• Kartka z  📆📅 kalendarza           22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI
     • Kartka z 📆📅 kalendarza 22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI

     •       

      Dwójka celebruje Dzień Ziemi na różne sposoby:

      ➡️   🎒Dzień bez plecaka➡️   🔎🔍Lekcje w terenie 🏡🚥☀️⛅️➡️   🗑🗑🗑Segregacja odpadów➡️   🪣🪣🪠🧹Sprzątanie naszego małego świata ➡️   Zakładanie ogródka, zasadzanie roślin pszczołolubnych 🌿🍀☘️🌳🌷🌻🌼🪻 

      Staramy się na każdej z lekcji, a także w trakcie przerw, uświadamiać siebie nawzajem o konieczności wspólnego dbania o naszą planetę- NASZ WSPÓLNY I JEDYNY DOM ! 🌿🍀☘️🌲🌴🌳

      Przy współpracy z Panią Pedagog Specjalnym odpowiedzialni za przebieg akcji nauczyciele współorganizujący przeprowadzili w czasie przerw międzylekcyjnych akcję, ktora spotkała się z dużą aprobatą i zaangażowaniem ze strony uczniów.

      I tak w czasie przerw:-  układano napisy z rozsypanki literowej-  wykonywano karty pracy-  kolorowano  ilustracje dotyczące dzisiejszego święta -   współtworzono plakat tematyczny -   tworzono etykiety przedstawiające różne śmieci i wrzucano je do  odpowiednio przeznaczonych koszy, ucząc w ten sposób dzieciaki zasad prawidłowej segregacji odpadów 🗑🗑🗑🌍🌎🧹🧹

      Najbardziej zaangażowani w akcję Uczniowie otrzymywali dyplomy.

                            Dziękujemy za współpracę ❤️

     • 🇵🇱🇵🇱 Rocznica Chrztu Polski 🇵🇱🇵🇱

     •      
                    Szkolne obchody święta
                       w kolneńskiej Dwójce 

         Przyjęcie chrztu przez księcia Polan Mieszka I, tradycyjnie uważane za początek chrystianizacji Polski, według źródeł historycznych datowane na +/- 14 kwietnia 966 roku, uważa się  za symboliczny początek państwa polskiego i polskiego Kościoła katolickiego. 
        Chrzest Polski datuje się na rok 966, chociaż nie jest to pewne, gdyż źródła średniowieczne różnią się zarówno w opisie okoliczności, w jakich doszło do chrztu, jak też podają różne daty tego wydarzenia. Ta najbardziej prawdopodobna przypada na Wielką Sobotę 966 roku, przypadającą w okolicach 14 kwietnia.
         
         Nasza szkola w szczególny sposób uczciła dzisiejsze święto.  Na szkolnym gmachu wywieszono biało-czerwoną flagę 🇵🇱🇵🇱🇵🇱  zaś szkołę wewnątrz przyozdobiły okolicznościowe banery i plakaty oraz gazetki tematyczne.      Uczniowie klas VIII oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili poszczególne sale lekcyjne, wygłaszając okolicznościową prelekcją poświęconą temu wydarzeniu.

          Chrzest Mieszka I zapoczątkował proces chrystianizacji, który w następnych latach czynił duże postępy i doprowadził do przyjęcia przez większość mieszkańców ziem polskich religii chrześcijańskiej w obrządku rzymskim. Sukces chrystianizacji okazał się trwały, a katolicyzm jako wyznanie większości Polaków przetrwał do współczesności.

        Chrzest Mieszka I i całego jego dworu odbył się prawdopodobnie 14 kwietnia 966 w Wielką Sobotę lub w Niedzielę Wielkanocną. Jako hipotetyczne miejsce historycy podają: Ratyzbonę, Kolonię, Czechy, Ostrów Lednicki, Poznań i Gniezno.

         Znaczenie przyjęcia chrześcijaństwa dla kształtującej się Polski jest niepodważalne.

     • ZDROWIE NA TALERZU

     • Zajęcia w Laboratorium Przyszłości  - także te kulinarne,  cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy po raz kolejny w tym roku szkolnym mieli okazję zapoznania się z zasadami zdrowego odżywiania się i przyjrzenia się piramidzie żywnościowej. Finalnym punktem zajęć w Laboratorium Przyszłości były zdrowe i pełne wartości odżywczych przekąski śniadaniowe, które uczniowie z wielkim apetytem od razu skonsumowali.

    • DZIEŃ OTWARTY - zaproszenie do łomżyńskiej "WETY"
     • DZIEŃ OTWARTY - zaproszenie do łomżyńskiej "WETY"

     • https://wetalomza.pl/szkola-dzis/sport/

       

      Drodzy Ósmoklasiści! 

      Nadszedł dla Was ten szczególny czas, czas wyboru szkoły ponadpodstawowej, w której będziecie kontynuować dalszą edukację.

       

      Łomżyńska WETA zaprasza Was w swoje progi! Szczegóły oferty znajdziecie w 🔗 linku.

       

       

      Placówka oferuje swoim przyszłym uczniom kształcenie w zawodach:

      - technik weterynarii

      technik żywienia i technologii żywności 

      - technik przetwórstwa mlecznego

      - technik pszczelarstwa

      - technik przemysłu 

      - technik agrobiznesu

      - technik architektury krajobrazu

      - technik technologii żywności 

      Z kolei w liceum ogólnokształcącym możecie wybrać profil: florysta, dietetyk, strażak, kosmetolog. Szczegóły w linku i na stronie WETY.

    • Dwójkowe akcje charytatywne
     • Dwójkowe akcje charytatywne

     • KIERMASZ OZDÓB WIELKANOCNYCH                                       

                 I WIELKIE TOSTOWANIE 

                               W DWÓJCE 

                                🐣🐤🐥🌷🌱

       

          Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 2! U nas wiosna rozgościła się na całego! Mamy ją także w naszych serduszkach 💛💚❤️, bo po raz kolejny w tym roku urządziliśmy kiermasz, z którego dochód wesprze leczenie i rehabilitację naszej uczennicy Anielki.

         Takie wspaniałe cudowności - własnoręcznie wykonane przez Uczniów i Pracowników SP 2 - mogą już wkrótce cieszyć oko i przystroić Państwa domy na Wielkanoc. Ale ostrzegamy - nasze oryginalne rękodzieła rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, więc radzimy się pospieszyć i szczodrze otworzyć swoje serca i pottfele💛💚❤️

          A dla miłośników drugiego śniadania w wersji na ciepło także i jutro zaserwujemy przepyszne i pożywne tosty. Sprzęt agd z Laboratorium Przyszłości nie stygnie, bo Nasi Uczniowie na wszystkich długich przerwach serwują prosto z tosterów smaczne i gorące kanapki! Zapraszamy! Dochód z obu akcji zostanie przeznaczony na cel charytatywny - pomoc dla Anieli.

    • Wiosenny teledysk Naszych Przedszkolaków 🦋🌷🌱🪣🧦
     • Wiosenny teledysk Naszych Przedszkolaków 🦋🌷🌱🪣🧦

     • Nasi najmłodsi uczniowie przywitali wiosnę kręcąc swój autorski teledysk!  Maluchy w poszukiwaniu Pani Wiosny wybrały się na spacer, w czasie którego śledziły pierwsze symptomy nowej pory roku. Panią  Zimę zaś skutecznie przegonili Nasi Milusińscy, gdyż po takiej wodnej kąpieli zima na pewno do nas już nie wróci!  🪣🪣🪣

      Finałem dzisiejszych obchodów Święta Wiosny była też skarpetkowa sesja fotograficzna w ramach obchodów Dnia Kolorowej Skarpetki, który przypada właśnie 21 marca.

    • Rajd ulicami Kolna w poszukiwaniu oznak wiosny
     • Rajd ulicami Kolna w poszukiwaniu oznak wiosny

     • Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klasy I a i II a w ramach Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego wyruszyli na Pieszy Rajd ulicami Kolna w poszukiwaniu oznak Wiosny.

      Pierwszy postój odbył się w pizzerii Gruby Benek, skąd dzieci z pełnymi brzuchami wyruszyły na dalszy spacer po Kolnie.

    • 3,2,1...Wiosna!
     • 3,2,1...Wiosna!

     • 🌾🌱🌷DWÓJKOWE 

             OBCHODY 🦩🐸🦋

               🌻 ŚWIĘTA WIOSNY⚘️🌷

       

         Pokaz wiosennej mody, konkurs na najpiękniejszy plakat i najoryginalniejszą stylizację dla Pani Wiosny, scenki rodzajowe, konkurencje sportowe - tymi akcentami uczniowie SP nr 2 w Kolnie hucznie powitali panującą nam od dziś i tak długo wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę!

          Zapraszamy do obejrzenia foto i video relacji z dzisiejszej uroczystości!

    • ORSZAK GRECKICH BÓSTW
     • ORSZAK GRECKICH BÓSTW

     • DWÓJKOWE 
                     PROJEKTY EDUKACYJNE
         Międzyprzedmiotowy projekt edukacyjny               
                "Mitologia do działania skłania"

         Ten niezwykle widowiskowy i lubiany przez uczniów projekt międzyprzedmiotowy w SP nr 2 w Kolnie był realizowany w terminie od 14 lutego do 14 marca. Był to miesiąc pełen niezwykłych aktywności, gdyż do projektu przystąpiły trzy klasy piąte: VA, VB, VC (ponad 60 uczniów) oraz aż 9 nauczycieli, uczących łącznie 7 przedmiotów! 
          Tematyka mitologiczna, wynikająca z realizacji podstawy programowej, została tak skorelowana, aby piątoklasiści zestawiali ze sobą treści przedmiotowe dotyczące greckich mitów i ich wciąż żywego wpływu na kulturę i literaturę współczesną. I tak:
      ➡️Na języku polskim, oprócz zapoznania z treścią najpopularniejszych mitów, badaliśmy wpływ mitologii na nasz ojczysty język. Poznaliśmy znaczenie mitologicznych frazeologizmów,  które na dobre zadomowiły się w polszczyznie. Tworzyliśmy opowiadania twórcze na podstawie poznanych mitów oraz karty mitologicznych bohaterów. Redagowaliśmy opisy dzieł sztuki czerpiących z bogactwa mitologii.
      ➡️Na historii zgłębialiśmy tajniki Hadesu, czyli mitologicznego Krolestwa Umarłych oraz poznawaliśmy sekrety greckich bóstw  ucztując z nimi na Olimpie.
      ➡️Na lekcjach geografii rozmawialiśmy o Grecji. Uwzględniliśmy następujące zagadnienia, wykorzystując w naszej pracy atlasy, mapy i internetowe zasoby geograficzne:
      1. Położenie i oblewające wody
      2. Największe wyspy
      3. Sąsiadujące państwa
      4. Surowce mineralne
      5. Zabytki, największe atrakcje (wytyczyliśmy turystyczny wakacyjny szlak wyprawy śladem bóstw olimpijskich)
      6. Uprawiane rośliny
      7. Typowe potrawy
      8. Religie
      ➡️Na informatyce, wykorzystując umiejętności polonistyczne i notatki z lekcji, uczyliśmy się obsługi aplikacji TIK cardmaker, dzięki której wygenerowaliśmy i wydrukowaliśmy karty postaci mitologicznych. Dzięki Laboratorium Przyszłości i drukarce 3D powstały nasze piękne atrybuty i dekoracje zaprezentowane podczas finału akcji - Orszaku Bóstw Greckich w dniu 10 marca.
      ➡️Podczas zajęć technicznych ponownie korzystaliśmy ze sprzetu z Laboratorium Przyszłości, tworząc przepyszne specjały kuchni śródziemnomorskiej takie jak: koreczki owocowe podawane w granacie  tortille warzywne z sosem czy tradycyjną sałatkę grecką 🥗
      ➡️Na plastyce podziwialiśmy obrazy o tematyce mitologicznej i zgłębialiśmy wpływ mitologii na sztukę, a także omawialiśmy elementy greckiego stroju.
      ➡️Na muzyce wstaliśmy ze szkolnych ław,  aby poznać układ choreograficzny słynnej greckiej zorby, którą tańczyliśmy podczas Orszaku Bóstw Greckich, zapraszając do wspólnej zabawy chętnych i roztańczonych uczniów. W taki niecodzienny sposób poznawaliśmy kulturę Grecji. Słuchaliśmy też greckich piosenek oraz typowych dla tamtejszej muzyki instrumentów. Uczyliśmy się tańczyć greckie sirtaki. 

         Finał projektu odbył się w piątek 10 marca. Tanecznym krokiem, przy dźwiękach zorby, spłynęliśmy z Olimpu prosto na ulicę Szkolną wprost do gabinetu Pani Sekretarki, której złożyliśmy słodki olimpijski dar -  ambrozję. Odwiedzaliśmy - również ze słodkimi darami i mini flagami Grecji- także wybrane klasy, którym nasze bóstwa zaprezentowały swoj autorski hymn, odśpiewany przez mitologiczny chór oraz scenki rodzajowe.
         Z kolei w czasie 2 długich przerw nasi greccy wysłannicy, rozlokowani obok niebieskich ekranów w 6 punktach lokalizacyjnych na 3 szkolnych kondygnacjach, zapraszali uczniów do wspólnej zabawy podczas stacji zadaniowych. Kusili nas przygotowanymi przez siebie quizami i konkursami: była tu gra memory, mitologiczne koło fortuny, drzewko genealogiczne i szereg pytań i zagadek dzięki którym każdy chętny uczeń mógł wziąć udział w mitologicznej loterii nagród - wystarczyło zaliczyć minimum 3 stacje zadaniowe, uzyskać przepustkę dzięki poprawnej odpowiedzi na pytanie z zakresu znajomości mitów, a następnie zgłosić swój udział w loterii u koordynatora akcji - bogini Artemidy znanej też  jako Diana. 
         Zabawa była przednia! Na ten jeden marcowy piątek nasza szkoła zamieniła się w prawdziwy Olimp, a wspaniale wystylizowani uczniowie z całą pewnością zapamiętają omawione treści mitologiczne na długo!

    • Marcin Kozioł - spotkanie autorskie
     • Marcin Kozioł - spotkanie autorskie

     • 📚📚 SPOTKANIE AUTORSKIE 📚📚

       

            15 marca 2023 roku klasy 3 miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z autorem książek dla dzieci, podróżnikiem Marcinem Koziołem. 

          Organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna. Autor prezentował swoje książki, opowiadał o podróżach i swoich pasjach. Po spotkaniu można było kupić książkę z imienną dedykacją od autora.

    • ZAELEKTRYZOWANI NAUKĄ
     • ZAELEKTRYZOWANI NAUKĄ

     •  
                       LEKCJA POKAZOWA 
                 POCZUJ CHEMIĘ DO FIZYKI 
                      🥽📌🧲⚖️🧯🎈⚠️⛔️

           Dzisiaj ( tj.15.03.2023 roku) w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja pt. "Poczuj chemię do fizyki".  Poprowadzili ją dwaj fascynaci przedmiotów ścisłych -  Panowie z grupy  "Zaelektryzowani", którzy udowodnili nam, że chemia i fizyka to nie tylko reguły książkowe, których trzeba się nauczyć, ale przede wszystkim wiedza praktyczna, która może przydać się nam w życiu codziennym.

          Celem pokazu  było praktyczne przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczniów. W programie znalazły się zabawy z gazami (ciekły azot, hel, metan), ale również ciekawe zjawiska z fizyki (ciśnienie w próżni). Uczniowie mieli okazje zobaczyć m.in. poduszkowiec, który uniósł Norberta w powietrze.
         Eksperymenty naukowe przysporzyły uczniom wiele radosci i ekscytacji, zwłaszcza ten,  w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika czy wytworzenie sztucznej mgły. Rozmaite rekwizyty i substancje, wykorzystane w trakcie pokazowej lekcji, sprawiły, że czuliśmy się jak w prawdziwym laboratorium!

    • NASZE DWÓJKOWE SUKCESY
     • NASZE DWÓJKOWE SUKCESY

     •  

      ​​​​​​​

       

      DWÓJKOWA Drużyna Matematycznych Mistrzów: Piotr Długozima,  Artur Dąbkowski i Jan Kozioł 

      MISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO 2023

                    9️⃣❌️4️⃣8️⃣3️⃣5️⃣7️⃣❓️❓️❓️

       

          Mistrzostwa powiatu kolneńskiego, odbywające się pod patronatem Burmistrza Miasta Kolno, zostały przeprowadzone we wtorek 14 marca 2023 roku podczas obchodów

                                  Dnia Liczby Pi- 3,14 🧮

       w SP nr 1 w Kolnie.

       

           Cele konkursu:

      ❗️ promowanie i popularyzacja matematyki wśród dzieci 

      ❗️odkrywanie talentów matematycznych 

      ❗️doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia

       

         Nasza "DWÓJKOWA" drużyna matematycznych super - mózgów podczas dzisiejszego finału konkursu wywalczyła:

       

      3️⃣. Miejsce w konkursie drużynowym ( Artur Dąbkowski- VI C, Piotr Długozima - VI C oraz Jan Kozioł - klasa VI B)

      2️⃣. Miejsce w konkursie indywidualnym ( Piotr Długozima z klasy VI C)

       

         Serdecznie gratulujemy Naszym matematycznie uzdolnionym Uczniom i życzymy Wam - Piotrze, Arturze i Janie- kolejnych sukcesów! 

    • DWÓJKOWA AKCJA CHARYTATYWNA
     • DWÓJKOWA AKCJA CHARYTATYWNA

     • ❤️❤️🪙💵 5670 zł 💷🪙❤️❤️

          NA LECZENIE I REHABILITACJĘ ZOSI 

       

           Taką wspaniałą kwotę💰💰💰 uzyskaliśmy dzięki Waszym cudownym serduszkom i niezwykłej hojności !!!

          Dwudniowa DWÓJKOWA akcja charytatywna na rzecz chorej Zosi Trzcińskiej osiągnęła imponujący wynik finansowy - do puszki ze zdjęciem Zosieńki trafiło pięć tysięcy sześćset siedemdziesiąt złotych ‼️‼️‼️

          Dzięki wspólnemu zaangażowaniu Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników SP2 w Kolnie na kiermaszu słodkości pojawiła się imponująca ilość smakołyków, a na wszystkich miłośników ciast i deserów czekała tego dnia istna uczta dla podniebienia. 😋😋😋😜😛

    • Dwójka pomaga Zosi
     • Dwójka pomaga Zosi

     • ❤️ POMAGAMY !!! ❤️

         W dniu 7 marca (w godzinach 9.40 - 13.00) nasza szkoła organizuje akcję charytatywną "Słodki kiermasz", z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Zosi Trzcińskiej. 

          Dziewczynka otrzymała od losu wiele chorób: padaczkę, uszkodzenia mózgu, oczopląs i bardzo rzadką chorobę metaboliczną - zaburzenia remetylacji. To wszystko sprawiło, że Zosia jest dzieckiem niepełnosprawnym i wymaga intensywnej rehabilitacji oraz turnusów rehabilitacyjnych. 

       

          Zapraszamy całą społeczność szkolną oraz rodziców do wzięcia udziału w akcji. Będzie można zakupić ciasto 🎂🍰🧁🍪 również na wynos. Otwórzmy swoje serca i pomóżmy Zosi! ❤🧡💛💚💙💜🤍🤎

       

      Otwórzmy tego dnia skarbonki, portfele i przede wszystkim nasze serduszka, aby pomóc Zosi w walce o zdrowie !

    • DWÓJKOWA EDUKACJA TEATRALNA
     • DWÓJKOWA EDUKACJA TEATRALNA

     • EDUKACJA TEATRALNA                        W DWÓJCE                         🎭🎭🎭

          Udział w edukacyjnych spektaklach teatralnych powoli wchodzi nam w krew i staje się tradycją! 🙂😉

          Podczas dzisiejszej edukacji teatralnej uczniowie naszej szkoły z klas 4-8 mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. 

          Żywiołowa i pełna ekspresji rudowłosa bohaterka powieści autorstwa L.M.Montgomery wzruszyła i jednocześnie rozbawiła zgromadzoną w sali widowiskowej KOKiS publiczność, która z nieskrywaną radością towarzyszyła tytułowej Ani (Nie Andzi😉) w jej przygodach.

    • Dwójkowe projekty edukacyjne
     • Dwójkowe projekty edukacyjne

     •  PROJEKT MIĘDZYPRZEDMIOTOWY

      🧐💭👩‍🏫🧑‍🏫👨‍💻👩‍💻🍅🥒🌶🫒🥬🥗🍜🍽

                            "MITOLOGIA 

                     DO DZIAŁANIA SKŁANIA"

       

          Nasz międzyprzedmiotowy projekt edukacyjny związany z mitolologią grecką doczekał się nowej odsłony. Po ubiegłorocznym Orszaku Bóstw Greckich, który przemierzał szkolne korytarze niczym rozśpiewany orszak Dionizosa, w kolejnej- tegorocznej edycji łączymy siły! 

         Tematyka mitologiczna zagości bowiem aż na 7 przedmiotach szkolnych: ‼️‼️‼️

      * na języku polskim

      * na historii

      * na geografii 

      * na informatyce 

      * na plastyce

      * na muzyce

      * na zajęciach technicznych

       

      Zarówno Nauczyciele jak i Uczniowie klas V i VI już czekają w blokach startowych! Przygotowania trwają a rozpoczęliśmy je w szkolnym Laboratorium Przyszłości. Na I ogień 🔥poszły umiejętności kulinarne naszych uczniów. W czasie wczorajszych zajęć technicznych piątoklasiści zgłębiali tajniki greckiej kuchni - oczywiście pod kątem mitologii. I tak powstały nasze greckie pyszności- owocowe koktajle, sałatki, koreczki, szaszłyki a nawet pity i tortille. Mogliśmy się poczuć jak na olimpijskiej uczcie u Zeusa i Hery - zajadając się ambrozją, popijaliśmy słynny nektar i czuliśmy się jak prawdziwi greccy bogowie! 🌎🌏🏖🏛

      A już niedługo nasi uczniowie stworzą: interaktywne Karty Bóstw Greckich na informatyce; na muzyce zatańczą grecką Zorbę 💃🕺; odbędą geograficzną podróż do Grecji 🌏🌎🏛; przygotują kostiumy i rekwizyty - atrybuty bóstw greckich na finał naszego projektu, który odbędzie się już 10 marca!

      Karty postaci oraz ubiegłoroczne wspomnienia z Orszaku Bóstw Greckich 

      Wczorajsze kulinarne greckie szaleństwo w wykonaniu Uczniów klas VA I VC pod czujnym okiem Pani Agnieszki Florczykowskiej 🙂🥬🌶🥒🍅🥗🍜🍽

    • Lekturowe podróżowanie II B
     • Lekturowe podróżowanie II B

     • ❄️ ZAPRZYJAŹNIENI Z MROZEM ❄️
      Dwójkowe podróże międzykontynentalne 

          KLASA II B wraz z bohaterami lektury „Zaczarowana zagroda” przeniosła się na Antarktydę! 🌬❄️🌬❄️
          Uczniowie - podczas cyklu lekcji poświęconych lekturze - wykonywali własne makiety Antarktydy, dzięki którym utrwalili nabyte wiadomości dotyczące zamieszkujących ten niezwykły kontynent gatunków zwierząt i roślin 😜

    • Czym jest depresja?
     • Czym jest depresja?

     • Kartka z Kalendarza 📅📆📅📆

             Światowy Dzień Walki z Depresją 

       

            23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

           Z tej okazji pedagog specjalny w ramach pedagogizacji nauczycieli przygotował broszury, które można wykorzystać na lekcji wychowawczej. Broszury dotyczyły symptomów i pierwszych sygnałów świadczących o zmaganiu się z tą jakże poważną chorobą, która dotyka coraz wiekszy procent populacji na calym świecie - bez wzgledu na płeć, wiek czy status społeczny. 

         Celem tejże akcji było uświadomienie powagi choroby jaką jest depresja.

       

         Dodatkowo dla uczniów (i nie tylko) powstala okolicznościowa gazetka 📰📄📜📃📊 poświęcona tematyce depresji, którą wykonali pod okiem Pani Pedagog- Karoliny Jezusek nasi uczniowie.

    • SZLACHETNA AKCJA
     • SZLACHETNA AKCJA

     • TOLERUJĘ,  SZANUJĘ I AKCEPTUJĘ 
                  🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

           Nasza szkoła wraz z koordynatorem akcji - dwójkowym pedagogiem specjalnym - przystąpiła do konkursu pod hasłem "Podaję pomocną dłoń. Toleruję, szanuję i akceptuję". 
          Organizatorem konkursu jest Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Białymstoku przy współudziale komend miejskich/powiatowych Policji Garnizonu Podlaskiego.
          Szkolna akcja zakładała stworzenie plakatów, które w naszej placówce wykonali uczniowie klas piątych. Prace plastyczne dotyczyły tematyki tolerancji, otwartości, pomocy oraz szacunku.
          Plakaty zostały dostarczone na Komendę Powiatową Policji w Kolnie, zaś rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 lutego, wówczas wyłonieni zostaną laureaci. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i ich plakaty!