakładamy dwie różne skarpetki w Dniu Zespołu Downa, aby wyrazić w ten sposób naszą solidarność z osobami z zespołem downa. Nasze dzielne Sześciolatki pamiętały o tym święcie przy okazji obchodów Dnia Wiosny. 

    • Święto Wiosny
     • Święto Wiosny

     •  

      🍀🌷☘️🍀🌷☘️🌷🍀☘️🌷🍀

       

      21 marca w naszej szkole obfitował w rozmaite atrakcje. Nikt nawet nie myślał o wagarach, gdy wokół przygotowano tyle niespodzianek. Młodsze klasy tradycyjnie "rozprawiły" się z Marzanną,  zaś starsi uczniowie świętowali powitanie wiosny na szkolnej sali gimnastycznej. Tu odbywał się szereg aktywności: konkurs na Najpiękniejszy Ekologiczny Kapelusz Wiosenny, stacje zadaniowe z grami planszowymi i strategicznymi, konkurs wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, zaś naukowe zmagania umilały zebranym występy artystyczne o tematyce wiosennej.  Część klas wybrała się także na okolicznościowe wyjścia i wycieczki śladem Pani Wiosny. 

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

      Także grupy "0" czyli nasze Sześciolatki celebrowały tradycyjne topienie Marzanny. Aż żal było zniszczyć tak piekną kukłę symbolizują Zimę, ale  czego nie robi się dla Pani Wiosny 🐸🐰🦋🐣🐤 Gorycz rozstania się z Marzanną  osłodzili dzieciakom funkcjonariusze Policji, którzy przy okazji edukacyjnej pogadanki zaprosili Maluchy do swojego radiowozu. 

      Czy aby na pewno radiowóz jest w pełni sprawny? To i wiele innych rzeczy np. pojemność bagażnika w radiowozie sprawdzały nasze dzielne Sześciolatki w policyjnym aucie... 

      Pięciolatki z grupy C także wykonały piekną Marzannę a Wiosnę powitały wspólną pizzą 🍕🍕🍕

    • I POMOC dla Najmłodszych
     • I POMOC dla Najmłodszych

     •  

                        🧰🩸🚑🚑🚨

                                 Warsztaty 

         z Kolneńską Grupą I Pomocy w Dwójce

       

      Czy warto szkolić dzieci z zakresu pierwszej pomocy? 

      W kolneńskiej Dwójce nie mamy co do tego żadnych wątpliwości! 

       

       Udzielenie pierwszej pomocy to kluczowa umiejętność, którą warto doskonalić już od najmłodszych lat. Istotne jest to, by już najmłodsi uczniowie nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania. Przykładów ratowania życia przez dzieci i młodzież nie brakuje. Co jakiś czas słyszymy o kolejnych małych bohaterach. O 6-letnim chłopczyku, który wezwał pogotowie, gdy jego mama straciła przytomność albo o wnuczku, który powiadomił straż pożarną, ratując nieprzytomną babcię.

       

      Staramy się oswajać dzieci z tym ważnym tematem już na poziomie nauczania przedszkolnego i zintegrowanego. 

      Nic nie zastąpi pracy z fantomem i zajęć z ratownikiem medycznym, którzy na co dzień pracują w systemie Ratownictwa Medycznego. Wiadomo, że najlepiej uczyć się praktycznie, a w przypadku najmłodszych najlepszą formą jest nauka poprzez zabawę - stąd w SP nr 2 w Kolnie już kolejny raz gościmy Kolneńską Grupę Ratowniczą. 

       

      Dziecko powinno potrafić wezwać pomoc, znać numery alarmowe i kolejność przekazywanych informacji dyspozytorowi - to ma kluczowe znaczenie w szybkości przyjęcia zlecenia i wysłania karetki na miejsce. Maluchy powinny mieć odruch sięgnięcia po telefon i zadzwonienia po pogotowie czy powiadomienia o zdarzeniu osoby dorosłej. Dlatego muszą pamiętać, jakie są numery alarmowe, wiedzieć, jaki komunikat przekazać, gdy dzwoni się na pogotowie. No i oczywiście, jak udzielić tej pomocy praktycznej, czyli w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej.

       

      Wraz z wiekiem i rozwojem dziecka wskazane jest poszerzanie jego umiejętności i wiedzy w tym zakresie. 

      Na dzisiejszych zajęciach, które odbyły się w grupie Sześciolatków, wszystkie te kluczowe umiejętności były doskonalone w praktyce. Zapraszany do obejrzenia fotorelacji.

    • Nauka programowania z robotem PHOTON w Bibliotece Miejskiej w Kolnie
     • Nauka programowania z robotem PHOTON w Bibliotece Miejskiej w Kolnie

     • PROGRAMOWANIE
                       Z ROBOTEM PHOTON
                            💻🖥⌨️🖱🕹🤖🤖🤖
                        w Bibliotece Miejskiej

           Nauka programowania to prawdopodobnie jedna z najważniejszych umiejętności, które przydadzą się naszym dzieciom w przyszłości. W dzisiejszym cyfrowym świecie jest tak samo ważna, jak nauka czytania i matematyki. 
           Zapisując dzieci na kursy programowania i robotyki dajemy naszym pociechom bezpieczną przyszłość, gdyż umiejętność programowania i logicznego myślenia będzie mogło wykorzystać w swojej przyszłej karierze naukowej i zawodowej. 
           Dzieci każdego dnia korzystają z komputerów i tabletów w celach rozrywki lub edukacji, dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie ich zamiłowania do nauki, ucząc ich umiejętności programowania i robotyki. To zaprocentuje w przyszłości!
           Nasze Pięciolatki z grupy "A" miały dziś okazję uczestnictwa w warsztatach programowania. Było dużo frajdy i zabawy, połączonych z edukacją 🤩🤗🙂🤪
      Maluchy uczestniczyły w warsztatach programowania na zaproszenie Biblioteki Miejskiej w Kolnie📕📗📘
       5-latki z grupy „A" wzięły udział w zajęciach z robotem Photonem.🤖🤖
      Poznały jego obsługę i sposób zabawy z nim. 
      Z radością czekamy na kolejne spotkanie! 🤖😃👱‍♀️🧒👨

    • Dzień Kobiet w SP 2
     • Dzień Kobiet w SP 2

     • Tegoroczny  Międzynarodowy Dzień Kobiet  świętowaliśmy na kilka, sposobów: nie zabrakło serdecznych życzeń, wiosennych kwiatów i słodkości 💐🌷🌹🍬🍭🍫 

      Samorząd Uczniowski przygotował szereg niespodzianek dla wszystkich Pań-i tych młodszych, i tych starszych. Były słodkości, kwiaty i specjalna loteria upominkowa , a jej szczęśliwe finalistki widać na zdjęciu. Wszystkim Paniom życzymy radości i dumy z bycia Kobietą! 

    • Akcja SOLIDARNI Z UKRAINĄ
     • Akcja SOLIDARNI Z UKRAINĄ

     • 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇺🇦🇺🇦🇺🇦

                    

                       

      "Dziwny jest ten świat

      Gdzie jeszcze wciąż

      Mieści się wiele zła. 

      I dziwne jest to, 

      Że od tylu lat

      Człowiekiem gardzi człowiek... 

       

      Lecz ludzi dobrej woli jest więcej

      I mocno wierzę w to, 

      Że ten świat

      Nie zginie nigdy dzięki nim

      Nie nie nie nie

      Przyszedł już czas

      Najwyższy czas

      Nienawiść zniszczyć w sobie... " 

                               Czesław Niemen

       

      Ogromną wrażliwość, empatię, życzliwość i wielkie - pełne dobra i chęci do niesienia pomocy serca ❣♥ okazali nasi Uczniowie, Rodzice, Dyrekcja, Pracownicy i Grono Pedagogiczne, gromadząc dziś i pakując dary dla potrzebującej, targanej wojną Ukrainy. 

       

      W ramach prowadzonej dziś w naszej szkole akcji pomocy 🇵🇱🇺🇦 -Solidarni z Ukrainą - 🇺🇦🇵🇱 przekazujemy zgromadzone produkty i środki finansowe zgodnie z zapotrzebowaniem do magazynu, aby trafiły tam, gdzie będą nieść pomoc i wsparcie w tym trudnym czasie dla naszych wschodnich sąsiadów.

       

      Dziękujemy serdecznie za ten piękny dar serca dla Ukrainy!