• INNOWACJA LEKTUROWA NA JĘZYKU POLSKIM 📚📖🐭🐲🐉🎭👩‍🍳
     • INNOWACJA LEKTUROWA NA JĘZYKU POLSKIM 📚📖🐭🐲🐉🎭👩‍🍳

     • 🎭 PIERWSZE TEATRALNE KROKI 🎭

                    KLASY V C

      🎭🎭🎭 🐲🐲🐲🐉🐉🐉🌊🌊🌊🎭🎭🎭

         

           Lektura obowiązkowa, jaką są polskie legendy i podania, okazała się niezwykle wdzięcznym "literackim tworzywem" do pierwszych teatralnych prób, które na własnej skórze testowali uczniowie klasy VC podczas teatralnych lekcji języka polskiego. 

          Po uprzednim wprowadzeniu - wejściu za teatralne kulisy - uczniowie przypomnieli sobie rodzaje lalek stosowane w teatrze:

       

      🎭 pacynki - nakładane na dłoń aktora i poruszane palcami,

      🎭 marionetki poruszane od góry nitkami i drucikami,

      🎭 jawajki poruszane od dołu ręką animatora oraz za pomocą drutów,

      🎭 kukiełki poruszane od dołu,

      🎭 lalki teatru cieni poruszane za pomocą kijów i widzialne na oświetlonym ekranie

       

          Po takiej porcji wiedzy teoretycznej dziewczęta i chłopcy przystąpili do ćwiczeń praktycznych. Ich zadaniem było jak najciekawsze i najoryginalniejsze zaprezentowanie treści wybranej legendy w ramach przedmiotowej innowacji lektutowej realizowanej na zajęciach języka polskiego.

          I tak: 

      🐭🐭🐭 Za sprawą Leny naszą salę nr 16 opanowały stada myszy, które unaoczniły nam historię okrutnego księcia Popiela i jego mściwej żony Gerdy.

      🐲🐲🐲🐉 W niezwykłą podróż na krakowskie wzgórze Wawel zabrali nas uczniowie prezentujący historię legendarnego smoka wawelskiego, który wypił tyle wody z Wisły, że aż pękł 🌊🌊

      🎯🎯🎯🌏🏞 Grupa uczniów wcielająca się w legendarnych założycieli państw słowiańskich: Lecha, Czecha i Rusa zabrała nas do Gniezna, przypominając równocześnie pochodzenie naszego narodowego godła 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🦅

      🤺🤺🤺 Śpiący rycerze spod Giewontu przypomnieli nam swoją bohaterską i heroiczną obietnicę 

      🧂🧂🧂Z kolei Pola przybliżyła nam historię Świętej Kingi, z którą powiązana jest legenda o kopalni soli w Wieliczce 

       

          Pomysłowość i artystyczna dusza, a także nowatorskie rozwiązania techniczne naszych młodych " inżynierów" przyniosły pozytywne zaskoczenie i wzbudziły w uczniach zdrową rywalizację. 

         W myśl zasady fair play - uczyliśmy się od siebie nawzajem, komentowaliśmy efekty naszej pracy i zastosowane przez poszczególne osoby lub grupy rozwiązania techniczne - zwłaszcza te stosowane podczas prezentowania tresci legend za pomocą techniki teatrzyku kamishibai, ale przede wszystkim mogliśmy liczyć na wzajemną pomoc i wsparcie przy rozstawianiu dekoracji czy efektach specjalnych. A że przy okazji z całą pewnością zapamiętamy treść każdej z omawianych legend to można śmiało stwierdzić, że osiągnęliśmy stawiane sobie cele. 😍🫠🙂

           PS Już za miesiąc - 12 grudnia będziemy mieli okazję podpatrzeć pracę profesjonalistów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu, którzy zaprezentują naszym uczniom w sali widowiskowej KOKiS przedstawienie pt. " Teatralne ABC..."     

          Z pewnością profesjonalni aktorzy, autorzy scenografii, teatralnych rekwizytów i efektów specjalnych dostarczą nam cennych inspiracji! Ta propozycja - "Teatralne ABC " jest adresowana dla uczniów klas 1-5, zaś klasy 6-8 już 22 listopada obejrzą spektakl pt. "Dziady" cz.II.

    • DWÓJKOWE OBCHODY 105. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
     • DWÓJKOWE OBCHODY 105. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     • 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

          

          "Jest takie miejsce, jest taki kraj..."

                          

                             ❤️🇵🇱❤️🇵🇱❤️

       

          Słowa pieśni patriotycznej Jana Pietrzaka pt. "Taki kraj" rozbrzmiały dziś nie tylko w uszach, ale także i w sercach szkolnej społeczności podczas uroczystych obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

         Młodzież występująca w apelu, a właściwie w żywej lekcji historii, zabrała nas w podróż przez piękne, choć tak trudne i splamione krwią dzieje naszej Biało- Czerwonej... 🇵🇱🇵🇱🇵🇱❤️

         Szkolny chór wykonał najpiękniejsze pieśni patriotyczne z "Rotą" na czele, przywołując w pamięci obrazy i symbole narodowe. 

         Słowem i piosenką uczciliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę - po 123 latach niewoli - upragnionej wolności, tym samym - podobnie jak tysiące szkół w naszym kraju - włączyliśmy się w akcję #NiepodległadoHymnu!, śpiewając o godzinie 11.11 "Mazurka Dąbrowskiego" ❤️🇵🇱❤️🇵🇱❤️❤️🇵🇱❤️🇵🇱❤️🇵🇱❤️🇵🇱❤️🇵🇱❤️

    • Przedszkolaki celebrują 105. rocznicę odzyskania niepodległości
     • Przedszkolaki celebrują 105. rocznicę odzyskania niepodległości

     • 🇵🇱❤️🇵🇱 11 Listopada ❤️🇵🇱❤️

                 Święto Niepodległości 

       

            Dnia 10 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych wspolnie uczestniczyły w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

           Mali patrioci zaprezentowali krótki występ o tematyce patriotycznej. Brali udział w zajęciach przybliżajacych im istotę Niepodległości oraz patriotyzmu i polskości. 

         Grupy 5-latków wspólnie odśpiewały Hymn Narodowy. Wszystkiemu towarzyszył odświętny strój, powaga oraz godna naśladowania patriotyczna postawa.

    • Odblaski ratują życie 🟣🟢🔴🟠‼️
     • Odblaski ratują życie 🟣🟢🔴🟠‼️

     • AKCJA- NOSIMY ODBLASKI ‼️

              BĄDŹMY WIDOCZNI NA DRODZE 

                            ‼️🟡🟠🟢🟣🔴‼️

                            🚔🚌🚗🚘🚜🚲🚦

       

          Okres jesienno-zimowy to szczególnie trudny czas dla pieszych i kierowców. Dni stają się coraz krótsze, bywają deszczowe i mgliste a zmrok zapada już około godziny 16.00. Dlatego tak ważne jest uświadomienie i dorosłym, i dzieciom konieczności dbania o własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stąd nasza szkolna akcja - Odblaski ratują życie! Obejrzyjcie galerię poniżej i sami przekonajcie się, że warto zadbać o bycie widocznym!

    • Dwójkowa Paka dla Zwierzaka 🐶🦮🐶🐱🐈🐈‍⬛
     • Dwójkowa Paka dla Zwierzaka 🐶🦮🐶🐱🐈🐈‍⬛

     • PAŹDZIERNIKOWY UCZNIOWSKI 

                     ❤️🧡 DAR SERCA 🧡❤️

            🐶 🐱 DLA CZWORONOGÓW 🐱🐶

       

          "Dwójkowa Wielka Paka dla Zwierzaka"

         🐶🐕🦮🐕‍🦺🐩🐶🐕🦮🐕‍🦺🐩🐶🐕🦮🐩

       

          Przez cały październik w naszej szkole zbieraliśmy "dary serca" przeznaczone dla naszych czworonożnych przyjaciół z Domu Tymczasowego dla zwierząt w Kolnie. 

       

          Przedmiotem zbiórki były: karmy suche i mokre, smakołyki, zabawki, smycze, obroże dla psów i kotów, dzięki ktorym uzbierała się nasza dwojkowa "Wielka paka dla zwierzaka". Szkolną zbiórkę koordynowała pani pedagog specjalny - Alicja Karolina Jezusek.

       

          Cała akcja zostala zorganizowana w związku z obchodami Światowego Dnia Zwierząt - obchodzonego 4 października.

       

          Serdecznie dziękujemy Uczniom i Nauczycielom którzy włączyli się w tę szlachetną akcję, za pomoc w zorganizowaniu zbiórki oraz przekazane dary. Dzięki Waszej wrażliwości i empatii nadchodząca zima nie da tak mocno w kość naszym bezdomnym zwierzakom! 

           A jeśli Wasze serduszka są otwarte na posiadanie zwierzęcia - psiakia lub kociaka to spragnione miłości czworonogi nadal czekają na swoich nowych właścicieli i przyjazne domy w Tymczasowym Domu dla zwierząt w Kolnie.

       

      W zbiórce wzięły udział:

      5 latki

      6 latki

      I klasy

      II klasy 

      III klasy 

      IV klasy 

      V klasy 

      VI klasy 

      VII klasy

       

      Łącznie zebraliśmy 162 zwierzęce dary w postaci:

      🐕 62 sztuki karm suchych i mokrych dla psów dorosłych, szczeniaków, kotów 

      🐈 70 sztuk przysmaków dla psów i kotów

      🐾 🦴19 sztuk zabawek dla psów i kotów 

      🥎 11 sztuk szelek, smyczy i obroży

    • 🏃‍♀️🏃SPORTOWE ZMAGANIA 🏃‍♀️🏃
     • 🏃‍♀️🏃SPORTOWE ZMAGANIA 🏃‍♀️🏃

     • 🏃🏃‍♀️

             Finał Wojewódzki Dzieci i Młodzieży

          w Sztafetowych Biegach Przełajowych 

       

           21 października 2023 r. w malowniczym Lasku Pietrasze w Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych. 

          20 najlepszych drużyn dzieci i młodzież rywalizowało w sześcioosobowych załogach, mając do pokonania bardzo ciężką trasę o długości 800 m.  

          Naszą szkołę (na podstawie wcześniejszych eliminacji półfinałowych, w których dziewczęta uzyskały awans do finału) reprezentowały dwie drużyny dziewcząt w składzie: 

      - dzieci: Ptak Laura, Aicha Bandaogo, Emilia Święcicka, Olga Podlaska, Dominika Bogdańska, Milena Ruchała, Julia Nowak, Adrianna Szulc;

      - młodzież: Weronika Kowalczyk, Zuzanna Chutkowska, Patrycja Szczech, Lena Łada, Martyna Kotlewska, Natalia Fituła, Oliwia Zach.

       

          Mimo ciężkich warunków terenowych i pogodowych uczennice godnie reprezentowały naszą szkołę. Wyniki biegu: 

      dzieci- miejsce 17.  

      młodzież miejsce 11. 

       

         Do zawodów naszą "dwójkową" reprezentację przygotowała pani Agnieszka Serowik ⬇️⬇️⬇️

       

         Dziękuję wszystkim zawodniczkom i Panu Grzegorzowi Kleczyńskiemu za pomoc w opiece podczas zawodów.

    • JESIENNE KLIMATY
     • JESIENNE KLIMATY

     • PIĘKNA ZŁOTA JESIEŃ 

                              I JEJ DARY 

                W RĘKACH PIĘCIOLATKÓW 

                          🍁🍁🍁🍁🍁🍁

           

           Grupa 5-latków zainspirowana darami jesieni wykonała jesienne stroiki. Bazą do pracy była dynia, która pięknie skomponowała się z pozostałymi ozdobami. 

           Po zakończonych działaniach prace dzieci trafiły do zaprzyjaźnionych miejsc. Były wśród nich m.in. Miejska Biblioteka Publiczna oraz stołówka przedszkolna. Jedna dynia pozostała w sali i dumnie ją upiększa.

    • PRZEDSZKOLAKI W TROSCE O CZYSTE POWIETRZE
     • PRZEDSZKOLAKI W TROSCE O CZYSTE POWIETRZE

     • 🏞🌎🌤

       

          Oddziały przedszkolne przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitatno-Epidemiologiczną w Kolnie realizują program edukacyjny "Czyste powietrze wokół nas". 🌳🌿🏭🚚🛰️🛬🌍

          W minionym tygodniu dwie grupy pieciolatków wybrały się na wycieczkę po najbliższej okolicy. Celem wycieczki było ukierunkowane dzieci na źródła i rodzaje dymu, poprzez obserwację w środowisku. Po odbytej obserwacji dzieci z obu grup udały się na zajęcia, których tematem przewodnim było "Co i dlaczego dymi?"🏭♨️🚜✈️🚬

         Celem zajęć było zwiększenie wiedzy dzieci w zakresie zlokalizowania różnych źródeł dymu, określenia różnych rodzajów dymu oraz określenia przyczyn wydobywania się dymu.

      👁️🎨📃🖍️👫

         Zakończeniem zajęć, a tym samym dwóch modułów projektu było wspólne stworzenie plakatu ze źródłami dymu oraz podsumowanie zdobytej wiedzy.

    • UŚMIECH, KOMPLEMENT I MIŁE SŁOWO NA CO DZIEŃ
     • UŚMIECH, KOMPLEMENT I MIŁE SŁOWO NA CO DZIEŃ

     • Szkolny Dzień Życzliwości 
                                 w ramach
              Dwójkowego Tygodnia Szczęścia 
                          😍💋💜🤚🫱🫲👌

         Wszystko,  co dobre, kiedyś się kończy...Ale  przecież nikt nam nie odbierze wspomnień, niezapomnianej atmosfery i tych uśmiechów,  które codziennie rozpromieniały na nowo każdy z tych ostatnich 6 jesiennych,  październikowych dni...
          Serdecznie dziękujemy wszystkim Organizatorom i pomysłodawcom naszego  I Dwójkowego Tygodnia Szczęścia! 🍀☘️
           Dziękujemy również Wspaniałym Uczniom, którzy przez tych sześć dni zaskakiwali nas swoją kreatywnością,  umiejętnościami organizacyjnymi i po prostu - swoim zaangażowaniem w akcję. To wszystko dla Was, ale bez Was nic by się nie udało! Dziękujemy, że daliście się porwać do wspólnej zabawy! 💃🕺❣️
          Razem zmieniamy i uatrakcyjniamy codzienność naszej szkoły,  bo to my razem ją tworzymy!
          Rodzicom zaangażowanym w pomoc przy organizacji wydarzeń wyrażamy naszą wdzięczność 💐💐💐 i zapraszamy do kolejnych wspólnych inicjatyw!

          A co celebrowaliśmy dziś - podczas Dnia  Życzliwości?  Każdy miał szansę wyrażenia swojej życzliwości w postaci karteczek z dobrym słowem i podziękowań za Tydzień Szczęścia. Wasze miłe słowa udekorowały szkolną tablicę przy sklepiku. Podczas lekcji rozmawialiśmy o potrzebie dzielenia się z innymi dobrym słowem i miłym gestem, uczynkiem. Każdy mógł poczęstować się karteczką z  komplementem, ale jeśli już mowa o jedzeniu - atrakcją dnia była WATA CUKROWA 🍡🍡🍡, którą dzielnie przygotowywały dla nas Pani wicedyrektor i pani Wiktoria 👏👏👏👏Dziękujemy! Gigantyczna kolejka ustawiła się już wraz z pierwszym tego dnia dzwonkiem, ale nikt nie wyszedł z niej rozczarowany i z pustymi rękami 🍡🧁🍨
          Tak więc oficjalnie ogłaszamy koniec Dwójkowego Tygodnia Szczęścia, ale wszystkim  niepocieszonym przypominamy, że przed Wami długi świąteczny weekend! Trzymajcie się ciepło!

    • DWÓJKOWE HOLLYWOOD 💃🕺💥
     • DWÓJKOWE HOLLYWOOD 💃🕺💥

     • Takie poniedziałki kochamy najbardziej ‼️‼️‼️ 💃🕺❤️❤️❤️❤️🎬🎥

       

          Specjalnie na finał naszego Dwójkowego Tygodnia Szczęścia - dzięki życzliwości i uprzejmości Państwa Chutkowskich i Cudakiewicz nasi uczniowie mogli się poczuć jak prawdziwe hollywoodzkie gwiazdy na czerwonym dywanie - i zapozować do prawdziwego miniteledysku w fotobudce 360 ‼️‼️💥❤️💥❤️🕺💃

       

          W godzinach 12-14.00 na naszych uczniów czekała mega - giga-super atrakcja 💥💥💥💥‼️‼️‼️‼️ Fotobudka 360, dzięki której nasz czerwony dywan nabrał zupełnie innego znaczenia! A Wy - Kochani Uczniowie - znów przeszliście samych siebie, zaskakując nas kreatywnością i oryginalnością swoich hollywoodzkich stylizacji 💃🕺❤️🎬🎥💥

           Cytując Wasze opinie: "BYŁO SUPER ‼️"

    • Nasze marzenia na przyszłość...
     • Nasze marzenia na przyszłość...

     • PIĄTKOWA PODRÓŻ W PRZYSZŁOŚĆ
                         I DZIEŃ BEZ PLECAKA 
                   W RAMACH DWÓJKOWEGO    
                       TYGODNIA SZCZĘŚCIA 

           Znów daliście z siebie wszystko i pozytywnie nas zaskoczyliście swoimi stylizacjami! 😍🤩👌👏👏👍👍👍💪💪
            Podczas dzisiejszego- czwartego już dnia Dwójkowego Tygodnia Szczęścia - zadaniem uczniów było przebranie się "za siebie z przyszłości". Wasz strój mógł być uzupełniony atrybutem kojarzącym się z wykonywanym przez Was w przyszłości wymarzonym zawodem. ⚽️🥋⛸️🎭🎨🧵🪡🧶🎮🦺💄⛑️🪖🎤🎸🎷🖥🖨🎬📽📸📭💼📊🛠🧰🩻🩺💊💉🧯🛒
           I tak na naszych szkolnych korytarzach można było spotkać: lekarzy, biznesmenów - rekinów biznesu,💼💸💷💶💵💴💰😉 sportowców i trenerów, służby mundurowe w postaci: żołnierzy, policjantów i strażaków a nawet antyterrorystów. Byli też szefowie kuchni, cukiernicy,  nauczyciele, prawnicy, architekci, styliści mody, branża beauty.👙👒💄👠
           Wasza pomysłowość wcale się nie wyczerpała, bo zamiast plecaków i tornistrów 👨‍🎓👩‍🎓🧑‍🎓przynieśliście dziś książki i przybory w: lampie Aladyna, 💥💜 blaszce do wypieku ciasta, tortownicy  w garnku, na taczce, na wywrotce pożyczonej  od młodszego brata 😄💜, w wózkach i w walizkach podróżnych, w koszykach zakupowych i piknikowych, w szafie ubraniowej na kółkach...itd.
           Najciekawsze stylizacje zostaną oczywiście nagrodzone! 🙂

    • Szkolna Strefa Ciszy ⛔️🔇⛔️🔇⬇️
     • Szkolna Strefa Ciszy ⛔️🔇⛔️🔇⬇️

     • 🧡 DWÓJKOWY TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA 💜

       

                    Dzień III - Czas relaksu

         Cel dnia: walczymy z decybelami 🔇🔇🔇

       

              KOCHANI ‼️ Jesteście 🩷💚🧡🩵💜 po prostu NAJLEPSI ‼️ To, co mogliśmy dziś wszyscy przeżywać, usłyszeć i zobaczyć dzięki Wam, było cudowne i przeszło nasze wszelkie oczekiwania! 👏👏👏👏👏👏👏

       

            Wspólnie celebrowaliśmy dziś niezwykle ważny i istotny dla zdrowia czynnik, jakim jest cisza i umiejętność odpoczynku psychicznego oraz skutecznego relaksowania się. Jesteście Mistrzami, a Wasza kreatywność nas po raz kolejny zaskakuje. 

       

           Namioty plażowe, śpiwory, karimaty, leżaki, pufy, pompowane fotele i materace, puszyste i miękkie kocyki - to wszystko służyło dziś Wam do szkolnego relaksu podczas przerw. Lecz jakże były one inne niż zazwyczaj! A na dowód tego mamy specjalnie na tę okazję wykonany przez naszych Strażników Strefy Ciszy pomiar poziomu głośności, czyli ilości szkodliwych decybeli. 🔇🔇🔇🔇

            Razem możemy tak wiele! A co jest ważniejsze od naszego wspólnego komfortu w miejscu nauki i pracy czy zdrowia? Już Jan Kochanowski przypominał, że nie ma nic cenniejszego ponad zdrowie 🚑🚑💊💊🩻🩺🩺🛏💉💉

       

           Dla wszystkich nieprzekonanych publikujemy poniżej solidną porcję wiedzy medycznej na temat wpływu hałasu na nasze zdrowie i samopoczucie ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

       

              ⛔️ WPŁYW HAŁASU 

              NA ZDROWIE CZŁOWIEKA⛔️

       

         Przebywanie w hałasie może skutkować nie tylko trwałym uszkodzeniem słuchu. Skutki działania głośnych dźwięków odczuwa cały organizm. Uszkodzenia organiczne pojawiają się już przy 75 decybelach.

       

        Regularny wpływ hałasu na zdrowie człowieka prowadzi do pogorszenia się ogólnego stanu zdrowia. Zbyt niskie lub wysokie dźwięki oddziałują negatywnie na psychikę - nawet gdy nie są zbyt głośne. Pojawiają się: rozdrażnienie, zdenerwowanie, agresja, a nawet zaburzenia psychiczne. Ponadto występują problemy z koncentracją, pogorszenie pamięci, upośledzenie funkcji poznawczych, niemożność skupienia uwagi oraz zaburzenia snu. Dzieje się tak, ponieważ pod wpływem hałasu układ nerwowy jest zbyt obciążony.

       

      Skutki hałasu to również:

       

      zaburzenia ze strony układu krążenia (wzrost ciśnienia tętniczego krwi, zwężenie naczyń krwionośnych),

      zaburzenia ze strony układu pokarmowego (wzrost ryzyka wystąpienia choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy),

      nawracające bóle głowy,

      zaburzenia metaboliczne,

      zaburzenia hormonalne (nadmierne wydzielanie hormonów stresu),

      spadek odporności.

       

      Natężenie poszczególnych dźwięków przedstawia się następująco:

       

      szept – 10 decybeli,

      szum liści - 10-20 decybeli,

      rozmowa – 40-60 decybeli,

      krzyk dziecka – 80 decybeli,

      odkurzacz – 60 decybeli,

      kosiarka - 80 decybeli,

      spokojna ulica (bez ruchu ulicznego) – 30 decybeli,

      ruch uliczny – 80-90 decybeli,

      fajerwerki – 120 decybeli.

       

          Podczas dzisiejszego Dnia Relaksu i walki z decybelami udało się nam wspolnie zejść z poziomu 85-98 decybeli nawet do skali porównywalnej z cichą rozmową i trybem "bibliotecznym" tj. 50-60 decybeli. Brawo! 

       

          Miejmy nadzieję, że dzisiejsza cenna lekcja i praktyczna "walka" o nasze zdrowie wejdzie nam w krew już na co dzień!

    • DWÓJKOWY  KĄCIK PIĘKNA          👑🪮👡💍💄👒
     • DWÓJKOWY KĄCIK PIĘKNA 👑🪮👡💍💄👒

     • DWÓJKOWY KĄCIK PIĘKNA                  👑🪮👡💍💄👒                       w ramach dnia                Kolorowy Zawrót Głowy 

           Aby jak najlepiej zaprezentować się "na ściance przy selfie" 😉🫠😍🤩 należało zadbać szczególnie o swój wizerunek. Pomagała nam w tym niezwykle skutecznie Wiktoria Dziekońska - nasza absolwentka, a obecnie stażystka, która tworzyła dziś na twarzach dzieci istne cuda! Kolejka do pani Wiktorii wymagała sporej dawki cierpliwości, ale nikt nie odszedł z kwitkiem. 🙂

          Zadbaliśmy też o kolorowe gadżety, dzięki którym uczniowie mieli okazję zapozować do niezapomnianych i szalonych zdjęć. 📷📸🎞🎞

    • DWÓJKOWY Tydzień Szczęścia- dzień II - Kolorowy Zawrót Głowy
     • DWÓJKOWY Tydzień Szczęścia- dzień II - Kolorowy Zawrót Głowy

     • Dwójkowy Tydzień Szczęścia 

                     II dzień akcji - Fotorelacja

                                 🎞📸📷🎬

           Ostatnia środa października przywitała nas ponurą i deszczową aurą, ale na dwójkowych korytarzach wybuchła istna feria barw! 💛💚💙💜❤️🩷🧡

           Kolorowy Zawrót Głowy wprost zalał nasze korytarze, a kolejka do Pani Wiktorii robiącej makijaże i malowane buźki wydawała się nie mieć końca.

           W doskonałych nastrojach, w szalonych kolorach i w oryginalnych makijażowych stylizacjach celebrowalismy kolejny szczęśliwy dzień, pozując do zdjęć na tle naszych autorskich kwiatowych ścianek 🪷🌸🌹🌷🌼🌻🌺🪷💮🌸

       

           Zobaczcie sami nasz kolorowy, dwójkowy świat!

    • Relacja z Dwójkowego Tygodnia Szczęścia- dzień I
     • Relacja z Dwójkowego Tygodnia Szczęścia- dzień I

     • I DZIEŃ 

                            DWÓJKOWEGO

                      TYGODNIA SZCZĘŚCIA 

              ☘️🍀☘️🎶🎵🎼☘️🍀☘️🎵🎬📽

       

                 Ależ to był dzień! 

            Zaczęliśmy go od słodkiego powitania - 🍬🍭🍬każdy nasz uczeń, tuż po przekroczeniu progu szkoły, mógł się poczęstować cukierkiem i wylosować ze Szczęśliwej Skrzynki cytat motywacyjny.     

       

           Kolejne niespodzianki czekały nas na schodach prowadzących na kolejne piętra budynku - tu ujrzeliśmy hasła zachęcające do samoakceptacji i pozytywnego myślenia - podobne wartościowe cytaty zdobiły także przyklasowe tabliczki. 

       

           Klasy V, VI i VII uczestniczyły w warsztatach pt. "Zdrowie w głowie", które poprowadziły panie psycholożki z Ośrodek Środowiskowej Op. Psychologicznej i Psychoterapeutycznej w Kolnie. Inne klasy w czasie godzin wychowawczych lub lekcji tematycznych rozmawiały o problemach doskwierajacych dzieciom i młodzieży, wpływie pandemii na nasze relacje i sile rozmowy i rodziny w pokonywaniu problemów i trudności. 

       

           Na wszystkich przerwach nasza ekipa dj-ów prezentowała muzyczne hity 🎙🎤🎧🎸🎹🥁🪗🎷📻📟, które porwały szkolną społeczność do tańca. 🤠🥳💃🕺

       

            Oj działo się dziś w Dwójce! Zresztą zobaczcie sami!

    • ROZKŁAD JAZDY na Dwójkowy Tydzień Szczęścia 🍀☘️
     • ROZKŁAD JAZDY na Dwójkowy Tydzień Szczęścia 🍀☘️

     •    ⚠️⚠️ ROZKŁAD JAZDY ⚠️⚠️

                          W CZASIE

           DWÓJKOWEGO TYGODNIA                       SZCZĘŚCIA 

      🍀☘️🍀☘️🍀☘️🍀🍀☘️🍀🍀☘️

       

      Wtorek: 24 października 

      Dzień pod hasłem: ZDROWA GŁOWA

                        🤪😜🤐😷😴🤒🤕😳

       

      W programie: 

      ➡️ CC - Cukierek z cytatem - Chińczycy mają swoje ciasteczka z wróżbą, a na wszystkich Uczniów SP2 już przy wejściu do szkoły będzie czekać słodka niespodzianka z cytatem motywującym 

      ➡️ wybrane klasy odwiedzą specjaliści z Ośrodka - Ośrodek Środowiskowej Op. Psychologicznej i Psychoterapeutycznej w Kolnie , którzy poprowadzą warsztaty profilaktyczne 📊📉

      ➡️ w pozostałych klasach szkolne panie pedagog, a także nauczyciele i wychowawcy przeprowadzą inspirowane filmami pogadanki 🎥🎞🎬📽

      ➡️ stoczymy walkę z nadmiernymi i szkodliwymi 📢🔊decybelami, stąd wszystkie przerwy umili nam muzyka relaksacyjna 🎶🎵🎼

      ➡️ szkolne klatki schodowe i tabliczki obok sal lekcyjnych także Was czymś zaskoczą 🍀☘️

       

      Zapraszamy do wspólnej zabawy podczas

       ☘️ I Dwójkowego Tygodnia Szczęścia 🍀

      Szczegóły dotyczące obchodów kolejnych dni znajdziecie:

      ➡️Na szkolnym FB

      ➡️Na e-dzienniku Librus - ogłoszenia 

      ➡️W gablocie na I piętrze obok sali nr 16

    • "Pójdę boso..." 🦶🧦
     • "Pójdę boso..." 🦶🧦

     • DWÓJKOWE PROJEKTY - 

          Dzień bez skarpetek u Pięciolatków

            🧦🧦🧦🦶🦶🦶🧦🧦🧦🦶🦶🦶

       

      Projekt: Dwójkowy Tydzień Szczęścia 

       

                       "Bosi, ale radośni"

       

          W piątek dzieci z grupy 5-latków uczestniczyły w zajęciach bez skarpetek. Wszystko to za sprawą "Dnia bez skarpetek", który przypada 21 października. 

           To święto ma zwrócić uwagę społeczeństwa na to, by dbać o stopy. A pomaga w tym chodzenie boso, które według specjalistów jest bardzo zdrowe. Aby przyłączyć się do obchodów, wystarczy więc nie zakładać skarpetek.

            Na początku zajęć dzieci dowiedziały się, dlaczego tak ważne jest dbanie o kondycję swoich stóp oraz zostały zapoznane z tym, jak można to robić. Potem przystąpiły do ćwiczeń praktycznych w postaci gimnastyki na boso. Ćwiczenia wyglądały nieco inaczej niż zwykle, ale dały dzieciom dużo radości. Następnie Maluchy brały udział w szeregu zajęć, w które były zaangażowane bose stopy m.in. przy pomocy stóp podnosiły chusteczki oraz podawały sobie woreczek, transportowały dary jesieni do koszyka oraz dotykały różnego rodzaju struktur.

            Takie czynności bardzo pozytywnie wpływają na receptory nerwowe znajdujące się w stopach. To dzięki nim stopy odbierają sygnały z podłoża i "uczą" stopy odpowiedniego zachowania. Dlatego ważne jest, żeby dziecko jak najczęściej dotykało podłoża bosymi stopami. 

          Grupa po części ruchowej wykonała "artystyczny nieład". Towarzyszył temu utwór "Cztery pory roku" A. Vivaldiego. 🎶🎵🎼

    • POLICYJNA "AKCJA" W DWÓJCE
     • POLICYJNA "AKCJA" W DWÓJCE

     • BEZPIECZNI UCZESTNICY

                        RUCHU DROGOWEGO 

                    🚥🚦🚥🚦🛑⛔️⬆️🚸⚠️

          

            W czwartek 19 października dwójkowe grupy 6-latków odwiedziły panie policjantki. Tematem wiodącym spotkania było poznanie i przećwiczenie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze jako uczestnika ruchu drogowego. 

           Po ciekawym i niezwykle pożytecznym wykładzie Panie Policjantki zaprosiły nas do budynku Komisariatu. W trakcie zwiedzania pomieszczeń Komendy Powiatowej dzieci miały niepowtarzalną okazję, aby przyjrzeć się policyjnemu wyposażeniu, a nawet za zgodą funkcjonariuszek zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. 🚓🚔🚓🚔

    • W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH
     • W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

     •  

       

           Ruch to dobra sprawa - 

           dla dzieciaków to zabawa! 🏃🤾🤸⛹️

           Pięciolatki z grupy "a" o tym pamiętają

           i cyklicznie z Panią Kasią 👸

           o aktywność swoją dbają! ⚽🎾🥅⚾

       

           Zajęcia sportowe odbywają się w każdy czwartek. Prowadzone są przez wychowawcę grupy p. Katarzynę Jurczykowską, która poza kwalifikacjami do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, jest również magistrem wychowania fizycznego. 

          Dzieci są więc dobrych rękach, a dzięki owocnej współpracy z rodzicami każdy Maluch został wyposażony w najpotrzebniejszy sprzęt sportowy. Na naszych oczach "rosną" prawdziwe talenty, a szkola to często pierwsze miejsce, które je dostrzega i "szlifuje" 💎💎💎

    • Z miłości do książki...📖📚
     • Z miłości do książki...📖📚

     • XX SZKOLNY KONKURS

                      PIĘKNEGO CZYTANIA 

                        📚📖📚📖📚📖📚

       

          21 października 2023 roku w naszej szkole odbył się XX Konkurs Pięknego Czytania. W miłej scenerii - na wygodnym fotelu i w otoczeniu baśniowych postaci, a także w towarzystwie Martynek - naszych dwójkowych Wróżek Bibliotecznych, uczniowie z klas I-III czarowali nas słowem, prezentując wybrane fragmenty baśniowych historii. Organizatorem konkursu były dwie szkolne instytucje: Biblioteka i Świetlica - panie: Barbara Kordas i Dorota Stanislawska.

           Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że swą miłością do książek i pięknego czytania będziecie zarażać swoich rówieśników!