• Laboratorium zdrowia
     • Laboratorium zdrowia

     • W Laboratorium Przyszłości przygotowujemy pyszne, zdrowe przekąski i uczymy się zasad zbilansowanej diety

      🍇🍈🍉🍊🍋🍌🍍🍎🍏🍒🍓🥕🌶🫑

    • Kartka z kalendarza 📆 - Światowy Dzień Książki 📚📖❤️
     • Kartka z kalendarza 📆 - Światowy Dzień Książki 📚📖❤️

     • CELEBRUJEMY         ŚWIĘTO 📚📜📖 KSIĄŻKI            RAZEM Z KOLNEŃSKIMI                       ❤️ VIP-ami ❤️

         Światowy Dzień Książki📚📜📖 przypadł w tym roku w niedzielę - 23 kwietnia, ale nie była to żadna wymówka, aby przeoczyć tak ważne święto w szkolnym kalendarzu uroczystości.📆📆📆

         Każdy mól książkowy i miłośnik literatury nie potrzebuje specjalnego święta na celebrowanie swej miłości do książek, ale każdy pretekst jest dobry, by zachęcać i

       "zarażać" miłością do książek naszych Uczniów. ❤️📚📜📖❤️📚📜📖❤️📚📜📖

       

         Bo przecież książki:

      📚uwrażliwiają i uczą empatii 

      📚powalają poznać i lepiej zrozumieć świat 

      📚dostarczają nam wiedzy 

      📚wspomagają proces uczenia się 

      📚trenują szybkie zapamiętywanie i wzmacniają pamięć 

      📚ułatwiają naukę ortografii i interpunkcji 

      📚kształtują wyobraźnię 

      📚poszerzają nasz zasób słownictwa 

       

         Młodsi Uczniowie klas I-III uczestniczyli w corocznej akcji "VIP-y Czytają Dzieciom". Klasa III C wzięła udział w spotkaniu z Dyrektorem Zespołu Szkoł Technicznych i Ogólnokształcących - Panem Eugeniuszem Gromadzkim podczas akcji zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną, zaś uczniowie klas starszych (VA, VC VIA, VIC) celebrowali Dzień Książki na lekcjach języka polskiego. 

         Obejrzeliśmy tematyczną prezentację poświęconą Historii Książki, przyjrzeliśmy się największej i najmniejszej książce na świecie, a także wykonaliśmy i udekorowaliśmy książkową zakładkę oraz sprawdziliśmy swoją wiedzę na temat lektur szkolnych, rozwiązując czytelniczy quiz, składający się z 60 pytań.

       

         Szkolna Biblioteka zapraszała dziś Uczniów do korzystania ze swoich bogatych i na bieżąco auktualnianych zasobów, zaś nauczyciele - bibliotekarze przygotowali tematyczne plakaty poświęcone obchodom Dnia Książki. 

       

       Tak więc - nawiązując do hasła jednej z książkowych zakładek, sprezentowanych uczniom przez Panią Katarzynę: 

       

      Dinozury nie czytały i wyginęły...Nie idźmy zatem w ich ślady - czytajmy książki !!! ❤️📖📚❤️📚📖❤️📚📖❤️📖📚❤️📚📖❤️

    • Kartka z  📆📅 kalendarza           22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI
     • Kartka z 📆📅 kalendarza 22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI

     •       

      Dwójka celebruje Dzień Ziemi na różne sposoby:

      ➡️   🎒Dzień bez plecaka➡️   🔎🔍Lekcje w terenie 🏡🚥☀️⛅️➡️   🗑🗑🗑Segregacja odpadów➡️   🪣🪣🪠🧹Sprzątanie naszego małego świata ➡️   Zakładanie ogródka, zasadzanie roślin pszczołolubnych 🌿🍀☘️🌳🌷🌻🌼🪻 

      Staramy się na każdej z lekcji, a także w trakcie przerw, uświadamiać siebie nawzajem o konieczności wspólnego dbania o naszą planetę- NASZ WSPÓLNY I JEDYNY DOM ! 🌿🍀☘️🌲🌴🌳

      Przy współpracy z Panią Pedagog Specjalnym odpowiedzialni za przebieg akcji nauczyciele współorganizujący przeprowadzili w czasie przerw międzylekcyjnych akcję, ktora spotkała się z dużą aprobatą i zaangażowaniem ze strony uczniów.

      I tak w czasie przerw:-  układano napisy z rozsypanki literowej-  wykonywano karty pracy-  kolorowano  ilustracje dotyczące dzisiejszego święta -   współtworzono plakat tematyczny -   tworzono etykiety przedstawiające różne śmieci i wrzucano je do  odpowiednio przeznaczonych koszy, ucząc w ten sposób dzieciaki zasad prawidłowej segregacji odpadów 🗑🗑🗑🌍🌎🧹🧹

      Najbardziej zaangażowani w akcję Uczniowie otrzymywali dyplomy.

                            Dziękujemy za współpracę ❤️

     • 🇵🇱🇵🇱 Rocznica Chrztu Polski 🇵🇱🇵🇱

     •      
                    Szkolne obchody święta
                       w kolneńskiej Dwójce 

         Przyjęcie chrztu przez księcia Polan Mieszka I, tradycyjnie uważane za początek chrystianizacji Polski, według źródeł historycznych datowane na +/- 14 kwietnia 966 roku, uważa się  za symboliczny początek państwa polskiego i polskiego Kościoła katolickiego. 
        Chrzest Polski datuje się na rok 966, chociaż nie jest to pewne, gdyż źródła średniowieczne różnią się zarówno w opisie okoliczności, w jakich doszło do chrztu, jak też podają różne daty tego wydarzenia. Ta najbardziej prawdopodobna przypada na Wielką Sobotę 966 roku, przypadającą w okolicach 14 kwietnia.
         
         Nasza szkola w szczególny sposób uczciła dzisiejsze święto.  Na szkolnym gmachu wywieszono biało-czerwoną flagę 🇵🇱🇵🇱🇵🇱  zaś szkołę wewnątrz przyozdobiły okolicznościowe banery i plakaty oraz gazetki tematyczne.      Uczniowie klas VIII oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili poszczególne sale lekcyjne, wygłaszając okolicznościową prelekcją poświęconą temu wydarzeniu.

          Chrzest Mieszka I zapoczątkował proces chrystianizacji, który w następnych latach czynił duże postępy i doprowadził do przyjęcia przez większość mieszkańców ziem polskich religii chrześcijańskiej w obrządku rzymskim. Sukces chrystianizacji okazał się trwały, a katolicyzm jako wyznanie większości Polaków przetrwał do współczesności.

        Chrzest Mieszka I i całego jego dworu odbył się prawdopodobnie 14 kwietnia 966 w Wielką Sobotę lub w Niedzielę Wielkanocną. Jako hipotetyczne miejsce historycy podają: Ratyzbonę, Kolonię, Czechy, Ostrów Lednicki, Poznań i Gniezno.

         Znaczenie przyjęcia chrześcijaństwa dla kształtującej się Polski jest niepodważalne.

     • ZDROWIE NA TALERZU

     • Zajęcia w Laboratorium Przyszłości  - także te kulinarne,  cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy po raz kolejny w tym roku szkolnym mieli okazję zapoznania się z zasadami zdrowego odżywiania się i przyjrzenia się piramidzie żywnościowej. Finalnym punktem zajęć w Laboratorium Przyszłości były zdrowe i pełne wartości odżywczych przekąski śniadaniowe, które uczniowie z wielkim apetytem od razu skonsumowali.