• Akcja #niepodlegladohymnu
     • Akcja #niepodlegladohymnu

     • 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
      Akcja 
      #niepodlegladohymnu

      #szkoladohymnu
      🇵🇱🇵🇱🇵🇱

      Punktualnie o 11:11 w przeddzień 103.rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w murach Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie zabrzmiał narodowy hymn 
      "MAZUREK DĄBROWSKIEGO" - odśpiewany uroczyście w asyście biało-czerwonej flagi przez społeczność szkolną kolneńskiej Dwójki. W ten symboliczny sposób nasza szkoła uczciła 103.rocznicę odzyskania niepodległości i przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Niepodległa do Hymnu!
      🇵🇱🇵🇱🇵🇱

    • Międzynarodowy Dzień Bajkowych Postaci
     • Międzynarodowy Dzień Bajkowych Postaci


     • 🤠😈🤡🧜‍♀️🧜‍♂️🧝‍♂️🧝‍♀️🧞‍♂️🤺🏇

      Z okazj "Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek" uczniowie z grupy 5- latki "a" zmienili się w bohaterów swoich ulubionych bajek.
      Na koniec dnia, za strój i wspaniałą zabawę, każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.😀

    • Baśniowi Architekci z klas IV
     • Baśniowi Architekci z klas IV


     • 🤩👌✍🏡🏠🏢🏨🕌

      W ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, przypadającego właśnie dziś, uczniowie klas IV A i IV C zaprezentowali swoje piękne makiety baśniowej Akademii Pana Kleksa. 

      Ulica Czekoladowa 🍫🍫🍫 była dziś najczęściej odwiedzanym miejscem, do którego wszystkich uczniów zaprosił niezwykły nauczyciel - profesor Ambroży Kleks, wsparty w realistycznym świecie przez inicjatorkę akcji,  nauczycielkę języka polskiego- panią Katarzynę Bikowską.👩‍🏫👩‍🏫👩‍🏫

      Makiety słynnej baśniowej akademii uczniowie wykonywali w ramach innowacji lekturowej realizowanej na lekcjach języka polskiego. 
      Nasi "Młodzi Architekci" zaskoczyli wszystkich kreatywnością i oryginalnością wykonania makiet, a także niezwykłą pomysłowością w wykorzystaniu do projektu materiałów z recyklingu.
      Pań Kleks byłby dumny z takich uczniów ‼️‼️‼️

      Obowiązkowym punktem lekcji było również wspólne śpiewanie piosenki "Witajcie w naszej  bajce". Zapraszamy do wspólnego wykonania  piosenki znanej z filmu Akademia Pana Kleksa .

    • Proekologiczna edukacja teatralna w kolneńskiej Dwójce
     • Proekologiczna edukacja teatralna w kolneńskiej Dwójce

     • Nasze rady na odpady
      🎭🎭🎭
      w wydaniu teatralnym

      Dnia 2 listopada uczniowie klas I-IV w KOKiS uczestniczyli w niezwykle zabawnym, ale i pouczającym przedstawieniu pt. "ŚMIECIOWISKO".
      Spektakl gdańskiego Teatru Kufer zaprezentował dwójkowej publiczności Pan Kufer- Grzegorz Gajewski, wcielający się w trakcie przedstawienia w kilka bajkowych ról. W trakcie spektaklu także uczniowie i nauczyciele mieli okazję pokazania się na teatralnej scenie. 🙂🤩🤠🤺👑🎩🎭
      Dzięki udziałowi w spektaklu, w ramach prowadzonej przez szkołę edukacji teatralnej, nawet najmłodsi widzowie z pewnością zyskali cenną ekologiczną wiedzę na temat recyklingu i sortowania śmieci, połączoną ze znakomitą zabawą.

    • Zwycięski ul klasy IIIC nagrodzony przez Podlaską Izbę Rolniczą
     • Zwycięski ul klasy IIIC nagrodzony przez Podlaską Izbę Rolniczą

     • KLASA III C NAGRODZONA 
                                   PRZEZ 
                    PODLASKĄ IZBĘ ROLNICZĄ 

                  🏆🏆🏆🎖🏅🥇🏆🏆🏆🎁🎁🎁

           Ostatni piątek października upłynął dwójkowej społeczności na świętowaniu zwycięstwa w konkursie na Najpiękniejszy Pszczeli Ul  🏆🏆🏆, zaś pierwszy piątek listopada przyniósł nam upragnione nagrody w postaci 📷📸 aparatów fotograficznych i pamiątkowego dyplomu. 

      Jeden z aparatów zwycięska drużyna pod wodzą wychowawczyni pani Magdaleny Kulczewskiej-Perzan przekazała na ręce dyrekcji SP2, zaś drugi cyfrowy aparat fotograficzny, dzięki uprzejmości jednego z rodziców - Pana Kolińskiego, wkrótce posłuży jako główne narzędzie w trakcie prowadzonych dla uczniów warsztatów fotograficznych, dzięki którym młodzi adepci fotografiki będą mogli twórczo i kreatywnie wykorzystać wygrany sprzęt:)
      🖼📸🎬

    • DWÓJKA NAJLEPSZA W WOJEWÓDZTWIE!!!
     • DWÓJKA NAJLEPSZA W WOJEWÓDZTWIE!!!

     • 29 października na Facebooku Podlaskiej Izby Rolniczej ogłoszono wyniki konkursu plastycznego realizowanego w ramach projektu "Produkty pszczelim woskiem pachnące",  sfinansowanego z Funduszu Promocji Roślin Oleistych.

      W wyniku szczegółowej oceny 59 uli nadesłanych ze szkół z woj. podlaskiego Komisja Konkursowa wyłoniła 3 laureatów, w kategorii klas 1-3, wśród których l miejsce zajęli wychowankowie p. Magdaleny Kulczewskiej-Perzan z SP2 w Kolnie!

      Klasa III c odniosła podwójne zwycięstwo, gdyż za sprawą lajków pod zdjęciem ula nr 32 wygrała również konkurs na Facebook-owe lajki.

      Dzieci uczciły ten sukces wyjściem na pizzę i frytki. (Poczęstunek zorganizowali rodzice uczniów😊) Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy, oddając lajka, przyczynili się do tej wygranej. Bez Was by się nie udało ! 🧡💛💚💙💜🤎🤍❤️

      SP 2 górą ❣❣❣

    • Numery, które ratują życie
     • Numery, które ratują życie

     • O tym, jak potrzebna jest znajomość numerów alarmowych wie chyba każdy z nas. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć świetlicowych uczestniczą w projekcie - Bądź bezpieczny. 

    • Sportowa środa w Dwójce- gimnastyczny pojedynek 5-latków
     • Sportowa środa w Dwójce- gimnastyczny pojedynek 5-latków

      1.  

       🏆🎖⚽️🏀🎾🏓🥅🎯🎽

              Dzisiaj wszystkie 5-latki z naszej szkoły na własnej skórze doświadczyły tego, czym jest "duch rywalizacji".😃💪🏃‍♂️🏃🏃‍♀️🤸‍♂️🤸‍♀️🤸🤼‍♂️🤼‍♀️🤼
              Dzieciaczki uczestniczyły w mini zawodach sportowych, pokonując różne przeszkody. 🏃‍♀️🏃⛹‍♀️🏋‍♂️ Ćwiczyły nie tylko ciało, ale i charakter, ucząc się zasady fair play w duchu sportowej, zdrowej rywalizacji.
             Jednak najważniejsza była dobra zabawa, na dowód czego,  na koniec zatańczyliśmy wspólnie taniec.💃🕺 A że muzyka łagodzi obyczaje, każdy doskonale wie, toteż nasi mali sportowcy zakończyli swą rywalizację w znakomitych humorach. 😄😁😆

    • Uwaga konkurs!
     • Uwaga konkurs!

     • Zapraszamy wszystkie 5-latki do udziału w konkursie wokalnym. Należy zaprezentować wybraną przez siebie piosenkę wykonaną w języku angielskim. Szczegóły na plakacie i u Organizatora konkursu Pani Magdy Kulczewskiej- Perzan.

    • Dwójkowy ul klasy III C walczy o tytuł w konkursie Podlaskiej Izby Gospodarczej
     • Dwójkowy ul klasy III C walczy o tytuł w konkursie Podlaskiej Izby Gospodarczej

     • Zapraszamy wszystkich do wsparcia projektu klasy III C i głosowania na FB na ul autorstwa naszych uczniow . Na szkolnej stronie FB znajduje się instrukcja jak zagłosować na zdjecie z numerem 32. Swój głos na ul z numerem 32 oddajemy przez cały najbliższy tydzień aż do 28 października- wygrywa projekt, który otrzyma największą liczbę polubień  👍👍👍

    • Akrobatyczne szaleństwa w Parku Trampolin
     • Akrobatyczne szaleństwa w Parku Trampolin

     • Klasy 4A, 6A i 7B  w ubiegły wtorek 19 października uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do stolicy Warmii i Mazur.  Zwiedzanie Olsztyna zakończyło się w Parku Trampolin,  w którym uczniowie dali  prawdziwy upust  energii.

    • DZIEŃ NAUCZYCIELA
     • DZIEŃ NAUCZYCIELA

     •  

             Zgodnie z tradycją 14 października w naszej szkole zorganizowana została akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku minęła już 248. rocznica ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała  14 X 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień ten obchodzimy w Polsce od 1972 roku jako święto wszystkich pracowników oświaty.
      Uroczystość zaszczycili swoją obecnością burmistrz Kolna – Andrzej Duda, nauczyciele emeryci i rodzice. W życzeniach skierowanych do wszystkich pracowników oświaty usłyszeć można było wiele ciepłych i miłych słów. W swoim wystąpieniu włodarz miasta zwrócił uwagę na wyjątkową rolę nauczyciela we współczesnym świecie. Wskazał jednocześnie na potrzebę jego ścisłej współpracy z rodzicami i uczniami. To dzięki tym wzajemnym i właściwym relacjom szkoła może odnosić sukcesy, jednocześnie przygotowując młodego człowieka do świadomego funkcjonowania w społeczeństwie. 
      Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia pedagogów za ich pracę. W tym roku Nagrody Burmistrza Miasta Kolno za szczególne osiągnięcia w pracy z uczniami otrzymali:  Elżbieta Parda, Joanna Gleba i oraz dyrektor szkoły – Dariusz Łosiewski. Liczne grono nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie zostało również wyróżnione Nagrodą Dyrektora. 
      O oprawę artystyczną uroczystości, scenografię i muzykę zadbali uczniowie klas VIII a, VII c i VII d pod kierunkiem pań – Danuta Góralczyk, Magdalena Wietecha, Beata Skrodzka i Agnieszka Florczykowska. Dzięki młodym aktorom widzowie zebrani w sali gimnastycznej mogli delektować się wspaniałymi wierszami, piosenkami i skeczami tematycznie nawiązującymi do obchodzonego święta. 
      Na koniec warto zatrzymać się chwilę nad słowami  motta, które przyświecało obchodom dzisiejszego święta: ,,Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”. Słowa Elizy Orzeszkowej są jak najbardziej aktualne i szczególnie w dzisiejszych czasach zasługują na przypomnienie.

     • NOWY SEZON EDUKACJI MUZYCZNEJ ROZPOCZĘTY

     • Uczniowie klas 0-3 mieli dziś okazję uczestniczyć w pierwszej  w tym roku szkolnym lekcji muzycznej! Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych muzyków. Uczniowie  biorący w nich udział mają możliwość: odgrywania ról teatralnych, grania na instrumentach muzycznych, obcowania z żywą muzyką oraz udziału w konkursie, będącym sprawdzeniem uważności i zdobytej wiedzy. Dzisiejsi zwycięzcy: I miejsce: Piotr Kulągowski kl. III c , II miejsce wspólnie dzielą: Nadia Ciszewska kl. II b i Kacper Lubecki kl. III c . Szczęśliwcy otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy i przypominamy : następna LEKCJA MUZYCZNA już za miesiąc :)

      Zapraszamy do obejrzenia filmików z lekcji muzycznej 

     • AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I LITERATURA PIĘKNA

     • Październik w klasie III C rozpoczął się konkursowo-a to dopiero początek! W czwartek  (7.10) odbył się: “KLASOWY KONKURS SKAKANIA PRZEZ SKAKANKĘ”. Aktywność fizyczna połączona była z czytaniem lektury szkolnej “Asiunia”- J. Papuzińskiej wydanej nakładem wydawnictwa LITERATURA, które ufundowało nagrody dla uczestników.

      Podczas, gdy uczniowie  zapoznawali się z historią tytułowej Asiuni, kolejne osoby wykonywały zadanie konkursowe. Pierwsze miejsce z liczbą 84 skoków/min. uzyskała Maria Agata Kiełczewska, II miejsce z liczbą 70 skoków/min. zajął Gabriel Kozioł, III miejsce z liczbą 64 skoków/min.uzyskał Wojciech Borkowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, notesy oraz zakładki z wyd. Literatura. Dla zwycięzców dodatkowo  przewidziane były  medale oraz nagroda rzeczowa w postaci gumy do grania. Wychowawczyni klasy planuje więcej konkursów z równie wartościowymi nagrodami.

     • Święto Mężczyzn w Dwójce

     • Przypadający  na 30 września Dzień Chłopaka  był w naszej szkole obchodzony na wzór góralskiego wesela, bo aż przez tydzień.😀😃😄 W ubiegły  czwartek  Dyrekcja i Samorząd Uczniowski osłodzili wszystkim Panom dzień,  fundując im słodkości. Nie zabrakło oczywiście życzeń oraz drobnych upominków a nawet własnoręcznie wykonanych slimów,  zaś ukoronowaniem obchodów Dnia Chłopaka byla wczorajsza dyskoteka.  Zapraszamy na fotorelację 💃🕺🥳😜🎁🎈👬

      Lekturowe życzenia dla Panów 😄😀😃

     • PROJEKT PSZCZELI UL

     • Ekologiczny projekt klasy III C - własnoręcznie wykonany i zaprojektowany ul dla pszczół 

      W ramach uczestnictwa w projekcie pt.  " Produkty pszczelim woskiem pachnące", organizowanym przez Podlaską Izbę Rolniczą, kl. III "c" miała okazję zwiększyć wiedzę na temat jakości i cech produktów pszczelich.

      Po obejrzeniu filmu edukacyjnego (https://youtu.be/VJWGsMEf_Ws) , uczniowie przystąpili do wykonania pracy konkursowej czyli projektu ula. Oto zdjęcia z ich pracowitego dnia.

      Całą społeczność szkolną prosimy o trzymanie kciuków, bo rozstrzygnięcie konkursu jeszcze przed nami !

     • Trzydniowa wycieczka do Gdańska

     • Poznajemy Polskę wzdłuż i wszerz - takie hasło przyświecało uczestnikom trzydniowej wyprawy nad Bałtyk, która odbyła się w dniach 22-24 września 2021 roku. Droga Królewska, Długi Targ, Fontanna Neptuna czy w końcu Dwór Artusa to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na naszych podróżników w Gdańsku.

      Kolejny dzień upłynął pod znakiem Odwróconego Domku w Szymbarku i Najdłuższej Deski Świata. Odwiedziliśmy również Dom Sybiraka, Bunkier TOW "Gryf Pomorski" oraz Kaszubski Świat Bajek.

      Ostatniego dnia wycieczki zwiedzaliśmy Gdynię. Po "Darze Pomorza" oprowadzał nas przewodnik, następnie odwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie, zaś goszcząc w Sopocie pokonaliśmy ponad 500 metrowe Molo i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia pod Krzywym Domkiem na słynnym Monciaku.