•  Spotkania ze sztuką
          • Spotkania ze sztuką

• Wrześniowa edukacja teatralno-filmowa w "Dwójce"

🎬📽🎞🎭🎭🎭

Ostatni tydzień września obfitował w kolneńskiej Dwójce w wydarzenia kulturalne. Uczniowie klas 4-8 mieli okazję obejrzeć film "Orlęta.Grodno '39" oraz uczestniczyć w spektaklu teatralnym Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa, który zaprezentował przedstawienie pt. "Przypowieści Biblijne".

W szkolnym kalendarzu kulturalnym, zgodnie z założeniami statutowymi szkoły, z pewnością nie zabraknie innych spektakli i wydarzeń artystycznych, dzięki którym uczniowie będą mieli okazję obcować ze sztuką, poznawać tajniki pracy przy filmie czy sztuce teatralnej, a także doświadczać magii teatru i piękna języka na własnej skórze.

• Mleczne szaleństwo w Dwójce

•  Piknik

"Mleko dla każdego"

🍶🍶🍶🍶🍶🍶🍶🍶🍶🍶

W środę (14.09.2022) w naszej szkole został zorganizowany piknik, którego celem była promocja zdrowego stylu życia, zbilansowanej diety i spożycia produktow białkowych w tym mleka wśród najmłodszych.

Organizator wydarzenia - Podlaska Izba Rolnicza przygotowała dla dzieci moc atrakcji. Animatorzy zapewnili Najmłodszym niezapomnianą rozrywkę połączoną z edukacją: odbyły się liczne konkursy degustacje oraz zawody sportowe.

Po energetycznej i żywiołowej zabawie, dzieci mogły skorzystać z poczęstunku zapewnionego przez organizatorów. Do dyspozycji dzieci były m.in. gofry, naleśniki, lody, zdrowe koktajle oraz oczywiście najlepsze mleko prosto z Podlasia!

😊🍶🍶🤩😍😀

• XXXI RAJD  PIESZY
          • XXXI RAJD PIESZY

• "Poznajemy Kurpiowszczyznę"

🏞🏕🌄⛺️🍄🍄🍄🌻🌻🌿🌿🌲🌲🌳🌳

Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze im. Adama Chętnika Oddział w Łomży już po raz XXXI zaprosiło nas na kolejną edycję Rajdu Pieszego pod hasłem "Poznajemy Kurpiowszczyznę".

Jego celem jest poznanie rezerwatów Puszczy Kurpiowskiej i miejsc Pamięci Narodowej na trasach rajdu, pięknych rekreacyjnych terenów doliny Narwi i Pisy, możliwość zdobywania punktów na Regionalną Odznakę Ziemi Łomżyńskiej, integracja braci turystyki pieszej oraz zbieranie i rozpoznawanie grzybów.

Tegoroczne wędrowanie upłynęło wszystkim uczestnikom w miłej i przyjaznej atmosferze, a jeszcze letnia aura dopisała, gwarantując wędrowcom sporą dawkę słonecznej witaminy D i niesłabnący uśmiech na twarzach.

Rajd pieszy to wspaniałe przedsięwzięcie, zapewniające wszystkim jego uczestnikom niezapomniane wrażenia, dające niepowtarzalną okazję do poznania uroków i walorów naszego regionu, jakim jest Kurpiowszczyzna.

• Inauguracja roku szkolnego

• 🔔🔔🔔

Pierwszy dzwonek

nowego roku szkolnego

w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolnie

"Z żalu co przygniata cię, z czarnej nocy pełnej łez,

Nawet z beznadziei złej podniesiesz się (...)

Spotkasz ludzi co, pokażą drogę ci.

(...)

Jeśli iskrę wiary masz, potrafisz wstać.

Wznieś serce nad zło,

Znajdź drogę przez mrok,

Wzleć ptakiem nad mgły,

W obłokach mieszka świt.

Wznieś serce nad zło!"

Muzyczną dedykacją (w postaci piosenki Ryszarda Rynkowskiego) wyśpiewaną przez uczennicę Aleksandrę Skrodzką Pan Dyrektor Dariusz Łosiewski zainaugurował nowy rok szkolny 2022/2023 w kolneńskiej Dwójce.

Podczas dzisiejszej uroczystości nie zabrakło odwołań do przeszłości i wspomnień... 1 września to niezwykle symboliczna data, 83.rocznica wybuchu II wojny światowej, która zwłaszcza w obecnej sytuacji - toczącej się za naszą wschodnią granicą wojny - nabrała nowego znaczenia.

Dzisiejsza uroczystość to także czas podziękowań i podsumowań. Dyrektor SP2 podczas apelu uhonorował osiągniecia i długoletnią pracę zawodową Pani Hanny Serafin, która zakończyła pracę zawodową w związku z odejściem na emeryturę. Z kolei uczniowie młodszych klas (III C) zadedykowali szkolnej społeczności swoje muzyczne życzenia, życząc wszystkim radosnego i pełnego sukcesów roku szkolnego.

A zatem niech wiedza dodaje Nam skrzydeł!