• Bezpieczni w internecie z OSE
     • Bezpieczni w internecie z OSE

     • O cyberzagrożeniach z bohaterami popularnych baśni- scenariusze lekcji „Bądź z innej bajki" - projekt Bezpieczni w internecie 

      Nie zapomnieliśmy też o młodszych dzieciach  Eksperci NASK wraz ze specjalistami z zakresu psychologii i pedagogiki stworzyli cztery scenariusze z cyklu „Bądź z innej bajki”, które są wsparciem dla nauczycieli podczas prowadzenia zajęć na temat bezpieczeństwa w sieci.

      W tematykę powszechnych cyberzagrożeń wprowadzają uczniów bohaterowie popularnych baśni: Śpiąca Królewna, syn Rybaka, który wyłowił Złotą Rybkę, Czerwony Kapturek oraz Kaj i Gerda, którzy poznali w sieci Królową Śniegu. Sprawdźcie wspólnie z uczniami, jakie niebezpieczeństwa kryją się w wirtualnym świecie. Dowiedzcie się też, jak unikać trudnych sytuacji online i radzić sobie ze skutkami ryzykownych zachowań w internecie.   

      Nauka z baśniowymi bohaterami

      Naukę na temat bezpieczeństwa w sieci warto rozpocząć od zapoznania się z animacjami stworzonymi w ramach kampanii edukacyjnej „Bądź z innej bajki” realizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji (obecnie KPRM) i Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy ze Stowarzyszeniem Góry Kultury – zwycięzcą konkursu „(Nie)Bezpieczni w sieci – konkurs dla NGO na najlepszą kampanię edukacyjną”.

      Cztery krótkie bajki przybliżają niebezpieczne zjawiska w sieci, takie jak cyberprzemoc, uwodzenie najmłodszych w internecie (child grooming), szkodliwe treści (patostreamy) oraz FOMO. Rodzice i nauczyciele mogą przy okazji skorzystać z materiałów dodatkowych – podcastów i broszur – pomocnych w zrozumieniu internetowych pułapek i podjęciu odpowiednich kroków, gdy dziecko podejmie ryzykowne działania w sieci.

      Poznaj materiały edukacyjne z cyklu „Bądź z innej bajki”

      Cztery scenariusze lekcji

      Animacje stworzone w ramach kampanii „Bądź z innej bajki” stały się inspiracją do opracowania czterech scenariuszy zajęć pomocnych w zorganizowaniu lekcji na temat bezpiecznego użytkowania internetu oraz budowania pozytywnych nawyków cyfrowych. Uwspółcześnione wersje dobrze znanych bajek pozwolą nauczycielowi omówić trudne sieciowe sytuacje, z którymi mogą się spotkać młodzi użytkownicy sieci.

      Dzięki historii Śpiącej Królewny uczniowie dowiedzą się, czym jest FOMO (ang. Fear of Missing Out), czyli lęk przed odłączeniem, poznają skutki spędzania wielu godzin w internecie lub przed ekranem smartfona oraz nauczą się dostrzegać zalety podejmowania aktywności poza siecią.

      Poznaj scenariusz lekcji „Otwórz oczy – internet to nie wszystko. Śpiąca Królewna i FOMO”

      Opowieść o synu Rybaka, który wyłowił Złotą Rybkę, to z kolei okazja do rozmów na temat skutków nawiązywania niebezpiecznych relacji w sieci. Uczniowie dowiedzą się, jakie mogą być konsekwencje uwodzenia w internecie (child grooming), nauczą się rozpoznawać sygnały świadczące o manipulacji, a także poznają sposoby reagowania na próby nawiązania kontaktu online przez nieznajome osoby.

      Poznaj scenariusz lekcji „Złapani w sieć. Złota Rybka i niebezpieczne kontakty online”

      Wirtualne perypetie Czerwonego Kapturka pozwolą natomiast na zrozumienie zagadnienia cyberprzemocy, która przejawia się w działaniach takich jak nękanie, ośmieszanie lub dręczenie kogoś w internecie, za pomocą SMS-ów czy wiadomości w komunikatorach. Uczniowie poznają konsekwencje agresywnych zachowań w sieci – zarówno dla ofiary, jak i sprawcy – oraz nauczą się reagować na działania hejtera.

      Poznaj scenariusz lekcji „Nie wywołuj hejtu z lasu. Czerwony Kapturek i cyberprzemoc”

      Ostatni scenariusz lekcji odwołuje się do baśni o Królowej Śniegu. Historia Kaja i Gerdy dotyka problemu patostreamów, czyli relacji na żywo w sieci prezentujących zachowania określane i postrzegane jako patologiczne. Uczniowie zapoznają się z konsekwencjami oglądania szkodliwych treści, a także nauczą się przeciwdziałać dyskryminacji poprzez przyjmowanie postawy empatii.

      Poznaj scenariusz lekcji „Co oglądamy w rozbitym lustrze? Królowa Śniegu i patostreamy”

      Lekcje zorganizowane według scenariuszy z cyklu „Bądź z innej bajki” pozwolą przekonać uczniów, że każda historia, nawet najbardziej skomplikowana, może mieć szczęśliwe zakończenie, jeśli będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa w sieci, a w przypadku problemów skorzystamy z pomocy dorosłych: rodziców, opiekunów, nauczycieli, wychowawców

    • VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady w SP 2📚📖📚📖📚
     • VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady w SP 2📚📖📚📖📚

     • Jeżycjada®📖📚📖📚📖📚

      Już w marcu nasza szkola po raz kolejny weźmie udział w VI Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady.

      W ramach projektu czytelniczego realizowanego przez szkolną Bibliotekę oraz nauczycieli jezyka polskiego w wybranych klasach będziemy wspólnie zgłębiać losy rodziny Borejków zamieszkującej poznańską dzielnicę Jeżyce.  

      Wystawa książek autorstwa Małgorzaty Musierowicz udekoruje szkolny Kącik Sienkiewiczowski, w którym wspólnie oddamy się radości czytania! 📚📖📚📖📚📖📚

       

      Dla zainteresowanych naszą akcją poniżej prezentujemy szczegóły serii zwanej Jeżycjadą.

      Termin i szczegóły wydarzenia zostaną opublikowane na stronie szkoły i FB. 

      📚📖📚📖📚📖📚

      Jeżycjada – powieść mieszcząca się w 23 tomach – opowiada o losach najbardziej znanej poznańskiej rodziny Borejków i ich przyjaciół. Wierni czytelnicy traktują bohaterów jak najbliższych przyjaciół, towarzyszą im w przeróżnych perypetiach, w trudnych i szczęśliwych chwilach. Po Jeżycjadę sięgają całe pokolenia, poszczególne części zna niejedna prababcia, babcia, matka i córka.Części Jeżycjady można czytać we wskazanej kolejności, zgodnej z datą wydania lub dowolnie – niezależnie od układu całej serii. Każda z części Jeżycjady poświęcona jest innemu bohaterowi, a lektura całości ukazuje powiązania między poszczególnymi postaciami i wydarzeniami, a wszystko na tle zmieniającej się polskiej rzeczywistości. Akcja każdej powieści toczy się w ciągu kilku dni lub tygodni. Autorka osadza ją w rzeczywistych miejscach Poznania i okolic, wskazuje konkretny czas, przywołuje sytuację społeczno-ekonomiczną – jako tło i komentarz do indywidualnych losów bohaterów. Tomy Jeżycjady to nie tylko wzruszająca i humorystyczna opowieść o losach fascynującej rodziny – w Jeżycjadzie znajdujemy wartościowe przesłania, wątki historyczne, społeczne i polityczne. Powieść jest przepełniona emocjami, przenosi czytelników w świat miłości i zrozumienia. Pozwala poczuć niezwykłą, urzekającą atmosferę i ciepło rodzinne – i to jest jej siła, bo w literaturze szukamy mądrości, szacunku i niebanalnego humoru. Przez lata tworzenia Jeżycjady Małgorzata Musierowicz zdobyła rzeszę oddanych czytelników. Jednym z wiernych czytelników Jeżycjady był Czesław Miłosz, który niejednokrotnie kontaktował się z autorką i wypytywał o dalsze losy postaci. Na podstawie Jeżycjady śladami bohaterów powstał specjalny przewodnik po Poznaniu zgodny z wydarzeniami umieszczonymi w powieści. Jeżycjada była również inspiracją do powstania książki kucharskiej Łasuch literacki, w której zawarto przepisy na potrawy spożywane przez bohaterów.

      Seria Jeżycjada towarzyszy czytelnikom od czterdziestu lat, kiedyś bardzo młodzi, dziś dorośli – z jednakową niecierpliwością czekają na każdy następny tom.

      Tomy w serii:

      1. Szósta klepka (1977)

      2. Kłamczucha (1979)

      3. Kwiat kalafiora (1981)

      4. Ida sierpniowa (1981)

      5. Opium w rosole (1985)

      6. Brulion Bebe B. (1990)

      7. Noelka (1992)

      8. Pulpecja (1993)

      9. Dziecko piątku (1993)

      10. Nutria i Nerwus (1995)

      11. Córka Robrojka (1996)

      12. Imieniny (1998)

      13. Tygrys i Róża (1999)

      14. Kalamburka (2001)

      15. Język Trolli (2004)

      16. Żaba (2005)

      17. Czarna polewka (2006)

      18. Sprężyna (2008)

      19. McDusia (2012)

      20. Wnuczka do orzechów (2014)

      21. Feblik (2015)

      22. Ciotka Zgryzotka (2018)

      23. Chucherko – w przygotowaniu

    • Wspólne chwile bez ekranów - nasz plakat konkursowy
     • Wspólne chwile bez ekranów - nasz plakat konkursowy

     • Mamy już plakat reklamowy,   którym promujemy SP nr 2 w konkursie Wspólne chwile bez ekranów. 

      Na szkolnym FB zamieściliśmy post Stowarzyszenia Strefa Wsparcia umożliwiający głosowanie na naszą placówkę.  Liczy się każdy głos!

      Wystarczy polubić nasz komentarz ze zdjęciem promującym SP2 w Kolnie.  Głosujemy tylko do 27 lutego. Bardzo prosimy o lajki 👍👍👍❤❤❤📱📱📸📸

    • Program profilaktyczny Odłącz się- Połącz się!
     • Program profilaktyczny Odłącz się- Połącz się!

     • https://www.facebook.com/2103073373252731/posts/3583797171847003/

       

      Nasza szkoła przystąpiła właśnie do programu promującego aktywne spędzanie wolnego czasu bez szklanych ekranów. W myśl hasła promującego projekt Odłącz się  -  Połącz się!   zachęcamy naszych uczniów do zdrowej aktywności - odejścia sprzed szklanych ekranów i odłożenia smartfona na rzecz zdrowszych aktywności, które promujmy w trakcie specjalnych lekcji tematycznych. 

       

      Efekty naszej pracy opublikujemy wkrótce na łamach strony internetowej oraz FB 💪🙂❤

       

       

    • Niezwykłe kalendarze adwentowe - zaproszenie na świąteczną wystawę 📆📅🎅🌲❄
     • Niezwykłe kalendarze adwentowe - zaproszenie na świąteczną wystawę 📆📅🎅🌲❄

     • Konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy "Świąteczne odliczanie - Der Adventskalender" zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego PSNJN Oddział Łomża właśnie został  rozstrzygnięty !!!

       

      W czasie grudniowych lekcji na wielu przedmiotach poznawaliśmy bożonarodzeniowe zwyczaje z całego świata.  Jednym z nich był właśnie kalendarz   adwentowy,  który podobnie jak choinka czy najsłynniejsza kolęda Stille Nacht, wywodzi się z tradycji naszego zachodniego sąsiada-Niemiec. 
      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie na kalendarz adwentowy po niemiecku. Dwie uczennice klas siódmych przygotowały kalendarze. Jeden z nich zakwalifikował się do etapu międzyszkolnego. To praca wykonana przez Dominikę Kurpiewską z klasy VII C. Informacje o zwycięzcach znaleźć można na stronie internetowej PSNJN Łomża, natomiast wystawa wszystkich kalendarzy odbędzie się  w Bibliotece Pedagogicznej w Łomży przy ul. Marii C. Skłodowskiej. Zapraszamy do odwiedzenia!!! Dominice gratulujemy kreatywności. 😊

      Nagrodzone prace.      Kalendarz adwentowy Dominiki 

    • WIGILIE KLASOWE 🌲🎅❄☃️🎅🌲❄☃️
     • WIGILIE KLASOWE 🌲🎅❄☃️🎅🌲❄☃️

     •  

                                🌲☃️❄🎅

           Słoneczny grudniowy piątek upłynął w kolneńskiej Dwójce pod znakiem klasowych wigilii. 

           Rozmawialiśmy o tradycjach Bożego Narodzenia w Polsce i na świecie, wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz poznawaliśmy ich historię - zwłaszcza tych pieśni, które są już z nami od XVIII wieku. Uczniowie mogli też zaprezentować swoje muzyczne talenty, wykonując świąteczne utwory na swoich instrumentach: klarnetach, gitarach czy akordeonie. 

          Teraz czekamy już tylko na śnieg i Mikołaja w saniach!

                                         Ho ho ho!

                            Wesołych Świąt! 

                        🌲☃️❄🎅🌲☃️❄🎅

    • Świąteczne śpiewanie w Dwójce 🎤🎤🌲🌲☃️☃️❄❄🎅🎅
     • Świąteczne śpiewanie w Dwójce 🎤🎤🌲🌲☃️☃️❄❄🎅🎅

     •    16 grudnia odbył się Konkurs Piosenki Świątecznej dla klas 1-3.

      Dźwięczne głosiki naszych uczniów,  wzbogacone dzwoneczkami, roznosiły się muzycznym echem po całym gmachu szkoły. 

      Po długich naradach Jury wyłoniło zwycięzców. W kategorii klas drugich:

      1. miejsce uzyskała: Maja Jarzyło

      2. miejsce: Bartosz Perzan

      3. miejsce: Joanna Szydłowska

      Wyróżnienie: Roksana Grużewska


      W kategorii klas 3: 


      1. miejsce: Kornelia Orłowska,
      2. miejsce: Piotr Szalunas,
      3. miejsce: Oliwia Klimek


      Wyróżnienie Katarzyna Nicewicz.

      Każdy z uczestników otrzymał słodkie podziękowania a nagrody książkowe dla zwycięzców ufundowała Grupa Wydawnicza Foksal. Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy!

    • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
     • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH


     • 👨‍🎓👩‍🎓🧑‍🎓👨‍⚖️👩‍⚖️🧑‍⚖️👨‍🎨👩‍🎨

      Nasze Pierwszaki oficjalnie dołączyły do grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie ‼️‼️
      Piątkowe przedpołudnie upłynęło najmłodszym uczniom SP2 pod znakiem ślubowania. ✌✌
      Ogromny ołówek ✏🪄✏ znów poszedł w ruch i za jego pomocą Pan Dyrektor Dariusz Łosiewski dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Tę zaszczytną i z pewnością zapamiętaną na całe życie chwilę osłodzili także Rodzice Uczniów  klas I, fundując nowopasowanym członkom dwójkowej społeczności pamiątkowy tort 🎂🎂🎂🍰🍰🍰

      Witamy Was - Kochane Pierwszaki w murach naszej szkoły, życząc Wam samych wspaniałych chwil i wielu szkolnych sukcesów! ❤🧡💛💚💙💜

    • CYBERPRZEMOC POLICYJNY PORADNIK DLA NAJMŁODSZYCH
     • CYBERPRZEMOC POLICYJNY PORADNIK DLA NAJMŁODSZYCH

     • 10 grudnia w klasie 2c odbyło się spotkanie z przedstawicielem kolneńskiej Policji. Prelekcja poruszała zagadnienie cyberprzemocy, bezpieczeństwa w Internecie.

      Pani Policjantka wskazała uczniom zagrożenia, z którymi mogą się spotkać podczas korzystania z Internetu. Wspaniale wyjaśniła uczniom, co to jest cyberprzemoc, omówiła najpopularniejsze formy przemocy w sieci i sposoby  jak im przeciwdziałać. Zwróciła także uwagę, aby nadmiernie nie ufać osobie po drugiej stronie Internetu, być czujnym i nie podawać swoich danych. Zawsze wątpliwości zgłaszać do rodziców. Zaznaczyła, iż nadmierne spędzanie czasu przed komputerem prowadzi do uzależnień i negatywnie wpływa na psychikę młodego dziecka.

      Spotkanie było owocne, przebiegało w miłej atmosferze. Uczniowie nabyli ogromną wiedzę na temat omawianych zagadnień

       

       

       

    • NASZ DWÓJKOWY MISTRZ SZYBKIEGO MNOŻENIA
     • NASZ DWÓJKOWY MISTRZ SZYBKIEGO MNOŻENIA

     • Dwójkowy Mistrz

        Szybkiego Odejmowania i Dodawania 

                    

                  💥🏆🏆🧮✖➕➖➗ 

       

           Szymon Biedrzycki z klasy IIC został laureatem ogólnopolskiego konkursu matematycznego o nazwie Mistrz Szybkiego Dodawania i Odejmowania. W rekordowym czasie Nasz Mistrz wykonał aż 80 poprawnych obliczeń arytmetycznych!!! Serdeczne gratulacje!

      Poniżej wiadomości od organizatora konkursu.

      W tym roku 🎅 Mikołaj zaskoczył nas zawartością swojego worka na prezenty😮 🎁🎁🎁4

      📆💡Znamy Laureatów Ogólnopolskich Mistrzostw Dodawania i Odejmowania 2021!🧮 📚 Wszystkim Uczniom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach‼️🥳

      👏 Gratulujemy również Nauczycielom i Rodzicom którzy wspierali swoje dzieci.🤜🤛 Wszystkie wyniki oraz dyplomy📝 znajdziecie Państwo również po zalogowaniu się na swoje profile uczniowskie i nauczycielskie👉👉👉 www.szybkiemnozenie.pl 

       

      🏆🥇🥈🥉

       

      Laureaci - klasa 2:

       

      II miejsce - Szymon Biedrzycki, Kolno. Wynik: 15,84; ilość działań: 80

       

      #mistrzdodawanieiodejmowania #mistrzmnozenia #konkurs #arytmetykamentalna #pandobromil

      Szymon uzyskał także Skórzaną Odznakę Matematyczną.  

    • Świąteczne ozdoby
     • Świąteczne ozdoby

     •  🌲🎅☃️⛄❄Grudzień to czas, kiedy zdobimy nie tylko klasowe choinki, ale też własnoręcznie produkujemy świąteczne zimowe ozdoby. Klasy 4 i 5 na zajęciach plastyczno-technicznych wykonywały zimowe skrzaty oraz bałwanki ❄⛄☃️🎅🌲, które z pewnością staną się uzupełnieniem choinkowych dekoracji.

    • DWÓJKOWE MIKOŁAJKI 🌲🎅🌲🎅🌲🎅🌲. coraz bliżej święta... 🌲🎅🌲🎅🌲🎅🌲🧑‍🎄🤶🧑‍🎄🤶🧑‍🎄
     • DWÓJKOWE MIKOŁAJKI 🌲🎅🌲🎅🌲🎅🌲. coraz bliżej święta... 🌲🎅🌲🎅🌲🎅🌲🧑‍🎄🤶🧑‍🎄🤶🧑‍🎄

     • DWÓJKOWE MIKOŁAJKI 
      🌲🎅🌲🎅🌲🎅🌲

      Kolor czerwony dominował dziś w kreacjach Uczniów i Nauczycieli, a charakterystyczne czapki z białym bombelkiem zdobiły głowy prawie każdego miłośnika daty 6 grudnia. 🎅🌲🎅
      Mikołajkowe loterie, świąteczne prezentacje na lekcjach i kolędowe hity - tak obchodziliśmy szkolne mikołajki. Pomocniczki św. Mikołaja z Samorządu Uczniowskiego osłodziły wszystkim ten szczególny grudniowy dzień słodyczami. Jednym słowem w powietrzu czuć już zapach świąt... coraz bliżej święta...
      🌲🎅🌲🎅🌲🎅🌲🧑‍🎄🤶🧑‍🎄🤶🧑‍🎄

      Mikołajki w grupach Najmłodszych 🌲🎅☃️❄

      Mikołajki w klasie IVB

      Mikołajki w klasie II C

    • ADWENTOWE ODLICZANIE DO GWIAZDKI
     • ADWENTOWE ODLICZANIE DO GWIAZDKI

     •  🌲🎅❄☃️

      Dwójka jak świąteczne drzewka zaczyna stroić się na święta Bożego Narodzenia. Mikołajkowy wystrój pojawił się już w klasach i na szkolnych korytarzach. Maluchy z oddzialu O A przygotowały specjalne świąteczne kartki dla strzeżących naszej wschodniej granicy Żolnierzy 🌲🎅❄☃️

    • DWÓJKOWE ANDRZEJKI
     • DWÓJKOWE ANDRZEJKI

     • 🦄🍵🧨🎈🕯🍭🍬🍫🍬🍭🍯🍯🍯🕯🕯🕯

             Nasze świętowanie tego popularnego zwyczaju rozpoczęliśmy już od Katarzynek 25 listopada, ale poszczególne klasy organizują wieczory wróżb indywidualnie.

      🍭🍬🍫🎈🦄🙂🙃🧛‍♂️👰👸👳‍♂️

       Zabawy i wróżby andrzejkowe

                   w klasie II C

              Andrzejki w klasie II C stały się okazją do wspólnie spędzonego czasu. Zabawa, pełna tradycyjnych i nowoczesnych atrakcji, dostarczyła uczniom ogrom śmiechu, radości z przepowiadanych wróżb, które oczywiście maluchy potraktowały z przymrużeniem oka. Wspaniałe przebrania i kostiumy oraz przygotowany na tę okazję poczęstunek umilały uczniom świętowanie i wróżenie.

      A jak wyglądają andrzejki na świecie? 

             Data Andrzejek jest stała i rokrocznie wieczór wróżb przypada w tym samym terminie w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji

             Andrzejki organizowane są przed rozpoczęciem adwentu, dlatego jest to doskonała okazja do ostatnich hucznych zabaw. Co ciekawe, w Szkocji dzień świętego Andrzeja, który obchodzony jest rokrocznie 30 listopada, jest świętem narodowym.

              Pochodzenie wróżb andrzejkowych nie jest do końca znane, jednak część badaczy jest zdania, że miały one swój początek już w starożytnej Grecji. Z kolei w Polsce pierwsza wzmianka literacka o świętym Andrzeju pojawiła się w 1557 roku

              Początkowo Andrzejki traktowano bardzo poważnie i miały charakter tylko i wyłącznie matrymonialny - wróżby wykonywano indywidualnie, w odosobnieniu i były przeznaczone jedynie dla niezamężnych dziewczyn. W późniejszym czasie natomiast Andrzejki zaczęto organizować wspólnie w grupach rówieśniczych panien na wydaniu

              Współcześnie Andrzejki to niezobowiązująca zabawa, głównie dla młodzieży i dorosłych zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Najpopularniejsza wróżba andrzejkowa to oczywiście lanie wosku przez dziurkę od klucza. Ponadto znane są także takie wróżby jak m.in. przestawianie butów, rzucanie karteczkami, łódki na wodzie czy obierki z jabłek.

      A jak Wy świętujecie andrzejki?

    • Mitologiczna Lekcja Otwarta
     • Mitologiczna Lekcja Otwarta

     • Tylko u nas w Dwójce  - Orszak Greckich Bóstw 

       

      🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🏛🏛⏳⏳🎭🎭🎭

       

      Niecodzienne wydarzenie mialo  dziś miejsce w naszej szkole. Wprost ze słonecznej Grecji przybyli do nas greccy bogowie  olimpijscy!!!

      A wszystko za sprawą lekcji otwartej z języka polskiego pani Katarzyny Bikowskiej, w czasie której połączone siły klas VA I VC uczestniczyły w międzyprzedmiotowym projekcie edukacyjnym pt. MITOLOGIA SKŁANIA DO DZIAŁANIA.   Na lekcjach historii  i języka polskiego uczniowie poznawali treści edukacyjne dotyczace mitologii, zaś na zajęciach plastyczno-technicznych tworzyli atrybuty charakterystyczne dla wybranej przez siebie postaci oraz projektowali swoje kostiumy. Dopełnieniem naszej prezentacji było wykonanie w grupach poczęstunku w stylu śródziemnomorskim  oraz oprawy muzycznej towarzyszacej uczniowskim autoprezentacjom.

      I tak nasz kolorowy i wesoły Orszak na wzór grupy Dionizosa przemierzał szkolne korytarze, odwiedzając poszczególne pracownie, nauczycieli i uczniów.  Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez goszczących nas gospodarzy klas, którzy bardzo często żegnali nasz barwny pochód brawami, zaś my mogliśmy się odwdzięczyć drobnymi upominkami dla uczniów oraz smakołykami - nektarem i ambrozją wprost z Olimpu 🥑🍊🍇🧁🧁🏹⛏🗡🔨⚖🇬🇷🇬🇷🇬🇷

      Nasz Orszak rusza do pracy:) 

    • DWÓJKOWE ANDRZEJKI I KONKURS SZKOLNYCH TALENTÓW
     • DWÓJKOWE ANDRZEJKI I KONKURS SZKOLNYCH TALENTÓW

     • Moc atrakcji andrzejkowych w Dwójce - festiwal wróżb i pokaz talentów😃🎭⚽️🎙🎶🎤🎸🎻🎹🏃🏃‍♀️🏌🏋🤼‍♂️🤹

      Nasza szkoła wraz z dniem 25 listopada- świętem wszystkich Kaś, Kasiek i Katarzyn oraz Dniem Pluszowego Misia rozpoczęła także huczne świętowanie Andrzejek, w czasie których wróżby i magiczne zabawy zostały uatrakcyjnione pokazem szkolnych talentów. Tego dnia wosk lał się w naszej szkole hektolitrami - była też pyszna wata cukrowa, więc ten listopadowy czwartek upłynął w miłej atmosferze. Zapraszamy na fotorelację!

    • Projekt- Relaks bez szklanych ekranów
     • Projekt- Relaks bez szklanych ekranów

     • Zdrowe nawyki na języku polskim- projekt edukacyjny 

      🏕🚲🛴🛼🪂☃️⚽️🎾🎳🏓🥅🥋🎿🎯🎨🎭🧩📚

       

        Dzisiejsza lekcja w klasie IVA i IVC była podsumowaniem cyklu zajęć na temat szkodliwości wpływu szklanych ekranów na rozwój i zdrowie dzieci.  Wraz z uczniami szukaliśmy  zdrowszej alternatywy dla tak popularnych w obecnych czasach smartfonow czy komputerów,  które nie dość,  że są zjadaczem czasu,   to emitują rownież tak niezdrowe dla naszych oczu i komórek nerwowych niebieskie światło. Po obejrzeniu filmów edukacyjnych na ten temat, przystąpiliśmy do działania! 

      Pomysłów na zdrowy relaks i odpoczynek znaleźliśmy z Czwartoklasistami mnóstwo - niektóre z nich uczyniliśmy celem dzisiejszej lekcji języka polskiego, w czasie  której urządziliśmy klasowy  Booktalking, czyli czytanie wybranego fragmentu ulubionej książki oraz bawiliśmy się świetnie,  grając w rozmaite planszówki, które przezywają obecnie swój renesans.  

      Tekstami literackimi, skłaniającymi nas do tego eksperymentu, było opowiadanie z Bolkiem i Lolkiem w roli głównej pt. "Kto ma pilota,  ten ma władzę " oraz wiersz S.Grochowiaka pt. "Telewizor".

      Zachęcamy wszystkich do zdrowego relaksu bez niebieskiego światełka!  Polecamy odkrycie w sobie nowej pasji, realizację hobby, aktywność na świeżym powietrzu lub relaks w domowym zaciszu przy ulubionej książce czy grze planszowej.

    • Podróż w czasie klasy I A 🚀🚀🕜🕞⏳
     • Podróż w czasie klasy I A 🚀🚀🕜🕞⏳

     •  

          W czasie zajęć z edukacj przyrodniczej klasa I A cofnęła się w czasie. Wiadomości teoretyczne uczniowie wykorzystali w trakcie wykonywanej pracy plastyczno-technicznej. Oto jakie modele dinozaurów wyszły z rąk naszych Pierwszaczków 👏👏👏👩🧑👩‍🦰
      🪅🧸🧩🐾🐊🐲