• UCZNIOWIE DWÓJKI NA TEATRALNEJ SCENIE KOKIS 🎭🎭🎭
     • UCZNIOWIE DWÓJKI NA TEATRALNEJ SCENIE KOKIS 🎭🎭🎭

     • „Słoń Artysta” to tytuł spektaklu przygotowany przez młodych artystów z Dziecięcego Teatru Muzycznego KOKiS. Spektakl wyreżyserowała instruktor KOKiS Anna Podeszwik. Scenariusz bazuje na tekście Wandy Chotomskiej słuchowiska muzycznego pt. ”Orkiestra w Zoo”, do której muzykę napisał Tadeusz Kierski. Ania wraz z Pawłem stworzyli nowe aranże do utworów, dodali dwie nowe kompozycje, do której napisali muzykę w stylu bluesowym, następnie wzbogacając warstwę muzyczną o stylistykę jazzową. W spektaklu występują najmłodsze grupy wokalne z KOKiS-u na co dzień pracujące z instruktorami -Anią i Pawłem Podeszwik. Obsada spektaklu liczy około 40 osób i są to dzieci od 6 do 12 roku życia. Dzieci poza wokalnymi zdolnościami prezentują swoje zdolności taneczne i aktorskie. Szymon Biedrzycki uczeń IV klasy SP 2 w Kolnie znakomicie wciela się w postać tytułowego Słonia Artysty. Szymon doskonale śpiewa ale ma także talent aktorski. Szymonowi towarzyszy Kornelia Kulczewska uczennica III klasy SP2 w Kolnie występująca w roli żywiołowej Ekspedientki oraz Paweł Kukiełko uczeń SP1 w Kolnie kreujący postać Dozorcy. Paweł już w pierwszej scenie prezentuje swój wokalny talent i okazuje się doskonałym kandydatem na głównego solistę w orkiestrze Słonia. Słoń ostatecznie rezygnuje z kariery wokalnej, gdyż jego postura uniemożliwia mu naukę gry na instrumencie. Zostaje dyrygentem orkiestry w której prym wiodą Małpki -uroczo zagrane przez dziewczynki z zespołu DTM JUNIOR. Spektakl w niezwykle obrazowy i ciekawy sposób wprowadza najmłodszych w świat muzyki i instrumentów. Na scenie, w utworach zbiorowych słyszymy także roztańczone i rozśpiewane Nutki w lśniących kostiumach, od których nie sposób oderwać wzroku. Dodatkowym atutem przedstawienia są widowiskowe światła, którymi operuje Paweł Podeszwik oraz młodzi aktorzy grający w mikroportach. Momentami czujemy się jak w Teatrze Muzycznym.

      Po spektaklu zaproszone dzieci miały możliwość przyjrzenia się z bliska scenografii i zgromadzonym na scenie instrumentom. Na żywo usłyszały dźwięki tuby, trąbki, fletu, gitar, waltorni, puzonu czy bębnów, zrobiły pamiątkowe zdjęcia i podziękowały swoim rówieśnikom grającym w przedstawieniu. Spektakl został znakomicie przyjęty przez kolneńską publiczność a także dzieci i nauczycieli z kolneńskich szkół. Cała obsada spektaklu liczy na możliwość ponownego zagrania przedstawienia dla szerszej publiczności, bo jak twierdzą najmłodsi artyści być na scenie, tańczyć i śpiewać to wielka frajda. Młodzi aktorzy zagrali spektakl trzykrotnie przełamując swoją tremę pierwszego dnia przed najbliższymi i kolneńską widownią a kolejnego dnia spektakl zobaczyły dzieci z kolneńskich szkół. To był niezwykle intensywny czas pracy twórczej. Młodzi artyści podziękowali instruktorom wręczając im bukiety czerwonych róż. Serdecznie dziękujemy pani Marii Sztachańskiej za pomoc w przygotowaniu kostiumów i uszycie cekinowych spódniczek, w których artyści czuli się wyjątkowo.

      Anna Podeszwik

      źródło: strona KOKIS 

    • Plener malarski w KOKiS-ie z udziałem naszych uczniów 🏞🖼🎨
     • Plener malarski w KOKiS-ie z udziałem naszych uczniów 🏞🖼🎨

     • SZLIFUJEMY TALENTY 🎨🖼 z KOKiS 

             Nasi uczniowie na plenerze malarskim w KOKiS-ie 🖼🎨🏞 z Panią Moniką Jarzyło 🎨

       

      15 i 16 maja w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się plener malarski z udziałem dzieci i młodzieży. Tematy tego wydarzenia "Cudowne wspomnienia" i "Polne kwiaty dla mamy" na pewno dostarczyły inspiracji do stworzenia pięknych obrazów. Z udziałem 35 młodych artystów malarstwa, plener tętnił kreatywnością i radością tworzenia. Malowanie to naprawdę fantastyczna forma wyrażania siebie, a także sposób na rozwijanie swoich umiejętności i osobowości. Niezwykle ważne jest, aby młodzi ludzie mieli możliwość eksperymentowania z różnymi formami sztuki i wyrażania swoich uczuć i pomysłów na płótnie. Pani Monika Jarzyło, prowadząca warsztaty, z pewnością była doskonałym przewodnikiem w tej podróży artystycznej. Takie inicjatywy są nie tylko wspaniałą zabawą, ale także ważnym elementem edukacji artystycznej i kulturalnej dla młodych ludzi. Mam nadzieję, że plener malarski w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu był inspirującym doświadczeniem dla wszystkich jego uczestników! Źródło:fb  KOKiS

       

    • WIOSNA W POEZJI I ZOSIA NA PODIUM 🏆🥇
     • WIOSNA W POEZJI I ZOSIA NA PODIUM 🏆🥇

     • WIOSNA Z POEZJĄ                    I PODIUM DLA ZOSI 🏆🥇

          Dnia 16 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs recytatorski pt. "Wiosna w poezji". Celem konkursu było :- rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji,- kształtowanie języka i wyobraźni,- promowanie talentów recytatorskich.

         Konkurs dedykowany był dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych z Kolna. Uczestnicy konkursu prezentowali wiersze polskich poetów o tematyce wiosennej. Wśród naszych przedszkolaków swoje możliwości recytatorskie zaprezentowały: 

      - Zofia Banach z grupy 5-latki "C"- Klara Duda z grupy 5-latki "C"- Lidia Jakubczyk z grupy 6-latki "A"

         Pierwsze miejsce w kategorii 5-latków zajęła Zofia Banach, której serdecznie gratulujemy! ❤️ Pozostałe dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominek w postaci książeczki.

    • Dwójkowe podróże 🚍🎡🐬🎬 Łódź - Orientarium- Mandoria
     • Dwójkowe podróże 🚍🎡🐬🎬 Łódź - Orientarium- Mandoria

     • DWÓJKOWE PODRÓŻE

             FILMOWYM SZLAKIEM 📽🎞🎬🎥

            ŁÓDŹ -ORIENTARIUM- MANDORIA 

       

           W dniach 9 - 10 maja 2024 r. odbyła się szkolna wycieczka do Łodzi i Rzgowa, w której wzięły udział klasy: 4a, 4b, 4c i 5a. 

       

        Łódzka "Filmówka" na wyciągnięcie ręki 

      🎞🎬🎥📽

          Łódź jest miastem wielokulturowym o bogatych tradycjach przemysłowych i do tego trzecim co do wielkości miastem Polski. W poznaniu jego historii i atrakcji pomogła nam pani przewodnik, która w ciekawy i humorystyczny sposób oprowadziła nas po Łodzi. Zobaczyliśmy m.in. Łódzką Szkołę Filmową, słynną Ulicę Piotrkowską, która ciągnie się przez ponad 4 km. Nietypowym miejscem był Pasaż Róży, wszystkie ściany w podwórzu kamienicy zostały pokryte kawałkami luster. Podążaliśmy Aleją Gwiazd Filmowych, zobaczyliśmy wiele słynnych pomników m.in. Ławeczkę Tuwima, Fortepian Rubinsteina i pomnik Misia Uszatka. Na ścianach zabytkowych budynków rosły jak grzyby po deszczu ogromne murale. Do dzisiaj w mieście podziwiać można ślady przemysłowej historii miasta. Dlatego zobaczyliśmy centrum handlowe i rozrywkowe Manufaktura, które powstało na obszarze dawnej, XIX-wiecznej fabryki włókienniczej Izraela Poznańskiego oraz oglądaliśmy jego pałac z zewnątrz. Byliśmy na Placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na którym stoi serce wysokie na 3,5 metra i można się w nim przejrzeć jak w lustrze. Zobaczyliśmy Księży Młyn, na którym rozsiadł się król bawełny Karol Scheibler. Działała tutaj przędzalnia, magazyny, gazownie, ale również szpital i szkoła. A do tego stały famuły, czyli robotnicze domy z cegły. 

       

      🐳🐋🐬🐟🐠🦈🦀🐚🦑🪼

       

          Po południu pojechaliśmy zobaczyć łódzkie ZOO i Orientarium, w którym znajdują się zwierzęta Azji południowo - wschodniej.  

       

      PARK ROZRYWKI - MANDORIA 🎢🎡🎠

       

         Kolejnym wspaniałym miejscem był park rozrywki dla dzieci - Mandoria. Drugiego dnia wycieczki bawiliśmy się tam fantastycznie. Na miejscu było wiele atrakcji i sporo gastronomii. Pod opieką pani E. Pardy, M. Rzodkiewicz, D. Góralczyk, A. Bazydło i znakomitej pani Edyty Szablanowskiej - pilotki naszej grupy- wróciliśmy w znakomitych nastrojach i wciąż pod wrażeniem wielokulturowej Łodzi do domu. 

      Organizatorem wyprawy było łomżyńskie biuro podróży #TomiTourist 🚌🚍🚌🚍

    • Żołnierze czytają 📚📖 Dzieciom
     • Żołnierze czytają 📚📖 Dzieciom

     • Żołnierze czytają Dzieciom 📚📖📚📖

          13.05.2024 r. klasa II A na zaproszenie Biblioteki Publicznej  wzięła udział w spotkaniu z żołnierzami w ramach  Dnia Bibliotek i akcji VIP-y czytają Dzieciom.    Po interesującej lekturze na młodych czytelników czekały prawdziwe żołnierskie suchary oraz pokaz osprzętu będącego stałym wyposażeniem każdego żołnierza. Dzieci wróciły z tego spotkania bardzo zadowolone.

    • Pięciolatki w Wiosce Indiańskiej
     • Pięciolatki w Wiosce Indiańskiej

     • DWÓJKOWE          WYCIECZKI KRAJOZNAWCZE🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍

          8 maja pięciolatki odbyły wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Przedszkolaki zwiedziły z przewodnikiem Muzeum Indian oraz Mini zoo. Zapoznały się z rękodziełem indiańskim, a następnie pokonały tor przeszkód.     Na nudę nie było czasu, bo na dzieci czekały kolejne konkurencje: 🎯 strzelanie z łuku, 🐳🐋🐬 łowienie rybek, 🐌 wyścigi żółwi, ⛷️indiańskie narty, 🫎rzucanie obręczy na rogi bizona,🤼‍♂️ walki na równoważni szejenskiej.

          Po pokonaniu tych wszystkich wyzwań byliśmy naprawdę głodni. Na ognisku upiekliśmy 🌭kiełbaski, aby mieć siły do dalszej zabawy. Gdy pokonaliśmy głód, mogliśmy śmiało siadać w siodło, aby spróbować🐴🐎 jazdy konnej. Na koniec czekała na nas ostatnia konkurencja - przeciąganie liny. Po tak intensywnym dniu wróciliśmy zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia.

    • Kartka z kalendarza 📅📆 Europejski Dzień Walki o Godność Osób Niepełnosprawnych
     • Kartka z kalendarza 📅📆 Europejski Dzień Walki o Godność Osób Niepełnosprawnych

     • Kartka z kalendarza 📅📆

       

                    5 maja - Europejski Dzień 

                      Walki z Dyskryminacją

                  Osób Niepełnosprawnych

                    Dzień Godności Osoby 

        z Niepełnosprawnością Intelektualną

       

          Więcej empatii każdego dnia! 🤝🤝🤝

       5 maja to dzień szczególny dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Warto pamiętać o tym, że nikt z nas nie jest doskonały. Niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji wobec drugiego człowieka. Ludzie młodzi, którzy uczą się poszanowania drugiego człowieka, wzrastając w atmosferze tolerancji i zrozumienia dla inności, nigdy nie zakpią z niepełnosprawnych.

         Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych został zapoczątkowany przez Francuzów na początku lat 90. XX wieku. Jest sprzeciwem wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych - zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy czy w urzędzie.

      Pedagodzy z okazji tych dni przygotowali gazetkę szkolną.

    • Dwójka celebruje Święto Konstytucji 3 Maja 🇵🇱🌷🌻
     • Dwójka celebruje Święto Konstytucji 3 Maja 🇵🇱🌷🌻

     • WIWAT POLSKA! 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

                 WIWAT MAJ! 🪻🌷🌻

                      WIWAT KONSTYTUCJA! 📃📜

       

           Tegoroczne dwójkowe obchody Święta Konstytucji przybrały całą ferię barw, o czym mogły świadczyć niezwykle kolorowe kostiumy naszych aktorów i wystrój sceny. Ale taka właśnie - piękna i kolorowa jest nasza Polska! 

          Barwy Ojczyzny 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 wybrzmiały dziś poprzez poetyckie słowo, ale również rozkołysały nasze serca rytmem ludowych piosenek 🎼🎵🎶🎙🎤🪗🎸🎹🥁, których bogactwo przypomniał nam chór szkolny pod dyrekcją pani Beaty Skrodzkiej, strojny i kolorowy jak przystało na obchody majowego święta narodowego.

          A o tym, jak piękna jest nasza Polska 🇵🇱🌷🌻 przekonajcie się sami, wsłuchując się w regionalny folklor i utwory naszych poetów tak pięknie cytowane dziś przez naszych uczniów!

    • Szczęśliwa trzynastka? 🏃‍♂️🏃‍♀️🏃
     • Szczęśliwa trzynastka? 🏃‍♂️🏃‍♀️🏃

     • 🏆🥇🥈🥉Sportowe zmagania🏆🥇🥈🥉

                   Patrycja Szczech - Finalistką     

            Drużynowych Biegów Przełajowych 

       

           20 kwietnia 2024 r. w malowniczym Lasku Pietrasze w Białymstoku, na bardzo trudnej trasie biegowej, odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Drużynowych Biegach Przełajowych.  

       

          Nasza szkołę reprezentowała Patrycja Szczech, która zajęła wysokie 13. miejsce w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2010). Patrycja miała do pokonania 1000 m i rywalizowała z 59 najlepszymi zawodniczkami z całego województwa podlaskiego. 

       

         Gratulujemy Ci Patrycjo i życzymy dalszych sukcesów biegowych!

      Opiekun sportowy: Agnieszka Serowik

    • Językowe zmagania 🇬🇧 mistrzów
     • Językowe zmagania 🇬🇧 mistrzów

     • 🏆🥇🥈🥉 DWÓJKOWE SUKCESY

       

        Uczniowie naszej szkoły Mateusz Pardo i Bartosz Chiliński wykazali się niezwykłymi umiejętnościami językowymi, zdobywając 1. i 5.miejsce w V Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem Starosty Kolneńskiego. 

          Naszym uczniom gratulujemy i życzymy, aby ich pasja do języka angielskiego oraz konsekwencja i ciężka praca prowadziły ich do dalszych sukcesów!

    • Dwójkowe sukcesy 🇬🇧🇬🇧🇬🇧
     • Dwójkowe sukcesy 🇬🇧🇬🇧🇬🇧

     • 🇬🇧 DWÓJKOWY LAUREAT - MATEUSZ 🇬🇧 

       

          W środę 24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W spotkaniu tym wziął udział uczeń naszej szkoły - Mateusz Pardo, który został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego.

          Serdecznie gratulujemy Mateuszowi, życząc naszemu laureatowi wielu kolejnych sukcesów!

    • Z wizytą u najpopularniejszej pszczółki 🐝🩷🩵
     • Z wizytą u najpopularniejszej pszczółki 🐝🩷🩵

     • SPOTKANIE  Z  NAJPOPULARNIEJSZĄ             PSZCZÓŁKĄ  🐝🐝🐝 MAJĄ                    I  DINOZAURAMI 🦕🦖🦕🦖

          Dnia 23.04.2024 roku klasy II a oraz III a (wsparte 8-osobową drużyną z klas IVa i IV c) wzięły udział w wycieczce do Warszawy.Uczniowie zwiedzili warszawskie Muzeum Geologii, w którym zapoznali się z pierwszymi skamieniałościami dilofozaurów oraz minerałami naturalnymi.        Kolejną atrakcją, czekającą na nas w stolicy, była wizyta w Parku Rozrywki "Majaland" 🐝, gdzie bawiliśmy się doskonale. Polecamy!

    • Kto jak nie Ty?
     • Kto jak nie Ty?

     • Kto jak nie Ty?                  Warsztaty w ramach              doradztwa zawodowego 

          Uczniowie klasy VIII i klas VII  w ramach zajęć z doradztwa zawodowego podczas realizacji tematu "Dobry zawód - fajne życie" spotkali się z Panią Ewą Zabłocką, oficerem  prasowym Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.    Celem spotkania było przedstawienie młodzieży specyfiki zawodu policjanta oraz ścieżki kariery zawodowej w ramach projektu  "Kto jak nie ty"#zostańpodlaskimpolicjantem

          To kolejne spotkanie naszych najstarszych roczników z przedstawicielami kolneńskiej Policji i Panią Rzecznik - w ubiegłym miesiącu uczennice klasy VII C gościły na kolneńskiej komendzie podczas nagrywania wywiadu z Panią oficer, której raz jeszcze serdecznie dziękujemy za porcję fachowej wiedzy, poświęcony nam czas i niezwykle interesujące warsztaty zawodowe.

    • 🌏🌎🌍 Obchody Dnia Ziemi 🌏🌎
     • 🌏🌎🌍 Obchody Dnia Ziemi 🌏🌎

     • Kartka z kalendarza 📆📅

                        22 kwietnia 

                  🌎🌍 DZIEŃ ZIEMI 🌏🌎

       

          🌎Dzień Ziemi w grupie 5 - latków.🌱🫶

       

         Dzień Ziemi to doskonały moment na kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw ekologicznych. 💦🍃Ważne jest uświadamianie od najmłodszych lat konsekwencji naszego działania i trybu życia. 

          Dzieci z oddziału przedszkolnego właśnie tego dnia dowiedziały się, w jaki sposób należy dbać o naszą planetę. 🌎   

         Podczas wspólnych zajęć segregowaliśmy śmieci i utrwalaliśmy w pamięci odpowiednie kolory worków. 🗑️🚮Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem, ponieważ praktykują to w swoich domach. W dalszej części spotkania dyskutowaliśmy na temat prawidłowych postaw człowieka, służących naszej planecie. 🏞️

         Dzięki zabawie w karmienie Ziemi dzieci lepiej przyswoiły wiedzę na temat postaw proekologicznych. Zakończeniem wspólnej edukacyjnej przygody było wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem materiałów do recyklingu. 🎨🛍️

    • Poznajemy Podlasie i jego wielokulturowość 🕍⛪️🕌
     • Poznajemy Podlasie i jego wielokulturowość 🕍⛪️🕌

     • DWOJKA NA SZLAKU WIELU WYZNAŃ 

                        🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍

       

         Czwartkową podróż wielowyznaniowym szlakiem Podlasia nasi uczniowie rozpoczęli od zwiedzania synagogi 🕍⛪️🕌oraz barokowego kościoła w Tykocinie. 

         Kolejne punkty naszej wycieczki prowadziły do stolicy Podlasia - Białegostoku: tu odwiedziliśmy 

      Pałac Branickich, a następnie zmierzaliśmy w kierunku jurty Tatarów w Sokółce i meczetu tatarskiego w Kruszynianach.

          Najważniejszym celem naszej wycieczki po pięknym i nadal jeszcze nieodkrytym Podlasiu był aspekt wielokulturowości naszego regionu. 🕌⛪️🕍 Wisienką na torcie 🍒🎂 podczas czwartkowej wycieczki było odwiedzenie miejscówek znanych ze szklanego ekranu, a dokładniej z filmu "U Pana Boga w ogródku" - 🎬📽🎥ta ciesząca się wciąż popularnością polska komedia była kręcona właśnie na Podlasiu!

    • Teatralna wizyta 8- klasistów z Kuzi w Dwójce 🎭
     • Teatralna wizyta 8- klasistów z Kuzi w Dwójce 🎭

     • 🎭 Teatralna wizyta gości 🎭

                      ze Szkoły Podstawowej 

             im. Janusza Korczaka z Kuziach 

                                  w Dwójce 

       

          Środowe przedpołudnie upłynęło naszym najmłodszym uczniom w iście teatralnym klimacie. A to za sprawą miłych gości ze Szkoły Podstawowej w Kuziach, którzy jako amatorski teatr szkolny zaprezentowali 5-latkom i uczniom klas I-III spektakl- słuchowisko pt. "Stoliczku, nakryj się!" 🎭🎭

    • SPORTOWE ZMAGANIA 🏃‍♀️🏃‍♂️🏃
     • SPORTOWE ZMAGANIA 🏃‍♀️🏃‍♂️🏃

     • 🏃‍♂️‍➡️🏃‍♂️ Sportowe zmagania 

                    Półfinał Wojewódzki w    

         Indywidualnych Biegach Przełajowych

                🏃🏃‍♀️🏃‍♂️ 🏃‍♂️‍➡️🏃‍♀️‍➡️🏃‍➡️

            

           13 kwietnia 2024 r. w Rybakach k. Miastkowska odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Indywidualnych Biegach Przełajowych. 

           Zawodnicy rywalizowali, odpowiednio do kategorii wiekowej, na dystansie od 600 m do 1200 m. 

          Uczniowie kolneńskiej Dwójki godnie reprezentowali szkołę i uzyskali wysokie miejsca w swoich biegach. Największy sukces osiągnęła Patrycja Szczech zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2010). Patrycja uzyskała tym samym awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 20.04.2024 r. w Białymstoku. 

      Pelna lista zawodnków, którzy reprezentowali szkołę: 

      Alicja Uliszewska, Maria Kiełczowska, Maja Darkowska, Gabriel Kozioł, Aicha Bandaogo, Olga Podlaska, Antonina Dawid, Laura Ptak, Dominika Bogdańska, Lena Łada, Martyna Kotlewska, Patrycja Szczech, Julia Sielawa, Jacek Wiśniewski, Jakub Malinowski, Piotr Bikowski, Antoni Kowalczyk, Jakub Ramotowski, Patryk Masłowski, Piotr Kulągowski.

      Opiekunowie: 

      Agnieszka Serowik, Grzegorz Kleczyński, Andrzej Waszkiewicz

    • Spotkania artystyczno- zawodowe
     • Spotkania artystyczno- zawodowe

     • Dwójkowa galeria prac

                     pani Moniki Jarzyło 🖼🎨

       

          Przepięknym i - codziennie od nowa cieszącym oko efektem współpracy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie z malarką Moniką Jarzyło, która dzięki wsparciu KOKiS gościła naszych uczniów podczas warsztatów malarskich, jest wystawa prac pani Moniki w sali nr 12. 

       

           Przepiękne krajobrazy i pejzaże to seria artystycznych wspomnień artystki i sentymentalnych podróży- powrotów do miejsc bliskich sercu autorki.

           W ramach zajęć z doradztwa zawodowego pani Monika Jarzyło gościła w naszej szkole, opowiadając uczniom klasy VII A o zawodzie malarki i prezentując swoje prace.

    • W dwójkowym Laboratorium Przyszłości praca wre
     • W dwójkowym Laboratorium Przyszłości praca wre

     • Ciekawostki modowo-twórcze z dwójkowego Laboratorium Przyszłości 

       

          Uczniowie klas V i VI pod czujnym okiem Pani Agnieszki nie próżnują. Podczas zajęć plastyczno- technicznych mogą wchodzić w różne role i sprawdzać się w rozmaitych zawodach - projektanta mody lub twórcy samodzielnie wykreowanych i wykonanych zabawek i dekoracji. A w przerwie prac ręcznych - zabawa iluzją malarską. Popatrzcie sami na ich dokonania!

       

      ➡️ Autorskie, personalizowane i własnoręcznie malowane ubrania

      ➡️ Klasy 5- własnoręcznie uszyte zawieszki - serduszka

      ➡️ Artysta - iluzjonistą. Temat pracy plastycznej w klasach 6.