• UCZNIOWIE DWÓJKI NA TEATRALNEJ SCENIE KOKIS 🎭🎭🎭
     • UCZNIOWIE DWÓJKI NA TEATRALNEJ SCENIE KOKIS 🎭🎭🎭

     • „Słoń Artysta” to tytuł spektaklu przygotowany przez młodych artystów z Dziecięcego Teatru Muzycznego KOKiS. Spektakl wyreżyserowała instruktor KOKiS Anna Podeszwik. Scenariusz bazuje na tekście Wandy Chotomskiej słuchowiska muzycznego pt. ”Orkiestra w Zoo”, do której muzykę napisał Tadeusz Kierski. Ania wraz z Pawłem stworzyli nowe aranże do utworów, dodali dwie nowe kompozycje, do której napisali muzykę w stylu bluesowym, następnie wzbogacając warstwę muzyczną o stylistykę jazzową. W spektaklu występują najmłodsze grupy wokalne z KOKiS-u na co dzień pracujące z instruktorami -Anią i Pawłem Podeszwik. Obsada spektaklu liczy około 40 osób i są to dzieci od 6 do 12 roku życia. Dzieci poza wokalnymi zdolnościami prezentują swoje zdolności taneczne i aktorskie. Szymon Biedrzycki uczeń IV klasy SP 2 w Kolnie znakomicie wciela się w postać tytułowego Słonia Artysty. Szymon doskonale śpiewa ale ma także talent aktorski. Szymonowi towarzyszy Kornelia Kulczewska uczennica III klasy SP2 w Kolnie występująca w roli żywiołowej Ekspedientki oraz Paweł Kukiełko uczeń SP1 w Kolnie kreujący postać Dozorcy. Paweł już w pierwszej scenie prezentuje swój wokalny talent i okazuje się doskonałym kandydatem na głównego solistę w orkiestrze Słonia. Słoń ostatecznie rezygnuje z kariery wokalnej, gdyż jego postura uniemożliwia mu naukę gry na instrumencie. Zostaje dyrygentem orkiestry w której prym wiodą Małpki -uroczo zagrane przez dziewczynki z zespołu DTM JUNIOR. Spektakl w niezwykle obrazowy i ciekawy sposób wprowadza najmłodszych w świat muzyki i instrumentów. Na scenie, w utworach zbiorowych słyszymy także roztańczone i rozśpiewane Nutki w lśniących kostiumach, od których nie sposób oderwać wzroku. Dodatkowym atutem przedstawienia są widowiskowe światła, którymi operuje Paweł Podeszwik oraz młodzi aktorzy grający w mikroportach. Momentami czujemy się jak w Teatrze Muzycznym.

      Po spektaklu zaproszone dzieci miały możliwość przyjrzenia się z bliska scenografii i zgromadzonym na scenie instrumentom. Na żywo usłyszały dźwięki tuby, trąbki, fletu, gitar, waltorni, puzonu czy bębnów, zrobiły pamiątkowe zdjęcia i podziękowały swoim rówieśnikom grającym w przedstawieniu. Spektakl został znakomicie przyjęty przez kolneńską publiczność a także dzieci i nauczycieli z kolneńskich szkół. Cała obsada spektaklu liczy na możliwość ponownego zagrania przedstawienia dla szerszej publiczności, bo jak twierdzą najmłodsi artyści być na scenie, tańczyć i śpiewać to wielka frajda. Młodzi aktorzy zagrali spektakl trzykrotnie przełamując swoją tremę pierwszego dnia przed najbliższymi i kolneńską widownią a kolejnego dnia spektakl zobaczyły dzieci z kolneńskich szkół. To był niezwykle intensywny czas pracy twórczej. Młodzi artyści podziękowali instruktorom wręczając im bukiety czerwonych róż. Serdecznie dziękujemy pani Marii Sztachańskiej za pomoc w przygotowaniu kostiumów i uszycie cekinowych spódniczek, w których artyści czuli się wyjątkowo.

      Anna Podeszwik

      źródło: strona KOKIS 

    • Plener malarski w KOKiS-ie z udziałem naszych uczniów 🏞🖼🎨
     • Plener malarski w KOKiS-ie z udziałem naszych uczniów 🏞🖼🎨

     • SZLIFUJEMY TALENTY 🎨🖼 z KOKiS 

             Nasi uczniowie na plenerze malarskim w KOKiS-ie 🖼🎨🏞 z Panią Moniką Jarzyło 🎨

       

      15 i 16 maja w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się plener malarski z udziałem dzieci i młodzieży. Tematy tego wydarzenia "Cudowne wspomnienia" i "Polne kwiaty dla mamy" na pewno dostarczyły inspiracji do stworzenia pięknych obrazów. Z udziałem 35 młodych artystów malarstwa, plener tętnił kreatywnością i radością tworzenia. Malowanie to naprawdę fantastyczna forma wyrażania siebie, a także sposób na rozwijanie swoich umiejętności i osobowości. Niezwykle ważne jest, aby młodzi ludzie mieli możliwość eksperymentowania z różnymi formami sztuki i wyrażania swoich uczuć i pomysłów na płótnie. Pani Monika Jarzyło, prowadząca warsztaty, z pewnością była doskonałym przewodnikiem w tej podróży artystycznej. Takie inicjatywy są nie tylko wspaniałą zabawą, ale także ważnym elementem edukacji artystycznej i kulturalnej dla młodych ludzi. Mam nadzieję, że plener malarski w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu był inspirującym doświadczeniem dla wszystkich jego uczestników! Źródło:fb  KOKiS

       

    • WIOSNA W POEZJI I ZOSIA NA PODIUM 🏆🥇
     • WIOSNA W POEZJI I ZOSIA NA PODIUM 🏆🥇

     • WIOSNA Z POEZJĄ                    I PODIUM DLA ZOSI 🏆🥇

          Dnia 16 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs recytatorski pt. "Wiosna w poezji". Celem konkursu było :- rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji,- kształtowanie języka i wyobraźni,- promowanie talentów recytatorskich.

         Konkurs dedykowany był dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych z Kolna. Uczestnicy konkursu prezentowali wiersze polskich poetów o tematyce wiosennej. Wśród naszych przedszkolaków swoje możliwości recytatorskie zaprezentowały: 

      - Zofia Banach z grupy 5-latki "C"- Klara Duda z grupy 5-latki "C"- Lidia Jakubczyk z grupy 6-latki "A"

         Pierwsze miejsce w kategorii 5-latków zajęła Zofia Banach, której serdecznie gratulujemy! ❤️ Pozostałe dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominek w postaci książeczki.

    • Dwójkowe podróże 🚍🎡🐬🎬 Łódź - Orientarium- Mandoria
     • Dwójkowe podróże 🚍🎡🐬🎬 Łódź - Orientarium- Mandoria

     • DWÓJKOWE PODRÓŻE

             FILMOWYM SZLAKIEM 📽🎞🎬🎥

            ŁÓDŹ -ORIENTARIUM- MANDORIA 

       

           W dniach 9 - 10 maja 2024 r. odbyła się szkolna wycieczka do Łodzi i Rzgowa, w której wzięły udział klasy: 4a, 4b, 4c i 5a. 

       

        Łódzka "Filmówka" na wyciągnięcie ręki 

      🎞🎬🎥📽

          Łódź jest miastem wielokulturowym o bogatych tradycjach przemysłowych i do tego trzecim co do wielkości miastem Polski. W poznaniu jego historii i atrakcji pomogła nam pani przewodnik, która w ciekawy i humorystyczny sposób oprowadziła nas po Łodzi. Zobaczyliśmy m.in. Łódzką Szkołę Filmową, słynną Ulicę Piotrkowską, która ciągnie się przez ponad 4 km. Nietypowym miejscem był Pasaż Róży, wszystkie ściany w podwórzu kamienicy zostały pokryte kawałkami luster. Podążaliśmy Aleją Gwiazd Filmowych, zobaczyliśmy wiele słynnych pomników m.in. Ławeczkę Tuwima, Fortepian Rubinsteina i pomnik Misia Uszatka. Na ścianach zabytkowych budynków rosły jak grzyby po deszczu ogromne murale. Do dzisiaj w mieście podziwiać można ślady przemysłowej historii miasta. Dlatego zobaczyliśmy centrum handlowe i rozrywkowe Manufaktura, które powstało na obszarze dawnej, XIX-wiecznej fabryki włókienniczej Izraela Poznańskiego oraz oglądaliśmy jego pałac z zewnątrz. Byliśmy na Placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na którym stoi serce wysokie na 3,5 metra i można się w nim przejrzeć jak w lustrze. Zobaczyliśmy Księży Młyn, na którym rozsiadł się król bawełny Karol Scheibler. Działała tutaj przędzalnia, magazyny, gazownie, ale również szpital i szkoła. A do tego stały famuły, czyli robotnicze domy z cegły. 

       

      🐳🐋🐬🐟🐠🦈🦀🐚🦑🪼

       

          Po południu pojechaliśmy zobaczyć łódzkie ZOO i Orientarium, w którym znajdują się zwierzęta Azji południowo - wschodniej.  

       

      PARK ROZRYWKI - MANDORIA 🎢🎡🎠

       

         Kolejnym wspaniałym miejscem był park rozrywki dla dzieci - Mandoria. Drugiego dnia wycieczki bawiliśmy się tam fantastycznie. Na miejscu było wiele atrakcji i sporo gastronomii. Pod opieką pani E. Pardy, M. Rzodkiewicz, D. Góralczyk, A. Bazydło i znakomitej pani Edyty Szablanowskiej - pilotki naszej grupy- wróciliśmy w znakomitych nastrojach i wciąż pod wrażeniem wielokulturowej Łodzi do domu. 

      Organizatorem wyprawy było łomżyńskie biuro podróży #TomiTourist 🚌🚍🚌🚍

    • Żołnierze czytają 📚📖 Dzieciom
     • Żołnierze czytają 📚📖 Dzieciom

     • Żołnierze czytają Dzieciom 📚📖📚📖

          13.05.2024 r. klasa II A na zaproszenie Biblioteki Publicznej  wzięła udział w spotkaniu z żołnierzami w ramach  Dnia Bibliotek i akcji VIP-y czytają Dzieciom.    Po interesującej lekturze na młodych czytelników czekały prawdziwe żołnierskie suchary oraz pokaz osprzętu będącego stałym wyposażeniem każdego żołnierza. Dzieci wróciły z tego spotkania bardzo zadowolone.

    • Pięciolatki w Wiosce Indiańskiej
     • Pięciolatki w Wiosce Indiańskiej

     • DWÓJKOWE          WYCIECZKI KRAJOZNAWCZE🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍

          8 maja pięciolatki odbyły wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Przedszkolaki zwiedziły z przewodnikiem Muzeum Indian oraz Mini zoo. Zapoznały się z rękodziełem indiańskim, a następnie pokonały tor przeszkód.     Na nudę nie było czasu, bo na dzieci czekały kolejne konkurencje: 🎯 strzelanie z łuku, 🐳🐋🐬 łowienie rybek, 🐌 wyścigi żółwi, ⛷️indiańskie narty, 🫎rzucanie obręczy na rogi bizona,🤼‍♂️ walki na równoważni szejenskiej.

          Po pokonaniu tych wszystkich wyzwań byliśmy naprawdę głodni. Na ognisku upiekliśmy 🌭kiełbaski, aby mieć siły do dalszej zabawy. Gdy pokonaliśmy głód, mogliśmy śmiało siadać w siodło, aby spróbować🐴🐎 jazdy konnej. Na koniec czekała na nas ostatnia konkurencja - przeciąganie liny. Po tak intensywnym dniu wróciliśmy zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia.

    • Kartka z kalendarza 📅📆 Europejski Dzień Walki o Godność Osób Niepełnosprawnych
     • Kartka z kalendarza 📅📆 Europejski Dzień Walki o Godność Osób Niepełnosprawnych

     • Kartka z kalendarza 📅📆

       

                    5 maja - Europejski Dzień 

                      Walki z Dyskryminacją

                  Osób Niepełnosprawnych

                    Dzień Godności Osoby 

        z Niepełnosprawnością Intelektualną

       

          Więcej empatii każdego dnia! 🤝🤝🤝

       5 maja to dzień szczególny dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Warto pamiętać o tym, że nikt z nas nie jest doskonały. Niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji wobec drugiego człowieka. Ludzie młodzi, którzy uczą się poszanowania drugiego człowieka, wzrastając w atmosferze tolerancji i zrozumienia dla inności, nigdy nie zakpią z niepełnosprawnych.

         Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych został zapoczątkowany przez Francuzów na początku lat 90. XX wieku. Jest sprzeciwem wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych - zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy czy w urzędzie.

      Pedagodzy z okazji tych dni przygotowali gazetkę szkolną.