• Kartka z kalendarza 📅📆 Europejski Dzień Walki o Godność Osób Niepełnosprawnych
     • Kartka z kalendarza 📅📆 Europejski Dzień Walki o Godność Osób Niepełnosprawnych

     • Kartka z kalendarza 📅📆

       

                    5 maja - Europejski Dzień 

                      Walki z Dyskryminacją

                  Osób Niepełnosprawnych

                    Dzień Godności Osoby 

        z Niepełnosprawnością Intelektualną

       

          Więcej empatii każdego dnia! 🤝🤝🤝

       5 maja to dzień szczególny dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Warto pamiętać o tym, że nikt z nas nie jest doskonały. Niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji wobec drugiego człowieka. Ludzie młodzi, którzy uczą się poszanowania drugiego człowieka, wzrastając w atmosferze tolerancji i zrozumienia dla inności, nigdy nie zakpią z niepełnosprawnych.

         Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych został zapoczątkowany przez Francuzów na początku lat 90. XX wieku. Jest sprzeciwem wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych - zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy czy w urzędzie.

      Pedagodzy z okazji tych dni przygotowali gazetkę szkolną.

    • Dwójka celebruje Święto Konstytucji 3 Maja 🇵🇱🌷🌻
     • Dwójka celebruje Święto Konstytucji 3 Maja 🇵🇱🌷🌻

     • WIWAT POLSKA! 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

                 WIWAT MAJ! 🪻🌷🌻

                      WIWAT KONSTYTUCJA! 📃📜

       

           Tegoroczne dwójkowe obchody Święta Konstytucji przybrały całą ferię barw, o czym mogły świadczyć niezwykle kolorowe kostiumy naszych aktorów i wystrój sceny. Ale taka właśnie - piękna i kolorowa jest nasza Polska! 

          Barwy Ojczyzny 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 wybrzmiały dziś poprzez poetyckie słowo, ale również rozkołysały nasze serca rytmem ludowych piosenek 🎼🎵🎶🎙🎤🪗🎸🎹🥁, których bogactwo przypomniał nam chór szkolny pod dyrekcją pani Beaty Skrodzkiej, strojny i kolorowy jak przystało na obchody majowego święta narodowego.

          A o tym, jak piękna jest nasza Polska 🇵🇱🌷🌻 przekonajcie się sami, wsłuchując się w regionalny folklor i utwory naszych poetów tak pięknie cytowane dziś przez naszych uczniów!

    • Szczęśliwa trzynastka? 🏃‍♂️🏃‍♀️🏃
     • Szczęśliwa trzynastka? 🏃‍♂️🏃‍♀️🏃

     • 🏆🥇🥈🥉Sportowe zmagania🏆🥇🥈🥉

                   Patrycja Szczech - Finalistką     

            Drużynowych Biegów Przełajowych 

       

           20 kwietnia 2024 r. w malowniczym Lasku Pietrasze w Białymstoku, na bardzo trudnej trasie biegowej, odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Drużynowych Biegach Przełajowych.  

       

          Nasza szkołę reprezentowała Patrycja Szczech, która zajęła wysokie 13. miejsce w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2010). Patrycja miała do pokonania 1000 m i rywalizowała z 59 najlepszymi zawodniczkami z całego województwa podlaskiego. 

       

         Gratulujemy Ci Patrycjo i życzymy dalszych sukcesów biegowych!

      Opiekun sportowy: Agnieszka Serowik

    • Językowe zmagania 🇬🇧 mistrzów
     • Językowe zmagania 🇬🇧 mistrzów

     • 🏆🥇🥈🥉 DWÓJKOWE SUKCESY

       

        Uczniowie naszej szkoły Mateusz Pardo i Bartosz Chiliński wykazali się niezwykłymi umiejętnościami językowymi, zdobywając 1. i 5.miejsce w V Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem Starosty Kolneńskiego. 

          Naszym uczniom gratulujemy i życzymy, aby ich pasja do języka angielskiego oraz konsekwencja i ciężka praca prowadziły ich do dalszych sukcesów!

    • Dwójkowe sukcesy 🇬🇧🇬🇧🇬🇧
     • Dwójkowe sukcesy 🇬🇧🇬🇧🇬🇧

     • 🇬🇧 DWÓJKOWY LAUREAT - MATEUSZ 🇬🇧 

       

          W środę 24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W spotkaniu tym wziął udział uczeń naszej szkoły - Mateusz Pardo, który został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego.

          Serdecznie gratulujemy Mateuszowi, życząc naszemu laureatowi wielu kolejnych sukcesów!

    • Z wizytą u najpopularniejszej pszczółki 🐝🩷🩵
     • Z wizytą u najpopularniejszej pszczółki 🐝🩷🩵

     • SPOTKANIE  Z  NAJPOPULARNIEJSZĄ             PSZCZÓŁKĄ  🐝🐝🐝 MAJĄ                    I  DINOZAURAMI 🦕🦖🦕🦖

          Dnia 23.04.2024 roku klasy II a oraz III a (wsparte 8-osobową drużyną z klas IVa i IV c) wzięły udział w wycieczce do Warszawy.Uczniowie zwiedzili warszawskie Muzeum Geologii, w którym zapoznali się z pierwszymi skamieniałościami dilofozaurów oraz minerałami naturalnymi.        Kolejną atrakcją, czekającą na nas w stolicy, była wizyta w Parku Rozrywki "Majaland" 🐝, gdzie bawiliśmy się doskonale. Polecamy!

    • Kto jak nie Ty?
     • Kto jak nie Ty?

     • Kto jak nie Ty?                  Warsztaty w ramach              doradztwa zawodowego 

          Uczniowie klasy VIII i klas VII  w ramach zajęć z doradztwa zawodowego podczas realizacji tematu "Dobry zawód - fajne życie" spotkali się z Panią Ewą Zabłocką, oficerem  prasowym Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.    Celem spotkania było przedstawienie młodzieży specyfiki zawodu policjanta oraz ścieżki kariery zawodowej w ramach projektu  "Kto jak nie ty"#zostańpodlaskimpolicjantem

          To kolejne spotkanie naszych najstarszych roczników z przedstawicielami kolneńskiej Policji i Panią Rzecznik - w ubiegłym miesiącu uczennice klasy VII C gościły na kolneńskiej komendzie podczas nagrywania wywiadu z Panią oficer, której raz jeszcze serdecznie dziękujemy za porcję fachowej wiedzy, poświęcony nam czas i niezwykle interesujące warsztaty zawodowe.

    • 🌏🌎🌍 Obchody Dnia Ziemi 🌏🌎
     • 🌏🌎🌍 Obchody Dnia Ziemi 🌏🌎

     • Kartka z kalendarza 📆📅

                        22 kwietnia 

                  🌎🌍 DZIEŃ ZIEMI 🌏🌎

       

          🌎Dzień Ziemi w grupie 5 - latków.🌱🫶

       

         Dzień Ziemi to doskonały moment na kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw ekologicznych. 💦🍃Ważne jest uświadamianie od najmłodszych lat konsekwencji naszego działania i trybu życia. 

          Dzieci z oddziału przedszkolnego właśnie tego dnia dowiedziały się, w jaki sposób należy dbać o naszą planetę. 🌎   

         Podczas wspólnych zajęć segregowaliśmy śmieci i utrwalaliśmy w pamięci odpowiednie kolory worków. 🗑️🚮Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem, ponieważ praktykują to w swoich domach. W dalszej części spotkania dyskutowaliśmy na temat prawidłowych postaw człowieka, służących naszej planecie. 🏞️

         Dzięki zabawie w karmienie Ziemi dzieci lepiej przyswoiły wiedzę na temat postaw proekologicznych. Zakończeniem wspólnej edukacyjnej przygody było wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem materiałów do recyklingu. 🎨🛍️

    • Poznajemy Podlasie i jego wielokulturowość 🕍⛪️🕌
     • Poznajemy Podlasie i jego wielokulturowość 🕍⛪️🕌

     • DWOJKA NA SZLAKU WIELU WYZNAŃ 

                        🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍

       

         Czwartkową podróż wielowyznaniowym szlakiem Podlasia nasi uczniowie rozpoczęli od zwiedzania synagogi 🕍⛪️🕌oraz barokowego kościoła w Tykocinie. 

         Kolejne punkty naszej wycieczki prowadziły do stolicy Podlasia - Białegostoku: tu odwiedziliśmy 

      Pałac Branickich, a następnie zmierzaliśmy w kierunku jurty Tatarów w Sokółce i meczetu tatarskiego w Kruszynianach.

          Najważniejszym celem naszej wycieczki po pięknym i nadal jeszcze nieodkrytym Podlasiu był aspekt wielokulturowości naszego regionu. 🕌⛪️🕍 Wisienką na torcie 🍒🎂 podczas czwartkowej wycieczki było odwiedzenie miejscówek znanych ze szklanego ekranu, a dokładniej z filmu "U Pana Boga w ogródku" - 🎬📽🎥ta ciesząca się wciąż popularnością polska komedia była kręcona właśnie na Podlasiu!

    • Teatralna wizyta 8- klasistów z Kuzi w Dwójce 🎭
     • Teatralna wizyta 8- klasistów z Kuzi w Dwójce 🎭

     • 🎭 Teatralna wizyta gości 🎭

                      ze Szkoły Podstawowej 

             im. Janusza Korczaka z Kuziach 

                                  w Dwójce 

       

          Środowe przedpołudnie upłynęło naszym najmłodszym uczniom w iście teatralnym klimacie. A to za sprawą miłych gości ze Szkoły Podstawowej w Kuziach, którzy jako amatorski teatr szkolny zaprezentowali 5-latkom i uczniom klas I-III spektakl- słuchowisko pt. "Stoliczku, nakryj się!" 🎭🎭

    • SPORTOWE ZMAGANIA 🏃‍♀️🏃‍♂️🏃
     • SPORTOWE ZMAGANIA 🏃‍♀️🏃‍♂️🏃

     • 🏃‍♂️‍➡️🏃‍♂️ Sportowe zmagania 

                    Półfinał Wojewódzki w    

         Indywidualnych Biegach Przełajowych

                🏃🏃‍♀️🏃‍♂️ 🏃‍♂️‍➡️🏃‍♀️‍➡️🏃‍➡️

            

           13 kwietnia 2024 r. w Rybakach k. Miastkowska odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Indywidualnych Biegach Przełajowych. 

           Zawodnicy rywalizowali, odpowiednio do kategorii wiekowej, na dystansie od 600 m do 1200 m. 

          Uczniowie kolneńskiej Dwójki godnie reprezentowali szkołę i uzyskali wysokie miejsca w swoich biegach. Największy sukces osiągnęła Patrycja Szczech zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2010). Patrycja uzyskała tym samym awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 20.04.2024 r. w Białymstoku. 

      Pelna lista zawodnków, którzy reprezentowali szkołę: 

      Alicja Uliszewska, Maria Kiełczowska, Maja Darkowska, Gabriel Kozioł, Aicha Bandaogo, Olga Podlaska, Antonina Dawid, Laura Ptak, Dominika Bogdańska, Lena Łada, Martyna Kotlewska, Patrycja Szczech, Julia Sielawa, Jacek Wiśniewski, Jakub Malinowski, Piotr Bikowski, Antoni Kowalczyk, Jakub Ramotowski, Patryk Masłowski, Piotr Kulągowski.

      Opiekunowie: 

      Agnieszka Serowik, Grzegorz Kleczyński, Andrzej Waszkiewicz

    • Spotkania artystyczno- zawodowe
     • Spotkania artystyczno- zawodowe

     • Dwójkowa galeria prac

                     pani Moniki Jarzyło 🖼🎨

       

          Przepięknym i - codziennie od nowa cieszącym oko efektem współpracy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie z malarką Moniką Jarzyło, która dzięki wsparciu KOKiS gościła naszych uczniów podczas warsztatów malarskich, jest wystawa prac pani Moniki w sali nr 12. 

       

           Przepiękne krajobrazy i pejzaże to seria artystycznych wspomnień artystki i sentymentalnych podróży- powrotów do miejsc bliskich sercu autorki.

           W ramach zajęć z doradztwa zawodowego pani Monika Jarzyło gościła w naszej szkole, opowiadając uczniom klasy VII A o zawodzie malarki i prezentując swoje prace.

    • W dwójkowym Laboratorium Przyszłości praca wre
     • W dwójkowym Laboratorium Przyszłości praca wre

     • Ciekawostki modowo-twórcze z dwójkowego Laboratorium Przyszłości 

       

          Uczniowie klas V i VI pod czujnym okiem Pani Agnieszki nie próżnują. Podczas zajęć plastyczno- technicznych mogą wchodzić w różne role i sprawdzać się w rozmaitych zawodach - projektanta mody lub twórcy samodzielnie wykreowanych i wykonanych zabawek i dekoracji. A w przerwie prac ręcznych - zabawa iluzją malarską. Popatrzcie sami na ich dokonania!

       

      ➡️ Autorskie, personalizowane i własnoręcznie malowane ubrania

      ➡️ Klasy 5- własnoręcznie uszyte zawieszki - serduszka

      ➡️ Artysta - iluzjonistą. Temat pracy plastycznej w klasach 6.

    • Przedszkolaki kontra papierosy
     • Przedszkolaki kontra papierosy

     • Przedszkolaki vs papierosy 

                     Program przedszkolnej

                    edukacji antytytoniowej

                  "Czyste powietrze wokół nas" 

      realizowany przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Kolnie. 

          Dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w kolejnych zajęciach profilaktycznych realizowanych w ramach programu "Czyste powietrze wokół nas".    

          Zajęcia poświęcone były tematowi szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia papierosów.  

          Wprowadzeniem do tematu zajęć profilaktycznych był film edukacyjny, z którego dzieci dowiedziały się, jak bardzo szkodliwe jest wdychanie dymu papierosowego - nie tylko tego, wdychanego podczas palenia papierosów, ale również tego, który wdychamy, będąc obok osób palących. Następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania o Dinusiu, który podróżował pociągiem i był narażony na szkodliwy dym papierosowy. 

          Po wprowadzeniu przyszedł czas na zajęcia praktyczne, podczas których dzieci - metodą własnych doświadczeń - określały przyjemne zapachy oraz te, które wywołują w nas wstręt. 

          Na zakończenie zajęć każde dziecko stworzyło swoją własną tarczę antynikotynową zatytułowaną 

            "Nie pal przy mnie!" 

          W czasie zajęć profilaktycznych zrealizowaliśmy następujące cele:

      ➡️ zwiększenie wiedzy dotyczącej szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia papierosów,

      ➡️ pogłębienie kompetencji dziecka w zakresie umiejętności zachowania się, gdy znajduje się w zadymionym pomieszczeniu,

      ➡️ wzrost kompetencji dziecka w zakresie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inni palą papierosy.

    • Co uczniowie klas IV wiedzą o ojczyźnie Szekspira? 🇬🇧🇬🇧🇬🇧
     • Co uczniowie klas IV wiedzą o ojczyźnie Szekspira? 🇬🇧🇬🇧🇬🇧

     • 🇬🇧 Z angielskim za pan brat! 🇬🇧

         9 kwietnia br. uczniowie klas czwartych mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o ojczyźnie Szekspira.

          Udział w szkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii był dobrą sposobnością, aby lepiej poznać kulturę, geografię oraz zwyczaje tego pięknego wyspiarskiego kraju.

         Wiele ciekawostek i faktów z życia Brytyjczyków i brytyjskiej rodziny królewskiej na pewno na długo zostanie w głowach naszych czwartoklasistów.

         Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

      I miejsce – Klaudia Szczech klasa 4b

      II miejsce – Szymon Biedrzycki klasa 4c

                           Jan Skotarski klasa 4b

      III miejsce - Nadia Ciszewska klasa 4b

                            Alicja Supińska klasa 4c

    • WYLOGUJ SIĘ I ŻYJ W REALU ‼️ 🖥💻📲
     • WYLOGUJ SIĘ I ŻYJ W REALU ‼️ 🖥💻📲

     • Warsztaty profilaktyczne - 

                         "WYLOGUJ SIĘ Z SIECI"

                   📲🖥💻📱🖥📲📱💻📲📱

           Wraz ze specjalistami z Centrum Profilaktyki i Uzależnień "Ekspert" mówimy stanowcze NIE ‼️📲📱💻🖥 wszelkim uzależnieniom. 

          Podczas warsztatów tematycznych pt.

      "Odłącz się - wyloguj się z sieci" zgłębiamy temat FONOHOLIZMU, czyli uzależnienia od internetu i smartfonów. 📲📱💻 Szukamy bezpiecznych alternatyw i oryginalnych pasji w realu, opuszczając wirtualną rzeczywistość.

    • NOWA ODSŁONA STADIONU MIEJSKIEGO W KOLNIE 🏆🥇🥈🥉🎽🥅⚽️
     • NOWA ODSŁONA STADIONU MIEJSKIEGO W KOLNIE 🏆🥇🥈🥉🎽🥅⚽️

     • UROCZYSTE OTWARCIE

             STADIONU MIEJSKIEGO W KOLNIE 

             PO GRUNTOWNEJ MODERNIZACJI 

          🏃🏃‍♀️🏃‍♂️⛹️⛹️‍♀️🏋‍♂️🏋‍♀️🤸‍♂️🤸‍♀️⚽️🏀🏐🏑🎾    

                 🥅⚽️🥅🏆🥇🥈🥉🎽🥅⚽️🥅

          Społeczność kolneńskiej Dwójki w dniu 

      4 kwietnia 2024 roku miała okazję uczestniczenia w niezapomnianym wydarzeniu, jakim było uroczyste otwarcie stadionu miejskiego po gruntownej modernizacji. 

          To wyjątkowy moment w historii Kolna, który celebrowaliśmy - pomimo deszczu - wspólnie z władzami miasta, mieszkańcami Kolna oraz zaproszonymi gośćmi:  

      ⚽️ mistrzem olimpijskim, dwukrotnym mistrzem Europy i wielokrotnym medalistą mistrzostw Świata - Wojciechem Nowickim, ⚽️ Joanną Jóźwik- wielokrotną mistrzynią Polski i medalistką mistrzostw Europy oraz ⚽️ Kamilą Lićwinko- wielokrotną mistrzynią Polski i medalistką mistrzostw Europy i Świata.

         Mamy nadzieję, że odświeżony i zmodernizowany obiekt stanie się areną inspirujących wydarzeń sportowych oraz przyczyni się do wielu lekkoatletycznych i piłkarskich (i nie tylko) sukcesów, które pozwolą rozsławić nasze miasto! 

          ⚽️🥅🎽🏆🥇🥈🥉Do boju - Kolno!

    • Pożegnania czas...
     • Pożegnania czas...

     • 🕯🖤🕯🤍🕯🩶🕯

      🕯🕯🕯

      "Pamięć to okno, przez które możemy Cię zobaczyć, kiedy tylko chcemy..."

                                                               🖤🤍🩶

          Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bronisława Szymańskiego - naszego wieloletniego przyjaciela i trzeciego w historii dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie w latach 1986 -1991 . 

          Składamy najszczersze kondolencje pogrążonej w żałobie Rodzinie. 

                               Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz 

                      Pracownicy SP2.

      "Nie jesteś już tam, gdzie byłeś. Ale jesteś wszędzie tam, gdzie my jesteśmy."  

                                     (Victor Hugo)

      Fot.

      * Śp. Bronisław Szymański (1943-2024)

    • Kartka z kalendarza 📆📅🩵🌱💧💙🌍 Światowy Dzień Wody
     • Kartka z kalendarza 📆📅🩵🌱💧💙🌍 Światowy Dzień Wody

     • Kartka z kalendarza 📆📅 22 marca           💧🌍   Światowy Dzień Wody  💧🌏

          Dostęp do czystej wody to prawo człowieka, ale niestety na świecie 785 milionów ludzi jest go pozbawionych i o bezpiecznej wodzie pitnej może tylko pomarzyć...

          Jesteśmy za to współodpowiedzialni...Dziś oszczędzanie wody to za mało! Najważniejsza jest edukacja i systemowe zmiany, dzięki którym wspolnie i prawdziwie zadbamy o ten życiodajny dar natury...    A jak budować tę świadomość już wśród najmłodszych obywateli? W tej kwestii bardzo ważna jest edukacja proekologiczna,  którą szerzyliśmy w ciągu ostatnich dni wspólnymi siłami. 💪💪💪     Zobaczcie naszą plakatową akcję uświadamiającą! 💧🌍🌱💙💚🤍🩵💚