• Kartka z kalendarza 📆📅🩵🌱💧💙🌍 Światowy Dzień Wody
     • Kartka z kalendarza 📆📅🩵🌱💧💙🌍 Światowy Dzień Wody

     • Kartka z kalendarza 📆📅 22 marca           💧🌍   Światowy Dzień Wody  💧🌏

          Dostęp do czystej wody to prawo człowieka, ale niestety na świecie 785 milionów ludzi jest go pozbawionych i o bezpiecznej wodzie pitnej może tylko pomarzyć...

          Jesteśmy za to współodpowiedzialni...Dziś oszczędzanie wody to za mało! Najważniejsza jest edukacja i systemowe zmiany, dzięki którym wspolnie i prawdziwie zadbamy o ten życiodajny dar natury...    A jak budować tę świadomość już wśród najmłodszych obywateli? W tej kwestii bardzo ważna jest edukacja proekologiczna,  którą szerzyliśmy w ciągu ostatnich dni wspólnymi siłami. 💪💪💪     Zobaczcie naszą plakatową akcję uświadamiającą! 💧🌍🌱💙💚🤍🩵💚

    • Dwójka aktywnie wita wiosnę 🌿🌷🧰⛑️🦺🎩🔮🪄
     • Dwójka aktywnie wita wiosnę 🌿🌷🧰⛑️🦺🎩🔮🪄

     • 🌿🌷🌿ŚWIĘTO                       WIOSNY 🌿🌷🌿                           W DWÓJCE 

      "Wiosna - cieplejszy wieje wiatr...      Wiosna -  znów nam ubyło lat...           Wiosna - Wiosna - Wiosna, ach to ty!"

        Takiej porcji dobrej zabawy, emocji i mnogości wrażeń mogą nam dzisiaj pozazdrościć wszyscy! Postanowiliśmy nie iść na wagary, lecz aktywnie i pożytecznie przywitać wiosnę w doborowym towarzystwie Kolneńskiej Grupy Ratowniczej, 🚑,Powiatowej Straży Pożarnej 🚒🔥💧🧯oraz Mistrza Czarów i Magii - iluzjonisty Łukasza Granta. 🪄🔮🎩

         W myśl hasła przewodniego dzisiejszego dnia: "Wiosnę czuję, więc pierwszą pomoc szlifuję" nasi uczniowie pod okiem instruktora z grupy ratowniczej i naszych przesympatycznych absolwentek 🧰🩺mieli okazję nauczyć się udzielania I pomocy przedmedycznej.   Przemili panowie strażacy 🧯🔥💧🚒zaprezentowali nam wozy strażackie wraz z ich wyposażeniem oraz testowali z chętnymi uczniami urządzenie do cięcia metalu. Na własnych barkach mogliśmy się przekonać, ile waży 🦺⛑️🧯 osprzęt strażacki i strój ochronny wkładany do akcji.    A na deser - istną 🍒 wisienką na torcie 🎂 - było spotkanie z panem Łukaszem Grantem - iluzjonistą, który oczarował i zaczarował nas wszystkich swoim pokazem. Zresztą zobaczcie to sami!

    • KONKURS RECYTATORSKI
     • KONKURS RECYTATORSKI

     • 🌿🌷 WIOSENNE

                   💚 SPOTKANIA

                     📚📃 Z POEZJĄ 

       

          21 marca to nie tylko Święto Wiosny, ale także Światowy Dzień Poezji. Wybór terminu tegorocznego Szkolnego Konkursu Recytatorskiego był więc nieprzypadkowy.    

          Aż 29 uczestników zaprezentowało swój recytatorski talent przed jury w składzie:

       

      ➡️ Barbara Kordas

      ➡️ Bożena Kowalewska

      ➡️ Karolina Jezusek

      ➡️ Grzegorz Kleczyński 

      pod przewodnictwem organizatora etapu szkolnego - Katarzyny Bikowskiej.

       

          Po wysłuchaniu wszystkich tekstów zaprezentowanych przez uczestników konkursu komisja konkursowa wyłoniła troje laureatów oraz przyznała trojgu uczniom wyróżnienia. Oto nasi zwycięzcy etapu szkolnego:

       

      Miejsce 1️⃣ Alan Kozak kl.2A 

      Miejsce 2️⃣ Laura Duda kl.7C

      Miejsce 3️⃣ Szymon Biedrzycki kl.4C

       

      Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego zaprezentowali następujące utwory:

       

      Alan - J.Brzechwa "Leń"

      Laura - K.K.Baczyński "Elegia o chłopcu polskim"

      Szymon - J.Brzechwa "Wiosenne porządki"

       

      Z kolei nasi wyróżnieni uczniowie recytowali kolejno: 

      ➡️Karina Szczechowska - W.Szymborska "Nic dwa razy"

      ➡️Antoni Kowalczyk - frag.filmu Asterix i Obelix "Monolog Skryby"

      ➡️Paweł Patalan - J.Brzechwa "Żuraw i czapla"

       

          Wyróżnionym i Laureatom serdecznie gratulujemy, zaś pozostałym Młodym Recytatorom dziękujemy za udział w konkursie! 

         Rozwijajcie swój poetycko-recytatorski talent, bo jak mawiał Piotr Skrzynecki:

            "W wierszach tylko i w kwiatach ten świat staje się inny, piękniejszy, mądrzejszy, lepszy". 🌿🌷🩵💛📚📃

    • Wielkanocny Kiermasz Charytatywny w Dwójce 🩷💛🩵🌿🐥🐣
     • Wielkanocny Kiermasz Charytatywny w Dwójce 🩷💛🩵🌿🐥🐣

     • 🌿🐣🐥 POMAGAMY 🐥🐣🌿

                                       I 

             NASZE SERCA ORAZ PORTFELE     

                            OTWIERAMY!!!

                                  🩷💛🩵

          Już od najbliższego poniedziałku w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolnie rozpoczynamy Wielkanocny Kiermasz Charytatywny,, z ktorego cały dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Szymona. 

          Pyszne, domowe ciasta i inne wypieki, a także oryginalne i własnoręcznie wykonane przez naszych Uczniów I Nauczycieli wiosenne ozdoby i dekoracje świąteczne czekają na wszystkich Przyjaciół Dwójki w naszej placówce już od najbiższego poniedziałku. A więc - Kochani - otwieramy nasze serduszka i ... portfele, by pomóc w leczeniu i rehabilitacji małego Szymka, którego zachęcamy wspomóc rownież szlachetną darowizną w ramach 1,5% podatku na Organizacje Pożytku Publicznego!

      Wszelkie szczegóły na plakacie informacyjnym🩷🌿🐣🐥🍰🎂🧁🥧🍪

    • Konkurs Wiedzy Pożarniczej 🧰⛑️🚒🔥💧
     • Konkurs Wiedzy Pożarniczej 🧰⛑️🚒🔥💧

     • 🦺⛑️🧰🚒🚒🚑🔥🔥🔥💧💧💧🦺⛑️🧰

          14 marca 2024 roku w KOKiS odbyły się miejsko-gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - "Młodzież Zapobiega Pożarom".
          Kolneńską "Dwójkę" reprezentowała drużyna w składzie:
      Weronika Chmielewska kl.VII A
      Miłosz Dymczyk kl.VII A
      Szymon Biedrzycki kl.lV C
      Katarzyna Nicewicz kl. V B

           II miejsce w konkursie wywalczył Miłosz Dymczyk, który jednocześnie zmierzy się ze swoimi konkurentami w etapie powiatowym konkursu. Serdecznie gratulujemy i trzymamy za Miłosza kciuki, życząc mu wygranej! 🏆🥈🎁
     • MISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO ❓️1️⃣2️⃣3️⃣4️⃣5️⃣

     • Kartka z kalendarza 📆📆📆        Międzynarodowy Dzień Liczby 🅿️ℹ️

           14 marca obchodzony jest           Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.  

           Liczba pi jest stałą matematyczną wyrażającą stosunek obwodu koła do długości jego średnicy i w przybliżeniu wynosi 3,14. Nazywana jest także stałą Archimedesa lub ludolfiną. Od XVIII wieku znana jest jako liczba π.  Jak dotąd - jest też jedyną liczbą, która ma swoje święto. 🎈✨️🎉🎈

           Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 1 w Kolnie odbył się konkurs: VII Mistrzostwa Powiatu Kolneńskiego „Mistrz Rachunku Pamięciowego 2024” pod patronatem Burmistrza Miasta Kolno oraz Starosty Powiatu Kolneńskiego.     Naszą szkołę dzielnie i wytrwale reprezentowała drużyna mieszana w składzie: 

      Tomasz Borawski kl. 6a

      Weronika Kałudzińska kl. 6b

      Marcin Grużewski kl. 6c

          Uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz upominki od sponsorów: Banku Spółdzielczego w Kolnie oraz Zakładu Produkcji Mleczarskiej "Mlekpol" w Kolnie.

    • Warsztaty malarskie z Panią Moniką Jarzyło 🖼🎨🖼
     • Warsztaty malarskie z Panią Moniką Jarzyło 🖼🎨🖼

     • 🎨🖼🎨🖼🎨🖼🎨🖼🎨🖼🎨🖼🎨🖼🎨

           Klasa III A odkrywa tajniki malarstwa z Panią Moniką      Jarzyło -  warsztaty malarskie w KOKiS-ie

           Klasa III A wraz z Wychowawczynią miała przyjemność uczestniczyć w niezwykłym projekcie artystycznym - warsztatach  malarstwa pejzażowego z malarką - Panią  Moniką Jarzyło.

          Efekty wspólnej pracy można podziwiać w zasobach naszej fb galerii- na pierwszej    fotografii znajduje się wspólne dzieło pani malarki i naszych Trzecioklasistów! 

           Serdecznie dziękujemy      KOKIS-owi za    niepowtarzalną możliwość uczestniczenia w tak niezwykłym wydarzeniu.          Cenne uwagi Mistrzyni Pędzla i jej praktyczne wskazówki z pewnością                rozbudzą artystyczną duszę w niejednym uczniu! 🎨

    • 1 marca - święto piegów w Dwójce 🟣🔵🟠🔴🟡🟢
     • 1 marca - święto piegów w Dwójce 🟣🔵🟠🔴🟡🟢

     • Kartka z kalendarza 📆📆📆1 marca - Dzień Piegów 😜🔴🟠🟡🟣🔵

            Kochał je Pan Ambroży Kleks - zajadał się nimi na śniadanie i dbał o ich regularne dostawy do swojej baśniowej Akademii Pana Kleksa, gdyż piegi stanowiły także rodzaj oceny szkolnej - nagrody za zaangażowanie i aktywność na zajęciach.     A my - uczniowie Dwójki również je kochamy, bo:➡️ dodają nam charakteru 🟣🔵🟢➡️ stanowią znak szczególny 🟠🔴🟡➡️ są domeną miłośników słońca 🏖🌅🌞

           W związku z marcowym Dniem Piegów pani pedagog specjalny wraz z uczniami zorganizowała lokalne święto piegów e Dwójce. 🔴🟢🟡🟣🔵🟠       Każdy miłośnik piegów miał okazję w ubiegły piątek ozdobić swoją twarz kolorowymi piegami, tak jak uczniowie słynnej Akademii zlokalizowanej przy ulicy Czekoladowej.     Mistrzyniami piegowego makijażu były Laura i Martyna, które wszystkim chętnym uczniom fundowały kolorowe piegi.        Powstała również okolicznościowa gazetka i ścianka foto, oczywiście ozdobiona piegami wykonanymi przez naszych uczniów.