• ŚWIĘTO NAUCZYCIELI 💐🌹
     • ŚWIĘTO NAUCZYCIELI 💐🌹

     • DWÓJKOWE OBCHODY 
                              250-lecia KEN i
                 DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 
             
                  💐🌹⚘️    ⚘️🌹💐    🌹💐⚘️

          Piękny październikowy piątek pomimo
       "szczególnej" daty (piątek 13-go) upłynął całej społeczności SP nr 2 w Kolnie w fantastycznym nastroju. Dopisała zarówno  aura,  jak i zgromadzeni tłumnie na sali gimnastycznej Goście i publiczność. Przyznano szereg nagród okolicznościowych, zaś młodzi aktorzy - pod czujnym okiem opiekunów i reżyserów przedstawienia, uczcili tę szczególną  październikową uroczystość artystycznymi występami.
          
          "Dzień Edukacji Narodowej to święto nas wszystkich" - podkreślał w swoim przemówieniu Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie - Dariusz Łosiewski. 
      - To święto ludzi, którzy wykonują bardzo ciężką i odpowiedzialną pracę, spoczywa bowiem na nich ciężar przygotowania dzieci i młodzieży do dorosłego życia. Zawód nauczyciela stawia zaś wysokie wymagania - nauczyciele są pod ustawiczną kontrolą, każde ich potknięcie jest natychmiast zauważone i komentowane.
          Zawód Nauczyciela w XXI wieku nie jest łatwy... Jest wymagający, ale daje osobistą satysfakcję, bo nauczyciele ofiarowują swoim podopiecznych najcenniejszy w życiu skarb - WYKSZTAŁCENIE - podkreślał Pan Dyrektor. 
      - Nauczyciel to przewodnik o otwartym sercu, który podarowuje uczniom wiedzę, serce i czas...

          Zwracając się do szkolnej społeczności  Pan Dyrektor życzył nauczycielom w dniu ich święta normalności,  spokoju, satysfakcji i godnej płacy. Jednocześnie podkreślił też ważną rolę w szkolnej codziennej rzeczywistości wszystkich Pracowników Administracyjnych oraz Nauczycieli - Emerytów, którym podziękował za tworzenie wspólnoty i życzył zdrowia. Z kolei Panu Burmistrzowi, w imieniu Rady Pedagogicznej i Dyrekcji, podziękował za bezcenne wsparcie, opiekę nad placówką i zapewnienie bardzo dobrych warunków do nauczania.

          Swój prezent i oryginalny wkład w uroczystość zaprezentowali też przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego,  tworząc okolicznościową tablicę z podziękowaniami dla nauczycieli.

          Bądźmy razem nie tylko w tak szczególnej chwili! Razem tworzymy nasze wielkie, wspólne dzieło...

    • Dwójkowi Mistrzowie Ortografii
     • Dwójkowi Mistrzowie Ortografii

     • Szkolny konkurs ortograficzny 

         Rz, ż, ch, h, ó, u, ą, ę, -że, -by, -ji, -ii, nie...

       

          Arcyzmagania

                     żądnych wrażeń kandydatów

                              na mistrzów ortografii

              📚📖🔎🔍🖋🖊🎯⏳️🦉🦉☘️🍀

       

      "Cicho sza! Jeśliś miłośnik nicnierobienia, zgiń i przepadnij. Jeśliś dziarski chwat, słuchaj uważnie"...

          

           Doskonałą koncentracją oraz znajomością ortografii języka polskiego musieli wykazać się kandydaci walczący o tytuł Dwójkowego Mistrza Ortografii 2023 roku.

           Z tekstem dyktanda zmierzyło się aż 27 miłośników ortografii i interpunkcji, lecz o tytuł szkolnego mistrza mogła zawalczyć jedynie trójka finalistów, która zajęła zaszczytne miejsce na ortograficznym podium 🥇🥈🥉. Zwycięzcy zyskali także możliwość reprezentowania SP nr 2 w Kolnie podczas finału powiatowego, który odbędzie się już za tydzień. 

       

         Ortograficzne zmagania nie były łatwe...wszakże to konkurs 😉🤔🫣 Z wyrazami takimi jak: 

       

       rzetelnie, czyhające, zrzędzić, zawczasu, rozżarzże, zmierzch, odważ się zanurzyć, nasamprzód, niepoznaka, chyżo, rozejrzyj żwawo, naprzeciw, dwuipółletnia brzózka, hen, na linii horyzontu, znienacka, niekształtne kontury przerzedzonego lasu. Niechżeż, rechot hien, chrapliwe pohukiwania sów, żeremia bobrów, megaharówka, spróchniała skrzynia, skarb wszech czasów...

       

      najlepiej poradzili sobie:

       

      🥇 ANTEK Kowalczyk z kl.7A

      🥈 PAULINA Kłys z klasy 7B

      🥉 MATEUSZ Pardo z klasy 7C

       

      Nasi Dwójkowi Mistrzowie Ortografii już 19 października powalczą o zwycięstwo w trakcie XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego w SP w Lemanie. Trzymamy za Was kciuki i serdecznie Wam gratulujemy tak dobrej znajomości tej trudnej sztuki, jaką jest ortografia!

    • Światowy Dzień Drzewa 🌳🌲🌴
     • Światowy Dzień Drzewa 🌳🌲🌴

     •  

                         🌲🌳🌍🍀🌲🌳

       

           "Światowy Dzień Drzewa" przypada na 10 października. Jest to bardzo istotny dzień w życiu każdego człowieka. 

           Dzieci z oddziału przedszkolnego uczciły ten dzień wspólnymi aktywnościami i zabawami. Nasi Uczniowie- dzięki staraniom swoich rodziców - byli dzisiaj ubrani w kolory drzew, czyli brąz i zieleń.      

       

          Dzień rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy w drzewa. Dzieci - drzewa 🌲🌴🌳 przy akompaniamencie muzycznym 🎶🎸🪗🎹 ożyły za pomocą 🌬🌪 wiatru. Następnie dowiedzieliśmy się, z jakich części zbudowane jest drzewo, co możemy zrobić, aby zadbać o drzewa, a także jaki zbawienny wpływ mają drzewa na nasze życie oraz środowisko.

           5-latki wypowiadały się na temat "Światowego Dnia Drzewa", uświadamiając wszystkich o potrzebie dbania o otaczającą nas przyrodę. Dzieci wspólnie stworzyły drzewo z materiałów, które wcześniej zebrały. Układały wzory, które koledzy i koleżanki musiały powtórzyć.

      Podczas wspólnych działań, których tematem przewodnim był "Światowy Dzień Drzewa" dzieci wykonały ścieżkę sensoryczną, po której przeszły boso, stymulując w ten sposób swój zmysł dotyku. Dzięki temu za pomocą zmysłów poznały strukturę darów pozyskanych z drzewa.

           Zwieńczeniem naszych działań z okazji "Światowego Dnia Drzewa" było wzięcie udziału w akcji #wyzwanieDzienDrzewa. Dzieci w ramach akcji posadziły także własne drzewko na terenie szkoły. 🌳💪🌲

       

       Organizator akcji:  @Ja.nauczycielka

    • W zdrowym ciele zdrowy duch!
     • W zdrowym ciele zdrowy duch!

     • IGRZYSKA SPORTOWE PRZEDSZKOLAKÓW I PIERWSZAKÓW

                 🏆🥇🥇🤾‍♂️🤼🤼‍♀️🤸🤾‍♂️🤸‍♂️

       

           Dzieci w wieku 5-7 lat (klasy pierwsze oraz oddziały przedszkolne) 9 października 2023 roku wzięły udział w II Ogólnopolskich Igrzyskach Przedszkolaka pod Honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

           Igrzyska rozpoczęły się godz. 10:00 na Hali Sportowej KOKiS.

          Celem imprezy jest popularyzacja aktywności fizycznej oraz poznanie różnych dyscyplin sportowych, w szczególności prowadzonych przez lokalne Kluby Sportowe. Igrzyska miały charakter stacyjny i nastawione były na uczestnictwo i zabawę dzieci a nie rywalizację sportową.

          Każde dziecko biorące udział w wydarzeniu otrzymało okolicznościowy dyplom oraz złoty medal za udział w imprezie.

          Gratulujemy Naszym Najmłodszym Dwójkowym Sportowcom - wszak w zdrowym ciele zdrowy duch!

    • DWÓJKOWE POMAGANIE 🐕🦮🐈🐈‍⬛
     • DWÓJKOWE POMAGANIE 🐕🦮🐈🐈‍⬛

     • DWÓJKA POMAGA PSOM I KOTOM

                        🦮🐕‍🦺🐕🐶🐱🐈🐈‍⬛

       

          W dniach 2- 9 października odbędzie się zbiórka karm i zabawek dla zwierząt z domu tymczasowego dla psów i kotów w Kolnie. Jeśli będzie taka potrzeba akcja zostanie przedłużona o 1-2 dni. Zapraszamy do udziału w zbiórce wszystkich uczniów i nauczycieli! 

       

                              Zbieramy: 

       Karmy suche dla psów 🦮

       Karmy mokre dla psów 🐕

       Karmy suche dla szczeniaków 🐕‍🦺

       Karmy mokre dla szczeniaków🐶

       Karmy suche dla kotów 🐈

       Karmy mokre dla kotów 🐈‍⬛

       Zabawki dla zwierząt: psów, szczeniaków, kotów 

       Szelki 🦮🐕‍🦺🐕

       Smycze 

       Obroże 

       

         Powyżej wymienione artykuły można przynosić do pokoju pedagogów lub wrzucać do specjalnych kartonów (znajdziecie je obok sali nr 20, II piętro) CODZIENNIE OD GODZ. 8.00. Każdy pupilowy darczyńca od razu może wpisać się na listę osób zaangażowanych w pomoc dla zwierząt. 

      Dodatkowo pedagog specjalny z dwójką/ trójką uczniów każdego dnia przejdzie po wszystkich klasach, aby ewentualnie zebrać przyniesione artykuły.

       

      Serdecznie dziękuję za zaangażowanie. Pamiętajcie – dobro wraca! 

       

      Pedagog specjalny

       

      Uwaga!

       

         Jeśli ktoś spośród uczniów byłby zainteresowany i chciałby zaoferować swoją pomoc w sprawach organizacyjnych, związanych z przebiegiem akcji, zapraszamy do pokoju pedagogów.