• DWÓJKOWE JASEŁKA
     • DWÓJKOWE JASEŁKA

     •  ✨️⭐️              🎄✨️🎄✨️🎄✨️

               ,,Mario, dałaś życie Temu,       

                                      kto Tobie życie dał..."

       

            Bóg narodzony z Niewiasty, która jest Jego Dziełem, stwarza człowieka, by móc narodzić się w jego sercu, często umęczonym, ale pragnącym Miłości. 

          Dzięki swojej Matce, może być ,,Bogiem z nami."

       

           To piękne i poruszające serce przesłanie towarzyszyło dzisiejszemu spektaklowi jasełkowemu w wykonaniu Uczniów i Katechetów z kolneńskiej Dwójki. 

           Wspaniali Młodzi Aktorzy, którzy wcielili się w biblijne postaci, fantastycznie oddali klimat Cudu Narodzin w Betlejem, przynosząc zgromadzonej tłumnie na szkolnej sali gimnastycznej publiczności nieskrywane wzruszenie i szczere poruszenie. 

           Nastrojowa i oddająca klimat Bożego Narodzenia muzyka stanowiła nieodłączny element przedstawienia. 

           Po tak długiej pandemicznej przerwie cała społeczność SP nr 2 była spragniona tego typu wzruszeń i przeżyć, co w swoim przemówieniu podkreślił Dyrektor SP2 Pan Dariusz Łosiewski. 

          Z kolei Burmistrz Kolna Pan Andrzej Duda dziękował reżyserom spektaklu i aktorom za szczere wzruszenia, wywołane odbiorem dzisiejszych jasełek.

       

          Pozostając pod wrażeniem wspaniałego spektaklu, życzymy całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie - Uczniom, Rodzicom, Pracownikom i Kadrze Pedagogicznej 

      błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia! 

      ⭐️✨️🎄🎅🌲✨️⭐️🎅🎄✨️⭐️🎅🎄✨️🎅

      Fotorelacja

    • AKCJA DLA SCHRONISKA
     • AKCJA DLA SCHRONISKA

     • 🎄❤️🐈🐈‍⬛🐕‍🦺🦮🐕🐩❤️🎄

                          Dwójkowe Prezenty

                 dla Czworonogów ze schroniska

       

           Dwójka jak co roku pamięta o czworonogach nie tylko w światecznym czasie! W ramach szkolnej akcji "Pełna Miska" karmimy zwierzęta ze schroniska, organizując coroczne zbiórki karmy i akcesoriów dla zwierzat. W tym roku najbardziej zaangażowana w zbiórkę karmy była klasa III C pani Marzeny Jezusek ❤🧡💛Brawo Wy!

    • JASEŁKA KLASY I A
     • JASEŁKA KLASY I A

     • 👑👑👑 JASEŁKA ❄️😇✨️⭐️🌠

                             KLASY I A

      🌲🎅🎄🌲🎅🎄🌲🎅🎄🌲🎅🎄🌲🎅🎄

       

            Klasa I A rozpoczęła przygotowania świąteczne, przedstawiając Jasełka dla rodziców. Najmłodsi aktorzy wcielili się w role Świętej Rodziny, Trzech Królów 👑👑👑, pasterzy i aniołów,😇😇😇 wywołując radość, dumę i świąteczne wzruszenie❤️👨‍❤️‍💋‍👨👩‍❤️‍💋‍👩 wśród publiczności przybyłej na dzisiejsze przedstawienie.🎭❄️✨️🎄🎅🌲

    • Warsztaty świąteczne w klasach "0"
     • Warsztaty świąteczne w klasach "0"

     • 🎅🎄KREATYWNE 🙋‍♂️🙋‍♀️    🌲🌲 WARSZTATY ŚWIĄTECZNE🌲🌲                W "ZERÓWKACH"

            W poniedziałek 12.12.2022r. w grupach O a i O c odbyły się kreatywne warsztaty świąteczne. Dzieci przypomniały o pięknej tradycji, jaką jest wysyłanie kartek świątecznych. 

           Przedszkolaki wraz z rodzicami i wychowawczyniami stworzyły własnoręcznie przepiękne i niepowtarzalne kartki bożonarodzeniowe. Zostaną one wysłane wraz ze świątecznymi życzeniami.

    • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
     • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

     •    

      AKCJ A                        SZKOLNEGO              PEDAGOGA SPECJALNEGO                        W RAMACH            MIĘDZYNARODOWEGO DNIA          OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH🙂🤝🙋‍♂️🙋‍♀️🙋👨‍🦽👩‍🦽🧑‍🦽🧑‍🦼👨‍❤️‍💋‍👨👩‍❤️‍💋‍👩💛💙💛💙

      05.12.2022r.

      Pedagogizacja uczniów poprzez wspólne tworzenie plakatu dotyczącego Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

       

      W dniu 05.12.2022r odbyło się tworzenie plakatu wspólnie z uczniami zorganizowane przez pedagoga specjalnego. Plakat dotyczył Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Akcja trwała w ciągu czterech przerw pomiędzy lekcjami. Uczniowie wpisywali się na listę. Osoby zostały zgłoszone wychowawcom jako uczestnicy/ uczestniczki tegoż plakatu.

      06.12.2022 Akcja tworzenia przez uczniów z orzeczeniami i opiniami kartek świątecznych

      W dniu 06.12.2022r. zorganizowana została przez pedagoga specjalnego akcja tworzenia kartek świątecznych. W tworzeniu kart brali udział uczniowie z orzeczeniami i opiniami z klasy I oraz V. Kartki te tworzone były w celu wymiany ich między naszą szkołą a Szkołą Podstawową im. Janusza Korczaka w Kuziach.

       

      08.12.2022r

      Pedagogizacja nauczycieli poprzez przygotowanie dla nich broszur z okazji Europejskiego Tygodnia Autyzmu (pierwszy tydzień grudnia)

       

      W pierwszym tygodniu grudnia zostały przygotowane przez pedagoga specjalnego broszury dotyczące Europejskiego Tygodnia Autyzmu dla nauczycieli. Broszury dotyczyły wskazówek do pracy z uczniem z autyzmem. 

       

       

    • Pracujemy aktywnie, rozwijając kompetencje cyfrowe
     • Pracujemy aktywnie, rozwijając kompetencje cyfrowe

     • Rozwijamy kompetencje cyfrowe                         💻💻💻             na języku polskim

           w Mobilnej Pracowni Multimedialnej

         To już druga odsłona specjalnego cyklu lekcji języka polskiego, w czasie której - oprócz typowych kompetencji polonistycznych- rozwijamy też umiejętności cyfrowe, wykorzystując w pracy lekcyjnej nowoczesne technologie i sprzęt multimedialny. 

          W związku z tym klasa VI A pod wodzą swej polonistki Katarzyny Bikowskiej i przy wsparciu nauczyciela wspomagającego - Adama Kordasa, korzystała dziś z Mobilnej Pracowni Komputerowej zlokalizowanej w sali 21. Pracując na tabletach, laptopie, projektorze i interaktywnej tablicy generowaliśmy w aplikacji CardMaker karty postaci poświęcone bohaterom powieści fantasy J.R.R.Tolkiena - "Hobbit, czyli tam i z powrotem". 

          Mimo początkowych problemów z zasięgiem sieci WiFi ( to z pewnością wina mrozu ❄️❄️🌡🌡🙃) sprytni Szóstoklasiści nie poddawali się i finalnie- wsparci cennym instruktażem ze strony Patrycji i Weroniki- stworzyli piękne karty postaci w generatorze CM. Efekty ich pracy w fotogalerii 💻

    • 🎭Teatralny Białystok w zimowej oprawie ❄️
     • 🎭Teatralny Białystok w zimowej oprawie ❄️

     • Przedświąteczna 

            🎭 edukacja teatralna klas IV 🎭

                             🎅🎄🎅🎄🎅

       

           W "Dwójce" mikołajkowe szaleństwo trwa cały tydzień!

          Ten słoneczny, grudniowy czwartek spędziliśmy w Białymstoku. Stolica Podlasia przywitała nas białym puchem i prawdziwie świąteczną atmosferą ❄️🌨☃️⛄️🌟

          W białostockim kinie "Ton" 🎥🎬obejrzeliśmy uwspółcześnioną wersję baśni 👠👑🎭 "Kopciuszek" w musicalowym wydaniu. Następnie - po bitwie na snieżki i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia podziwialiśmy zimowe ogrody Pałacu Branickich. Ostatnim punktem programu był wyczekiwany posiłek, po którym wyruszyliśmy w drogę powrotną do Kolna.

    • Smartfony i tablety na języku polskim
     • Smartfony i tablety na języku polskim

     • 💻📱📲📲📱💻         TIK-owy język polski

           Klasa VI C w ramach powtórzeniowego Lekturownika tworzyła w czasie dzisiejszej lekcji Karty Postaci poświęcone wybranym bohatetom "Hobbita". 

          Uczniowie, wykorzystując aplikację cardmaker, projektowali na swoich smartfonach lub tabletach karty postaci, instruując się wzajemnie i pomagając sobie nawzajem w obsłudze aplikacji.          

       

            Efekty ich pracy - w postaci wygenerowanych kart prezentujących bohaterów powieści Tolkiena - z całą pewnością przyczynią się do efektywnej powtórki - także przed egzaminem ósmoklasi

    • 🎅 Dwójkowe mikołajki 🎅
     • 🎅 Dwójkowe mikołajki 🎅

     • Kartka z 📅📆kalendarza 

      🎅🎅🎅🎅🎅MIKOŁAJKI 🎅🎅🎅🎅🎅

       

         Nadszedł ten najbardziej wyczekiwany- zwłaszcza przez Najmłodszych czas... Nasza szkoła w świątecznym anturażu szykuje się na ✨️✨️✨️Gwiazdkę. Pojawiły się zimowe dekoracje, a blask choinki 🌲🌲🌲umila naukę. Najmłodszych uczniów z grup 5 i 6-latków odwiedził dziś sam Święty 🎅Mikołaj. Z kolei klasa III A imieniny Mikołaja świętowała w sali zabaw Lililand. Zobaczcie sami!

    • Mikołajkowa akcja charytatywna 🌲✨️🎄🎅💰
     • Mikołajkowa akcja charytatywna 🌲✨️🎄🎅💰

     • Klasa III c obchodziła dziś imieniny Mikołaja nietypowo, uczestnicząc w akcji charytatywnej "Pomagamy Zosi kupić ortezy". 

      W ten sposób uczniowie klasy III C stali się w tym szczególnym dniu prawdziwymi Mikołajami.🎅🎅🎅 W zamian za okazanie serca ❤️i drobny datek do puszki 💰🪙💵💷💶💳 mogliśmy degustować słodkie pyszności przygotowane przez uczniów z ZSZ i Liceum. 

          W tak szczególnym przedświątecznym czasie ✨️🎄🌲 pamiętajmy, że pomoc potrzebującym otwiera nasze serca na dobroć, miłość i wsparcie. Śpieszmy się kochać bliskich...i pomagajmy potrzebującym! ❤️❤️❤️