• 31 maja Dzień bez Tytoniu
     • 31 maja Dzień bez Tytoniu

     • Kartka z kalendarza 📆📅
                Światowy Dzień bez Tytoniu

           W ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu 2023 tegorocznym obchodom przyświeca hasło „Uprawiaj żywność, nie tytoń”. Tematyka tegorocznej kampanii informacyjnej nierozerwalnie wiąże się z działaniami ubiegłorocznymi, które skupiały się na ukazaniu negatywnego wpływu uprawy i spożycia tytoniu na funkcjonowanie naszej planety.
      Tytoń uprawiany jest w ponad 120 krajach świata. Na potrzeby tych plantacji każdego roku niszczonych jest ok. 3,5 miliona hektarów ziemi, które mogłyby zostać  wykorzystane do uprawy roślin służących wyżywieniu ludności, zużywane są zasoby wody pitnej oraz niszczona różnorodność gatunkowa roślin i zwierząt. Trzech największych producentów liści tytoniu (Chiny, Indie i Brazylia) odpowiada za ponad 55% światowej produkcji).         

          Angażujemy się w ten prozdrowotny projekt, tworząc okolicznościowe plakaty i prowadząc wychowawcze pogadanki na temat szkodliwości tytoniu na zdrowie.

    • Dwójkowe sukcesy sportowe - kwalifikacje do finałów województwa podlaskiego 🥇🏅🥈🥉🏆
     • Dwójkowe sukcesy sportowe - kwalifikacje do finałów województwa podlaskiego 🥇🏅🥈🥉🏆

     •  

       

      DWÓJKOWE SUKCESY SPORTOWE CD.

                               🏆🥇🥉🥈🏆

          W dniu 30.05.2023 na Stadionie Miejskim w Łomży odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce. 

          W wyniku wcześniejszych powiatowych eliminacji uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w półfinale wojewódzkim.         Dziewczęta w składzie: Szczech Patrycja, Kowalczyk Weronika, Chmielewska Weronika, Zach Oliwia, Święczkowska Nadia, Pupek Maja, Fituła Natalia, Charkowska Zuzanna, Olga Podlaska, Dziekońska Laura

         Chłopcy w składzie: Szwarc Adrian, Kuczyński Adrian, Faltyn Szymon, Prusinowski Alex, Filipowski Hubert, Sokołowski Filip, Charubin Oliwier, Szymański Dominik

      Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę i osiągnęli wysokie wyniki w swoich konkurencjach, które dały młodym sportowcom awans do kolejnego etapu rywalizacji.       Finał Wojewódzki odbędzie się 07.06.2023 r. Awans bezpośredni uzyskali zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III  i 4 zawodników z najlepszymi wynikami.

      Oto szczegółowe osiągnięcia naszych uczniów: 

      Święczkowska Nadia - 2. miejsce bieg przez płotki, Zach Oliwia - 2. miejsce pchnięcie kulą, sztafeta 4x60 m dziewcząt -2.miejsce, Pupek Maja-  6. miejsce pchnięcie kula, Szczech Patrycja - 6. miejsce bieg na 200 m, Chmielewska Weronika -5. miejsce rzut oszczepemSzwarc Adrian -1. miejsce bieg na 60 m, Kuczyński Adrian -3. miejsce bieg na 200 m, sztafeta 4x60 m chłopców -1. miejsce, Kuczyński Adrian - 5. miejsce pchnięcie kulą, Hubert Filipowski - 8. miejsce pchnięcie kulą.

         Do zawodów naszych uzdolnionych sportowo uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Agnieszka Serowik i Grzegorz Kleczyński.

         Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, zaś za zakwalifikowanych do ścisłego czerwcowego finału już teraz trzymamy kciuki! Przywieźcie nam medale! 🏅🥈🥉🏆

    • NASZA SPORTOWA MISTRZYNI PODLASIA W PCHNIĘCIU KULĄ
     • NASZA SPORTOWA MISTRZYNI PODLASIA W PCHNIĘCIU KULĄ

     • 🥇🏆🥇🏆🥇🏆🥇🏆🥇🏆

      DWÓJKOWE SUKCESY SPORTOWE    

                          🏆 🥇🥈🥉🏆

             MISTRZOWSKA DOMINIKA      GÓRSKA

         W dniu 27.05.2023 roku na Stadionie BOSIR w Białymstoku odbyły się finały wojewódzkie w lekkiej atletyce.     Młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kolnie dzielnie reprezentowała naszą placówkę, osiągając bardzo wysokie wyniki. W zawodach wzięli udział młodzi sportowcy, których wyniki w poszczególnych konkurencjach sportowych oceniono najwyżej - łącznie w sportowej rywalizacji  uczestniczylo 16 najlepszych uczniów w danej konkurencji w województwie.

          Ogromny sukces osiągnęła Dominika Górska, zdobywając mistrzostwo województwa w pchnięciu kulą 3 kg z wynikiem 9.95 m. 🥇🏆   Ponadto w skoku w dal Aleksander Banach zdobył 4. miejsce, skacząc na odległość  5.26. Olek startował również w ścisłym finale w rzucie oszczepem.    Na uwagę zasługują także wyniki uzyskane przez następujące osoby:

      - Adrian Święszkowski – 100 m (6.miejsce)

      - Jakub Filipkowski pchnięcie kulą 5kg – 7. miejsce

      - Małgorzata Skrodzka – 300 m (5.miejsce)

      Sztafeta chłopców 4x100m w składzie: Bartosz Górski, Dorian Faltyn, Krystian Sekściński oraz Adrian Święszkowski – 6. miejsce.     

          Uczniowie reprezentujący naszą szkołę -  SP2 Kolno, aby dostać się do finału, musieli przejść przez eliminacje powiatowe oraz znaleźć się w trójce najlepszych zawodników w finale grupy zachodniej, która odbyła się na Stadionie Miejskim w dniu 17.05.2023 w Łomży.        

         Jeszcze raz serdecznie Wam gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!                                                                                                                                                                                  

                        Andrzej Waszkiewicz

       

    • Egzaminacyjny maraton
     • Egzaminacyjny maraton

     • Majowa aura dopisała fundując naszym Ósmoklasistom idealne warunki do twórczego myślenia i trzydniowych egzaminacyjnych zmagań. 

      Dziś już możecie odetchnąć i cieszyć się w 100% majową,  niemal wakacyjną, pogodą!  Trzymamy za Was kciuki, życząc jak najwyższych wyników! 

    • WYCIECZKOWY MAJ W DWÓJCE
     • WYCIECZKOWY MAJ W DWÓJCE

     • MAJÓWKOWE SZALEŃSTWO                    W OLSZYNCE                    KLASY III C 🤠😎🙈🙉🙊🙆🙆‍♀️🙆‍♂️🚵‍♂️🤸‍♂️🤸‍♀️🏕🏞🛝🌤

           Klasa 3c swoją wycieczkową majówkę spędziła dziś w Kompleksie Olszynka w Olszynach k.Łomży.

          Zarówno pogoda jak i szereg atrakcji wywołały lawinę emocji i uśmiechów na twarzach uczniów. Wspaniała zabawa, integracja, a także sportowe współzawodnictwo to atrakcje, które trzecioklasiści uwielbiają najbardziej! A do tego relaks i wypoczynek w tak pięknych okolicznościach przyrody to idealna recepta na udaną wycieczkę!

    • DWÓJKOWY SEZON WYCIECZKOWY W PEŁNI
     • DWÓJKOWY SEZON WYCIECZKOWY W PEŁNI

     •        🚍🏛🌏🖼🕌🦕🦖🧑‍🤝‍🧑👭🍟

                     POZNAJEMY POLSKĘ 

                   PRZYSTANEK OLSZTYN

       

            Klasy I b, I c i IV c gościły dziś w pięknej stolicy Warmii i Mazur.

          Jako cel naszej podróży wybraliśmy Olsztyn, który przywitał nas piękną 🌤🌤 pogodą. Odwiedziliśmy Planetarium 🌠 i Obserwatorium Astronomiczne, gdzie obejrzeliśmy seans pt. "Zaczarowany globus". Następnie udaliśmy się na wyśmienitą zabawę do obiektu - Warmilandia Miasto Dzieci. Mieliśmy tam również możliwość przebywania w Pracowni Ryzyka - Fizyka, w której byliśmy świadkami eksperymentow z dziedziny chemii i fizyki. Ostatnim, ale równie atrakcyjnym, punktem naszej wycieczki był posiłek w restauracji McDonald's. Z naszej wyprawy wróciliśmy zadowoleni i już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu!

    • SZEŚCIOLATKI W BIAŁYMSTOKU
     • SZEŚCIOLATKI W BIAŁYMSTOKU

     •      ,,Fascynująca lekcja przyrody"
                   🦜🦜🦜🦜🦜🦖🦕🦖🦕🦖

          Dnia 15.05.2023r. 6-latki z grup A i C wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Białegostoku. 
          Pierwszym punktem podróży była papugarnia. Dzieci miały możliwość poznania unikalnych gatunków  🦜 z różnych stron świata. Sala wolnych lotów pozwoliła na obcowanie z tymi fantastycznymi stworzeniami bez krat i klatek, dotykanie, głaskanie oraz samodzielne karmienie pierzastych przyjaciół. 
         Kolejną atrakcją był Park Dinozaurów w Jurowcach. Przedszkolaki mogły stanąć ,,oko w oko" z tymi ogromnymi prehistorycznymi gadami. Z zainteresowaniem wysłuchały wykładu Pana przewodnika, oprowadzającego ich po Parku. Największą dawkę adrenaliny dostarczył dzieciom Park Linowy. Dzieci mogły sprawdzić swoje siły  w pokonywaniu różnych przeszkód. Na zakończenie wycieczki, oczywiście został zaserwowany obowiązkowy posiłek w restauracji McDonald's 🍟🍔🥤
      Przedszkolaki wróciły zmęczone,  ale szczęśliwe 🤪🤩😀

    • MAJÓWKA W STOLICY
     • MAJÓWKA W STOLICY

     •  

              🚍🏤🕌⏳️🌏🏛👑🌁☂️🌂☔️🌧🖼

       

            Środowa wycieczka  klas:

                 I a, II a, III b oraz VII a. 

       

          Podczas dzisiejszej wycieczki do stolicy zwiedziliśmy Łazienki Królewskie i Stare Miasto. Zobaczyliśmy też Pałac Prezydencki, zaś prawdziwą wisienką na torcie okazała się wystawa pt. "Egipski faraon -Tutanchamon", którą podziwialiśmy w Muzeum Nowej Pragi przy ulicy Jagiellońskiej. Mogliśmy dokładnie przyjrzeć się grobowcowi faraona i skarbom w nim zgromadzonym. Chociaż pogoda spłatała nam figla i zwiedzaniu stolicy towarzyszył nam nieodłączny kompan - deszcz, to i tak - pomimo niesprzyjającej aury - wszyscy wróciliśmy z naszej wyprawy bardzo zadowoleni.

       

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i zapoznania się z informacjami na temat wystawy (link)

       

      https://www.tut-warszawa.pl/o-wystawie

    • PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA W PARAFII PW. ŚWIĘTEJ ANNY
     • PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA W PARAFII PW. ŚWIĘTEJ ANNY

     • ,,Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im, do takich bowiem należy Krolestwo Niebieskie" ( Mk 13, 14) .

       

       W maju miesiącu poświęconym Najświętszej Maryi Pannie uczniowie klas 3 przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej, przyjmując po raz pierwszy Jezusa do swojego serca. Udział w tak ważnej uroczystości poprzedziły: całoroczne spotkania w Kościele, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, podpisanie zobowiązań abstynenckich i spowiedź.

      Eucharystia odbyła się w dwóch parafiach -  7 maja w parafii Chrystusa Króla i 14 maja w parafii św. Anny - w obecności rodziców, rodziny, dyrekcji naszej szkoły i wychowawców.

        Był to szczególny dzień, który na zawsze pozostanie w ich pamięci.

    • MAJOWE UROCZYSTOŚCI KOŚCIELNE UCZNIÓW KLAS III i VIII
     • MAJOWE UROCZYSTOŚCI KOŚCIELNE UCZNIÓW KLAS III i VIII

     • ❤️💐💒❤️💐💒❤️💐💒

      7 maja uczniowie klas III należący do Parafii Chrystusa Króla Wszechświata po raz I przyjęli Ciało Chrystusa, uczestnicząc w sakramencie przyjęcia I Komunii Świętej. 

       

      Ich starsi koledzy z klas VIII w sobotę 13 maja przyjęli z rąk  Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Tadeusza Bronakowskiego sakrament bierzmowania. 

       

      Serdecznie Wam gratulujemy udziału w tak pięknych i wzrusząjących uroczystościach!

      Zdjecia: parafiakolno.pl

    • Przepyszna lekcja 🥞😋😛
     • Przepyszna lekcja 🥞😋😛

     • Dzisiejsze (tj. 11.05.2023) zajęcia techniczne  "pachniały" wanilią w całej szkole a to za sprawą uczniów klasy VB, którzy,  korzystając ze sprzętów z Laboratorium Przyszłości, wypiekali przepyszne gofry.

    • Szkolne obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych
     • Szkolne obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych

     • EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z DYSKRYMINACJĄ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 

                       DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

                 🧑‍🦯👨‍🦯👩‍🦯👨‍🦽👩‍🦽🧑‍🦽 👩‍❤️‍💋‍👨 👭 🧑‍🤝‍🧑

       

          Wczoraj (8 maja) obchodzono Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przypadający na 5 maj. Z tejże okazji uczniowie wykonywali plakat odnoszący się do dyskryminacji i godności z uwzględnieniem działań podejmowanych w szkole w sytuacji dyskryminacji.

      Uczniowie rozwiązywali także różne tematyczne zadania i krzyżówki. 

      Dziękuję za współpracę!

                                          Pedagog specjalny

    • Dwójkowe sukcesy 📃🎖🏆
     • Dwójkowe sukcesy 📃🎖🏆

     • DWÓJKOWE LAUREATKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU       Z JĘZYKA POLSKIEGO   PODCZAS WRĘCZENIA ZAŚWIADCZEŃ KURATORYJNYCH W BIAŁYMSTOKU 

                       🏆🏆🏅🏅📃📃

       

           Ponad 200 uczniów szkół podstawowych z województwa podlaskiego zostało w tym roku szkolnym laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W poniedziałek (08.05) w Szkole Podstawowej nr 24 w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie osiągnięć.  

       

          Szkołę Podstawową nr 2 w Kolnie reprezentowały aż dwie uczennice klasy VIII D, które wywalczyły sobie tytuł 

      laureata wojewódzkiego konkursu z języka polskiego:

      Agata Święczkowska i Julia Sielawa 

       

      Obecny podczas uroczystości Dariusz Piątkowski podkreślał wielokrotnie znaczenie i wagę konkursu:

      – Trzeba doceniać tych, którzy chcą pracować i mają zdolności – mówił Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki. – To oni będą w przyszłości stanowili elitę naszych szkół, uczelni, ale także polską elitę. Warto chwalić się takimi uczniami i ich doceniać.

       

      Laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych są przyjmowani w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadpodstawowej, otrzymują oceną celującą i są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu.

       

      Wojewódzkie konkursy odbywają się z 13 przedmiotów, są to m.in. matematyka, biologia, historia, geografia, język polski czy język angielski.

       

      Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Naszym Laureatkom - Agacie i Julii !

    • Laboratorium zdrowia
     • Laboratorium zdrowia

     • W Laboratorium Przyszłości przygotowujemy pyszne, zdrowe przekąski i uczymy się zasad zbilansowanej diety

      🍇🍈🍉🍊🍋🍌🍍🍎🍏🍒🍓🥕🌶🫑

    • Kartka z kalendarza 📆 - Światowy Dzień Książki 📚📖❤️
     • Kartka z kalendarza 📆 - Światowy Dzień Książki 📚📖❤️

     • CELEBRUJEMY         ŚWIĘTO 📚📜📖 KSIĄŻKI            RAZEM Z KOLNEŃSKIMI                       ❤️ VIP-ami ❤️

         Światowy Dzień Książki📚📜📖 przypadł w tym roku w niedzielę - 23 kwietnia, ale nie była to żadna wymówka, aby przeoczyć tak ważne święto w szkolnym kalendarzu uroczystości.📆📆📆

         Każdy mól książkowy i miłośnik literatury nie potrzebuje specjalnego święta na celebrowanie swej miłości do książek, ale każdy pretekst jest dobry, by zachęcać i

       "zarażać" miłością do książek naszych Uczniów. ❤️📚📜📖❤️📚📜📖❤️📚📜📖

       

         Bo przecież książki:

      📚uwrażliwiają i uczą empatii 

      📚powalają poznać i lepiej zrozumieć świat 

      📚dostarczają nam wiedzy 

      📚wspomagają proces uczenia się 

      📚trenują szybkie zapamiętywanie i wzmacniają pamięć 

      📚ułatwiają naukę ortografii i interpunkcji 

      📚kształtują wyobraźnię 

      📚poszerzają nasz zasób słownictwa 

       

         Młodsi Uczniowie klas I-III uczestniczyli w corocznej akcji "VIP-y Czytają Dzieciom". Klasa III C wzięła udział w spotkaniu z Dyrektorem Zespołu Szkoł Technicznych i Ogólnokształcących - Panem Eugeniuszem Gromadzkim podczas akcji zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną, zaś uczniowie klas starszych (VA, VC VIA, VIC) celebrowali Dzień Książki na lekcjach języka polskiego. 

         Obejrzeliśmy tematyczną prezentację poświęconą Historii Książki, przyjrzeliśmy się największej i najmniejszej książce na świecie, a także wykonaliśmy i udekorowaliśmy książkową zakładkę oraz sprawdziliśmy swoją wiedzę na temat lektur szkolnych, rozwiązując czytelniczy quiz, składający się z 60 pytań.

       

         Szkolna Biblioteka zapraszała dziś Uczniów do korzystania ze swoich bogatych i na bieżąco auktualnianych zasobów, zaś nauczyciele - bibliotekarze przygotowali tematyczne plakaty poświęcone obchodom Dnia Książki. 

       

       Tak więc - nawiązując do hasła jednej z książkowych zakładek, sprezentowanych uczniom przez Panią Katarzynę: 

       

      Dinozury nie czytały i wyginęły...Nie idźmy zatem w ich ślady - czytajmy książki !!! ❤️📖📚❤️📚📖❤️📚📖❤️📖📚❤️📚📖❤️