• DWÓJKOWE POMAGANIE 🐕🦮🐈🐈‍⬛
     • DWÓJKOWE POMAGANIE 🐕🦮🐈🐈‍⬛

     • DWÓJKA POMAGA PSOM I KOTOM

                        🦮🐕‍🦺🐕🐶🐱🐈🐈‍⬛

       

          W dniach 2- 9 października odbędzie się zbiórka karm i zabawek dla zwierząt z domu tymczasowego dla psów i kotów w Kolnie. Jeśli będzie taka potrzeba akcja zostanie przedłużona o 1-2 dni. Zapraszamy do udziału w zbiórce wszystkich uczniów i nauczycieli! 

       

                              Zbieramy: 

       Karmy suche dla psów 🦮

       Karmy mokre dla psów 🐕

       Karmy suche dla szczeniaków 🐕‍🦺

       Karmy mokre dla szczeniaków🐶

       Karmy suche dla kotów 🐈

       Karmy mokre dla kotów 🐈‍⬛

       Zabawki dla zwierząt: psów, szczeniaków, kotów 

       Szelki 🦮🐕‍🦺🐕

       Smycze 

       Obroże 

       

         Powyżej wymienione artykuły można przynosić do pokoju pedagogów lub wrzucać do specjalnych kartonów (znajdziecie je obok sali nr 20, II piętro) CODZIENNIE OD GODZ. 8.00. Każdy pupilowy darczyńca od razu może wpisać się na listę osób zaangażowanych w pomoc dla zwierząt. 

      Dodatkowo pedagog specjalny z dwójką/ trójką uczniów każdego dnia przejdzie po wszystkich klasach, aby ewentualnie zebrać przyniesione artykuły.

       

      Serdecznie dziękuję za zaangażowanie. Pamiętajcie – dobro wraca! 

       

      Pedagog specjalny

       

      Uwaga!

       

         Jeśli ktoś spośród uczniów byłby zainteresowany i chciałby zaoferować swoją pomoc w sprawach organizacyjnych, związanych z przebiegiem akcji, zapraszamy do pokoju pedagogów.

    • Oswajamy języki obce
     • Oswajamy języki obce

     • Kartka z 📅 kalendarza    

                          Międzynarodowy

                     Dzień Języków Obcych

        🇵🇱 🇧🇪🇬🇧🇹🇳🇺🇲🇹🇯🇸🇬🇳🇪🇳🇮🇷🇴🇵🇼🇷🇼🇳🇱🇳🇿

       

          Europa to ponad 40 krajów, to 225 rodzimych języków użytkowych i 24 języki urzędowe w Unii Europejskiej. 

          Rokrocznie 26. września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Nasza szkoła również włącza się w obchody. Z tej okazji młodzież najstarszych klas, siódmych i ósmej, przygotowała przepiękne plakaty, które zdobią gazetkę szkolną i drzwi szkolnych pracowni. Chętni uczniowie przybyli dziś do szkoły ubrani w barwach flagi niemieckiej bądź w barwach narodowych innych krajów.

    • Morskie opowieści u 5- latków
     • Morskie opowieści u 5- latków

     • Kartka z 📅 kalendarza 

              ŚWIATOWY DZIEŃ MORZA

                       🐳🐋🐬🦭🐟🐠🪼🪸🦐🐚🐚🐚

       

         Światowy Dzień Morza, który obchodzimy 28 września. ma na celu uświadomienie, że morza są wspólnym dobrem, a ochrona środowiska morskiego powinna być przedmiotem zainteresowania całego środowiska. 🌊👀🌍

      Grupa 5-latków z oddziału przedszkolnego uczciła ten dzień w miniony piątek. Wspólnie rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest dbanie o środowisko i stan wód w Polsce i na całym świecie. 🌍🐳👄Rozwiązywaliśmy zagadki związane z morzem, a także "zamknęliśmy" morze w słoiku. 🙂🌞🌊

      Dzieci zbierały muszelki, wykonały żaglówki z łupin orzecha oraz wykleiły rybki. 🐠🖼️🏖️

      Na zakończenie morskich przygód zrobiliśmy zdjęcia z ośmiorniczką oraz bawiliśmy się w rytmie marynarskich pieśni i towarzystwie baniek mydlanych. 🎶🐙💃🕺

    • Dwójkowi Mistrzowie Pizzy
     • Dwójkowi Mistrzowie Pizzy

     • NAJPYSZNIEJSZE LEKCJE TECHNIKI
            W LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI 
          🍕🍟🥙🍔🌭🥪🌮🧀🥩🥓🥗🫕🍱

       Pań Kleks miał swoją Akademię i magiczną pompkę, przy pomocy której wyczarowywał wraz z uczniami rozmaite smakołyki, a my mamy naszą Panią Agnieszkę 🙂🙃❣️
           W tym tygodniu w ramach  zajęć w laboratorium przyszłości klasy
       6a, 6b i 5a prezentowały swoje kulinarne umiejętności w pieczeniu pizzy. 
           Z kolei  klasa 6c serwowała koleżankom i kolegom hamburgery i frytki. 

          Technika to chyba jedyna lekcja w szkole, podcza której można śmiało zajadać specjały przygotowane przez siebie własnoręcznie, dlatego uczniowie tak lubią ten przedmiot.😋🍔🥪🍕

    • Rajd pieszy
     • Rajd pieszy

     • DWÓJKOWE

                  WĘDRÓWKI KRAJOZNAWCZE 

                          🏕🏞🌎🌳🌲🦋🚶‍♂️🚶‍♀️🚶

       

          W dniu 20.09.2023 r. odbył się Pieszy Rajd imienia Jana Charubina, pierwszego Komendanta Hufca w Kolnie. To był już VI Rajd zorganizowany przez Szkolne Koło Turystyczno - Krajoznawcze, działające przy SP 2 w Kolnie. Brali w nim udział uczniowie klas I – III.

          W tym roku przy przepięknej pogodzie rekordowa liczba dzieci wyruszyła na trasę Kolno – Kozioł. 🌤☀️🌡

      Podczas Rajdu uczniowie podziwiali krajobrazy, wspaniałą przyrodę oraz miejsca związane z historią naszego regionu. Chociaż chwilami było ciężko, wszyscy dzielnie podążali w kierunku Kozła. Bardzo dobrze radzili sobie najmłodsi uczestnicy, uczniowie klas I. Na końcu wędrówki czekało na dzieci ognisko, w czasie którego wszyscy uczestnicy mogli posilić się pieczonymi kiełbaskami. Po krótkim odpoczynku rozpoczęły się gry terenowe i zabawy zorganizowane przez Panie z Hufca Pracy. Wszyscy byli zmęczeni, ale też szczęśliwi a dzięki asyście policjantów bezpiecznie wróciliśmy do Kolna.

      Bardzo dziękujemy za udostępnienie miejsca i miłe przyjęcie Komendzie Hufca ZHP, Panom Policjantom składamy pokłony za asystę na trasie, zaś Paniom z Hufca Pracy jesteśmywdzięczni za atrakcje i zabawy.

      Juz dziś zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w rajdzie za rok!

    • I A w Lililandzie 🙂
     • I A w Lililandzie 🙂

     • WRZEŚNIOWA
              INTEGRACJA PIERWSZACZKÓW
                           👫👭🤸🤹‍♂️🫱🫲

      Nowa szkoła, nowa Pani i nowi koledzy - to wrześniowa rzeczywistość uczniów klas pierwszych. Najlepszym spodobam na oswojenie się z tyloma nowościami jest klasowa integracja i wspólna zabawa.     Pierwszaczki z klasy I A wraz ze swoją Wychowawczynią postanowiły poznać się jeszcze lepiej podczas wizyty w centrum zabaw LiliLand. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 🤩

    • Przekaż Dwójce Talenciaka!
     • Przekaż Dwójce Talenciaka!

     • Już po raz drugi naszą szkoła przystąpiła do akcji  Talenciaki Lidla. Zapraszamy do wspólnej zabawy i przekazywania naszej placówce kuponów, które można wrzucać do specjalnej skrzynki przy sklepiku szkolnym lub samodzielnie skanować na koncie naszej szkoły w systemie.

    • Sprzątanie Świata
     • Sprzątanie Świata

     • MAMY TĘ MOC 
                                  💪💪💪
         Akcja ekologiczna - "Sprzątanie Świata"

          Mamy moc zmieniania świata na lepsze, naszego malego, lokalnego świata, który- dzięki edukacji i świadomości proekologicznej, może się zmieniać i pięknieć na naszych oczach...
           Nasi najmłodsi uczniowie z grup A i B
       6-latków z uśmiechem na twarzy, uczestnicząc w dzisiejszej akcji, udowodnili,  że o nasz świat i klimat warto dbać bez względu na wiek. Przy okazji sprzątania terenu wokół przedszkola odbyła się również pogadanka na temat zasad segregacji śmieci. 🗑🟢🗑🟡🗑🟤🔵🗑⚫️🗑
          Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę szlachetną akcję,  aby nasza mała ojczyzna piękniała z dnia na dzień.
      🌳🌴🌵🌲⚘️🪻🌷🌻🐞🦋🐛🐜🐝🕸🕷

    • Dwójkowe Laboratorium Przyszłości w praktyce
     • Dwójkowe Laboratorium Przyszłości w praktyce

     • PRACA WRE 
                           W DWÓJKOWYM 
               LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI 

           Nasze szkolne Laboratorium Przyszłości   działa "pełną parą", a jego wyposażenie po prostu nie stygnie 💪💪💪🪚🔨🧰🔧
           A jeśli - służąc fachową pomocą i wsparciem - lekcję obserwuje Pan Dyrektor, wówczas pewne jest to,  że uczniowie "zmalują" coś niepowtarzalnego.

            13 września lekcja techniki w kl. VI b wyglądała inaczej niż zwykle. Dziewczynki piekły 🍕🍕🍕 prawdziwą włoską pizzę, a czterech chłopców, chcąc poprawić zimową porą ptasi los, zbudowało piękne karmniki. Szóstoklasiści przynieśli tego dnia do szkoły gotowe elementy, które wcześniej w domu przygotowali wspólnie z tatusiami. W szkole, przy pomocy narzędzi z laboratorium przyszłości, sprawnie wykonali z nich karmniki. Ogromną pomocą służył też Pan Dyrektor. Dzięki naszym uczniom - fachowcom z klasy VIB zima dla wróbli, dzwońców czy szczygłów 🐦🐦‍⬛🦜nie będzie już groźna!

    • DWÓJKA POMAGA ODKRYWAĆ TALENTY I ZAINTERESOWANIA
     • DWÓJKA POMAGA ODKRYWAĆ TALENTY I ZAINTERESOWANIA

     •  

       

          Dzieci kochają LEGO! 👨‍💻👩‍💻🧑‍💻🤖🚀🎮🎲🧩

      Dlaczego więc nie połączyć nauki z zabawą? W piątek w oddziale przedszkolnym 0"a" i 0"b" naszej szkoły, odbyły się zajęcia pokazowe z robotyki.      

       

         Dzieci zostały wprowadzone w świat programowania przy użyciu klocków Lego. Poprzez kreatywną zabawę edukacyjnymi klockami, najmłodsi uczniowie nabędą nowe umiejętności i poznają podstawowe pojęcia z zakresu robotyki, automatyki oraz programowania. 

       

          Przedszkolaki były zachwycone! 

       

      Wychowawczynie: 

      Anna Brzezińska i Iwona Bazydło

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

     •  

                 ☀️ 🌏🌅⛵️✈️🪂🛎⏳️⏰️🌞

          "Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi".       
                     Platon 

          Rok szkolny 2023/2024 - wraz z brzmieniem pierwszego dzwonka - został oficjalnie rozpoczęty przez Pana Dyrektora Dariusza Łosiewskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolnie.

         Podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego społeczność szkolna pożegnała dwie przechodzące na emeryturę nauczycielki: Panią Lucynę Olszewską i Panią Małgorzatę Jerzyło, którym Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie wspolnie podziękowali za owocne lata pracy.
         Naładowani pozytywną energią i wakacyjnymi wspomnieniami żegnamy na 10 miesięcy lato. Niech szum morskich fal, zapach letniego wiatru i wakacyjne pamiątki nastroją nas wszystkich pozytywnie, budząc zapał i motywację do pracy i nauki w nowym roku szkolnym! 

         Z dedykacją dla wszystkich Uczniów i życzeniami wielu sukcesów edukacyjnych, stosując się do sentencji Platona, pamiętajmy:

      "Kto usilnie chce każdej zakosztować nauki, z radością idzie się uczyć i nigdy nie ma dość".

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 dla 5-latków i 6-latków
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 dla 5-latków i 6-latków

     • Nowy rok szkolny 5-latki rozpoczynają  4 września 2023 r. (poniedziałek). Dzieci przychodzą do szkoły przy ulicy M. Dąbrowskiej 4 (były budynek gimnazjum) od godziny 7:00.

      Klasy "0" rozpoczynają rok szkolny 4 września 2023 roku na godzinę 9.00 w budynku SP2 w Kolnie.

       

       

       

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

     • 🔔 Pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego zabrzmi punktualnie o godzinie 9.00 w poniedziałek 4 września- rozpoczniemy wówczas uroczystym apelem nowy rok szkolny w SP nr 2.

    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASACH 1-3 i 4-6
     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASACH 1-3 i 4-6

     •  

              🧑‍🎓👩‍🎓🎤🎵💃🕺🏖🏕🏜🏝🏞

      Lato,  lato, lato czeka....
      Razem z latem czeka rzeka...
      Razem z rzeką czeka las...
             Więc nie może tam zabraknąć Nas!

      Jednak zanim spakujemy plecak i gitarę, najpierw uroczystoście zakończymy rok szkolny 2022/2023 - wierszem, tańcem I piosenką!

    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023


     •          🧑‍🎓👨‍🎓👩‍🎓🧑‍🎓👨‍🎓👩‍🎓🧑‍🎓👨‍🎓👩‍🎓🧑‍🎓👨‍🎓

                 "Szczęśliwej drogi już czas
                      Mapę życia w sercu 
                           Jesteś jak młody ptak ..."

               Wiele wzruszeń, ale i radości...
        Wiele wspomnień, ale też spoglądanie w    przyszłość...

         W Szkole Podstawowej nr 2 w Kolnie zakończyliśmy kolejny rok szkolny i oficjalnie powitaliśmy wakacje. Szczególnie  podniosłe chwile towarzyszyły pożegnaniu aż 4 klas ósmych, które opuściły szkolne mury krokiem staropolskiego poloneza 🕺💃
         Z rąk Pana Burmistrza Andrzeja Dudy i Dyrektora SP 2 - Dariusza Łosiewskiego absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, zaś uczniowie, mający na swoim koncie sukcesy sportowe i naukowe, zostali obdarowani okolicznościowymi upominkami, dyplomami i statuetkami.

         Życzymy Wam- Drodzy Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie- powodzenia i wielu sukcesów na kolejnym etapie edukacyjnej drogi! Nasze drzwi i serca na zawsze pozostają dla Was otwarte...🩷❤️

    • DWÓJKOWE ODKRYWANIE TALENTÓW 💎🎸🎙🎲🕺🎨💃🎹🪡🏆
     • DWÓJKOWE ODKRYWANIE TALENTÓW 💎🎸🎙🎲🕺🎨💃🎹🪡🏆

     • 💎💎🎨🖼🕺🎭🎸🎤🎲🪡🧵🎙🎹❤️🩷

      „Nasza pasja jest naszą siłą”. 
                                     Billie Joe Armstrong

                

       „Pasja jest twoją radością, jest esencją tego, kim jesteś ”. Jackie St. Onge

      🎤🎲🪡🧵🎹🎙🎸🎭🕺🖼🎼🎨

         

          ŁOWCY TALENTÓW z pewnością znaleźliby wśród naszej szkolnej społeczności prawdziwe diamenciki 💎💎

          A wszystko za sprawą Dnia Kultury Uczniowskiej i szkolnego konkursu artystycznego, znanego zapewne każdemu ze szklanego ekranu. 

          Do zmagań konkursowych przystąpiło łącznie osiemnaścioro uczniów, którzy zaprezentowali swoje talenty w dwóch kategoriach: występy taneczno- muzyczne oraz występy artystyczne. 

         Jury konkursowe w składzie: Katarzyna Bikowska, Anna Dąbkowska, Mariola Sokołowska miało twardy orzech do zgryzienia. Po naradach przyznano następujące nagrody i wyróżnienia: 

       

      W kategorii występów artystycznych:

      Miejsce I - Marcin Grużewski i Alicja Pikulińska

      Miejsce II - Natalia Filipkowska

      Miejsce III - Lena Banach i Magdalena Dobrowolska 

       

      W kategorii występów taneczno- wokalnych: 

      Miejsce I - Karina Szczechowska

      Miejsce II - Agata Święczkowska 

      Miejsce III - siostry: Zuzanna i Agata Chutkowskie 

       

      Wszyscy dzisiejsi uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności artystycznych. Wykazali się też kreatywnością i odwagą, by stanąć oko w oko z szeroką publicznością, pokonać tremę i stres, a przy tym wkładając w swój występ serce - oczarować publiczność.

       

      Serdecznie Wam dziękujemy za piękne występy i jeszcze raz gratulujemy! Rozwijajcie dalej swoje artystyczne skrzydła!dużą porcję wzruszeń i radości zaserwowali nam dzisiejsi uczestnicy szkolnego konkursu artystycznego " MAM TALENT". 
        
         Tegoroczni Finalisci zaprezentowali się w:
      - występach wokalnych
      - występach gitarowych 
      - grze na akordeonie, klarnecie i keyboardzie 
      - występach tanecznych solo i w duecie 
      - układaniu kostki Rubika 
      - pracach malarskich 
      - rysunkach plastycznych
      - szydełkowaniu

      Cieszymy się bardzo, że macie swoje pasje, bo to one czynią Was wyjątkowymi osobami! Gratulujemy udanych występów!

      Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania dzisiejszych występów! 

      Odsłona I 💎🎸🎙🎤🎲🕺
      Laureaci z podium:

    • SPORTOWA RYWALIZACJA O PUCHAR 🏆 DYREKTORA SP2
     • SPORTOWA RYWALIZACJA O PUCHAR 🏆 DYREKTORA SP2

     • TURNIEJ SPORTOWY 

                        O 🏆 PUCHAR 🏆

           DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W KOLNIE 

       

          Szereg niebanalnych i pomysłowych sportowych konkurencji, do których przystąpili dziś nasi uczniowie, pozwolił po raz kolejny wyłonić zwycięzców Turnieju Sportowego o Puchar Dyrektora SP2.

         Sportowa rywalizacja 🤸🤸‍♂️🏃🏃‍♀️ o upragniony 🏆Puchar Dyrektora to impreza, która na stałe zagościła do dwójkowego kalendarza uroczystości szkolnych.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

    • BEZPIECZNE WAKACJE - RAJD ROWEROWY 🚴🚴‍♀️🩷🚴‍♂️
     • BEZPIECZNE WAKACJE - RAJD ROWEROWY 🚴🚴‍♀️🩷🚴‍♂️

     • WITAMY LATO NA ROWERACH 🚴‍♂️🚴‍♀️🚴

       

          Klasa III C wybrala się dziś wraz z wychowawczynią - w eskorcie pani policjantki, nauczycieli i rodziców uczniów na rowerowy rajd ulicami, a dokładniej - ścieżkami rowerowymi Kolna. W taki aktywny sposób nasi trzecioklasiści wyruszyli na spotkanie lata, które zafundowało dzieciom prawdziwie wakacyjną aurę.  

          Krótkie przystanki w czasie jazdy zapewniały wytchnienie i zasłużony odpoczynek, ale też nagrodę za właściwe przestrzeganie zasad ruchu drogowego (jazdę w kasku, poruszanie się ścieżkami rowerowymi) w postaci pysznych i dających schłodzenie lodów.🍦🍦🍦

          Dla tych, którym lody nie wystarczyły, mokre atrakcje zapewniły parkowe fontanny 💧💧Po takiej dawce słodkości, zabawy, ruchu i rowerowych zasad bezpieczeństwa wróciliśmy do szkoły.

    • SPORTOWY WTOREK W DWÓJCE
     • SPORTOWY WTOREK W DWÓJCE

     •  

         🤾‍♂️🤾🤼‍♂️🤸‍♀️🤸🚴‍♂️ 🚴‍♀️ ⛹️‍♂️⛹️‍♀️🏌🏌‍♀️🏃🏃‍♀️

       

      Gdy żar🌡🌞🌡leje się z nieba, a nasz kraj znalazł się w zasięgu "pióropusza afrykańskich upałów" trudno jest wysiedzieć w szkolnych ławkach. Dlatego podczas ostatnich przedwakacyjnych lekcji zamieniamy dwójkowe sale lekcyjne na szkolny plac zabaw, trawnik i boisko, aby w myśl powiedzenia - w zdrowym ciele, zdrowym duch - powitać wakacje i letni czas w dobrej formie fizycznej. 

       

      Utrwalamy też sobie w praktyce najważniejsze zasady bezpieczeństwa, aby letni odpoczynek był dla każdego przyjemnością. 

       

      Jutro czeka nas ciąg dalszy sportowych emocji i zdrowej rywalizacji w myśl zasady fair play podczas Turnieju o Puchar Dyrektora SP2, dlatego nie zapomnijcie o:

       

      ➡️ dobrych humorach

      ➡️ pozytywnym nastawieniu

      ➡️ butelce wody

      ➡️ kremie z filtrem UV 

      ➡️ nakryciu głowy 

       

      Ze względu na upalną pogodę zaczynamy nasze sportowe współzawodnictwo o godz.9.00, aby uniknąć przebywania na słońcu w późniejszych godzinach.