• 5-latki na Safari 🦌🐐🐎🐴
     • 5-latki na Safari 🦌🐐🐎🐴

     • PLENEROWO-WYCIECZKOWY 

                       DZIEŃ DZIECKA 

                            5-LATKÓW

       

      🐴🐎🐴🐎🐴🐎🐐🦌🦌🐈🐈‍⬛

      Nasze Dwójkowe Pięciolatki Dzień Dziecka świętowały w czasie wycieczki do SAFARI ZOO w miejscowości Okrągłe.

       

      Bliski kontakt z przyrodą umilił Dzieciakom deszczowe chwile, wywołując masę uśmiechów i radości, które wnet przegoniły deszczowe chmury a wszystkim wiadomo, że gdy śmieje się dziecko, śmieje się wraz z nim cały świat! 💑💏😍🤩

    • PIKNIK RODZINNY DWÓJKOWYCH SZEŚCIOLATKÓW
     • PIKNIK RODZINNY DWÓJKOWYCH SZEŚCIOLATKÓW

     •  

         👨‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👧‍👧👨‍👩‍👦👨‍👩‍👧👨‍👩‍👧‍👦💑👨‍👦👨‍👧👨‍👧‍👦👨‍👧‍👧

       

            31.05.2022 r. na terenie boiska szkolnego odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka. Rodzinne spotkanie rozpoczęło się niespodzianką. Przedszkolaki zaśpiewały dla swoich rodziców piosenki, wręczyły laurki i kwiaty.💐💐💐 Specjalnie na tę okazję przygotowano liczne atrakcje. Największą okazała się dmuchana zjeżdżalnia, na którą dzieci co chwila ustawiały się w kolejce. Przedszkolaki miały również możliwość obejrzeć wozy strażackie od środka dzięki uprzejmości Straży Pożarnej.🚒🚒🚒 

      W istotę każdego pikniku jest wpisane wspólne biesiadowanie. Uczestnicy, młodsi i starsi, chętnie degustowali przekaski, słodkości i napoje przygotowane specjalnie dla nich oraz brali udział we wspólnym grillowaniu. Najpopularniejszą słodką przekąską okazała się oczywiście wata cukrowa! 🍡🍧🍨🍭

      Przyjemnie było obserwować aktywny udział dorosłych w świecie dziecka. Te wspólne, jakże bezcenne chwile, ugruntowują nas, dorosłych, w przekonaniu, że warto poświęcić swój czas, energię dla dobra dzieci, ich radości i uśmiechu. 💏💑👨‍👩‍👦‍👦🧸

    • Fotograficzny Dzień Dziecka klasy III C
     • Fotograficzny Dzień Dziecka klasy III C

     •  

                           

                    📷📸📸📷

                             🤠🥳😎🤡

       

          Klasa 3 C swoje święto celebrowała w iście gwiazdorskim stylu. Któż z nas nie marzył, by choć na chwilę poczuć się jak Superbohater? 

          Uczniowie klasy 3 C dzięki uprzejmości Państwa Kolińskich mieli okazję wcielić się w popularnych bohatetow filmowych i stanąć w świetle reflektorów podczas specjalnej sesji fotograficznej ufundowanej klasie specjalnie na Dzień Dziecka 📷📸📷

      Dzieciaki wspaniale sprawdziły się jako modele i modelki, a przy okazji poznały kulisy pracy w profesjonalnym studio fotograficznym. Nasze Gwiazdy czerwonego dywanu po trudach pozowania gościły następnie w restauracji, gdzie na wszystkie dzieci czekał pyszny deser🌞🍨🍧🍨🍦

    • Egzaminacyjny trójbój
     • Egzaminacyjny trójbój

     • Nasi Ósmoklasiści dziś- punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęli trwajace 3 dni egzaminy, będące warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Na pierwszy ogień poszedł język polski, jutro uczniowie zmierzą się z matematyką, zaś w czwartek wykażą się swoją wiedzą z zakresu języka obcego - w przypadku SP nr 2 w Kolnie będzie to język angielski. 

       

      Za wszystkich Ósmoklasistów trzymamy mocno kciuki! Wyniki egzaminów poznamy 1 lipca, zaś już tydzień po tym wydarzeniu uczniowie odbiorą swoje zaświadczenia z CKE. 

    • ,,Spotkanie z prehistorią"
     • ,,Spotkanie z prehistorią"


     • 🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖

            Wycieczka edukacyjna 6-latków

           Dnia 19.05.22 r. dzieci z grup 6-latków wraz wychowawcami wybrali się na wycieczkę autokarową do Jurajskiego Parku Dinozaurów w Jurowcach koło Białegostoku.  
           Wszystkie dzieci były zachwycone spotkaniem ,,oko w oko" z wielkimi prehistorycznymi gadami. Z zainteresowaniem słuchały wykładu Pana przewodnika, oprowadzającego ich po Parku. 
           Przedszkolaki były pod wrażeniem wielkości modeli dinozaurów. Po zwiedzaniu dzieci miały możliwość pobawić się na pobliskim placu zabaw. Na zakończenie wycieczki, oczywiście obowiązkowy posiłek w restauracji McDonald's. 😁😄😃 Dzieci wróciły zmęczone,  ale szczęśliwe 🤪🤩😝

    • Dzień Strażaka
     • Dzień Strażaka

     • 4 maja - Dzień Strażaka

                                Klasa II C 

                  z wizytą u  naszych Superbohaterów

      💥👩‍🚒💥👨‍🚒💥👩‍🚒💥👨‍🚒🦺🦺⛑️⛑️🚒🚒🚒

       

             W dniu 10 maja 2022 roku uczniowie klasy II C wybrali się z wizytą do obchodzących niedawno swoje święto strażaków.

           Jak zapewne wszyscy wiedzą, każdy mały chłopiec marzy o tym, by zostać strażakiem. Dlatego wiele emocji i radości sprawiła dzieciom ta wizyta. Przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy, przymierzając hełm oraz wsiadając do wozu strażackiego.

            Uczniowie zostali także - podczas pogadanki edukacyjno-profilaktycznej zapoznani z zagrożeniami, jakie mogą wystąpić podczas pożaru. Panowie Strażacy przypomnieli także dzieciom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas wystąpienia zagrożenia ogniowego oraz zasady skutecznego wzywania straży pożarnej i przekazywania informacji na międzynarodowy numer alarmowy 112. 

           Wycieczka dostarczyła wiele emocji. Dziękujemy serdecznie kolneńskiej jednostce za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak cennym i atrakcyjnym spotkaniu.

      Z kolei klasa III B swoje życzenia  Strażakom złożyła w czasie dzisiejszej wizyty w gmachu Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie. Uczniowie byli zachwyceni cenną lekcją dotyczącą bezpieczeństwa. Mieli okazję przymierzyć stroje ochronne Panów Strażaków oraz z bliska obejrzeć sprzęt specjalistyczny używany w czasie akcji ratunkowych. 

    • Wycieczkowy challange
     • Wycieczkowy challange

     • 10 maja uczniowie klasy IVA, VB, VIIB, VIIC, VIII B i VIIIC uczestniczyli w wycieczce szkolnej po naszych pięknych Mazurach.

        Pierwszym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Zamku w Kętrzynie. Po historycznych atrakcjach udaliśmy się do  Gierłoży, aby zwiedzić kwaterę Hitlera, zwaną Wilczym Szańcem. Jednak finalny punkt programu, jakim był pobyt w Parku Linowym Mrągowo okazał się dla naszych uczniów wisienką na torcie. Podziwialismy tu akrobatyczno-gimnastyczne umiejętności młodzieży, która doskonale poradziła sobie z opanowaniem stachu i lękiem wysokości. To był prawdziwy challenge i zastrzyk adrenaliny.

      Z wypiekami na twarzy ruszyliśmy na zasłużony obiad i pełni emocji i pozytywnej energii wróciliśmy do Kolna. 

    • Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
     • Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

     •                 🚗🚕🚙🚌🛻🚚🚒🚜🚲🛴        🛵🏍🚔🚍🚘🚖🚦🚦🚥            🍋🍋🍎🍏🍎🍋🍋🍎🍏

         Piątek 6 maja był Europejskim Dniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie klasy II wzięli udział w nietypowej akcji „Jabłuszko czy cytrynka?, która miała na celu propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród uczestników ruchu.  

       

          Dzieci pod czujnym okiem opiekuna i policjantów, w tym dzielnicowego, dotarli na wyznaczone miejsce. Funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Uczniowie, ubrani w kamizelki odblaskowe, trzymając hasła-transparenty na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, obserwowali pracę policjantów. Jadącym prawidłowo kierowcom uczniowie wręczali jabłko🍏🍎🍏🍎, nagradzali brawami👏👏👏, zaś tych, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość - częstowali cytryną🍋🍋🍋, którą kierowcy musieli zjeść w ich obecności. Większość kierowców jechała przepisowo. 

       

          W nagrodę za zaangażowanie i udział w akcji po zakończeniu działań prewencyjnych przez funkcjonariuszy dzieci obejrzały policyjny radiowóz🚔🚔🚔, sprzęt do mierzenia prędkości, wysłuchały krótkiej pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. 

       

         Akcja przyniosła wiele uśmiechu i radości, zarówno dzieciom jak i kierowcom, a praktyczna lekcja z zakresu bezpieczeństwa na długo pozostanie w pamięci przyszłych kierowców 🚔🛵🛴🚲🚘🚗🚚🚜

    • Aktywnie i nowocześnie na języku polskim - odkrywamy talenty uczniów
     • Aktywnie i nowocześnie na języku polskim - odkrywamy talenty uczniów

     • Praca z lekturą "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnara obudziła w Uczniach zapędy architektoniczne 😉 kto wie, może za kilkanaście lat Nasi Piątotoklasiści zostaną protektantami wnętrz i architektami krajobrazu? 

      Tytułowy plac broni stał się natchnieniem do zaprojektowania przez uczniów wymarzonego placu zabaw. Uczniowie swój projekt mogli wykonać na 3 różne sposoby: 
      - jako opis słowny
      - jako rysunek
      - jako projekt 3D
      Miłość do gry Mine Craft zwyciężyła, ale w tym przypadku udało się połączyć komputerowe zamiłowanie uczniów z wykorzystaniem nowoczesnej technologii podczas pracy z lekturą. I wilk syty, i owca cała 😆

    • 231. rocznica Konstytucji 3 Maja
     • 231. rocznica Konstytucji 3 Maja

     • JEST TAKIE MIEJSCE, TAKI KRAJ... 
      🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
                        Szkolne obchody
                  Święta Konstytucji 3 Maja
                   w kolneńskiej Dwójce
                                    🇵🇱🇵🇱🇵🇱

           Ostatni piątek kwietnia upłynął w naszej szkole pod znakiem celebrowania 231. rocznicy uchwalenia pierwszej europejskiej a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, porządkujacej krajowy system prawny, zwanej Konstytucją 3 Maja. 

            Uczciliśmy kolejną rocznicę tego jakże ważnego dla naszej historii i państwowości wydarzenia słowem, wierszem i piosenką. W ten szczególny nastrój wprowadziły nas dźwięki słynnego poloneza Wojciecha Kilara, znane z filmowej adaptacji epopei narodowej "Pan Tadeusz". Nawiązań do dzieła Adama Mickiewicza nie zabrakło także w dalszej części apelu w postaci recytacji fragmentów Koncertu Jankiela. 

             Dzięki szkolnemu chórowi i konferansjerom przenieśliśmy się w czasie do XVIII wieku, a konkretnie do roku 1791, w którym uchwalono majową konstytucję. 

            W swoim przemówieniu Pan Dyrektor Dariusz Łosiewski podziękował odpowiedzialnym za przygotowanie dzisiejszej żywej lekcji historii nauczycielom oraz uczniom. Pan Dyrektor podkreślił rolę tego istotnego dla współczesnej Polski wydarzenia, podkreślając jednocześnie - w nawiązaniu do historii najnowszej i sytuacji na Ukrainie, jak cennym skarbem jest wolność, która jednak nie jest nam dana raz na zawsze... 

      Równocześnie Pan Dyrektor zaprosił całą społeczność szkolną na miejskie obchody Święta Konstytucji.

    • Dwójkowe obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi
     • Dwójkowe obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

     • 22 kwietnia to data, którą każdy z nas powinien na stałe zapisać nie tylko w osobistym kalendarzu,  ale przede wszystkim we własnej świadomości. Tego dnia swoje święto celebruje nasza planeta Ziemia. Czy we właściwy sposób troszczymy się o naszą planetę? Czy właściwie dbamy o Ziemię, która jest naszym wspólnym domem? 

       

      Uczniowie klas V zorganizowali dla szkolnej społeczności specjalny pokaz edukacyjno-profilaktyczny, dzięki któremu uświadomili nam wszystkim potrzebę dbania o nasz wspólny dom - Ziemię. Specialnie przygotowane na tę okoliczność plakaty pozwoliły przybliżyć tematykę ekologii i podpowiedzieć każdemu z nas, jak w prosty sposób możemy wszyscy razem i każdy z osobna zatroszczyć się o naszą planetę każdego dnia. 

    • Dwójkowi Mistrzowie Języka Polskiego
     • Dwójkowi Mistrzowie Języka Polskiego

     •                   🏆📚🏆📚🏆📚

          Serdecznie gratulujemy Naszemu Laureatowi Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego oraz Naszej Finalistce! 

                                🏆🏆🏆

          Mateusz Bągart został laureatem tegorocznego konkursu kuratoryjego, zaś Emilia Chaberek uzyskała tytuł finalistki.

         Nasi zdolni ósmoklasiści rywalizowali z najlepszymi uczniami z całego województwa podlaskiego. Ich ciężka, kilkumiesięczna praca oraz szereg wyrzeczeń zostały nagrodzone! 

          Emilia i Mateusz znaleźli się tym samym w czołówce najlepiej znających język polski uczniów z całego Podlasia. Oboje zyskują poprzez uczestnictwo w wojewódzkim etapie konkursu dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół średnich, natomiast nagrodą za uzyskanie tytułu laureata jest także zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. 

         Serdecznie gratulujemy Uczniom i Paniom Polonistkom, przygotowującym Emilię i Mateusza do każdego z 3 etapów konkursu! Gratulacje składamy także na ręce Rodziców Emilki i Mateusza!

    • Dzień bez plecaka
     • Dzień bez plecaka

     • Dwójkowy                    Dzień bez Plecaka             🧳🧳🧳💼🛷🛺🛵🛴🧰                🗑🪣🛒 🛒🎁📦📦   

                   Prima Aprilis                  w SP nr 2 w Kolnie

          Pierwszy piątek kwietnia - jak przystało na święto żartów i dzień robienia rozmaitych dowcipów - upłynął szkolnej społeczności pod znakiem dnia bez plecaka. Kreatywność naszych uczniów przerosła wszelkie oczekiwania! 😄😃🤣🥳😊🤩

         Na szkolnych korytarzach "zaparkowały" przeróżne substytuty tradycyjnych plecaków i tornistrów: grill, taczka, koci drapak, wózki dla lalek, sklepowe koszyki, wiadra i skrzynki narzędziowe, miski, wanienki oraz przeróżne futerały, nesesery i podróżne walizki. 

                           Zobaczcie sami! 😃

    • VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady
     • VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady


     •                      Czytanie Jeżycjady 
                             w SP nr 2 w Kolnie
                         📚📖📚📖📚📖📚📖
                          Prima aprilisowe 
                        lekcje języka polskiego 
                            w klasach VA i VC 

         Uczniowie klasy VA i VC ten wyjątkowo zabawny i przewrotny pierwszy kwietniowy piątek świętowali nie tylko dniem bez plecaka, ale także specjalnym projektem czytelniczym, odbywającym się pod hasłem Wiosenny Piknik Czytelniczy. 
          Co prawda aura nie zachęcała dziś do wyjścia na łono natury, ale jak udowodnili uczniowie - piknik można zorganizować wszędzie, a Kącik Sienkiewiczowski w naszej szkole plus miękkie kocyki czy wygodne pufy to idealne miejsce na Czytelniczy projekt! 📚📖📚📖📚
          Wspólne głośne czytanie Jeżycjady, czyli powieści młodzieżowych autorstwa Mistrzyni Gatunku - Małgorzaty Musierowicz, to cel naszego projektu, w którym uczestniczymy corocznie. Ubiegłoroczne czytanie odbyło się w ramach lekcji online, zaś dziś poznańskie opowieści rozbrzmiewały na żywo na szkolnym korytarzu.

    • Konkurs Mistrzów Recytacji i Piosenki PIKTOGRAMY
     • Konkurs Mistrzów Recytacji i Piosenki PIKTOGRAMY

     •     🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭

           Nasze 5-latki z grupy "A" wzięły udział w konkursie recytatorskim „Piktogramy” w KOKiS. 

       Dzieciaczki reprezentowały naszą szkołę w kategorii Mistrz Recytacji. 

       

      👏👏👏 Gratulujemy naszym Młodym Recytatorom i życzymy kolejnych udanych występów! 

      Pozdrawiamy też serdecznie Nasze Absolwentki, które wygrały kolneńskie eliminacje i będą reprezentować nasze miasto w finale konkursu PIKTOGRAMY w stolicy województwa podlaskiego. 

       

      PIKtoGRAmy – to cykl działań teatralnych adresowanych do dzieci i młodzieży z województwa podlaskiego. Sama nazwa projektu łączy w sobie skrót nazwy instytucji „PIK” ze słowem „GRA” którego synonimem jest zabawa jak i odtwarzanie przez aktora roli. „MY” daje poczucie wspólnotowości i sprawczości uczestnikom działań. Piktogram zastępuje słowo pisane elementem graficznym i zwiększa czytelność przekazu. Działania teatralne to swoistego rodzaju „piktogram” emocji, zakodowanych znaków, których najlepiej uczyć się w praktyce aktorskiej.

    • Dwójkowe Wysokie Loty w białostockim parku trampolin
     • Dwójkowe Wysokie Loty w białostockim parku trampolin

     • Sezon         wiosennych wycieczek                    rozpoczęty!                   🍀🦋🌏🚍🚍

      Klasy IV A, IV B i V B wiosenny nadmiar energii miały okazję rozładować w białostockim parku trampolin "Wysokie Loty". Po sportowym szaleństwie uczniowie wybrali się do kina w Galerii Jurowieckiej, gdzie obejrzeli film pt. "Potworna rodzinka". 

      🎞🎥📽🍟🍦🍕

       

      Sportowych atrakcji nie brakowało nikomu, a radosna atmosfera sprzyjała klasowej integracji. Naładowani pozytywną, wiosenną energią możemy teraz zgłębiać tajemnice nauki 📚📈📉📊🌡🧪🔭⚔️🧲⚖️⌛💻⌨️🖱

    • Światowy Dzień Zespołu Downa
     • Światowy Dzień Zespołu Downa

     • 🗺🧦🧦🧦🌎🌍🌏

      21 marca wszyscy zakładamy dwie różne skarpetki w Dniu Zespołu Downa, aby wyrazić w ten sposób naszą solidarność z osobami z zespołem downa. Nasze dzielne Sześciolatki pamiętały o tym święcie przy okazji obchodów Dnia Wiosny. 

    • Święto Wiosny
     • Święto Wiosny

     •  

      🍀🌷☘️🍀🌷☘️🌷🍀☘️🌷🍀

       

      21 marca w naszej szkole obfitował w rozmaite atrakcje. Nikt nawet nie myślał o wagarach, gdy wokół przygotowano tyle niespodzianek. Młodsze klasy tradycyjnie "rozprawiły" się z Marzanną,  zaś starsi uczniowie świętowali powitanie wiosny na szkolnej sali gimnastycznej. Tu odbywał się szereg aktywności: konkurs na Najpiękniejszy Ekologiczny Kapelusz Wiosenny, stacje zadaniowe z grami planszowymi i strategicznymi, konkurs wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, zaś naukowe zmagania umilały zebranym występy artystyczne o tematyce wiosennej.  Część klas wybrała się także na okolicznościowe wyjścia i wycieczki śladem Pani Wiosny. 

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

      Także grupy "0" czyli nasze Sześciolatki celebrowały tradycyjne topienie Marzanny. Aż żal było zniszczyć tak piekną kukłę symbolizują Zimę, ale  czego nie robi się dla Pani Wiosny 🐸🐰🦋🐣🐤 Gorycz rozstania się z Marzanną  osłodzili dzieciakom funkcjonariusze Policji, którzy przy okazji edukacyjnej pogadanki zaprosili Maluchy do swojego radiowozu. 

      Czy aby na pewno radiowóz jest w pełni sprawny? To i wiele innych rzeczy np. pojemność bagażnika w radiowozie sprawdzały nasze dzielne Sześciolatki w policyjnym aucie... 

      Pięciolatki z grupy C także wykonały piekną Marzannę a Wiosnę powitały wspólną pizzą 🍕🍕🍕