• Poznaj ciekawy zawód - wycieczka do komisariatu Policji
     • Poznaj ciekawy zawód - wycieczka do komisariatu Policji

     • Spotkanie z Policjantami

       

          18 października klasa III C miała okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami policji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.    

      🚦🛑🚲🛴🚘🚖🚕🚔🚓🛻🚙🚍🚌  

       

          Dzięki uprzejmości Funkcjonariuszy Powiatowego Posterunku Policji zwiedziliśmy budynek kolneńskiej komendy i dowiedzieliśmy się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta. 

       

          Niebywałą atrakcją stało się też zwiedzanie policyjnego radiowozu oraz przymiarka sprzętu używanego w pracy funkcjonariuszy. 

      🚔🚓🚔🚓🚔🚓🚔🚓🚔🚓🚔🚓🚔🚓🚔

    • XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny
     • XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny

     • NASZA DWÓJKOWA 

                             POWIATOWA

                    MISTRZYNI ORTOGRAFII

                              🏆👏🏆👏🏆

       

           XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii, odbywający się w Szkole Podstawowej w Lemanie, już za nami! 

          SP nr 2 reprezentowały w nim trzy uczennice klasy VIII D - każda wróciła ze szkoły w Lemanie z nagrodą rzeczową i dyplomem, ale zwycięzca mógł być tylko jeden!        

          Zaszczytny tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii w roku szkolnym 2022/2023 przypadł Julii Sielawie, która w doskonałym stylu pokonała rywali z całego powiatu kolneńskiego! 🏆👏🏆👏🏆👏🏆

          

          Klasowe koleżanki Julii - Kinga Włodkowska i Agata Święczkowska zostały wyróżnione w tegorocznej edycji konkursu. Cała trójka zwyciężyła 11 października w wewnętrznych ogólnoszkolnych eliminacjach, które cieszyły się w tym roku rekordowym zainteresowaniem - ze szkolnym dyktandem zmierzyło się bowiem aż trzydzieścioro miłośników ortografii, dla których słownik ortograficzny nie skrywa prawie żadnych tajemnic 🙂😉

           Serdecznie Ci gratulujemy - Julio i życzymy wielu kolejnych sukcesów!

    • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW- dołączyliśmy do akcji sklepu Lidl
     • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW- dołączyliśmy do akcji sklepu Lidl

     •  

       

          Pragniemy poinformować wszystkich Przyjaciół Dwójki, Rodziców i Uczniów o fakcie przystąpienia SP nr 2 w Kolnie do akcji sklepu Lidl pt. " Szkoły pełne talentów".

         Zapraszamy do przekazywania Talenciaków na konto Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie w formie tradycyjnej (papierowe kupony, które można wrzucać do specjalnych skrzynek w szkole) lub poprzez zeskanowanie kodów QR i przekazanie Talenciaków naszej szkole. 

         Nagrody są naprawdę imponujące, a finał akcji zbliża się wielkimi krokami...

    • Jak dbać o zwierzęta?
     • Jak dbać o zwierzęta?

     • Poniedziałkowe spotkanie 

      klasy II B z panem Adamem Domagalskim. Uczniowie w gabinecie weterynaryjnym "Zwierzak" poznawali specyfikę pracy weterynarza.

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • "WYKSZTAŁCENIE

                               TO DOBRO, 

            KTÓREGO NIKT NAS NIE POZBAWI"

                                                     J.Menander

      👩‍🏫👩‍🏫🧑‍🏫👩‍🏫🧑‍🏫👩‍🏫🧑‍🏫👩‍🏫🧑‍🏫👩‍🏫🧑‍🏫👩‍🏫🧑‍🏫👩‍🏫🧑‍🏫

                     

            Ta jakże ponadczasowa i aktualna sentencja przyświecała szkolnym obchodom Dnia Edukacji Narodowej w kolneńskiej "Dwójce". 

           Szkolną galę, dedykowaną Nauczycielom i Pracownikom Administracyjnym, uświetnili swoją obecnością dostojni Goście, Nauczyciele Emeryci, Rodzice oraz Przyjaciele kolneńskiej Dwójki.

       

           Z rąk Pana Dyrektora - Dariusza Łosiewskiego- uhonorowanego Nagrodą Burmistrza - dyrektorskie wyróżnienia odebrali Nauczyciele, uczący w SP 2, zaś muzyczne i satyryczne życzenia dedykowali Radzie Pedagogicznej uczniowie, występujący w szkolnej gali. 

       

          Słowem, rekwizytem i piosenką Młodzi Aktorzy wyrazili swą wdzięczność i podziw za trud nauczycielskiej pracy. Ostatni akcent dzisiejszego przedstawienia w sposób humorystyczny - z dużym przymrużeniem oka - ukazywał jeden dzień z życia szkoły, szkoły, w której oprócz codziennych trudów edukacji niewątpliwie rodzą się i szlifują wciąż nowe Talenty...

    • PIKNIK INTEGRACYJNY KLAS IV
     • PIKNIK INTEGRACYJNY KLAS IV

     •             🧒👦👧🧑🤷‍♂️🤷‍♀️🙋‍♂️🙋‍♀️🏃‍♀️🏃🤺🤸🤸‍♀️👬👫👭🧑‍🤝‍🧑

            12 października odbył się piknik klas czwartych SP2. Miał on miejsce w bazie harcerskiej w Koźle. Na uczniów czekały różne atrakcje, m.in. ognisko, zabawy i gry w terenie pod kierunkiem harcerzy. Dzieci wykazały się zręcznością i pomysłowością. Wszyscy doskonale się bawili, a własnoręcznie upieczone kiełbaski wybornie smakowały. Wspólne spotkanie przy ognisku umożliwiło integrację uczniów.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU
     • ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

     • Światowy Dzień Uśmiechu

                              w SP 2 w Kolnie

      🙂😃😁😄🙃😊😁😄😃😀🙂😉🙃😄😃

       

            Wszystkie przedszkolaki z naszej szkoły z nieskrywaną radością i niezaprzeczalnym uśmiechem na twarzy dołączyły do obchodów tego święta.

           Już po wejściu do przedszkola widać było, że jest to wyjątkowy dzień. Wszystkie dzieci ubrane były na żółto, a uśmieszkowe "bananki" gościły na każdej buźce naszych podopiecznych.

           Znane od wieków przysłowie - "Śmiech to zdrowie" to zatem nie tylko metafora... Śmiech oddziałuje na wiele narządów naszego ciała, usprawniając ich funkcjonowanie. Działa relaksująco na nasz organizm i redukuje stres. Podczas śmiechu zwiększa się wydzielanie endorfin, określanych jako hormon szczęścia. Pod względem stopnia aktywacji mózgu, uśmiech jest porównywalny z efektem zjedzenia kilkuset czekolad!!! 

           Świadomi tylu korzyści, płynących z uśmiechania się, przystąpiliśmy do działania, aby wywołać uśmiech na naszych twarzach. Nie było to skomplikowane zadanie.😀😃😄🙃Podczas Dnia Uśmiechu zorganizowanych było wiele zabaw a wiadomo nie od dziś, że nauka i zabawa to doskonałe połączenie. Postanowiliśmy to wykorzystać i tym sposobem rozpoczęliśmy naszą przygodę z kodowaniem.

       TO BYŁ NAPRAWDĘ WESOŁY DZIEŃ! 

      😄😃😀

       

      Zapraszamy do fotorelacji.

    • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w SP 2
     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w SP 2

     •  

                            📚📔📗📘📙📚

       

          O tym, jak ważne i rozwijające jest czytanie, nie trzeba nikogo przekonywać. Ale dla utrwalenia tematu i przekonania tych dotychczas nieprzekonanych przypominamy: 

         Czytanie książek rozwija myślenie, pamięć i mowę dziecka. Poprzez czytanie dziecko zdobywa wiedzę o sobie i otaczającym je świecie oraz rozwija kompetencje poznawcze. Książki pomagają dzieciom poznać i nazwać emocje swoje i innych osób, a także rozróżniać świat zewnętrzny od świata odczuć i wrażeń.

      Te wszystkie cele przyświecają naszym uczniom podczas lekcji języka polskiego nie tylko w trakcie Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Tegoroczną akcję czytelniczą realizowaliśmy w oparciu o "Dynastię Miziołków" Joanny Olech, mając przy tym wspaniałą frajdę!

      Książka w memie i w obiektywie🙂

    • Klasy I-III z wizytą w stolicy Warmii i Mazur                       🚍🚌🚍🚌🏫💒🏰🌏🌎⏳️👑📡
     • Klasy I-III z wizytą w stolicy Warmii i Mazur 🚍🚌🚍🚌🏫💒🏰🌏🌎⏳️👑📡

     •           
            

              🚍🚌🚍🚌🏫💒🏰🌏🌎⏳️👑📡

           29.09.2022 roku odbyła się wycieczka do Olsztyna klas I A, II A i III B. 
           Uczniowie zwiedzili Zamek Kapituły Warmińskiej oraz wzięli udział w warsztatach muzealnych pt. "Mikołaj Kopernik". 
          Najodważniejsi wycieczkowicze, pokonując aż 134 schody, weszli na wieżę zamkową, z której podziwiali przepiękną panoramę Olsztyna. Uczniowie obejrzeli także seans w Planetarium  zatytułowany "Ziemia, Księżyc, Słońce".
          Finalnym punktem wycieczki do Krainy Tysiąca Jezior była wspaniała zabawa w Warmiolandii.